Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Sa opodatkowane przy okazji rocznego rozliczenia podatkowego, ale to opodatkowanie moze byc rozne od tego w jaki opodatkowana jest reszta zysku, dokladnie tak jak "capital gains" czyli zyskow z inwestowania ( b. ogolnie ). Rozne skale i w zaleznosci od sytuacji gospodarczej mozna nimi manewrowac. Sprawdz sobie ile pieniedzy odplynelo z polskiego systemu bankowego po wprowadzeniu podatku Belki. Do tego dochadzi minimalne oprocentowanie lokat dlugoterminowych, pamietam ze przy wysokiej inflacji w poczatku lat 90 tych w Kanadzie dochodzilo ono do 12%, dzieki czemu moja tesciowa sfinansowala sobie wycieczke do Polski za roczne odsetki od jej umiarkowanego kapitalu. To byla zacheta do oszczedzania.


Cz paź 06, 2022 15:24
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nietuzinkowy sposób wyrażania opinii na temat putinowskiego referendum. Czesi górą!
Cytuj:
W poniedziałek przed ambasadą Rosji w Pradze odbędzie się swoisty happening, do placówki ma trafić wniosek o przeprowadzenie referendum o przyłączeniu obwodu kaliningradzkiego do Czech i jednocześnie zostaną dostarczone wyniki głosowania.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-woj ... rp_state=1


So paź 08, 2022 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
przy wysokiej inflacji w poczatku lat 90 tych w Kanadzie dochodzilo ono do 12%, dzieki czemu moja tesciowa sfinansowala sobie wycieczke do Polski za roczne odsetki od jej umiarkowanego kapitalu.

Jaka ta ludzka natura jest. Sfinansowala sobie wycieczke do Polski to sie liczy ale ze od tych odsetek rowniez zapewne zaplacila podatek to juz niewazne. ZTwojej wypowiedzi wynika ze w Kanadzie rowniez istnieje "bzdurny podatek od oszczednosci, albo go zawiesic na cza podwyzszonej inflacji, to ze tego nie robi to prawdziwa glupota"
Jaka jest inflacja w Kanadzie i czy podatek zawiesili?


So paź 08, 2022 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie zaplacila zadnego podatku od tych odsetek, jako ze jej ogolne dochody w tamtym roku nie przekraczaly granicy dochodow od ktorych emeryci placa minimalny podatek. Oczywiscie nie pamietam jak wtedy byla ta granica, ale w zeszlym roku chyba ponad $40 tys, przy czym dalej dostaja znizke chyba ze ich dochody przekrocza $76 tys. Zareczam ci ze nawet przy pierwszym progu mozna tutaj wygodnie zyc, nawet w drogim Toronto. Czyli podatek istnieje, ale placa go ludzie naprawde zamozni i nie z samych bankowych % a z sumy dochodow ze wszystkich zrodel w danym roku. Taka jest roznica miedzy naszym podatkiem dochodowym odliczanym od calosci dochodow, a polskim podatkiem Belki automatycznie odliczanym np od odsetek bankowych przy koncu okresu rozliczeniowego. Czyli polski inwestor placi natychmiast 19% podatku od swoich dochodow, natomiast inwestor kanadyjski tylko wtedy gdy suma jego dochodow przekroczyla dany prog podatkowy, i nie jest to 19% od zysku z kapitalu, tylko powiedzmy 19% od nadwyzki tych wszystkich dochodow nad wysokoscia progu. Taka jest roznica.
Jesli chodzi o inflacje to jest chyba teraz na poziomie 7%, co jest niezwykle wysoko jak dla nas jako ze sredni poziom inflacji byl okolo 1.5 - 2% rocznie. No ale inflacja powoli spada, wiec nie sadze zeby rzad jakies specjalne kroki podejmowal w tym wzgledzie.


So paź 08, 2022 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
z sumy dochodow ze wszystkich zrodel w danym roku. Taka jest roznica miedzy naszym podatkiem dochodowym odliczanym od calosci dochodow, a polskim podatkiem Belki

To mi sie podoba


So paź 08, 2022 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ziobro ukraca złodziejstwo w majestacie litery prawa:
https://www.fronda.pl/a/4-listopada-202 ... 07054.html
- aby było dobrze, trzeba dać każdemu po Ziobrze ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 05, 2022 10:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Katecheta o uczniach, którzy nie rezygnują z religii w szkole: elita jest zawsze nieliczna
https://www.onet.pl/informacje/onetlodz ... s,79cfc278

Według pana katechety Pawła Pietrala, tylko elita chodzi na lekcje religii. Stanowi ona jedynie albo aż 20% uczniów we Wrocławiu, Łodzi. Do elity nie należą młodzi sportowcy (pływacy), oraz osoby chodzące dodatkowo na języki obce.
Idąc dalej tokiem rozumowania pana katechety - „elita jest zawsze nieliczna”, zastanawiam się, czy ze względu na liczebność, bardziej elitarnymi nie będą wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti?


So lis 05, 2022 13:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Religia nie powinna być w szkole tylko w salce katechetycznej.
Jeśli już jest w szkole to powinna być ważnym przedmiotem, którego wyniki liczą się do matury.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 05, 2022 13:43
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ziobro ukraca złodziejstwo, czyli po 7 latach władzy, tuż przed wyborami "doznał olśnienia" :D


So lis 05, 2022 16:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zobaczmy głosy:
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent ... sowania=56
Kod:
Głosowało - 444  posłów   Za - 303    Przeciw - 11    Wstrzymało się - 130    Nie głosowało - 16
Wyniki głosowania wg klubów
Klub/Koło   Liczba czł.   Głosowało        Za        Przeciw   Wstrzymało się   Nie głosowało

PiS   228   224   224   -   -   4
KO   126   119   -   -   119   7
Lewica   44   42   42   -   -   2
KP   24   24   24   -   -   -
Konfederacja   11   11   -   11   -   -
Polska2050   8   8   1   -   7   -
Porozumienie   5   5   5   -   -   -
Kukiz15   4   2   -   -   2   2
PPS   3   2   2   -   -   1
PS   3   3   3   -   -   -
niez.   4   4   2   -   2   -

KO się wstrzymuje, za to Konfederacja w całości przeciw. Wiadomo, dla wielbicieli darwinizmu, bohaterem jest ten który potrafi wykorzystać byle z talmudyczną literą prawa, a ten wykorzystywany to odpad darwinowski. Jak ktoś ukradnie batonik to dla nich złodziej, ale jeśli będzie żądał 100-krotnej kwoty pożyczki do rzutki przedsiębiorca.
Głosujmy na PiS, nigdy na Konfiederację!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 05, 2022 16:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Angela Merkel była kanclerzem Niemiec w latach 2005-2021.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox

I wszystko jasne...

Cosik mnie tknęło by sprawdzić odkąd u władzy jest Putin.
Cytuj:
Putin jest u władzy od 20 lat. Co zostało z jego obietnic?
Wprawdzie Putin obiecywał przejście od gospodarki opartej jedynie na surowcach do takiej, w której będzie miejsce nawet na eksport technologii, ale dziś Rosja stoi surowcami bardziej niż 20 lat temu
https://www.dw.com/pl/putin-jest-u-w%C5 ... a-51828730


I takie oto pytanie przyszło mi do głowy: Dlaczego UE nie podzieliła się z nami wiedzą o energii atomowej i nie postawiła nam w Polsce elektrowni jądrowej?
Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że taką elektrownię wybudują nam sojusznicy z NATO. Bowiem partnerzy gospodarczy z UE dali ciała, by nie rzec w krótkich żołnierskich słowach, że dali .... Wiadomo już komu, i w jakim celu.

Jak źle myślę, to niech mnie ktoś poprawi.


N lis 06, 2022 8:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Co jest jasne dla ciebie? Takie polslowka, insynuacje, to jakby wypisz wymaluj mowa naczelnika o problemie demografii w Polsce: pijanstwo kobiet. Masz wiecej niz 25 lat i nie masz dzieci? Wedlug 30% spoleczenstwa (wyborcy PiS) jestes alkoholiczka!
https://www.wprost.pl/kraj/10940257/kac ... no-to.html

Co ma Merkel w Nieczech do nieistniejacej (Bogu dzieki) elektrowni atomowej w Polsce?
Znasz sie na technologiach elektrowni atomowych? Na kosztach budowy, eksploatacji, deaktywacji, skladowania paliwa? Czy tylko bajki o "czystej energii" ciebie omamily?

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... ie/zcn2fl3
A Francja ma najwieksze doswiadczenie i ilosc elektrowni atomowych po USA.

Twoj link sie nie otwiera. Moze ktos juz te (trzecia) "prawde" zablokowal.

Wiesz ile lat trwa budowa elektrowni atomowej? Nie? To sie dowiedz.
A jak ja PiS bedzie budowal to pomnoz przez 2 (patrz na konwencjonalna elektrownie w Ostrolece). To bedzie kolejna okazja do sowitych wyplat dla partyjnych ignorantow. Tyle, ze teraz za chinskie lredyty.
Jeszcze troche i Chiny przejma polska gospodarke za dlugi. Wiesz, ze chinski jest trudniejszy niz polski?


N lis 06, 2022 10:19
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Droga Kael,
Twoja wypowiedź zwaliła mnie z nóg. Oddechu mi brak na takie dictum. Nabieram wody w usta, bo o czym tu rozmawiać. Ja mówię o energii jądrowej, Ty o dzieciach. A żeby tego było mało straszysz mnie chińskim zaborem.

Przeczytaj sobie raz jeszcze to zdanie:
Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że taką elektrownię wybudują nam sojusznicy z NATO. Bowiem partnerzy gospodarczy z UE dali ciała, by nie rzec w krótkich żołnierskich słowach, że dali .... Wiadomo już komu, i w jakim celu.

Kael napisał(a):
Twoj link sie nie otwiera. Moze ktos juz te (trzecia) "prawde" zablokowal.


Wygląda na to że Tobie się nie otwierają. :D

A tu sobie doczytaj:


Pod warunkiem że Ci się linki otworzą. :biggrin:


N lis 06, 2022 13:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Droga Believing napisalas wiecej niz cytujesz. Nie wstydz sie swojej szczerosci

Believing napisał(a):
I takie oto pytanie przyszło mi do głowy: Dlaczego UE nie podzieliła się z nami wiedzą o energii atomowej i nie postawiła nam w Polsce elektrowni jądrowej?
Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że taką elektrownię wybudują nam sojusznicy z NATO. Bowiem partnerzy gospodarczy z UE dali ciała, by nie rzec w krótkich żołnierskich słowach, że dali .... Wiadomo już komu, i w jakim celu.

Jak źle myślę, to niech mnie ktoś poprawi.


Juz to wyboldowane sformulowanie pokazuje linie twojego myslenia: Dlaczego ktos nam czegos nie wybudowal?
Bo ... nie chcielismy miliardow w bloto wrzucic z perspektywa pradu za kilkanascie lat i kupowania paliwa od ... Rosji? Wiesz o tym?

https://forsal.pl/biznes/energetyka/art ... uropy.html

Czy cos wiesz o Westinghouse, ktore niby nam te elektrownie wybuduje?
https://www.rp.pl/ekonomia/art18847781- ... stinghouse

https://www.forbes.pl/biznes/sprzedaz-w ... om/j6yrd3p

To nie jest firma z najwyzszej, solidnej polki. Ale Sasin na pewno sobie wyplaci premie.


Co do obrazliwych insynuacji Kaczynskiego, jak najbardziej zgodnych z tematem tego watku (Przeglad prasy i aktualnosci), widze, ze nie masz uwag. Czyli jestes tego samego zdania co on.
To wszystko, co chcialam wiedziec od ciebie w tym temacie.

Jak napisalam: tu insynuacja, (Merkel / Putin, zla UE / dobre NATO - bo oczywiscie nikt z UE, poza Polska w BATO nie jest (?)) tam insynuacja (dziewczyny chlaja, wiec nie ma dzieci, bo facet moze i 20 lat chlac i plidny bedzie - ile chla Kaczynski, ze ciagle nie ma dzieci?)

I w takim bagienku sobie taplamy. Z bajeczka, ze elektrownia atomowa bez zabezpieczonego finansowania, paliwa i jego utylizacji, uratuje polska energetyke w najblizesz przyszlosci.

Bo klimatu ratowac nie trzeba. To wiemy odd pewnej pani kurator z Krakowa.

Cytuj:
.“Niedługo Święto Wszystkich Świętych. Zaprośmy ich do domów, na polskie ulice. Niech oczyszczą je z niewoli ekologizmów, haseł mordowania najsłabszych, demoralizowania ludzi. Wyrzućmy do kosza bzdury o klimacie, eksperymenty z płciami. Wolność, a nie niewola jest nam dana od Boga” – napisała na Twitterze.

https://twitter.com/Br_Nowak?ref_src=tw ... wietych%2F

To sa ludzie sterujacy wychowaniem przyszlych specjalistow odpowiedzialnych i za te mityczna elektrownie atomowa, jej bezpieczenstwo i funkcjonowanie.


N lis 06, 2022 13:55
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
"Wybudują" dobra bajeczka, jeśli wybudują, to za 20 lat :D
Wrzask o wolność państw stanowiących UE i równoległy zarzut - czemu UE jeszcze nie wybudowała w Polsce elektrownię atomową :D


N lis 06, 2022 15:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL