Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 16:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
W Hiszpanii, w Grecji i we Włoszech to jest dopiero problem.


Porównanie z Hiszpanią, Włochami a także z Niemcami jest błedne z jednego głównego powodu: Polska przez Hitlera straciła szacunkowo 6 mln ludu. Tyle mniej więcej, co Żydzi. Świętowanie urodzinek AH nad Wisłą powinno być więc tak samo kuriozum, jak świętowanie jego urodzin w Tel Awiwie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz wrz 19, 2019 19:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
https://businessinsider.com.pl/firmy/po ... aign=fb_bi
Się dzieje. Ciekawi mnie co zastosuje Schetyna bo to ze coś wymyśli to pewne. Przecież trwa plebiscyt kto więcej obieca.


So wrz 21, 2019 12:28
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak się zastanawiam, czy to temat w tym wątku, no ale prasa o tym pisze.
Cytuj:
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami na temat zmian personalnych w Biurze Prasowym Archidiecezji Krakowskiej, Kuria Metropolitalna w Krakowie informuje, że podjęte działania dotyczą zakończenia współpracy jedynie z koordynatorem Biura, panią Joanną Adamik, i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są osobami niezamężnymi.

Należy zaznaczyć, że pani Joanna Adamik w dniu 10 sierpnia br. w piśmie skierowanym na ręce Księdza Arcybiskupa stwierdziła, m.in.: „(…) wyrażając szczerą wdzięczność za ostatnie lata i miesiące pracy i służby dla Księdza Arcybiskupa, także za wszystkie gesty i słowa osobistej życzliwości wobec mnie i moich bliskich, proszę o zwolnienie mnie z obowiązków”. Ta prośba została ostatecznie przyjęta w dniu 19 bm., przy zachowaniu umownego (miesięcznego) trybu wypowiedzenia i wynagrodzenia, pomimo rezygnacji ze świadczenia pracy.

Natomiast dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

https://diecezja.pl/aktualnosci/komunik ... rakowie-3/
Niby pracodawca nie musi wedlug (niecywilizowanych ale w Polsce chyba rozpowszechnionych) warunków umowy informowac o powodach rozwiazania umowy o prace.
Na pewno nie wolno mu lamac tajemnicy korespondencji
Ale zwalnianić matki samotnie wychowujacych przybrane dzieci, które arcybiskup chrzcił i odwiedzał, to chyba jednak przesada.

Czyzby brak katdynalskiego kapelusza urazil ks biskupa, ze teraz odkuwa sie na kobietach, bo na papiezu nie moze?
Moze mu to dzis raczej tylko zaszkodzic. Czasy deptania maluczkich, nawet w Kosciele w Polsce, minely bezpowrotnie.


N wrz 22, 2019 12:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie znasz wszystkich czynników, widze ze nie wazne kto co robi, tylko kto to robi. Zostaw sad nad arcybiskupem Bogu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 22, 2019 12:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zapomnij Andy72. Arcybiskup jest zwyklym obywatelem, ktorego prawo ludzkie, na szczescie, obowiazuje, a prawo moralne tym bardziej.
Pisze o tym smutnym fakcie (kuria sie go nie wstydzi) bo mnie zbulwersowal. Czekam na wyjasnienie wszystkich okolicznosci. Moze sa jakies, jeszcze nieznane, ktore pokaza, ze mozna 3 kobiety wywalic z dnia na dzien z pracy za brak meza?
Swoja droga, jak biskupi zaczynaja sie tlumaczyc, to czesto sie sami tylko pograzaja.


N wrz 22, 2019 13:10
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Zapomnij Andy72. Arcybiskup jest zwyklym obywatelem, ktorego prawo ludzkie, na szczescie, obowiazuje, a prawo moralne tym bardziej.
Pisze o tym smutnym fakcie (kuria sie go nie wstydzi) bo mnie zbulwersowal. Czekam na wyjasnienie wszystkich okolicznosci. Moze sa jakies, jeszcze nieznane, ktore pokaza, ze mozna 3 kobiety wywalic z dnia na dzien z pracy za brak meza?
Swoja droga, jak biskupi zaczynaja sie tlumaczyc, to czesto sie sami tylko pograzaja.

Które są osobami niezamężnymi - nie istotne, że 2 z nich adoptowały dzieci i prowadzą rodzinę zastępczą. Nie istotne zatem potrzeby w utrzymaniu tych dzieci, ważny brak męża.
Dzieci ważne są jedynie póki się nie urodzą.
Jeszcze te umowy cywilno prawne, brak umowy o pracę, ale to powszechna praktyka w instytucjach kościelnych...tak w praktyce wygląda troska o rodzinę :( :( :(


N wrz 22, 2019 14:06
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Naprawde zastanawia mnie coraz bardziej, dlaczego ludzie swieccy zgadzaja sie na smieciowe umowy i trajtowanie jak smieci przez biskupow i ksiezy. Dlatego uwazam, ze pani Adamik bardzo dobrze robi informujac o tej sytuacji na swoim profilz. Jesli wszystko jest ok, to prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
Ukrywanie zla i nieprawidlowosci to typowa metoda szatana.
Ujawnienie zla to pierwszy krok do zmiany.


N wrz 22, 2019 14:16

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zebrały sie Ciotki Rewolucji na tym froum i podczas gdy nic złego nie pozwalają powiedzieć o potwornym złu, którego dopuszcza się Michnik ze swoim imperium medialnym, a tym bardziej Soros dopuszczający się potwornego zła, to czepiają się tego, co arcybiskup robi ze swoimi pieniędzmi.
Przyznajcie że to zaintersowanie jest tylko z tego powodu, że nie podoba mu się ideologia LGBT, bo gdyby to był arcybiskup "postępowy" chwalący LGBT, to wszystko uszło by mu płazem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 22, 2019 15:50
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
[ciach... zbyteczny cytat. M.]

"Ze swoimi pieniędzmi"????....
A co robi z sierotami gdy matki pozbawia pracy, to już Cię nie interesuje.
Bo ty zafiksowałeś się na Michniku i Sorosu oraz LGBT.


N wrz 22, 2019 16:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie ma tyle pieniędzy co Soros.
A Soros skoro ma tyle pieniędzy dlaczego nie da ich samotnym matkom z dziećmi (nie chcąc nic w zamian!) zaraz sponosrować antyludzkie akcje?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 22, 2019 16:38
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zaden biskup nie ma swoich pieniedzy.
Ale ma moralne zobowiazanie bycia wzorem.


N wrz 22, 2019 17:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przypuszczam że gdyby nie wypowiedział się źłe o LGBT, to by nikt nie rozdmuchiwał kogo on zatrudnia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 22, 2019 17:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie zatrudnia a zwalnia


N wrz 22, 2019 17:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ma prawo. A to mi wygląda na mobbing któremu poddaje się arcybiskupa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 22, 2019 17:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przeciez napisalam: jesli wszystko jest ok, to zaden problem ujawnic wszystkie okolicznosci. Kuria nie miala skrupulow, zeby ujawnic prywatna korespondencje. A pograzyla sie sama, podkreslajac, ze kobiety z katolickim slubem pracy pozbawione nie zostaly. Wlasnie takie dowolne i prywatne kryteria zwolnien to typowy mobbing.
Ty chyba (jak pamietam) zonaty nie jestes. Chcialbys, zeby ktos ciebie z tego powodu wyrzucil z pracy (w ciagu miesiaca)?
I informacja o tym to bylby mobbing w stosunku do pracodawcy???
Raczej informacja dla innych, zeby takiego "pracodawce" omijac.


N wrz 22, 2019 17:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL