Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Dlaczego mnie to nie dziwi, że jedynie 25% osób zareagowało na poziomie?

Jaką miarą mierzysz poziomy?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 12, 2018 10:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z innej beczki: Indianie celebrują usunięcie statuy popularnego - także wśród katolików - zbrodniarza :)

https://newsmaven.io/indiancountrytoday ... VcG2acG9Q/

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lis 12, 2018 11:36
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Na dodatek, to oni ukradli księżyc!

No właśnie, skoro ich w tamtym złodziejskim systemie wydelegowano do kradzieży Księżyca, to znaczy że oni byli wtedy fest ustawieni. A potem stroili się w piórka wielkich opozycjonistów.

A tak w ogóle, to przyswoiłem sobie nieco przygnębiającą lekcję, że PiS ma swoją wizję państwa, PO ma swoją wizję państwa i one są nie do pogodzenia na poziomie fundamentalnym. Z tym że wizja PiSu - że dobry król wszędzie zajrzy, wszystkiego dopatrzy i żadne prawo mu w tym nie przeszkodzi - kiedyś była może i sensowna, ale dzisiaj jest anachroniczna, bo się nam cywilizacja z gospodarką pokomplikowały do tego stopnia, że jeden człowiek tego nie ogarnie; bałaganu tylko narobi. Dlatego w ewentualnym kryzysie opowiem się po stronie PO, bo państwo zinstytucjonalizowane, w którym król instytucjom panuje, ale nie rządzi, zdaje mi się bardziej sensownym rozwiązaniem na nasze dziwne czasy.


Pn lis 12, 2018 11:38

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie wiem jaka wizje panstwa ma PiS, ale to co pokazuje teraz jako zywo przypomina PRL z jego pierwszym sekretarzem na czele podejmujacym decyzje na poziomie brakow sznurka do snopowiazalki, lub lekkiej dyktatury z czasow rzadow naczelnika po przewrocie majowym, ale napewno nie sa to rzady demokratyczne.
W polityce zagranicznej to czysta katastrofa, praktyczne sklocenie z wszystkimi wiekszymi sasiadami i wojna z Unia + szukanie sojusznika w Stanach, ktore w momencie gdy ich i polskie interesy polityczne sie rozjada porzuca ja jak goracy kartofel.
PO troche lepsza od tej strony, ale nie rozumiejaca ze nie mozna grabic wszystkiego do siebie, zapominajac o polowie spoleczenstwa pozostawionego w biedzie. Zreszta to tez partia wodzowska, co dalej kiepsko wrozy.
Nauka prawdziwej demokracji wydaje sie byc bardzo bolesna i trudna nauka.


Pn lis 12, 2018 15:30
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W polityce zagranicznej owszem, to jest czysta katastrofa.

Natomiast nie bardzo widzę, kto i kogo właściwie miałby tej demokracji nauczać. Koniec końców dyktatury ani monarchii formalnie, ustrojowo nie mamy, więc politycy odpowiadają tylko na zapotrzebowanie społeczne. Czyli że ci z Polaków, którzy mają wolę uczestniczenia w tej zabawie w politykę, to partii wodzowskich, zagryzających się w imię hasła TKM, właśnie chcą.

A przykładów, jak funkcjonują dojrzałe demokracje, jakoś się w Polsce po polsku nie doczekałem. Owszem, mogę wejść sobie w Internety i pogóglać po anglijsku, tylko że ja jestem sam jeden, a Polaków 38 milionów. I tym milionom trzeba wyłożyć, jak dzieciom w podstawówce, a niektórym jak krowie na rowie, jakiego postępowania się od nich w tzw. dojrzałej demokracji oczekuje. Nakreślić jakąś perspektywę techniczną, niezależną od wszystkich sympatii i antypatii; położyć fundamenty pod racjonalne, polityczne kalkulowanie i myślenie.

Otóż niestety, ale ta rzecz została przez Michnika et al. skutecznie spartaczona. Póki więc kryzysu nie ma - na ch... mi tacy obrońcy demokracji?


Pn lis 12, 2018 16:30

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
"A przykładów, jak funkcjonują dojrzałe demokracje, jakoś się w Polsce po polsku nie doczekałem."
Bo ich nigdy nie bylo.
Zeby miec dojrzala demokracje to trzeba najpierw miec spoleczenstwo obywatelskie, a nie gastarbaiterow w swojej wlasnej ojczyznie. Mysle ze cala nauka z samorzadow powinna plynac i powoli przedostawac sie do umyslow wiekszosci, ze nie Anders na bialym koniu ale kazdy we wlasnym ogrodku jest w stanie walczyc i zabiegac o swoje sprawy.
A ksztalt panstwa powinien byc rowniez poddany pod dyskusje, zeby dojsc do jakiegos kompromisu bo najwyrazniej jedna polowa kraju widzi to zupelnie inaczej niz druga.


Pn lis 12, 2018 17:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tya. Znam taką jedną platformiarę, co kwituje samorządy hasłem - radni bezradni - a jak się ją posyła do zabiegania o swoje sprawy, to śmieje się człowiekowi w twarz. Owszem, ma pretensje, że PiS rządzi, bo powinna rządzić PO.

Tak w ogóle, to ja myślałem o jakichś wykładach, prelekcjach, książkach, akcji oświatowej - coś w ten deseń. Skoro są w Polsce środowiska, którym jakoby na dojrzałej demokracji zależało, to niech wyartykułują, czego od nas, zwyczajnych ludzi i zwyczajnych polityków, chcą i jak mamy to robić. No chyba, że tym środowiskom zalezy na istnieniu w Polsce młodej demokracji, której będzie można bronić do ubrąchanej śmierci i przekręty robić, tłumacząc ciemnemu ludowi, że jeszcze nie dorósł do pełnego zrozumienia mechanizmów itepe.

Z innych wiadomości, podobno wyszedł Europejski Nakaz Aresztowania brata Michnika, co orzekał był po komuszemu; mignął mi taki news ze dwa dni temu, nie pomnę gdzie. Prawdaż-li to?


Pn lis 12, 2018 18:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ta wiadomosc do Ameryki nie dotarla :).


Pn lis 12, 2018 19:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):

Z innych wiadomości, podobno wyszedł Europejski Nakaz Aresztowania brata Michnika, co orzekał był po komuszemu; mignął mi taki news ze dwa dni temu, nie pomnę gdzie. Prawdaż-li to?

TVPiS potwierdza:
https://www.tvp.info/39858868/europejsk ... a-michnika

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 12, 2018 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Link przenosi gdzie indziej, na glowna strone TVP.


Pn lis 12, 2018 21:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mnie przenosi do konkretnego artykułu w TVPInfo pt. "Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika"
Cytuj:
Wojskowy Sąd Okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika – podał pion śledczy IPN. Przyrodni brat Adama Michnika podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 12, 2018 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Otóż niestety, ale ta rzecz została przez Michnika et al. skutecznie spartaczona.

Co masz na myśli ?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt lis 13, 2018 7:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Że Michnik nie potrafił stanąć ponad podziałami, tylko dał się wpisać w doraźne spory polityczne i to bodaj, czy nie personalne (hurr-durr, Kaczyńscy). Pewnie, że miał do tego prawo, ale w takim razie akurat on powinien dać sobie spokój z narracją o obronie młodej polskiej demokracji wobec, heh, bliżej nieokreślonych sił. Bo to już nie jest robota polityczna, ale mitotwórcza; a akurat co do mitów w danej społeczności musi być zgoda, albo tę społeczność szlag trafi, tzn. podzieli się ona na społeczności potomne, każda z mitologią swoją własną.

Inaczej może: z rozmowy o cywilizacji po Auschwitzu wyklucza się faszystę i to działa, bo faszystów udało się zmarginalizować. Michnikowi natomiast nie udało się zmarginalizować swoich przeciwników i dlatego on nie może nikogo wykluczać z rozmowy o demokracji po PRLu. Bo zraził do siebie już tylu Polaków, że sam stał się siłą sprawczą dla zagrożeń, przed którymi chce Polskę bronić.


Wt lis 13, 2018 8:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Mnie przenosi do konkretnego artykułu w TVPInfo pt. "Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika"
Cytuj:
Wojskowy Sąd Okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika – podał pion śledczy IPN. Przyrodni brat Adama Michnika podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

Heca na użytek swojego elektoratu - Michnik jest obywatelem Szwecji i Szwecja już kilka razy odmawiała ekstradycji swojego obywatela do PRL, do III RP, a teraz gdy sądy europejskie z racji "reformy" autorstwa Ziobry odmawiają wydanie Polsce zwykłych kryminalistów, ni z igły, ni z widły wyślą Michnika do Polski.
Podobnie Ziobro "ściągnął" Edwarda Mazura z USA.


Wt lis 13, 2018 8:31

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Szwecja nie nalezy do UE, wiec europejski nakaz aresztowania tam nie zadziala.
+1 do komentarza Alus o problemach prawnych nakreconych przez PiS, takie rzeczy jak ENA dzialaja na terenie Unii gdy system prawny wszystkich panstw jest zblizony.


Wt lis 13, 2018 18:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL