Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Konkretne wypowiedzi poproszę.

Proszę bardzo:
- Powinno się ogolić głowy jak golono kobietom współżyjącym z hitlerowcami w czasie wojny, 1996 w odniesieniu do posłów głosujących za ustawą antyaborcyjną.
- Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego , Jasna Góra, 18.07.2005r.
- LPR nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę, RM, 25.07.2005r.
Można tak jeszcze całą stronę cytować, nie zapominając o "szambie i czarownicy" w pałacu prezydenta śp. L. Kaczyńskiego.
Jeszcze slogan, którzy z taką lubością tutaj prezentują:
- Tragedią Polski jest to, że od 1939r Polską nie rządzą Polacy, parlament UE 22.06.2011r.

Bez źródeł, bez możliwości sprawdzenia czy prawidłowo przytoczone i jak wygląda kontekst.


Śr lis 22, 2017 22:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Konkretne wypowiedzi poproszę.

Proszę bardzo:
- Powinno się ogolić głowy jak golono kobietom współżyjącym z hitlerowcami w czasie wojny, 1996 w odniesieniu do posłów głosujących za ustawą antyaborcyjną.
- Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego , Jasna Góra, 18.07.2005r.
- LPR nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę, RM, 25.07.2005r.
Można tak jeszcze całą stronę cytować, nie zapominając o "szambie i czarownicy" w pałacu prezydenta śp. L. Kaczyńskiego.
Jeszcze slogan, którzy z taką lubością tutaj prezentują:
- Tragedią Polski jest to, że od 1939r Polską nie rządzą Polacy, parlament UE 22.06.2011r.

Bez źródeł, bez możliwości sprawdzenia czy prawidłowo przytoczone i jak wygląda kontekst.

Za to pierwsze o. Rydzyk był nawet przesłuchiwany przez prokuraturę (reszty nie sprawdzałam):http://www.gp24.pl/archiwum/art/4263363,prokuratorska-poprawnosc,id,t.html
a o tym, co powiedział o śp. pierwszej damie, to chyba dobrze wiesz. Niepodobna, abyś nie słyszał/nie czytał.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 22, 2017 22:36
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Proszę bardzo:
- Powinno się ogolić głowy jak golono kobietom współżyjącym z hitlerowcami w czasie wojny, 1996 w odniesieniu do posłów głosujących za ustawą antyaborcyjną.
- Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego , Jasna Góra, 18.07.2005r.
- LPR nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę, RM, 25.07.2005r.
Można tak jeszcze całą stronę cytować, nie zapominając o "szambie i czarownicy" w pałacu prezydenta śp. L. Kaczyńskiego.
Jeszcze slogan, którzy z taką lubością tutaj prezentują:
- Tragedią Polski jest to, że od 1939r Polską nie rządzą Polacy, parlament UE 22.06.2011r.

Bez źródeł, bez możliwości sprawdzenia czy prawidłowo przytoczone i jak wygląda kontekst.

Za to pierwsze o. Rydzyk był nawet przesłuchiwany przez prokuraturę (reszty nie sprawdzałam):http://www.gp24.pl/archiwum/art/4263363,prokuratorska-poprawnosc,id,t.html

To wyszperałem. Prokuratura przesłuchała i nie postawiła zarzutów ze względu na nikłą szkodliwość społeczną wypowiedzi.


Cytuj:
a o tym, co powiedział o śp. pierwszej damie, to chyba dobrze wiesz. Niepodobna, abyś nie słyszał/nie czytał.

Widzisz, ja nie czytuję Gazety Wybiór..., przepraszam, Wyborczej, Newsweeka, Nie czy innych tego typu szmatławców, więc jakoś mi umknęło.


Śr lis 22, 2017 22:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Nigdy bym mu nie zaufał.


Politykom się nie ufa. Politykom się stawia oczekiwania i rozlicza z ich wypełnienia.

To prawda - jednak dopiero wtedy, gdy już zaistnieją jakieś skutki ich działalności, po których można by ich oceniać. Wcześniej pozostają mniej jasne i w większym stopniu subiektywne kryteria.

Można jednak zauważyć, jak działa na nich to, charakterystyczne dla prominentnych polityków, poczucie osiągnięcia wysokiej pozycji społecznej. Jak wiadomo, można wtedy spodziewać się zwiększonej agresji, czy też ostentacyjnego lekceważenia zasad w celu okazania swojej wyższości. A tego typu rzeczy sugerują brak refleksji, dojrzałości i arogancję, która może przynieść więcej złego niż dobrego dla kraju, a dla polityków często kończy się bolesnym upadkiem. Dlatego zupełnie nie zaskoczył mnie odlot Petru z kochanką. Odrobinę zaskoczył mnie tylko poziom głupoty tego czynu.

Osobiście też uważam, że od jakiegoś czasu bardzo ważna dla społeczeństwa jest kwestia zaufania wobec polityków. Dlatego nowi na scenie mogą szybko zyskać poparcie (gdy nikogo nie zawiedli) i równie szybko je stracić (gdy już wyborców zawiodą).

Cytuj:
W kwestii meritum, nie wie pilaster, czy wymiana Petru na Lubnauer to jakaś wartość dodana. Obawia się pilaster, że N może wtedy skręcić w stronę jakich genderów i "małżeństw homoseksualnych" pozostawiając istotne sprawy odłogiem. Albo jeszcze gorzej - wejdzie w buty po Palikocie.

Dwie kwestie. Lubnauer z wykształcenia jest matematykiem. To zwiększa szanse na rozsądne myślenie (choć niestety nie daje pewności). Poza tym nie było partii kierowanej przez kobietę, więc z ciekawością taką bym powitał. Szczególnie, że jest to kobieta dość wyważona, bo np. Gasiuk-Pihowicz albo Scheuring-Wielgus nie nadawałyby się według mnie.


felek27 napisał(a):
Jak to? Soul33, chyba nie poparłbyś partii, która w swoim programie ma postulaty sprzeczne z nauczaniem Kościoła?

Zatem uważasz, że katolik powinien głosować na partię Marka Jurka?

Nie zgadzam się. Głosowanie na partię bez szans jest, w praktyce, jak rezygnacja z głosowania w ogóle.

Natomiast takie kwestie, jak aborcja, eutanazja, czy związki jednopłciowe to kwestie przemian społeczno kulturowych. Gdy znacząca większość Polaków będzie je popierać, w efekcie będą dostępne. I to tyle. Tak samo, jak jest np. w sprawie małżeństw niesakramentalnych.

Jedynym sposobem na realne zmiany w takiej materii jest działanie oddolne. Polityka to etap ostatni.

A ja sam nie jestem wierzący, choć niemal w całości zgadzam się z nauką KK.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 22, 2017 22:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Felek – ale właśnie Ci wyszło, że nie ma i nigdy nie było braci Kaczyńskich. Jest jeden Kaczyński o dwóch ciałach (teraz zostało mu już tylko jedno).


Śr lis 22, 2017 22:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To wyszperałem. Prokuratura przesłuchała i nie postawiła zarzutów ze względu na nikłą szkodliwość społeczną wypowiedzi.

Nie chodziło o zarzuty prokuratorskie, a o reakcję Kościoła. Zarzucałes Aluś, że cytuje wypowiedzi o. Rydzyka bez podawania linków, co sugerowało jakoby zmyślała, dlatego podałam ten link.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzisz, ja nie czytuję Gazety Wybiór..., przepraszam, Wyborczej, Newsweeka, Nie czy innych tego typu szmatławców, więc jakoś mi umknęło.

jakie to ma znaczenie w przypadku wypowiedzi na temat śp. Marii Kaczyńkiej? Fakt jest faktem i był podawany przez rózne media.
Ja tez nie czytam GW, a jeśli już zdarzy mi się coś dostrzec, bo gooogle tak wyszuka, to szukam potwierdzenia w innych mediach (Neesweeka tez sprawdzam, ale media drugiej strony też sprawdzam).
A co do RM, to próbowałam sluchac i nie dałam nigdy wysłuchac do końca ze względu na sianie podziałow (nie powiem nienawiści). Ostatnio (chyba z 2 miesiące temu)słuchałam rozmowy o. Rydzyka z J. Kaczyńskim i tez przysłowiowy nóż w kieszeni mi sie otwierał. Moja ocena nie ma nic wspólnego z polityką, bo staram się oceniać w świetle Ewangelii - to jest mój statut i moja partia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 22, 2017 23:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Felek – ale właśnie Ci wyszło, że nie ma i nigdy nie było braci Kaczyńskich. Jest jeden Kaczyński o dwóch ciałach (teraz zostało mu już tylko jedno).

Jeśli już mamy zliczać ilość braci Kaczyńskich poziomem samoświadomości, to zaraz po urodzeniu prawdopodobnie nie było żadnego z nich. Podobnie jest zresztą w przypadku pozostałych noworodków.


Śr lis 22, 2017 23:27
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
A ja sam nie jestem wierzący, choć niemal w całości zgadzam się z nauką KK.


Czy jeszcze jacyś Moderatorzy są tu niewierzący?
Przyznam, że poprzedni raz tak się poczułem w 4 klasie SP, kiedy zobaczyłem mojego księdza od religii palącego papierosa.


Śr lis 22, 2017 23:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja nie wiem, czym mamy zliczać osobnych ludzi. Samoświadomość to w ogóle lipny wyróżnik życia ludzkiego jest, bo wtedy wychodzi, że każdy z nas umiera wieczorem, a rano zmartwychwstaje i nic szokującego w tym wtedy nie ma. Dlatego napisałem Andy'emu o mizerykordii. Aborcja ma sens w przypadku dzieci chazanowych – ewentualnie można deliberować nad cieżkimi upośledzeniami – a poza tym winna być ochrona życia i szlus. (Kael, zwróć uwagę, że poglądy mi się zmieniają, w każdym razie te wygłaszane paszczowo. Also, nie wiem, co zrobić z gwałtem.)


Ostatnio edytowano Śr lis 22, 2017 23:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lis 22, 2017 23:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek27 napisał(a):
Czy jeszcze jacyś Moderatorzy są tu niewierzący?
Przyznam, że poprzedni raz tak się poczułem w 4 klasie SP, kiedy zobaczyłem mojego księdza od religii palącego papierosa.

:olaboga: Masz z tym problem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 22, 2017 23:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek27 napisał(a):
Czy jeszcze jacyś Moderatorzy są tu niewierzący?
Przyznam, że poprzedni raz tak się poczułem w 4 klasie SP, kiedy zobaczyłem mojego księdza od religii palącego papierosa.

Dobre to było :D

Może udzielić Ci spowiedzi i rozgrzeszenia? 8)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 23, 2017 0:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
O aborcji kontynuować można tutaj: viewtopic.php?p=975553#p975553

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 23, 2017 0:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Proszę bardzo:
- Powinno się ogolić głowy jak golono kobietom współżyjącym z hitlerowcami w czasie wojny, 1996 w odniesieniu do posłów głosujących za ustawą antyaborcyjną.
- Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego , Jasna Góra, 18.07.2005r.
- LPR nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę, RM, 25.07.2005r.
Można tak jeszcze całą stronę cytować, nie zapominając o "szambie i czarownicy" w pałacu prezydenta śp. L. Kaczyńskiego.
Jeszcze slogan, którzy z taką lubością tutaj prezentują:
- Tragedią Polski jest to, że od 1939r Polską nie rządzą Polacy, parlament UE 22.06.2011r.

Cytuj:
Bez źródeł, bez możliwości sprawdzenia czy prawidłowo przytoczone i jak wygląda kontekst.

Cytuj:
Za to pierwsze o. Rydzyk był nawet przesłuchiwany przez prokuraturę (reszty nie sprawdzałam):http://www.gp24.pl/archiwum/art/4263363,prokuratorska-poprawnosc,id,t.html

To wyszperałem. Prokuratura przesłuchała i nie postawiła zarzutów ze względu na nikłą szkodliwość społeczną wypowiedzi.


Cytuj:
a o tym, co powiedział o śp. pierwszej damie, to chyba dobrze wiesz. Niepodobna, abyś nie słyszał/nie czytał.

Cytuj:
Widzisz, ja nie czytuję Gazety Wybiór..., przepraszam, Wyborczej, Newsweeka, Nie czy innych tego typu szmatławców, więc jakoś mi umknęło.

Źródłem jest RM, którego Ty ponoć nie słuchasz.
Masz podane konkretne daty i miejsca gdzie padły te wypowiedzi, nic na to nie poradzę, że Ty informacje ludzi o odmiennych poglądach politycznych traktujesz jak niektórzy Biblię, napisaną przez zaprutych ziołami. i wszystko co Tobie nie pasuje to jedynie szmatławce.
A znikomość czynu - akurat w przypadku radnej z Gdańska sąd dopatrzył sie przestępstwa i za nawoływania do golenia głów.
Wedle zasady co wolno wojewodzie.


Cz lis 23, 2017 8:11
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dopowiem Ci jeszcze jak o. Rydzyk popędza PiS do większej gorliwości finansowej
- Bo w tym PiS to też różnie: drugie, trzecie żony....Na tę prawicę też patrzcie, czy to naprawdę prawe. Patrzcie dobrze, bo jak żonie niewierny, to myślicie, że wyborcom będzie wierny? Myślałby kto, 9. 07. 2017r.


Cz lis 23, 2017 8:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Skoro widzisz coś, czego nie ma (vide Twój ostatni post), to nie dziwie się, że chcesz karać o. Rydzyka zakazem publicznych wypowiedzi. :D


Cz lis 23, 2017 9:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL