Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 834, 835, 836, 837, 838, 839, 840 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Jak pójdziesz do jakiegoś lekarza z problemem zdrowotnym i on stwierdzi że niestety nic nie da się tu zrobić to czy poprzestaniesz na tym? Wystarczy Ci że jest specjalistą i sprawa zamknięta?


Tego człowieka nie badał jakiś jeden specjalista. W uzasadnieniu wyroku mamy szereg ekspertyz.

katon napisał(a):
Niczego nie podważam a jedynie mam wątpliwości i skoro ceniony w tej dziedzinie Prof Maksymowicz mówi że mogą być jakieś szanse to chyba wie co mówi.


Ciekawe - miał wgląd w dokumentację medyczną? Widział w ogóle tego pacjenta?

katon napisał(a):
I tak jak powiedziałem nie znamy sytuacji rodzinnej tego pacjenta i jakie były tam relacje.


Nic nie wskazuje na to że żona chciała się go po prostu pozbyć w ten sposób, jak prawdopodobnie zdaje się obrzydliwie sugerować biskup Gądecki.

katon napisał(a):
Wiem że w polskich Sądach Lekarskich gdy jest odwołanie to pacjenci przegrywają w ok dziewięćdziesięciu kilku procent.
Po prostu bronią swoich i nic w tym nadzwyczajnego nie ma.


Wyroku w tej sprawie nie wydał sąd lekarski tylko High Court of Justice. Bynajmniej nie bronili "swoich", abstrahując już od tego, że odłączenie było przede wszystkim wolą najbliższej rodziny tego człowieka w osobach żony i dzieci.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 19:15
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Believing napisał(a):
Szkoda, że katoliccy księża nie zainteresują się życiem dzieci chorych na SMA.

Madre słowa :brawo:
Powinni jeszcze zainteresować się chorymi na białaczkę, koklusz, szkarlatynę, ospę, kiłę, rzeżączkę, żółtaczkę i innymi chorobami. Nic by się niestało, gdyby zainteresowali się nawet tymi lekko zakatarzonymi.


Wytłumaczę Ci grzecznie, bo nie pojąłeś.
Skoro tak bardzo walczą o życie od poczęcia do naturalnej śmierci, to dlaczego nie zareagowali, gdy rząd wycofał się z badań prenatalnych pod kątem SMA? Bo to nie jest medialne?
A skoro już im ten temat wisi, to niech się zatroszczą o te rodziny które niewyobrażalnie cierpią ze swoimi dziećmi. Z bezsilności, z obawy o każdą godzinę.

A co do Twoich szczegółowych wskazań, to uważam że powinieneś dopisać jeszcze troskę o ofiary kościelnej pedofili. Byłby komplet.

Na marginesie, w kwestii mediacji to powinni zapisać się na szkolenie do o. Rydzyka. Ten to jest mistrz świata w mediacjach z rządem.


Wt sty 26, 2021 19:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
"Wyrażam głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie "NIE" barbarzyńskiej cywilizacji śmierci."


https://twitter.com/Abp_Gadecki/status/ ... 74914?s=19

Slow mi brak.
Czy przeoczylam tweety biskupow o traktowaniu dzieci niepelnosprawnych i ich matek w Sejmie?
O lamaniu rak kobietom?
O zabicie Stachowiaka przez policje?
O eutanazji Polakow przez nieudolny rzad?

To niby nie jest cywilizacja smierci?
Kosciol tak sie pochyla i pochyla nad chorymi i umierajacymi, ze biskupi sobie zadna konkretna pomoca rak nie splamia. Ale frazesy maja na podoredziu!

Sorry, ale musialam.


Wt sty 26, 2021 20:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Quinque nauka Kosciola katolickiego juz dawno nie intersuje. On wie lepiej!

I "naturalna smierc" ma dla niego - jak widac - baaardzo rozciagliwe pojecie.
Naturalne poczecie juz nie.
A i pewnie operacji by nie unikal i rozrusznika serca a moze i transplantacji....


Zapewne Angielski kardynał i Polski Episkopat nie wie jakie jest nauczanie Kościoła Katolickiego. Wiedzą za to wojujący ateiści. Idźcie trollować gdzie indziej


Wt sty 26, 2021 20:29

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@No_Pasaran
Pewnie było szereg ekspertyz jednak prawda jest taka że to nie taki rzadki przypadek jak ci eksperci i ich ekspertyzy okazują nic nie warte.
Prasa co jakiś czas donosi o tego typu przypadkach:

"13-letni Trenton McKinley z Alabamy w wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń mózgu i zapadł w śpiączkę. Po dwóch miesiącach w szpitalu lekarze stwierdzili, że nie ma on szans na przeżycie i podjęli decyzję o odłączeniu go od specjalistycznej aparatury. Zanim to nastąpiło Trenton zaczął walczyć o życie. Z dnia na dzień jego stan zaczął się poprawiać, aż w końcu odzyskał pełną świadomość.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... znaczenie/

"- Tydzień po wypadku przyszła do mnie pani doktor z wynikami rezonansu i powiedziała mi "proszę pani tam są straszne rzeczy w tym rezonansie, każda część mózgu jest uszkodzona" - wspomina mama chłopca Karolina Figura .
Dziecko miało poważne obrażenia narządów wewnętrznych i liczne złamania.
- Nikt nie dawał nadziei, nikt nie mówił, że będzie dobrze, każdy taką najgorszą wersję przedstawiał - opowiada wzruszona pani Karolina.
4-latek trafił do kliniki "Budzik". Wybudził się po sześciu miesiącach. Teraz, małymi krokami, uczy się wszystkiego od nowa.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... =powiazane

No więc wspomniany przeze mnie profesor wybudził wiele takich osób gdzie lekarze i ekspertyzy nie dawały żadnych szans.
Więc jednak chyba się na tym troszeczkę zna.

Są rzeczy które w żaden sposób nie jesteśmy racjonalnie jakoś wytłumaczyć a ludzkie ciało i mózg skrywają jeszcze wiele tajemnic
i i różne wysoce zaawansowane aparatury nie dają rady.


Wt sty 26, 2021 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Prasa co jakiś czas donosi o tego typu przypadkach:


Co z tego?
Nawet jeśli w tych przypadkach ekspertyza była błędna, to w żaden sposób nie wpływa na poprawności ekspertyzy wydanej w sprawie na temat której dyskutujemy.

katon napisał(a):
No więc wspomniany przeze mnie profesor wybudził wiele takich osób gdzie lekarze i ekspertyzy nie dawały żadnych szans.
Więc jednak chyba się na tym troszeczkę zna.


Po pierwsze, masz jakieś źródła wskazujące na to że ten profesor "wybudził wiele takich osób gdzie lekarze i ekspertyzy nie dawały żadnych szans"?

Po drugie, nieśmiało przypominam moje poprzednie pytanie:
Czy miał on wgląd w dokumentację medyczną Pana R.S. ? Widział w ogóle tego pacjenta?

katon napisał(a):
Są rzeczy które w żaden sposób nie jesteśmy racjonalnie jakoś wytłumaczyć a ludzkie ciało i mózg skrywają jeszcze wiele tajemnic
i i różne wysoce zaawansowane aparatury nie dają rady.


Tak, tak, gdzieś to już słyszałem : są na tym świecie rzeczy, o których się fizjologom nie śniło, Panie Ferdku.
Nie wiem tylko co to ma wspólnego z tematem.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 21:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Quinque
Proszę traktować swoich rozmówców z należnym szacunkiem z prostego powodu: każdemu człowiekowi, niezależnie od statusu społecznego, narodowości, rasy, religii należy się szacunek z samego tytułu człowieczeństwa. Za chamskie zachpwanie otrzymałeś ostrzeżenie, ale ostrzegam, że nie będę liczyć do trzech i już kolejny Twój wybryk spowoduje bana. Wróciłeś na forum warunkowo i łamiesz umowę, na którą wyraziłeś zgodę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 26, 2021 22:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Quinque nauka Kosciola katolickiego juz dawno nie intersuje. On wie lepiej!

I "naturalna smierc" ma dla niego - jak widac - baaardzo rozciagliwe pojecie.
Naturalne poczecie juz nie.
A i pewnie operacji by nie unikal i rozrusznika serca a moze i transplantacji....


Zapewne Angielski kardynał i Polski Episkopat nie wie jakie jest nauczanie Kościoła Katolickiego. Wiedzą za to wojujący ateiści. Idźcie trollować gdzie indziej

Najwyraźniej Quinque mniema, że został obdarzony Bożymi przymiotami i rozeznaje sumienia ludzi...a de facto takie podłe osądzanie, to przymiot demona.


Śr sty 27, 2021 8:36
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
@Quinque
Proszę traktować swoich rozmówców z należnym szacunkiem z prostego powodu: każdemu człowiekowi, niezależnie od statusu społecznego, narodowości, rasy, religii należy się szacunek z samego tytułu człowieczeństwa. Za chamskie zachpwanie otrzymałeś ostrzeżenie, ale ostrzegam, że nie będę liczyć do trzech i już kolejny Twój wybryk spowoduje bana. Wróciłeś na forum warunkowo i łamiesz umowę, na którą wyraziłeś zgodę.


Śmiechu warte, gość wyzywa mnie od chamów i głupców, promuje morderstwa ale bana nie dostaje


Śr sty 27, 2021 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Owszem, nazwałem cię chamem, chamie, za określenie żony i dzieci R.S. mianem „patologii, którą profilaktycznie byś trenował” - w świetle tak plugawej wypowiedzi, urągającej nie tylko katolikowi, ale choć minimalnie przyzwoitemu człowiekowi, określenie „cham” to doprawdy eufemizm. Głupcem cię jeszcze nie nazwałem w tej ”””dyskusji”””.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr sty 27, 2021 10:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Quinque
Uwagi do moderacji mają swój temat.

@No_Pasaran
Wzajemne uwagi między użytkownikami znajdują się w dziale Moderacja i także mają swój temat. Dodarkowo proszę nie używać obraźliwych określeń ad personam.

Kolejny wpis w nieodpowiednim miejscu będzie usankcjonowany ostrzeżeniem. Nie mam czasu bawić się w przenoszenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 27, 2021 11:26
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha, czyli ja dostaje warny ale ten nie super

[ostrzeżenie za niepodporządkowanie się poleceniom moderacji. M]


Śr sty 27, 2021 11:48

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mnie tylko zastanawia co kobieta o umysłowości niezbyt rozgarniętej nastolatki nadal robi w TK... Zabawne, że biologiczna śmierć człowieka, którego mózg umarł trzy miesiące temu, to wielka tragedia dla przedstawicieli rządu, który trąbił o sukciesie i wypłaszczaniu krzywej, gdy w kraju umierają ludzie.


Śr sty 27, 2021 14:20
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bo tego "zabili" cudzoziemcy.
Polak o Polaka w Polsce nie musi sie martwic.


Śr sty 27, 2021 15:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No_Pasaran napisał(a):
Co z tego?
Nawet jeśli w tych przypadkach ekspertyza była błędna, to w żaden sposób nie wpływa na poprawności ekspertyzy wydanej w sprawie na temat której dyskutujemy.

No nie wpływa no i co z tego?
A skąd ta pewność że ekspertyza była błędna? Mogła być prawidłowa bo tak badania pokazały lecz widocznie nie dysponujemy tak pewną, skuteczną diagnostyką dlatego też bywają takie przypadki że ludzie którzy zostali zdiagnozowani że nie mają najmniejszych szans mogą mimo to powrócić do zdrowia.
Cytuj:
Po pierwsze, masz jakieś źródła wskazujące na to że ten profesor "wybudził wiele takich osób gdzie lekarze i ekspertyzy nie dawały żadnych szans"?

W Klinice Budzik wiele osób zostało wybudzonych.
http://www.klinikabudzik.pl/en/wybudzeni
To chyba dobrze że są tacy lekarze którzy walczą o pacjenta do samego końca.
Cytuj:
Po drugie, nieśmiało przypominam moje poprzednie pytanie:
Czy miał on wgląd w dokumentację medyczną Pana R.S. ? Widział w ogóle tego pacjenta?

A musiał mieć?
Po prostu zdawał sobie sprawę z tego że nie ma doskonałych badań ani też aparatury nie są wstanie wszystkiego wykryć. Poza tym często lekarze a zwłaszcza ci z topu kierują na badania do tych diagnostów do których mają zaufanie i wiedzą że są dobrzy w swoim fachu a jak nie chcesz tego uznać to nie będą z tobą rozmawiać.
Przyjdziesz do takiego ze świeżym USG a on cię wyśle na to samo badanie ale to tego specjalisty którego sam wyznaczył.
Nigdy się z tym nie spotkałeś?
Lekarz prawie zawsze chce sam osobiście obejrzeć pacjenta i ma dystans do opinii innych lekarzy i innych badań.
Cytuj:
Tak, tak, gdzieś to już słyszałem : są na tym świecie rzeczy, o których się fizjologom nie śniło, Panie Ferdku.
Nie wiem tylko co to ma wspólnego z tematem.

No bo są takie przypadki że pacjent miał na pewno umrzeć a jednak rak się cofnął czy też wybudził się ze śpiączki po wielu latach a badania nie potrafiły tego przewidzieć.
Pewnie gdzieś o czymś takim słyszałeś.
No i dużo ma to wspólnego z tematem.


Śr sty 27, 2021 15:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 834, 835, 836, 837, 838, 839, 840 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL