Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 842, 843, 844, 845, 846, 847, 848 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Quinque
Proszę zaprzestać trollingu. Dyskusja polega na argumentowaniu, a nie na jednozdaniowych stwierdzeniach z pozycji wszechmocnego znawcy. Prosze potraktować to jako nieformalne ostrzeżenie. Kolejne będzie formalne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 02, 2021 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Choćbyś przedstawiał nazwiska lekarzy, wszystkie wyniki badań, nic to nie zmieni, bo "ratowanie życia Polaka" to tylko polityczna sprawka, spreparowana dla ukrycia afery ze szczepionkami - nocne kolejki seniorów, brak szczepionek dla większości.

Naprawdę znasz motywację tego lekarza prof Maksymowicza który chciał przyjąć tego pacjenta do Kliniki Budzik?

"Nie sądzcie abyśnie nie byli sądzeni"
https://www.fronda.pl/a/bat-na-katoliko ... 34906.html

Widząc ilu Polaków pozostających w stanie śpiączki/stanie paliatywnym, umiera w klinice Budzik, w innych placówkach medycznych, nie muszę się domyślać motywacji - te są aż nazbyt widoczne - polityczna propaganda tzw obrońców życia.

Pewnie że w tej placówce nie wszystkich się udaje uratować jednak ten profesor wielu ludziom pomógł więc dlaczego tak łatwo osądzasz? Chyba bardzo mu zależy aby jak największej liczbie pacjentów pomóc skoro sprowadza z Japonii naukowca aby pod jego okiem wdrażać nowatorską metodę wszczepiania stymulatorów mózgu.
Samo to sprawiło że ludzie którzy nie mieli prawie żadnych szans mogli nawiązać kontakt z otoczeniem.

Czy musimy się stawiać w miejscu Pana Boga i tak łatwo kogoś osądzać?


Wt lut 02, 2021 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Na stronie naukowej ncbi znajdziejsz pełno różnych badań jak i też takich które trudno traktować poważnie ze względu na słabą metodologię dlatego można je wykorzystać tak jak robi to Jerzy Zięba a np próbka jest zbyt mała aby miało to o czymś przesądzać.


Nawet jeśli to prawda, czyli że w bazie z artykułami z jaurnali, mogą być badania słabej jakości, to w jaki sposób odnosi się do tego konkretnego artykułu jaki podlinkowałem? Poza tym, żadnej słabej metodologii nie udowodniłeś względem jakiegokolwiek artykułu. Wnioski jakiegoś padania mogą być też po prostu przeinaczane, by w pisały się w wybraną narrację – zresztą Ty sam dokłanie to zrobiłeś (chociaż wciąż mam nadzieję ze nieświadomie) w kontekście badania o witaminie C.

katon napisał(a):
Wziąłem pierwszy z brzegu artykuł o wpływie wit C na raka a takich jest więcej i Zięba z nich korzystał.


Więc wziąłeś pierwszy z brzegu artykuł, gdzie w tytule jest "rak" i "witamina C" i nie zadałeś sobie minimalnego trudu by przeczytać chociażby jego abstrakt, by dowiedzieć się czego on w istocie dotyczy. W rezultacie, napisałeś piramidalne brednie odnoście treści artykułu.
Serio, coraz trudniej traktować Cię poważnie.

katon napisał(a):
Nie kliknąłem w linka a jedynie zauważyłem że mieszka on w Autralii a tam też mieszkał przed przyjazdem do Polski Jerzy Zięba znachor więc można się łatwo pomylić zwłaszcza że prawie wszystkie linki w jego książkach pochodzą z ncbi


Tja. W podlinkowanym artykule nie ma informacji, że ten Zięba mieszka w Australii per se - jest informacja o jego przynależności do instytucji naukowych czyli School of Medical Sciences, Faculty of Medicine, University of New South Wales, Sydney, Australi oraz Neuroscience Research Australia (NeuRA), Randwick, Australia. Chcesz mi wmówić, że znasz na tyle życiorys "polskiego Zięby" by wiedzieć, że przebywał kiedyś w Australii, ale nie wiesz, że jest inżynierem magistrem z Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, bez wykształcenia medycznego?
Czasami serio lepiej nie wymyślać turbo naciąganych wymówek.

Cytuj:
"Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu, podczas gdy 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych".
Czyżby to miało znaczyć że te mniej wrażliwe neurony są bardziej wytrzymale na brak tlenu od komórek nerkowych?


Nie wiem, może. Moja formalna edukacja biologiczna (więc nie strictre medyczna) zakończyła się na pierwszej klasie szkoły średniej. Ponad zdobyte tam informacje wiem tyle, ile wyczytam ze źródeł naukowych pisanych przez ludzi bardziej wyedukowanych w tej dziedzinie ode mnie. Jeśli Cię to interesuje to zrób to co ja i doedukuj się. Chłopskorozumizm i fakty medycznie niekoniecznie zawsze muszą iść w parze.

katon napisał(a):
To może mi powiesz na czym polega błąd prof Zbigniewa Włodarczyka który tak twierdzi:

"Podobnie jest z mózgiem: jeśli przez mózg przestaje płynąć utlenowana krew, to po kilku minutach mózg również umiera, i to jest proces nieodwracalny".


W gruncie rzeczy, na niczym. Słowo "umierać" to czasownik nieprzechodni niedokonany i oznacza "kończyć swoje życie, przestawać żyć." ( [url]https://pl.wiktionary.org/wiki/umierać[/url] ). Czasownikiem dokonanym jest "umrzeć". Jest różnica semantyczna między stwierdzeniem "mózg umrze" a "mózg umiera". Umierać można kilka minut, godzin dni etc.

Poza tym, wywiad do Polska The Times nie stanowi źródła i punktu odniesienia dla praktyki neurologii klinicznej - jest wpisem o charakterze popularno naukowym kierowanym do przeciętnego polaka i z definicji może (a wręcz powinien) zawierać pewne uproszczenia względem poziomu precyzji podręcznika uniwersyteckiego, recenzowanego artykułu naukowego czy wytycznych praktyki klinicznej dotyczących diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.

katon napisał(a):
kolejny cytat który tu przytoczyłeś:

"Po zatrzymaniu przepływu krwi specyficzne cechy metabolizmu neuronalnego powodują szybkie i nieodwracalne uszkodzenia po około 5 minutach. Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych następują szybko po sobie. Ogólnie rzecz biorąc, uszkodzenie tkanki jest całkowicie ustalone i ograniczone w ciągu pierwszych 48 do 72 godzin. Po około 14 dniach tkanka nerwowa przejdzie w stan przewlekły, w którym następuje reorganizacja i plastyczność".

Co znaczy ostra niedokrwienna choroba naczyń mózgowych?


Nie "ostra niedokrwienna choroba naczyń mózgowych" tylko "Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych (angielski oryginał Acute processes in cerebrovascular ischemic disease )

Przypadłość o której mowa to cerebrovascular ischemic disease.

cerebrovascular - mózgowo-naczyniowa
ischemia - lokalne zaburzenie ukrwienia będące skutkiem ograniczenia lub całkowitego zatrzymania dopływu krwi do tkanki lub narządu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedokrwienie

katon napisał(a):
Czyż jak serce się zatrzymało to nie mamy tu do czynienia z całkowitym brakiem dopływu tlenu do mózgu?


Zdanie wcześniej stanowi jasno o zatrzymaniu przepływu krwi do mózgu:

Once blood flow stops the specific characteristics of neuronal metabolism result in rapid and irreversible damage after
approximately 5 minutes.


Tłumaczenie: Po zatrzymaniu przepływu krwi specyficzne cechy metabolizmu neuronalnego powodują szybkie i nieodwracalne uszkodzenia po około 5 minutach.

O tym samym mówi moje pierwsze źródło:

Complete interruption of blood flow to the brain for only 5 minutes triggers the death of vulnerable neurons in several brain regions, whereas 20–40 minutes of ischemia is required to kill cardiac myocytes or kidney cells.

Tłumaczenie: Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu, podczas gdy 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych.


------------------------------------------

A tak z innej baryłki, pozwolę sobie przypomnieć mój poprzedni post:

No_Pasaran napisał(a):
katon napisał(a):
Dlatego też PIS wzorował się na socjalistycznym zachodzie gdzie system różnorodnych zasiłków jest wyjątkowo rozbudowany.


Pokaż mi jeden socjalistyczny kraj na tym zachodzie.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr lut 03, 2021 1:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No_Pasaran napisał(a):
Nawet jeśli to prawda, czyli że w bazie z artykułami z jaurnali, mogą być badania słabej jakości, to w jaki sposób odnosi się do tego konkretnego artykułu jaki podlinkowałem? Poza tym, żadnej słabej metodologii nie udowodniłeś względem jakiegokolwiek artykułu. Wnioski jakiegoś padania mogą być też po prostu przeinaczane, by w pisały się w wybraną narrację – zresztą Ty sam dokłanie to zrobiłeś (chociaż wciąż mam nadzieję ze nieświadomie) w kontekście badania o witaminie C.

Cytuj:
Więc wziąłeś pierwszy z brzegu artykuł, gdzie w tytule jest "rak" i "witamina C" i nie zadałeś sobie minimalnego trudu by przeczytać chociażby jego abstrakt, by dowiedzieć się czego on w istocie dotyczy. W rezultacie, napisałeś piramidalne brednie odnoście treści artykułu.
Serio, coraz trudniej traktować Cię poważnie.

No przecież przyznałem się do błędu więc po co to dalej ciągniesz? Może załóż osobny temat aby za bardzo tu nie śmiecić.
No bo też zbyt poważnie potraktowałem prześmiewczy tekst GW w temacie leczenie raka witaminą C i zasugerowałem się
tylko tym że witamina C przedłuża życie chorych na raka. A jak zbyt pośpiesznie się coś potraktuje to może umknąć to"lack".
Zięba w swoich książkach udostępnia linki więc pewnie powołuje się na inne badania na ncbi.
Cytuj:
Tja. W podlinkowanym artykule nie ma informacji, że ten Zięba mieszka w Australii per se - jest informacja o jego przynależności do instytucji naukowych czyli School of Medical Sciences, Faculty of Medicine, University of New South Wales, Sydney, Australi oraz Neuroscience Research Australia (NeuRA), Randwick, Australia. Chcesz mi wmówić, że znasz na tyle życiorys "polskiego Zięby" by wiedzieć, że przebywał kiedyś w Australii, ale nie wiesz, że jest inżynierem magistrem z Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, bez wykształcenia medycznego?
Czasami serio lepiej nie wymyślać turbo naciąganych wymówek.

Ponieważ Jerzy Zięba korzysta głównie ze strony ncbi aby posłużyć się jakimś badaniami które miałyby potwierdzić jego wywody to wpisałem w google Jerzy Zięba ncbi i pokazało trochę różnych artykułów z udziałem Jerzy Zięba i dodatkowo zasugerowałem się tą Australią. Zwykła pułapka umysłu jak i lenistwo i zdarza to się czasami. Jak dyskutujesz na forach to wiesz że to częste.
Ktoś np przypisuje komuś jakiś pogląd lecz z niczego to nie wynika.
Nic nadzwyczajnego.
Cytuj:
Nie wiem, może. Moja formalna edukacja biologiczna (więc nie strictre medyczna) zakończyła się na pierwszej klasie szkoły średniej. Ponad zdobyte tam informacje wiem tyle, ile wyczytam ze źródeł naukowych pisanych przez ludzi bardziej wyedukowanych w tej dziedzinie ode mnie. Jeśli Cię to interesuje to zrób to co ja i doedukuj się. Chłopskorozumizm i fakty medycznie niekoniecznie zawsze muszą iść w parze.

No bo w pierwszej kolejności najbardziej narażony jest mózg w przypadku braku tlenu a potem inne organy jak np nerki.
Więc skoro 20- 40 min wystarcza do zabicia komórek nerkowych to ile czasu trzeba aby uległy zniszczeniu te mniej wrażliwe
neurony w przypadku braku tlenu.
No właśnie chłopskorozumizm i fakty medyczne niekoniecznie zawsze muszą iść w parze więc może być tak właśnie że ta śmierć tych wrażliwych neuronów( 5 min) przesadzają o śmierci człowieka a to że sobie jeszcze żyją jakieś mniej wrażliwe neurony to może już nie mieć większego znaczenia.
I wtedy zgadzałoby się to z dwoma wypowiedziami jakie tu przytoczyłem.

Piszesz że "nie wiem, może" a potem abym zrobił to co Ty czyli się doedukował. Więc sprawdz aby nie było tego "nie wiem"
w Twoim przypadku.Tak żeby to "nie wiem" stało się "wiem".
Cytuj:
W gruncie rzeczy, na niczym. Słowo "umierać" to czasownik nieprzechodni niedokonany i oznacza "kończyć swoje życie, przestawać żyć." ( [url]https://pl.wiktionary.org/wiki/umierać[/url] ). Czasownikiem dokonanym jest "umrzeć". Jest różnica semantyczna między stwierdzeniem "mózg umrze" a "mózg umiera". Umierać można kilka minut, godzin dni etc.
No ale jest jeszcze treść tego wywiadu.

A jak będzie gdzieś napisane że żaba po wrzuceniu do wrzątku umiera po kilku sekundach to też powiemy że umierać może kilka sekund, kilka minut? Zwolennicy dłuższego przeżycia żaby w tak ekstremalnych warunkach też mogliby tak to sobie jakoś tłumaczyć.
Cytuj:
Poza tym, wywiad do Polska The Times nie stanowi źródła i punktu odniesienia dla praktyki neurologii klinicznej - jest wpisem o charakterze popularno naukowym kierowanym do przeciętnego polaka i z definicji może (a wręcz powinien) zawierać pewne uproszczenia względem poziomu precyzji podręcznika uniwersyteckiego, recenzowanego artykułu naukowego czy wytycznych praktyki klinicznej dotyczących diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.

Ale przecież ten profesor nie zdawał sobie sprawy że z jego wypowiedzią zapozna się No_Pasaran dla którego nie wystarczy stwierdzenie że mózg umiera po kilku minutach po zatrzymaniu akcji serca. Więc mamy tu do czynienia z nieco bardziej wymagającym czytelnikiem.
Ale my też dodatkowo wiemy na podstawie tego co znalazłeś że:
"Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu".
Więc właśnie śmierć tych wrażliwych neuronów może tu przesądzać czy nastąpił zgon czy też nie.
Cytuj:
Nie "ostra niedokrwienna choroba naczyń mózgowych" tylko "Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych (angielski oryginał Acute processes in cerebrovascular ischemic disease )

Przypadłość o której mowa to cerebrovascular ischemic disease.

cerebrovascular - mózgowo-naczyniowa
ischemia - lokalne zaburzenie ukrwienia będące skutkiem ograniczenia lub całkowitego zatrzymania dopływu krwi do tkanki lub narządu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedokrwienie

Czyli obejmuje to udar jak i też całkowite zatrzymanie dopływu krwi to mózgu. Jak do mózgu nie dochodzi krew w wyniku zatrzymania pracy serca to proces obumierania mózgu zachodzić musi o wiele szybciej niż w wyniku udaru.
Po 72 godzinach gdy nastąpił zgon to już lekki smrodek jest zauważalny. Tak więc to musi dotyczyć udaru gdzie nie dochodzi to tak szybkich uszkodzeń mózgu.

Cytuj:
A tak z innej baryłki, pozwolę sobie przypomnieć mój poprzedni post:

No_Pasaran napisał(a):
katon napisał(a):
Dlatego też PIS wzorował się na socjalistycznym zachodzie gdzie system różnorodnych zasiłków jest wyjątkowo rozbudowany.


Pokaż mi jeden socjalistyczny kraj na tym zachodzie.

Wiem pamiętam jednak pozwolę sobie przesunąć na pózniej po zakończeniu obecnej dyskusji. Za dużo naraz a tu jeszcze
trzeba rozkminić jak tu doszło do kuriozalnej pomyłki( Jerzy Zięba to nie ten Jerzy Zięba) jakiej dopuścił się katon.
Śledztwo w toku.


Śr lut 03, 2021 22:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Widząc ilu Polaków pozostających w stanie śpiączki/stanie paliatywnym, umiera w klinice Budzik, w innych placówkach medycznych, nie muszę się domyślać motywacji - te są aż nazbyt widoczne - polityczna propaganda tzw obrońców życia.

Cytuj:
Pewnie że w tej placówce nie wszystkich się udaje uratować jednak ten profesor wielu ludziom pomógł więc dlaczego tak łatwo osądzasz? Chyba bardzo mu zależy aby jak największej liczbie pacjentów pomóc skoro sprowadza z Japonii naukowca aby pod jego okiem wdrażać nowatorską metodę wszczepiania stymulatorów mózgu.
Samo to sprawiło że ludzie którzy nie mieli prawie żadnych szans mogli nawiązać kontakt z otoczeniem.

Czy musimy się stawiać w miejscu Pana Boga i tak łatwo kogoś osądzać?

Właśnie - po co stawiać sie w miejsce Boga - uratował wielu, nie oznacza tym samym, ze uratowałby konkretnego Polaka w Londynie. Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.
I to lekarz tak łatwo osadzający gremium innych lekarzy, stawia się tym samym w miejsce Boga.


Cz lut 04, 2021 8:21

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.

Idąc dalej tropem pomocników, to zabójcy osadzeni w ZK czy też będący na wolności, to pomocnicy Boga?
Może i coś w tym jest, gdyby nie Judasz, pomocnik Boga, to Jezus ... .


Cz lut 04, 2021 10:21
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.

Idąc dalej tropem pomocników, to zabójcy osadzeni w ZK czy też będący na wolności, to pomocnicy Boga?
Może i coś w tym jest, gdyby nie Judasz, pomocnik Boga, to Jezus ... .

Zabójcy to totalni oponenci Boga, depczący V przykazanie Dekalogu. Jeśli są pomocnikami to jedynie demona, przeciwnika Boga i ludzi. Podobnie Judasz, kierowany podszeptami szatana zdradził, by później popełnić samobójstwo.


Cz lut 04, 2021 15:33

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Właśnie - po co stawiać sie w miejsce Boga - uratował wielu, nie oznacza tym samym, ze uratowałby konkretnego Polaka w Londynie. Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.
I to lekarz tak łatwo osadzający gremium innych lekarzy, stawia się tym samym w miejsce Boga.

Ależ on sam nie twierdzi że uratowałby tego Polaka a jedynie że widzi jakieś szanse. Niczego przecież nie przesądza.
No i pewnie są jakieś w tym wszystkim emocje.
Po co tak łatwo osądzać.
Pana Boga to interesuje konkretna osoba bezpodstawnie osądzająca i stawiająca się w Jego miejscu, a my możemy szukać innych podobnie jak my osądzających aby tylko nie dostrzec tej belki w oku swoim.


Cz lut 04, 2021 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
No przecież przyznałem się do błędu więc po co to dalej ciągniesz?


Ponieważ w poprzedniej wypowiedzi właśnie nie przyznałeś się do błędu. Chyba że za "przyznanie się do błędu" poczytujesz to:

katon napisał(a):
Wziąłem pierwszy z brzegu artykuł o wpływie wit C na raka a takich jest więcej i Zięba z nich korzystał.


Podówczas, nasze rozumienie "przyznania się do błędu" znacząco się różni.

katon napisał(a):
Ponieważ Jerzy Zięba korzysta głównie ze strony ncbi aby posłużyć się jakimś badaniami które miałyby potwierdzić jego wywody to wpisałem w google Jerzy Zięba ncbi i pokazało trochę różnych artykułów z udziałem Jerzy Zięba i dodatkowo zasugerowałem się tą Australią.


Dobrze, że napisałeś "miałyby". To, że w opinii Zięby miałyby one potwierdzać jego brednie, nie znaczy, że potwierdzają.

katon napisał(a):
No właśnie chłopskorozumizm i fakty medyczne niekoniecznie zawsze muszą iść w parze więc może być tak właśnie że ta śmierć tych wrażliwych neuronów( 5 min) przesadzają o śmierci człowieka a to że sobie jeszcze żyją jakieś mniej wrażliwe neurony to może już nie mieć większego znaczenia.


O uznaniu śmierci przesądza właśnie ustanie funkcji całego mózgu.

§1. [Determination of Death]. An individual who has sustained either (1) irreversible
cessation of circulatory and respiratory functions, or (2) irreversible cessation of all functions of
the entire brain, including the brain stem, is dead. A determination of death must be made in
accordance with accepted medical standards.

źródło: The Uniform Determination of Death Act (UDDA)

§1. [Określenie śmierci]. Osoba, która doznała (1) nieodwracalnego
ustania funkcji układu krążenia i oddechowego lub (2) nieodwracalne ustania wszystkich funkcji
całego mózgu, w tym pinia mózgu, jest martwa. Decyzja o śmierci musi zostać podjęta w
zgodnie z przyjętymi normami medycznymi.


W tym miejscu pozwolę sobie przypomnieć Twoje pierwotne stanowisko:

katon napisał(a):
Śmierć mózgu następuje po ok 5 minutach.


Powtórzone zresztą później:

katon napisał(a):
Fakty medyczne są takie że śmierć mózgu następuje po ok pięciu minutach


Teraz zdajesz się zgadzać, że po 5 minutach nie następuje śmierć całego mózgu.

Czy w obliczu szeregu akademickich źródeł naukowych, które przedstawiłem, a które to jasno stanowią iż po 5 minutach bez tlenu nie umiera cały mózg, wycofujesz się wreszcie ze swojego początkowego stanowiska i przyznajesz do błędu?

Gdybyś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to pozwolę sobie przytoczyć kolejne dwa źródła które znalazłem:

Rozdział z podręcznika akademickiego, poświęcony stricte neurologicznym skutkom zawału serca

Cerebral oxygen stores and consciousness are lost within 20 seconds of the onset of cardiac arrest. Glucose and adenosine stores are lost within 5 minutes (Booth et al., 2004). Irreversible brain damage occurs within 5–10 minutes of complete circulatory arrest (Bass, 1985). The halt of cerebral activity that occurs within seconds after arrest indicates cessation of synaptic transmission, which may possibly occur as a protective measure employed by the brain to preserve energy and
maintain cell survival (Bass, 1985). Without restoration of perfusion/oxygenation, cell injury begins to occur as calcium and lactate levels rise within cells (Bass, 1985). The most vulnerable areas are the large projection neurons of the cerebral cortex, cerebellar Purkinje cells, and the CA-1 area of the hippocampus. Subcortical areas including the brainstem, thalamus, and hypothalamus are more resistant to injury (Geocadin et al., 2008)


źródło: McCoyd, M., & McKiernan, T. (2014). Neurologic complications of cardiac arrest. Neurologic Aspects of Systemic Disease Part I, 25

Mózgowe zapasy tlenu i świadomość są tracone 20 sekund od początku zatrzymania krążenia. Glukoza i
zapasy adenozyny są tracone w ciągu 5 minut (Booth i in., 2004). Wewnątrz następuje nieodwracalne uszkodzenie mózgu po
5–10 minutach całkowitego zatrzymania krążenia (Bass, 1985). Zatrzymanie czynności mózgowej, które następuje w ciągu kilku sekund po zatrzymaniu krążenia, wskazuje na ustanie transmisji synaptycznej, co może mieć charakter ochronny;
środek stosowany przez mózg w celu zachowania energii i utrzymania przy życiu komórek (Bass, 1985). Bez renowacji perfuzji / natlenienia zaczyna pojawiać się uszkodzenie komórek wraz ze wzrostem poziomu wapnia i mleczanu w komórkach (bas,1985). Najbardziej wrażliwe obszary to duże [i]projection neurons
kory mózgowej, móżdżkowe komórki Purkinjego,
oraz obszar CA-1 hipokampu. Obszary podkorowe w tym pień mózgu, wzgórze i podwzgórze są bardziej odporne na urazy (Geocadin i in., 2008)[/i]

Pokrywa się to także z fragmentem wyroku sądowego, który stanowił, iż

W przypadku braku przepływu krwi nieodwracalne uszkodzenie mózgu postępuje od około pięciu minut w normalnej temperaturze.

Więc znów mamy potwierdzenie informacji ze wcześniej przytaczanych źródeł: po 5 minutach następuje nieodwracalne uszkodzenie mózgu w wyniku śmierci części neuronów, nie śmierć całego mózgu, jak Ty uparcie i bez oparcia w źródłach naukowych twierdzisz.

katon napisał(a):
A jak będzie gdzieś napisane że żaba po wrzuceniu do wrzątku umiera po kilku sekundach to też powiemy że umierać może kilka sekund, kilka minut?


Gdyby ktoś chciał wyrazić myśl, iż po kilku sekundach we wrzątku żaba będzie martwa, to powinien napisać: żaba po wrzuceniu do wrzątku umierze po kilku sekundach.
Zdanie „żaba po wrzuceniu do wrzątku umiera po kilku sekundach” nie oznacza, że po tych kilku sekundach żaba już nie żyje, tylko że wtedy umiera, a więc wciąż żyje, ale jej życie zbliża się ku rychłemu końcowi. Widzisz różnicę między stwierdzeniami „pacjent umarł” a „pacjent umiera”?
Poważnie chcesz się kłócić teraz ze słownikiem, bo znaczenie jakie Ci się wydawało, że dane słowo posiada, nie przystaje do jego definicji?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt lut 05, 2021 0:04
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Właśnie - po co stawiać sie w miejsce Boga - uratował wielu, nie oznacza tym samym, ze uratowałby konkretnego Polaka w Londynie. Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.
I to lekarz tak łatwo osadzający gremium innych lekarzy, stawia się tym samym w miejsce Boga.

Ależ on sam nie twierdzi że uratowałby tego Polaka a jedynie że widzi jakieś szanse. Niczego przecież nie przesądza.
No i pewnie są jakieś w tym wszystkim emocje.
Po co tak łatwo osądzać.
Pana Boga to interesuje konkretna osoba bezpodstawnie osądzająca i stawiająca się w Jego miejscu, a my możemy szukać innych podobnie jak my osądzających aby tylko nie dostrzec tej belki w oku swoim.

Właśnie, osądzająca
https://niedziela.pl/artykul/64279/Prof ... morderstwo


Pt lut 05, 2021 7:49

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Bo życie i śmierć należy do Boga, lekarz jest jedynie Jego pomocnikiem, a nie wyrocznią przesadzającą, i tylu uratuje ilu Bóg dał dłuższe życie.

Idąc dalej tropem pomocników, to zabójcy osadzeni w ZK czy też będący na wolności, to pomocnicy Boga?
Może i coś w tym jest, gdyby nie Judasz, pomocnik Boga, to Jezus ... .

Zabójcy to totalni oponenci Boga, depczący V przykazanie Dekalogu. Jeśli są pomocnikami to jedynie demona, przeciwnika Boga i ludzi. Podobnie Judasz, kierowany podszeptami szatana zdradził, by później popełnić samobójstwo.

Skoro Bóg nie chce ratować (przedłużać życie) to wysyła zabójcę (bądź mu nie przeszkadza), aby ten zakończył życie temu, kto według Boga (wyroczni) nie powinien żyć. Bo jak piszesz powyżej lekarz (jak również i zabójca) nie jest wyrocznią i tulu uratuje lekarz, a tylu uśmierci zabójca, na ile pozwoli mu Bóg. Tak to innymi słowy wyraziłaś pisząc o "pomocnikach" Boga.
Czy Jezus, tak jak wielu w to wierzy poniósłby śmierć na krzyżu, gdyby Bóg nie nakazał Judaszowi dokonać zdrady? Nikt by dziś nie widział świątyń nimi oznaczonych.
Czy Judasz nie jest współtwórcą chwały Jezusa?


Pt lut 05, 2021 8:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Zabójcy to totalni oponenci Boga, depczący V przykazanie Dekalogu. Jeśli są pomocnikami to jedynie demona, przeciwnika Boga i ludzi. Podobnie Judasz, kierowany podszeptami szatana zdradził, by później popełnić samobójstwo.

Cytuj:
Skoro Bóg nie chce ratować (przedłużać życie) to wysyła zabójcę (bądź mu nie przeszkadza), aby ten zakończył życie temu, kto według Boga (wyroczni) nie powinien żyć. Bo jak piszesz powyżej lekarz (jak również i zabójca) nie jest wyrocznią i tulu uratuje lekarz, a tylu uśmierci zabójca, na ile pozwoli mu Bóg. Tak to innymi słowy wyraziłaś pisząc o "pomocnikach" Boga.
Czy Jezus, tak jak wielu w to wierzy poniósłby śmierć na krzyżu, gdyby Bóg nie nakazał Judaszowi dokonać zdrady? Nikt by dziś nie widział świątyń nimi oznaczonych.
Czy Judasz nie jest współtwórcą chwały Jezusa?

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, by dać świadectwo prawdzie - tak Jezus wyjaśnia swoje posłannictwo. JA sie narodziłem, JA przyszedłem, Ja oddałem życie za prawdę, a Ty usiłujesz włączyć w tą misję sknerę, zdrajcę i samobójcę.


So lut 06, 2021 8:04
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No i pięknie to o zabójcach podsumowuje to co robi sekta aborcjonistów-morderców i ich poplecznicy


So lut 06, 2021 10:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dobre wiadomości.
Wprawdzie zdjęcia nie oddają atmosfery miejsca, ale dają komfort przyjrzeniu się z bardzo, bardzo bliska.

Cytuj:
Dzieło Wita Stwosza wypiękniało i zmieniło kolory. To efekt renowacji
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/olt ... _popularne


So lut 06, 2021 10:19

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No_Pasaran napisał(a):
Ponieważ w poprzedniej wypowiedzi właśnie nie przyznałeś się do błędu. Chyba że za "przyznanie się do błędu" poczytujesz to:

katon napisał(a):
Wziąłem pierwszy z brzegu artykuł o wpływie wit C na raka a takich jest więcej i Zięba z nich korzystał.


Podówczas, nasze rozumienie "przyznania się do błędu" znacząco się różni.

Tak ponieważ zamiast poświęcić nieco więcej czasu wziąłem pierwszy z brzegu artykuł. Napisałem też że dopuściłem się grzechu lenistwa. Dokładnie opisałem dlaczego tak wyszło jak wyszło, więc czego jeszcze oczekujesz?
Taka trochę upierdliwość nam się tu wdziera.
Cytuj:
Dobrze, że napisałeś "miałyby". To, że w opinii Zięby miałyby one potwierdzać jego brednie, nie znaczy, że potwierdzają.

No wiadomo z treści że zwolennikiem Jerzego Zięby to ja nie jestem, jednakże GW też nie pokusiła się tu a jakiś rzetelny artykuł w temacie wit C. Nie słyszałem aby gdzieś w Polsce uzupełniano niedobory wit C w przypadku osób leczących się na raka co mogłoby przedłużyć życie.
Cytuj:
O uznaniu śmierci przesądza właśnie ustanie funkcji całego mózgu.

To może zależeć od kraju. Możliwe że stwierdzenie śmierci pnia mózgu byłoby wystarczające.
Cytuj:
W tym miejscu pozwolę sobie przypomnieć Twoje pierwotne stanowisko:

katon napisał(a):
Śmierć mózgu następuje po ok 5 minutach.


Powtórzone zresztą później:


Tak. Ale z materiałów jakie tu przytoczyliśmy widać że śmierć mózgu następuje szybko. Zwróć uwagę na tekst tego wywiadu z prof Włodarczykiem
jaki tu przytoczyłem, dlatego to sformułowanie że po pięciu minutach następuje śmierć mózgu ma tu podkreślić krótki jego żywot od momentu całkowitego odcięcia odcięcia mózgu od tlenu.
45 minut to jest bardzo bardzo dużo.
Zwróćmy jeszcze uwagę na fragment jaki przytoczyłeś:

"Całkowite przerwanie dopływu krwi do mózgu na zaledwie 5 minut powoduje śmierć wrażliwych neuronów w kilku obszarach mózgu, podczas gdy 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych".

Z innego artykułu:
" Po zatrzymaniu przepływu krwi specyficzne cechy metabolizmu neuronalnego powodują szybkie i nieodwracalne uszkodzenia po około 5 minutach. Ostre procesy w chorobie niedokrwiennej naczyń mózgowych następują szybko po sobie".
Skoro 20-40 minut niedokrwienia jest wymagane do zabicia miocytów serca lub komórek nerkowych to chyba trudno byłoby
zakładać że umieranie mózgu miałoby trwać jakoś długo, a nasz pacjent po 45 min braku tlenu miał na tyle sprawny mózg że mógł samodzielnie oddychać a także mógł trawić pokarmy.
Więc jak proces umierania mózgu następuje po ok 5 min i przebiega on bardzo szybko to te kilkanaście minut chyba mało nie jest.


So lut 06, 2021 13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 842, 843, 844, 845, 846, 847, 848 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL