Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Palmer napisał(a):
Skazują "służby"? Prokuratura? W Sowietach...

Kpisz, czy o drogę pytasz? Pytałam kogo skazano, a nie kogo skazały służby. Służby robią szum o 6 rano, aresztują, a potem cisza. Nieważne, że aresztowali niesłusznie. Ważne, że narobili szumu i elektorat zadowolony, że aresztowano. Zakończeniem sprawy elektorat już się nie interesuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 09, 2019 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Słyszałem na wykładzie z psychopedagogiki przykład. Pewna, udzielająca się społecznie pani dyrektor szkoły (nie pamiętam jakiej), została oskarżona niewinni przed sądem. Po kilku miesiącach uniewinniono ją, ale i tak zawodowo była przegrana. Pomimo jej nienagannej pracy została wykluczona przez społeczeństwo, ponieważ miała rozprawę sądową. A to, że była niesłusznie posądzona, to nieważne dla zwykłych Kowalskich.

_________________
MODERATOR


N cze 09, 2019 9:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No właśnie. Teraz panuje zasada: nieważne ukradł czy nie, ważne, że był zamieszany w kradzież.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 09, 2019 9:43
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Palmer napisał(a):
Skazują "służby"? Prokuratura? W Sowietach...

Kpisz, czy o drogę pytasz? Pytałam kogo skazano, a nie kogo skazały służby. Służby robią szum o 6 rano, aresztują, a potem cisza. Nieważne, że aresztowali niesłusznie. Ważne, że narobili szumu i elektorat zadowolony, że aresztowano. Zakończeniem sprawy elektorat już się nie interesuje.

Choćby się i zainteresował, to informacji w tzw mediach narodowych nie znajdzie.


N cze 09, 2019 10:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ten fakt powinien zaniepokoić, że coś jest nie tak, skoro aresztowano z szumem, a skazania brak. No, ale tu już trzeba włączyć myślenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 09, 2019 10:21
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Otworzyliby więcej gdyby się im udało całkowicie spacyfikować sądy, wtedy sędziowie z wyrokami na koncie, lub przez lata nie dopuszczani do orzekania z racji niekompetencji, orzekaliby w kilka dni wieloletnie kary więzienia.
Historia zna już takie systemy sądownictwa.
Ale paskudna UE nie dopuściła, stąd ruganie z przestrzeni publicznej "szmat" unijnych.

Ale euro z unijnej kasy dla europoslow usuwajacych flage unijna juz im nie bedzie smierdzialo jak owa flaga. Im sie to po prostu nalezy...
A suweren im to potwierdza.

Ciekawe, kiedy to wszystko sie zawali? Ekonomii nie da sie oszukac bez konca.
A jak tam dotacje na krowy i swinie? Prezes zapomnial o wlasnych obietnicach?


N cze 09, 2019 13:10

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael, te dotacje to unijny program promujacy zdrowa zywnosc produkowana przez "organicznych rolnikow" ( cokolwiek to znaczy ) i dotyczy malenkiej ilosci rolnikow w Polsce.
Prezes po prostu wykorzystal ze istnieje dla nastepnej propagandowej szopki.


N cze 09, 2019 19:13
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Kael, te dotacje to unijny program promujacy zdrowa zywnosc produkowana przez "organicznych rolnikow" ( cokolwiek to znaczy ) i dotyczy malenkiej ilosci rolnikow w Polsce.
Prezes po prostu wykorzystal ze istnieje dla nastepnej propagandowej szopki.

Byłby ten program, gdyby Polska, po obiecance Kaczyńskiego wystąpiła o to dofinansowanie, ale jak dotychczas to się nie stało.
A jak w praktyce aktualnie wygląda traktowanie "organicznych rolników", to kilka dni temu uświadomiła mnie kuzynka, która jako jedyna w małej wiosce zajmuje sie hodowlą bydła mięsnego na minimalną skalę - max 5 sztuk do uboju rocznie.
Jak wygląda cała księgowość, paszporty dla bydła czy świń, ścisłe terminy ich zakładania, operacja zgłaszania ARiMR, jakie są restrykcje w przypadku przekroczenie terminów, to szok.
Dopłaty do upraw - kuzynce obcięto areał upraw (kilka małych działek) bo drzewa rosnące w bliskiej odległości od granicy, zacieniają jej działkę :o
Wychowana na wsi nie pojmowałam czemu teraz na wsiach ludzie nie hodują krowy-ów, czy świń na własne potrzeby, ale teraz już rozumiem.
Ponadto od 2 lat zarządzono, że wszelka dokumentacja musi być elektroniczna - naucz zatem ponad 50-letnią osobę obsługi internetu. Wyjściem jest korzystanie z pomocy osób kompetentnych, oczywiście za ustaloną opłatą.


Pn cze 10, 2019 6:56

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
https://www.youtube.com/watch?v=PolSgjzu3Kw

Popieram. Szymon Hołownia wydaje mi się lansującą się gwiazdą, ale w wielu kwestiach się z nim zgadzam. W pierwszych minutach odpowiada na pytanie o wrażenia po pewnych wydarzeniach w Toruniu. Ja także uważam, że Kościół nie powinien trzymać z polityką.

_________________
MODERATOR


Wt cze 11, 2019 16:48
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zbigniew3991 napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=PolSgjzu3Kw

Popieram. Szymon Hołownia wydaje mi się lansującą się gwiazdą, ale w wielu kwestiach się z nim zgadzam. W pierwszych minutach odpowiada na pytanie o wrażenia po pewnych wydarzeniach w Toruniu. Ja także uważam, że Kościół nie powinien trzymać z polityką.

Jeśli nawet czasem zdarza mu sie gwiazdożyć, to i tak jego przekaz, jego wiara, jego postawa, jego czyny, znacznie mocniej przebiją się do ludzi niż uczone rozprawy, czy wypowiedzi profesorów teologii, czy biblistyki piszących lub przemawiających z wysokich katedr, a niezdolnych do bezpośredniego kontaktu z ludźmi.
Hołownia jeździ po Polsce daje świadectwo, rozmawia, polemizuje, postępuje zgodnie ze wskazaniami ks J. M. Vianeya Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli..
Na spotkania z nim przychodzą tłumy, ci sami ludzie później wspierają finansowo fundacje założone przez Hołownię, a niosące pomoc nędzarzom w Afryce, czy ofiarom wojen.


Śr cze 12, 2019 6:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Hołownia jeździ po Polsce daje świadectwo, rozmawia, polemizuje, postępuje zgodnie ze wskazaniami ks J. M. Vianeya Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli..

Jeździ, ale nie za darmo. Weszliśmy w program "Ozłacamy Kasisi". Chciałam zaprosić Hołownię do szkoły, aby swoją osobą bardziej wypromował akcję i co? Dostalam odpowiedź z fundacji, że mam ustalić z nim wysokość wynagrodzenia. Kto miał za to zpałacić? Szkoła nie ma na to funduszy. Ja, z wlasnej kieszeni? Rozumiem jeszcze zwrot kosztów podróży, ewentualnie obiad.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 12, 2019 6:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Alus napisał(a):
Hołownia jeździ po Polsce daje świadectwo, rozmawia, polemizuje, postępuje zgodnie ze wskazaniami ks J. M. Vianeya Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli..

Jeździ, ale nie za darmo. Weszliśmy w program "Ozłacamy Kasisi". Chciałam zaprosić Hołownię do szkoły, aby swoją osobą bardziej wypromował akcję i co? Dostalam odpowiedź z fundacji, że mam ustalić z nim wysokość wynagrodzenia. Kto miał za to zpałacić? Szkoła nie ma na to funduszy. Ja, z wlasnej kieszeni? Rozumiem jeszcze zwrot kosztów podróży, ewentualnie obiad.

A wskaż kogoś konkretnego, kto w tych czasach robi coś za darmo.


Śr cze 12, 2019 6:53

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Być może honorarium miało być przeznaczone na potrzeby fundacji. Mniejsza z tym. Nie o to pytałem.

_________________
MODERATOR


Śr cze 12, 2019 7:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Podobno Szymon Hołownia coś tam plótł (pisemnie) o zbawianiu zwierzątek. Czytał ktoś może? Pamiętam, że gdzieś mówił, reklamując tę książkę, że uzasadnił (teologicznie) tę wersję.

Nie mam nic przeciw Zbawianiu zwierzątek, wręcz przeciwnie, ale czy to na pewno zgodne z nauczaniem Kościoła? :)


Śr cze 12, 2019 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Palmer napisał(a):
Podobno Szymon Hołownia coś tam plótł (pisemnie) o zbawianiu zwierzątek. Czytał ktoś może? Pamiętam, że gdzieś mówił, reklamując tę książkę, że uzasadnił (teologicznie) tę wersję.

Nie mam nic przeciw Zbawianiu zwierzątek, wręcz przeciwnie, ale czy to na pewno zgodne z nauczaniem Kościoła? :)


Jeżeli KRK przyzwala na "nadzieję na powszechne zbawienie", to czemu nie? W końcu świat po Sądzie Ostatecznym ma być przeistoczony, wrócić do postaci sprzed grzechu pierworodnego. Stąd nie widzę sprzeczności. Można mieć co najwyżej wątpliwości, czy słowo "zbawienie" jest adekwatne, ale nie czytałem, co Hołownia na ten temat konkretnie napisał, a opieranie się na komentarzach komentarzy nie jest dobrą podstawą oceny.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 12, 2019 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL