Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ciekawe jest to, że największymi znawcami komuny są ci, którzy nic z niej nie pamiętają z autopsji, tzn. w chwili upadku mieli co najwyżej kilkanaście lat. Ja w komunie żyłam kilkadziesiąt i nie pamiętam masowych mordów. Obecni komuniści to nie ci nie mają nic wspólnego nawet z tymi z lat gierkowskich, nie mówiąc o późniejszym okresie. Porównywanie ich do okresu stalinowskiego jest wielikim nieporozumieniem, jeśli nie oszczerstwem. Prawdziwymi komunistami podobnymi do lat osiemdziesiątych są obecnie nam panujący. Nie będziemy długo czekać nawet nie na to, że na półkach będzie tylko ocet, ale że na nic innego nie będzie stać przeciętnego Polaka, a zwłaszcza emerytów i niepełnosprawnych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 23, 2019 19:58
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ale to nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że pogląd Jockeya na komunę jest skrajnie sprymitywizowany, coś jak "cztery nogi źle, dwie nogi dobrze"; ale Jockey uważa, że to mu wystarczy do zorientowania się w świecie. No chyba w rzeczywistości alternatywnej, w której Marks judził robotników do krwawej rewolucji - bo w naszej nakłaniał ich do zakładania spółdzielni. Co z poglądami Marksa zrobili Rosjanie i potem Azjaci, to sprawa odrębna.

Oprócz tego, ani Zandberg nie jest komunistą, ani nikt w tym wątku nie stawiał tezy, że w PRLu panował ustrój najlepszy z możliwych. Rodzi to pytanie o stan umysłu Jockeya, który dyskutuje... no właśnie. Ze swoim odbiciem w monitorze?


So lis 23, 2019 20:08
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Ciekawe jest to, że największymi znawcami komuny są ci, którzy nic z niej nie pamiętają z autopsji, tzn. w chwili upadku mieli co najwyżej kilkanaście lat. Ja w komunie żyłam kilkadziesiąt i nie pamiętam masowych mordów. Obecni komuniści to nie ci nie mają nic wspólnego nawet z tymi z lat gierkowskich, nie mówiąc o późniejszym okresie. Porównywanie ich do okresu stalinowskiego jest wielikim nieporozumieniem, jeśli nie oszczerstwem. Prawdziwymi komunistami podobnymi do lat osiemdziesiątych są obecnie nam panujący. Nie będziemy długo czekać nawet nie na to, że na półkach będzie tylko ocet, ale że na nic innego nie będzie stać przeciętnego Polaka, a zwłaszcza emerytów i niepełnosprawnych.

Jeśli do mnie pijesz to pudło


So lis 23, 2019 20:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@ErgoProxy
Ostatni akapit jest sugestią, że jakoby Jockey był niepoczytalny. Jest to niedopuszczalne i jeśli żaden z moderatorów nie wyciągnie konsekwencji, zrobię to osobiście jutro, kiedy będę miała dostęp do komputera. Chyba, że wcześniej przeprosić Jockeya. (powyższe, mimo, że napisane czarna czcionką, jest wypowiedzią moderatora, a nie głosem w dyskusji).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 23, 2019 20:24
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Stanowczo twierdzę, że ostatni akapit stanowi sugestię, że Jockey jest tak zacietrzewiony, że nie potrafi zrozumieć adwersarzy, ale daje się ponosić prostym odruchom - zupełnie jak ty teraz, nie pierwszy raz zresztą.


So lis 23, 2019 20:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
I to jest ad personam. Ponieważ nie przeprosileś - ostrzeżenie. Jeśli nie będzie wpisane do "akt" przez innego moderatora, jutro zrobię to osobiście.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 23, 2019 20:45
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Ciekawe jest to, że największymi znawcami komuny są ci, którzy nic z niej nie pamiętają z autopsji, tzn. w chwili upadku mieli co najwyżej kilkanaście lat. Ja w komunie żyłam kilkadziesiąt i nie pamiętam masowych mordów. Obecni komuniści to nie ci nie mają nic wspólnego nawet z tymi z lat gierkowskich, nie mówiąc o późniejszym okresie. Porównywanie ich do okresu stalinowskiego jest wielikim nieporozumieniem, jeśli nie oszczerstwem. Prawdziwymi komunistami podobnymi do lat osiemdziesiątych są obecnie nam panujący. Nie będziemy długo czekać nawet nie na to, że na półkach będzie tylko ocet, ale że na nic innego nie będzie stać przeciętnego Polaka, a zwłaszcza emerytów i niepełnosprawnych.

Przy czym wielu słusznie negatywnie oceniających PRL, pomyje wyprodukowane przez służby bezpieczeństwa traktuje jak prawdę objawioną.
Komuniści źli i podli, a nikczemna spuścizna UB/SB źródłem prawdy...klasyczny oksymoron.


N lis 24, 2019 8:41
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jockey napisał(a):
subadam napisał(a):
Moze posluchaj przemowienia A. Zandberga wygloszonego po exposee Morawieckiego.
Propozycje sa:

https://www.wiesci24.pl/2019/11/21/prze ... bija-siec/

Zandberg jako komunista całkowicie odpada. Nawet nie mam zamiaru go słuchać.

A Piotrowicz to kim był/jest?


N lis 24, 2019 9:30
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
@ErgoProxy
Ostatni akapit jest sugestią, że jakoby Jockey był niepoczytalny. Jest to niedopuszczalne i jeśli żaden z moderatorów nie wyciągnie konsekwencji, zrobię to osobiście jutro, kiedy będę miała dostęp do komputera. Chyba, że wcześniej przeprosić Jockeya. (powyższe, mimo, że napisane czarna czcionką, jest wypowiedzią moderatora, a nie głosem w dyskusji).

Raczej chodzi o to, że żyje we własnym świecie idei - do czego z pewnością ma prawo. Tak samo jak reszta ludzkości ma prawo do własnych spostrzeżeń. W końcu mamy wolność słowa, wyznania - czy już nie?
Nie jest to żadne kłamstwo czy oszczerstwo za które należałby się ost. Może warto rozważyć za i przeciw, zanim podejmie się decyzję?


N lis 24, 2019 9:38
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Believing napisał(a):
Jockey napisał(a):
subadam napisał(a):
Moze posluchaj przemowienia A. Zandberga wygloszonego po exposee Morawieckiego.
Propozycje sa:

https://www.wiesci24.pl/2019/11/21/prze ... bija-siec/

Zandberg jako komunista całkowicie odpada. Nawet nie mam zamiaru go słuchać.

A Piotrowicz to kim był/jest?

A wskażesz miejsce gdzie ja napisałem coś pozytywnego o Piotrowiczu?


N lis 24, 2019 9:57

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Przy czym wielu słusznie negatywnie oceniających PRL, pomyje wyprodukowane przez służby bezpieczeństwa traktuje jak prawdę objawioną.
Komuniści źli i podli, a nikczemna spuścizna UB/SB źródłem prawdy...klasyczny oksymoron.

Aby do czegoś negatywnie się odnieść, to trzeba mieć wzorzec pozytywny. Zatem kiedy w Polsce było pozytywnie? Kiedy był upragniony dobrobyt?


N lis 24, 2019 10:32
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jockey napisał(a):
A wskażesz miejsce gdzie ja napisałem coś pozytywnego o Piotrowiczu?

Nie muszę.
Twoja wypowiedź w kwestii komunistów była jednoznaczna.
Po ludzku proszę Cię Jockey zastanów się.
Bez odbioru


N lis 24, 2019 11:12
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
PiS z piotrowiczem jest dla mnie rownież niewiarygodny. Zreszta PiS to partia w której są ludzie biorący udział w okrągłym stole jak i PO i komunisci.
A taka twoja wypowiedz jest manipulacja mówiąca ze ja o komunistach mowię źle ale o Piotrowiczu dobrze. Otóż nie nigdy i nigdzie nie mówiłem dobrze o osobach które były zaangażowane w aparat represji PRL. Polityka powinna być oczyszczona przez lustracje i dekomunizację z osób biorących udział w zniewalaniu Narodu czyli UB/SB, sędziowie, prokuratorzy orzekający w sprawach politycznych PRL, towarzysze na wysokich stanowiskach, milicjanci zwłaszcza z sekcji rozpracowywania opozycji, kościoła itp., i oczywiście TW.


N lis 24, 2019 11:23
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Od Wolszczana poczynając, na ewentualnych krewnych Jockeya kończąc. Nie zapominajmy tez o KO; KO również są be, choć nie donosili (i dlatego zostali KO, nie TW), ale zostali odnotowani przez Wiadome Siły i to wystarcza.

Zostaną wtedy sami amatorzy, niezdolni do zarządzania mało że państwem, ale nawet mikrofirmą. Tylko że wtedy Jockey będzie z nich wszystkich najmądrzejszy; w obecnym rozdaniu nie ma szans się wybić ze swoimi... kąpetęcjami. Toteż gardłuje za opcją zero, dla Polski oczywiście samobójczą - ale furda Polska; ważne są Jockeya ambicje (prawdziwe ambicje są zawsze polityczne).

Jakbym wierzył, że ma to sens, to bym się podpisał pod prośbą Believinga. Tylko że Jockeya nie ma sensu prosić o jakąkolwiek refleksję; Jockeya należy punktować i się z niego brechtać. Dla dobra Ojczyzny, k... mać.


N lis 24, 2019 11:43
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ga1robe napisał(a):
Alus napisał(a):
Przy czym wielu słusznie negatywnie oceniających PRL, pomyje wyprodukowane przez służby bezpieczeństwa traktuje jak prawdę objawioną.
Komuniści źli i podli, a nikczemna spuścizna UB/SB źródłem prawdy...klasyczny oksymoron.

Aby do czegoś negatywnie się odnieść, to trzeba mieć wzorzec pozytywny. Zatem kiedy w Polsce było pozytywnie? Kiedy był upragniony dobrobyt?

Gdzie znajdujesz w moim poście słowa o dobrobycie w PRL :o .
Wyraźnie piszę - podły, zdradziecki komunistyczny system PRL wyprodukował multum dokumentów odbierających godność i szacunek tysiącom Polaków. W efekcie mamy przez 30 lat na bazie dokumentów esbeckich gonitwę w poszukiwaniu TW.
Każdy Polak mający nawet niewielkie rozeznanie historyczne, wie, że wszyscy duchowni mieli założoną teczkę. I często li tylko na podstawie karty rejestracyjnej, wskazuje się: abp Życiński TW filozof, ks Tischner TW...etc.


N lis 24, 2019 11:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL