Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No właśnie chyba o to chodziło, że w tej chwili nikt się nie przejmuje i władza robi to, co chce. Może w ramach przeciwdziałania zaczniemy się przejmować i zaczniemy robić coś konkretnego?

_________________
MODERATOR


Pt lis 22, 2019 9:07
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Skoro partie polityczne się nie przejmują to dlaczego takie szaraczki na dole maja się przejmować.
Jeśli partie przejmowałyby się to mielibyśmy na rynku politycznym jakaś alternatywę. Opozycja coś by robiła, miała jakiś pomysł. Straszenie złym PiS przestało działać jakieś 6 lat temu. Tylko jakoś opozycja nie połapała się w tym, bo ostatnie 4 lata zamiast opracować jakaś koncepcje to wciąż tylko straszą.
A oczekuje czegoś konstruktywnego od opozycji.
Wiem PiS zacznie tracić co akurat uważam za pozytywne. Partia władzy zużyła się i juz są wojny wewnętrzne. Może to doprowadzić do rozłamu wewnątrz. Juz widać ze każdy z Zjednoczonej Prawicy ciągnie w swoją stronę.
To ze następne wybory raczej PiS nie wygra to raczej pewne. Pytanie jest takie co nam zaproponuje opozycja? Czekam na to od 2015 i jakoś cisza.


Pt lis 22, 2019 9:43
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zasadnicze pytanie tyczy spuścizny po dobrej zmianie, przez ile lat dzieci i wnuki będą spłacać dary św Mikołaja ofiarowane rodzicom...dłużej niż długi gierkowskie, czy krócej.


Pt lis 22, 2019 9:47
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zepp napisał(a):
Ta kadencja jest stracona, miejmy nadzieję, że ostatnia. Potem i tak wszystko trzeba odbudować, jeśli chodzi o instytucje publiczne. Mnie też nie chce się już o tym czytać, a co dopiero przejmować...

Czekam wciąż na pomysł opozycji. Wciąż cisza. A Kaczyński wprowadził swój pomysł IVRP.
Kael napisał(a):
Tyle, ze przez 4 lata mozna doprowadzic do kompletnego upadku instytucji Prawa.
Jak wszyscy oklapna, to i za 4 lata beda PiSowi dziekowac, ze mogli zabrac wiecej, a nie zabrali. Ludzkie pany!

Zobaczymy po następnych wyborach. Według zapowiedzi powinni postawić wszystkich przed Trybunał Stanu. Czas pokaże. Ale raczej nic się takiegonie stanie.
Nasze instytucje potrzebowały zmiany. A to co PiS zrobił to zamiast reformy zastapił swoimi. Taka standardowa Rzeczpospolita Kolesi. Obserwuje to od 1989. I szansy na zmianę nie widzę.


Pt lis 22, 2019 9:50

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Moze posluchaj przemowienia A. Zandberga wygloszonego po exposee Morawieckiego.
Propozycje sa:

https://www.wiesci24.pl/2019/11/21/prze ... bija-siec/


So lis 23, 2019 2:56
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Przemówienie p. A. Zandberga to strzał w 10!
"Świeża krew". Oby jej nie zainfekowali zasiedziali parlamentarzyści. Warto przyjrzeć się migawkom z sali sejmowej, na której widać zachowanie i mowę ciała pozostałego gremium. Przemyśleć i wyciągnąć wnioski.

Pan Zandberg zaciekawił mnie osobą p. prof. Leokadii Oręziak. Warto przeczytać co pani profesor pisze na temat:
https://oko.press/prof-oreziak-rzad-chc ... agrozenie/


So lis 23, 2019 7:37
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Moze posluchaj przemowienia A. Zandberga wygloszonego po exposee Morawieckiego.
Propozycje sa:

https://www.wiesci24.pl/2019/11/21/prze ... bija-siec/

Zandberg jako komunista całkowicie odpada. Nawet nie mam zamiaru go słuchać. Pamiętam jego pomysł podatków do 75% i wystarczy, żeby nie traktować go poważnie. Zresztą jako katolik nie głosuję na partie i osoby popierające aborcję, eutanazję, związki jednopłciowe.

Mój problem jest taki, że nie odpowiada mi żadna partia obecna na naszej scenie politycznej. Kiedyś głosowałem na PO. To były czasy Płażyńskiego, Rokity, Gilowskiej. Niestety zawiodłem się na nich. Raz zagłosowałem na Kaczyńskiego i do dzisiaj żałuję. Jeszcze mógłbym w pewnych sprawach zgodzić się z Konfederacją. Ale przeszkadzają mi tam narodowcy i Braun z Korwinem. większością wolnościowców się zgadzam.


So lis 23, 2019 8:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Hmm. To, że ktoś nie odpowiada ze względu na poglądy, nie znaczy, że nie powie nic mądrego. Akurat tutaj Zanberg wypunktował wiele kłamstw Morawieckiego. Słuchałam go kilka dni temu. Ma też kilka wartych uwagi propozycji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 23, 2019 9:03
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Mimo wszystko to komunista.


So lis 23, 2019 10:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Super podejście: nie będę słuchał, bo to komunista, więc od razu zakładam, że domaga się prawa aborcji. Żeby spojrzeć obiektywnie na czyjekolwiek wypowiedzi, skrytykować działanie, trzeba opierać się na źródłach, a nie opiniach.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 23, 2019 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jockey, nie rozsmieszaj mnie, nie namawiam cie zebys na niego glosowal, tylko zebys wysluchal co ma do powiedzenia.
Jesli nie chcesz sluchac to twoja sprawa, ale nie pisz ze opozycja nie ma zadnych propoycji - to ty ich po prostu nie znasz bo nie chcesz sluchac co opozycja ma do powiedzenia.
Tak Zandberg jest za zmiana prawa aborcyjnego, powiedzial o tym 2 zdania. Cala reszta to ocena dzialan pisu i propozycje zmian ktore Lewica chce przedstawic w projektach ustaw, tak jak natychmiast przedstawili projekt emerytur z podniesieniem najnizszej i gornym ograniczeniem najwyzszej emerytury.


So lis 23, 2019 14:51
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jockey napisał(a):
Mimo wszystko to komunista.

I to jest poniekąd świetna rekomendacja, bo komuniści mają półwieczne doświadczenie w rządzeniu państwem na poważnie, na dodatek państwem w trudnym położeniu geopolitycznym, bo satelitarnym wobec nieodległego imperium. Tymczasem cała reszta kabaretu wywodzi się z takich szajek podwórkowych, co się bawiły w obalanie systemu i zostały kompletnie zdetonowane swoim sukcesem, kiedy udało im się ten system obalić. Upadek PRLu zastał ich całkowicie nieprzygotowanych do gospodarowania Polską, toteż wszystko co umieli zrobić, to przejąć państwo jak łup na wojnie, obsadzając swoimi amatorami co tylko się dało. I tak już zostało na następne ćwierćwiecze.


So lis 23, 2019 15:10
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cóż widać mamy odmienne poglądy na komunę i bycie państwem satelickim i realizowaniu polityki Wielkiego Brata.
Dla mnie to nie do zaakceptowania. Komunizm najbardziej zbrodniczy system w XX wieku. Przez wieki nie zamordowano tylu ludzi co zrobił to komunizm. Razem z kolejnym odłamem socjalistów pod szyldem nsdap zamordowali miliony ludzi. Cokolwiek będzie mówił to jie zdobędzie mojego posłuchu. Komunizm powinien być objęty jak nazizm.

Ale jeszcze nie tak dawno zarzucano Kaczyńskiemu ze jest z PRL i ze chce wprowadzić PRL. To jak to w końcu jest PRL dobry czy PRL zły?
Z częścią zarzutów do Kaczyńskiego i PRL się zgadzam. W końcu Kaczyński wywodzi się z tego samego środowiska politycznego co Michnik i Kuron i reszta towarzystwa dogadujący się z komuna przy okrągłym stole.


So lis 23, 2019 16:40
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Mamy odmienne poglądy, bo ja przyjmuję do wiadomości takie rozdanie, że Polska w 1945 nie była supermocarstwem z bombą atomową, które mogłoby dyktować Sowietom, gdzie się mają zatrzymać. Ty najwyraźniej przychodzisz z alternatywnej ścieżki historycznej, więc opowiedz o - o szczegółach podróży. Jak się dostałeś do naszej rzeczywistości? :D

Also, powiedz, ilu ludziom Zandberg osobiście strzelił w tył głowy, bo bardzo mnie to ciekawi, jak wielkiego zbrodniarza legitymizuję. :D


So lis 23, 2019 16:51
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Obejrzyj sobie film o historii Sowietów, przeczytaj czarna księgę komunizmu. Może otworzą ci się oczy. I nie musisz mnie obrażać jeśli mam inne zdanie niż składanie uszu i przyjmowanie ze PRL był najlepszym systemem.


So lis 23, 2019 18:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL