Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: Idziemy na wybory
Cytuj:
Powtórzyłam jedynie zdanie PiS z wyborów samorządowych......wtedy ta opinia była rzetelna, teraz to "zwalanie winy"......jak kali przegrać to oszustwo, gdy Kali wygrać to sprawiedliwość dziejowa :D

Cytuj:
Szukam takiej wypowiedzi i znaleźć nie mogę. Możesz mi wskazać miejsce, w którym ją przeczytam?

Po roku nie pamiętasz? :D ....lecytyna, ginkofar - serdecznie polecam.
Podpowiem poczytaj w niezależnej, wpolityce z roku 2014r, przypomnij sobie sojusz J. Kaczyńskiego i Millera jednym głosem obwieszczającym sfałszowanie wyborów.


Pn paź 26, 2015 11:15
Post Re: Idziemy na wybory
Prosiłem o wskazanie konkretnej wypowiedzi. Czy to takie trudne? Odsyłanie do "sam sobie znajdź" dla mnie jest solidną poszlaką na to, że coś sobie wymyślasz w tej kwestii.


Pn paź 26, 2015 11:18
Post Re: Idziemy na wybory
W sprawie wyborów w Polsce zabiorę głos, po podaniu ostatecznych wyników przez PKW.
Na razie powiem, że nadal mi wstyd, ponieważ mieszkam w województwie, w którym nadal wygrywa skompromitowana partia.
Dwa są takie województwa, ja mieszkam w jednym z nich-w pomorskim.


Pn paź 26, 2015 11:49
Post Re: Idziemy na wybory
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Prosiłem o wskazanie konkretnej wypowiedzi. Czy to takie trudne? Odsyłanie do "sam sobie znajdź" dla mnie jest solidną poszlaką na to, że coś sobie wymyślasz w tej kwestii.

http://fakt.pl/polityka/wybory-samorzad ... 04326.html
http://wpolityce.pl/polityka/223384-kur ... mam-wywiad

Wystarczy?

A może wzorem kolegi moderatora, choć na katolickim forum ochrona godności należy się wszystkim, to za "wymyślanie" kolejna ocena poziomu IQ......przecież ci nie głosujący na PiS nie przekraczają 90IQ.


Pn paź 26, 2015 12:51
Post Re: Idziemy na wybory
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Prosiłem o wskazanie konkretnej wypowiedzi. Czy to takie trudne? Odsyłanie do "sam sobie znajdź" dla mnie jest solidną poszlaką na to, że coś sobie wymyślasz w tej kwestii.

[Nie czytam brukowców, więc go pomijam]
http://wpolityce.pl/polityka/223384-kur ... mam-wywiad
Wystarczy?

Nie bardzo. Kurski wskazuje na konkretne rzeczy, które miały miejsce w czasie wyborów samorządowych., a które mogły doprowadzić do błędnego wyniku, a nie na sam fakt, że PSL miał listę nr.1.


Pn paź 26, 2015 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Idziemy na wybory
Ciekawy jestem,
czy PO rozpadnie się na dwie partie lub frakcje?
I jeśli to nastąpi, to czy obie korzystać będą z dotacji państwowych?

Czy obywatelska (obywatelska, a nie Obywatelska) cześć PO dołączy do koalicji z PiS? A część Obywatelska utworzy nową lewicę?

Gdyba Alus miała rację z tym, że "ci nie głosujący na PiS nie przekraczają 90IQ" to znaczyłoby że poziom społeczeństwa się podniósł.
Chyba, że wypływa to jeno z samooceny. To byłoby przykre. Więcej wiary w siebie Alus.


Pn paź 26, 2015 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Idziemy na wybory
Co za różnica, cieszyć się trzeba tym, że daj Boże w Polsce jest realna perspektywa na większościowe blokowanie jakichś chorych ustaw, które są wbrew Ewangelii. Piszę, że czysto teoretycznie, bo różnie bywa z przynależnością do partii, a sumieniem i podejmowaniem decyzji u różnych ludzi.
Warto się pomodlić litanią dziękczynną do Mamy Maryi - Loretańską np. :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pn paź 26, 2015 13:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
andej napisał(a):
Ciekawy jestem,
czy PO rozpadnie się na dwie partie lub frakcje?
I jeśli to nastąpi, to czy obie korzystać będą z dotacji państwowych?


To zależy od tego, czy PO znajdzie jakąś ideową podstawę dalszego istnienia, a ściślej, czy ktoś ją dla niej wymyśli. Na pewno nie zrobią tego Kopacz ani Tusk - im wszelkie "idee" są najdogłębniej obce. Może to zrobić Petru, który w zasadzie zrealizował postulat Gowina tj. powrotu do korzeni PO - tylko nie od wewnątrz, a od zewnątrz. Pytanie jednak, czy frakcja konserwatywna w PO będzie dostatecznie cierpliwa i dostanie od niego ofertę. Jeżeli nie, to zapewne nastąpi rozpad - "konserwatywna" część PO zdryfuje w stronę PiS (zachęcona dodatkowo perspektywą udziału we władzy), a liberalna w stronę Petru, co ostatecznie zakończy się połączeniem obydwu partii - z Petru na czele, a co za tym idzie, realizacja planu zrobienia z niego "drugiego Tuska" będzie otwarta.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Kael napisał(a):
Ale moze mnie przekona?


A co by cię przekonało?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 13:49
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
@Johnny99: wlasnie realizacja obietnic wyborczych i to tak, zeby nie zrujnowac kraju gospodarczo.
Moze dokonaja cudu odbudowy tych ruin, na tle ktorych pani Szydlo prowadzila kampanie wyborcza? Moze tak wzmocnia polska gospodarke, zeby PAD za 4 lata powiedzial Polonii w Anglii: wracajcie, many tanie mieszkania dla wszystkich, duze zasilki na dzieci i prace na normalnych umowach dla kazdego, a do lekarza sie dostaniesz nastepnego dnia? A jak zlikwiduja KRUS i uzdrowia system ubezpieczen, to dokonaja wiecej, niz 25 lat rzadow przed nimi.
Teraz nie maja zadnej wymowki, ze musieli isc na kompromisy. Czyli kazdy sukces bedzie ich.
Kazda porazka - tez.


Pn paź 26, 2015 14:04
Post Re: Idziemy na wybory
Co by nie zapomniec (wierze, ze bezstronna moderacja tego przez nastepne 4 lata nie wykasuje)

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/najwaznie ... 89142.html

Cytuj:
Sondaże pokazują, że PiS z poparciem 38 proc. wyborców zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Partia ta prawdopodobnie będzie mogła samodzielnie sformować rząd. A to oznacza, że nie będzie miała przeszkód w realizowaniu przedwyborczych obietnic. Przypominamy najważniejsze z nich.
1. Obniżenie wieku emerytalnego

PiS przed wyborami obiecał przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego: dla kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Co ważne zmianie ma ulec również sposób waloryzacji emerytur - z procentowej na mieszaną. PiS rozważa również całkowitą likwidację OFE. Koszt 4,7 mld zł rocznie.

2. Płaca minimalna

Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecała również wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 12 złotych brutto za godzinę. Taka stawka miałaby obowiązywać tylko w umowach zlecenie.

3. Mniej umów śmieciowych

PiS przed wyborami obiecywał również zmniejszenie udziału umów na czas określony i cywilnoprawny. Pracodawcy będą mogli natomiast liczyć na ulgi podatkowe w przypadku zatrudniania osób młodych.

4. Kwota wolna od podatku

Kolejną z obietnic PiS było podwyższenie poziomu kwoty wolnej od podatku. PiS zakładał, że będzie podnosił jej poziom co roku co jedną dziesiątą do ok. 8000 zł rocznie. Kosztowałoby to budżet 16 mld zł rocznie.

5. Zmiany w CIT

Jedną z ważniejszych propozycji dla przedsiębiorców była zapowiedź wprowadzenia 15-proc. stawki CIT dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających co najmniej trzech pracowników na podstawie umowy o pracę za wynagrodzeniem równym średniej krajowej. Koszt to 1,3 mld zł rocznie.

6. Podatek bankowy i od hipermarketów

PiS mówił również o wprowadzeniu nowego podatku od kapitału bankowego. Nieoficjalnie mówiło się o stawce 0,39 proc. Partia chciała również opodatkować sklepy wielkopowierzchniowe. Podatek dla dużych zagranicznych sieci detalicznych ma wynosić 0,5 - 2 proc. w zależności od obrotu. Przychody z tych podatków mają być wykorzystane na realizację licznych obietnic. Według wyliczeń partii przyniesie to łącznie 8 mld zł.

7. Lepsza ściągalność

W zwiększeniu budżetów państwa maja pomóc również lepsza ściągalność podatków. PiS obiecywał uściślenie prawa podatkowego i reorganizację służb skarbowych tak, aby więcej firm płaciło podatki w Polsce i nie wyprowadzało zysków do tzw. rajów podatkowych. Zdaniem PiS przyniesie to 15 mld zł przychodu rocznie.

8. Mniejszy VAT, zmiany w PIT

Prawo i Sprawiedliwość obiecało również obniżenie podatku VAT z 23 do 22 proc., a także wprowadzenie trzeciej stawki w podatku PIT - 39 proc. od dochodów powyżej 300 tys. zł rocznie.

9. 500 zł na dziecko
PiS chce również wprowadzić program, w ramach którego rodzina dostanie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko. Wsparcie finansowe dla rodzin ma kosztować budżet państwa 19,3 mld złotych rocznie.

10. Darmowe leki

Prawo i Sprawiedliwość obiecało również wprowadzenie darmowych leków dla osób starszych. Według wyliczeń będzie to kosztowało 100 mln zł rocznie.

11. Energetyka

PiS zapowiedział również przyjęcie strategii rozwoju polskiego górnictwa. Według planów partii Jarosława Kaczyńskiego fundamentem dla energetyki ma być polski węgiel, a rząd Beaty Szydło ma konsekwentnie inwestować w górnictwo, aby branża stała się dochodowa. Kandydatka tej partii na premiera zapowiedziała również likwidację podatku od kopalń oraz zniesienie podatku miedziowego.
12. Mieszkalnictwo

PiS zapowiadał również budowę mieszkań pod wynajem. W ramach czynszu, w długim okresie, będzie spłacany również kredyt. Jarosław Kaczyński obiecał również, że gdy jego partia przejmie władzę, to mieszkania będą tańsze. Cena metra kwadratowego takich nieruchomości ma obniżyć się do średnio 2,5 tys. zł.
13. finansowanie z NBP i stopy procentowe
PiS przedstawił też pomysł zasilenia banków tanimi pożyczkami z NBP, tak by pożyczały one więcej pieniędzy na inwestycje firmom. Przedstawiciele partii mówili także, że będą chcieli umieścić w RPP ekonomistów opowiadających się za łagodną polityką pieniężną, a więc utrzymywaniem niskich stóp procentowych.


Pn paź 26, 2015 14:16
Post Re: Idziemy na wybory
Nie wypełni, bo PO wszystko wykradła pozostawiając kraj w ruinie, zbudowany z dykty.


Pn paź 26, 2015 14:22
Post Re: Idziemy na wybory
Pierwsze sygnaly o uczciwosci i wiarygodnosci PiSu i to nie ode mnie, Yarpen.
http://info.wiara.pl/doc/2784858.Co-dal ... wi-M-Jurek
Cytuj:
Pytanie, czy PiS będzie tego chciał…

Na pewno posłowie Prawicy Rzeczpospolitej będą podejmować takie działania. Nie wiemy na razie, ilu ich będzie. Niestety, nasi partnerzy (PiS) złamali umowę koalicyjną z nami. Nie podnosiliśmy tego w czasie wyborów, ale 70 proc. prawidłowo zgłoszonych kandydatów Prawicy Rzeczpospolitej, nie zostało zarejestrowanych przez komitet wyborczy PiS i dlatego nie mogło wystartować w wyborach.

Dlaczego?

To już pytanie do komitetu PiS. Zgodnie z umową, nasi kandydaci mieli na wszystkich listach wystartować z 8. miejsca.


Pn paź 26, 2015 14:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Oooo, jak się Kael troszczy o to, żeby postulaty Jurka były realizowane..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn paź 26, 2015 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Idziemy na wybory
Uzupełnienie komentarza do Johnny99

Johnny99 napisał(a):
Co nie zmienia faktu, że zaraz zaczniecie lamentować, że PiS nie spełnia obietnic, których wolicie, żeby nie spełniał.


Co do "fajnych" obietnic, to jak spełnią to będzie "fajnie". Ja nie mam nic przeciwko 500 złotych na dziecko. Jak znajdą środki, to niech wypłacają, i B-g zapłać. To jest pierwsza opcja: spełnianie obietnic, środki są.

Gorzej będzie, jak po wyborach będzie typowa gadka "Oj, jako opozycja nie mieliśmy zielonego pojęcia o budżecie, spaliśmy na głosowaniach o zadłużeniu, teraz nagle okazało się, że środków nie ma". To jest druga opcja: nie ma środków, nie ma obietnic.

Ale jest też możliwa trzecia opcja. Nie ma środków a obietnice spełniamy i tak. Czyli coś w rodzaju powtórki z polityki Gierka: Na początek maluchy dla ludu a na koniec ocet na półkach. Przesadzam? Tylko obrazuję możliwy scenariusz rozwoju, jeżeli te miliardy się nie odnajdą, a obietnice będą spełniane mimo to. Jak komuś Gierek nie pasuje, to niech będzie Grecja.

Cytuj:
Znacznie mniejsze niż PO. Należałoby tę niezgodność wyjaśnić.


Co by złego o PO nie napisać, u niej nie widzę opcji trzeciej. Jeżeli nie mają środków, to albo nie spełniają obietnic, albo robią to w wersji "light". Czyli część autostrad staje się ekspresówkami, co jednemu wystarczy, innemu nie, ale budżetu nie psuje.

Cytuj:
Już dawno się zaczęło, tyle, że w wykonaniu zwolenników PO, dla których "pisowcy" to nie Polacy.


Bzdura. Co by złego nie napisać o PO, to nie pamiętam, żeby sięgali kiedykolwiek po "kartę narodową". Owszem, czasem odmawiali oponentom różnych pozytywnych cech. Ale polskości? Nie pamiętam. Chyba nawet Niesiołowski - nie.

Natomiast w języku PiS to odwołanie jest już prawie znakiem rozpoznawczym. Najpierw Tuskowi dziadka odkopali, od tego się zaczęło. I na tym jadą od lat.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano Pn paź 26, 2015 15:43 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



Pn paź 26, 2015 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL