Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 618, 619, 620, 621, 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
https://tvn24.pl/pomorze/torun-cieplo-z ... ek-6189892

Niestety, kazdy lewy interes kiedys wychodzi na swiatlo dzienne i nie da sie dalej klamac o tanim cieple geotermalnym itp.

Z tego co mi wiadomo Zarząd Geotermii wydał oświadczenie
https://www.radiomaryja.pl/informacje/o ... w-toruniu/

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 04, 2022 8:45
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Media to pół biedy, gorsze, ze już wyborcom PiS drożyzna staje w gardle.
Komunikat Geotermii, jak często napotykamy w takich wypadkach, "donosi o wszystkim i o niczym". Gdyby wyjaśnili czemu w dzielnicy "Rubinkowo, do którego geotermia dostarcza wodę o temp. 60 stopni, dostała ostatnio nowe czynsze, o znacznie wyższych kwotach opłat, niż w innych dzielnicach Torunia?


Pt lis 04, 2022 11:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Żeby było jasne, ja nikogo nie bronię. Nie jestem katoliczką, a jedynie staram się patrzeć obiektywnie.
Podwyżki za ogrzewanie było tam jedynie jakieś 3,2% procent(to są te znacznie wyższe kwoty?), zresztą jak we wielu innych dzielnicach w Polsce. To wynik wielu nakładających się na siebie czynników, a nie całkowita wina Geotermii. Gdyby tak było to podwyżka byłaby o wiele wiele wyższa wszak to ponoć miało być aż 500%. Zresztą wystarczy spojrzeć na cały świat...lub podwyżki w samej tylko Europie.
https://torun.naszemiasto.pl/drozsze-ci ... c9-9072615

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lis 04, 2022 12:01
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Mi sie ten link nie otwiera.
Konkretne kwoty np cena ciepla z geotermii sa tam podane?
Dlaczego, wbrew propagandzie o "czytej i taniej" geotermii, trzeba te wode dogrzewac produkujac CO2 (to bylo wiadomo od poczatku, ale biznesmen ze swoja gwardia zakrzykiwal fakty)?
Dlaczego panstwo dofinansowalo milionami prywatny ibteres jednej psoby, dlaczego ten i dlaczego nie ingeruje w ceny?


Pt lis 04, 2022 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wg mojej wiedzy Radio Maryja nie emituje żadnych płatnych reklam, z których by żyło. Wspiera tylko katolicką prasę. A utrzymują radio chrześcijanie (chyba nie tylko katolicy). Nikt nikogo nie zmusza do płacenia, więc nadużyciem jest tu mowa o biznesie, jakie lansują media walczące z KK.

W tym momencie leci pielgrzymka papieża Franciszka z Bahrajnu. (być może to jest retransmisja, ale chyba jest na żywo)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lis 04, 2022 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
To samo leci w TV Trwam z poślizgiem może ok kilku sekundowym. Więc raczej jest to na żywo.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano Pt lis 04, 2022 15:27 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 04, 2022 15:23
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
W podanym linku przez Saqurę w Toruniu pisze o wzroście ciepła o 3,20%, dla pozostałych (mniej niż 30%) czyli dzielnicy "Rubinkowo" o 6,7% gdzie podłączona jest woda z Geotermii. Czyli o 100% więcej to pryszcz - wina mieszkańców Rubinkowa, bo przecież mogli wybrać do zamieszkania inne dzielnice.

"Raczej" - w ciągu 2 minut może skonać kilkaset osób...raczej dobrze, czy raczej żle :D
Którą to konkretnie katolicką prasę wspomaga RM, chyba nie piszesz o Naszym Dzienniku, własności o. Rydzyka?


Pt lis 04, 2022 15:25

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Można oglądać online:
https://tv-trwam.pl/na-zywo


Pt lis 04, 2022 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Którą to konkretnie katolicką prasę wspomaga RM

np. Tygodnik katolicki "Niedziela".

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt lis 04, 2022 23:46
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jak tu nie głosować na PiS?
Ponoć jest jakiś kryzys energetyczny. Po przeliczeniu kosztów ogrzewania mego ślicznego domku, dzięki kryzysowi i działaniom rządu jestem ponad 1000 zł do przodu. Domek ogrzewam kopciuchem. Rocznie spalam od 1,5 do 2 ton węgla wysokokalorycznego. W zeszłym roku węgiel kupowałem płacąc po 975 zł za tonę, to jest 1950 zł (za 2 tony).
W tym roku za dwie tony zapłaciłem aż 4000 zł, to jest ponad 2 razy tyle co w zeszłym roku!!!
Rozbój w biały dzień, jak to mówi opozycja. Mówiłem i ja, do puki nie dostałem rekompensaty w kwocie 3000 zł. Na paluszkach od 4000 zł odjąłem 3000 zł i wyszło mi 1000 zł. Tak, tyle mnie w tym ponoć kryzysowym sezonie, kosztuje ogrzanie jak już wspomniałem na wstępie ślicznego, położonego w przepięknej okolicy domku.
PS
Kiedy te wybory?


So lis 05, 2022 9:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Saqura napisał(a):
Z tego co mi wiadomo Zarząd Geotermii wydał oświadczenie

W tym konkretnym wypadku fakty nie mają najmniejszego znaczenia. Ani oświadczenie, ani zapowiedziane dalsze wyjaśnienie nie mogą wpłynąć na stosunek do wroga nr 1. A wrogiem tym jest wszystko, co nie jest wystarczająco lewicowe. Gdyby Rydzyk całkowicie odciął się od Kościoła, prawicy, polskości to mógłby być tolerowany. A gdyby jeszcze był orędownikiem LGBT+ i interesów niemieckich, to byłby chwalony.
Jak się chce uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie.
Dopóki UE nie zmusi nas do wprowadzenia u nas niemieckiego socjalizmu (zwanego dla bezpieczeństwa europejskim liberalizmem) tacy ludzi jak Rydzyk, Kaczyński, Morawiecki, Jędraszewski będą napastowani, oczerniani i pomawiani o wszelkie zło. A gdy już nas przekabacą, to zostaną usunięci na margines, zakneblowani, publiczni unicestwieni. Zgodnie z wyznawaną przez liberolewicę zasadą tolerancji. Tolerancji dotyczącej wyłącznie tego co "postępowe".


So lis 05, 2022 9:32
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jezeli uwazasz, ze Kosciol w Polsce stac na ksiezy - (nieuczciwych) biznesmenow, bo duszpasterzy jest az za duzo, masz do tego prawo.
Fakty juz dzis sa inne, ale w TVP czy innych podobnych mediach o nich nie uslyszysz.


https://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia ... zczow.html


So lis 05, 2022 11:18
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tygodnik "Niedziela, treść z 90% ta sama co w ND, ale mają asystenta kościelnego, zatem katolicki tygodnik.


So lis 05, 2022 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ktoś kiedyś powiedział: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.
No, ale nie wszystkich to dotyczy. Jeśli ktoś nie szanuje autorytetu autora tych słów, ma prawo oceniać, kto jest złodziejem, kto jest nieuczciwy, kogo nalezy się pozbyć.


N lis 06, 2022 17:59
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
W tym konkretnym wypadku fakty nie mają najmniejszego znaczenia. [...] Dopóki UE nie zmusi nas do wprowadzenia u nas niemieckiego socjalizmu (zwanego dla bezpieczeństwa europejskim liberalizmem) tacy ludzi jak Rydzyk, Kaczyński, Morawiecki, Jędraszewski będą napastowani, oczerniani i pomawiani o wszelkie zło. A gdy już nas przekabacą, to zostaną usunięci na margines, zakneblowani, publiczni unicestwieni.

andej napisał(a):
Ktoś kiedyś powiedział: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.
No, ale nie wszystkich to dotyczy. Jeśli ktoś nie szanuje autorytetu autora tych słów, ma prawo oceniać, kto jest złodziejem, kto jest nieuczciwy, kogo nalezy się pozbyć.

Fakt, wielu jest nawet na forum katolickim, którzy gdybają oceniają, potem jakby zapominają i przytaczają Jego słowa ku przestrodze dla innych.


N lis 06, 2022 18:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 618, 619, 620, 621, 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL