Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Pracowałem w szkole. Nie ma chyba bardziej toksycznego miejsca niż pokój nauczycielski.
Dzieci zjadają w 1o minut? Może. Tyle że trzeba do stołówki dojść, stanąć w kolejce (pewnie są szkoły gdzie to luzik, ale w wielu są małe stołówki i to trwa). A potem dzieciak połyka w pośpiechu i biegnie do klasy (nie mając nawet czasu wstąpić do toalety).
Więc nie wciskaj mi kitu że chodzi o coś więcej niż o to, by szybko skończyć te swoje codzienne 3,5 godziny pracy i pójść do domu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lip 05, 2018 23:56
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wystarczy dobra organizacja. W szkole tuż obok, gdzie mieszkam i gdzie uczyły się moje dzieci, są dwie przerwy obiadowe po 20 min. I do takiego rozwiązania nie mam zastrzeżeń.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Pracowałem w szkole.

Popracujesz teraz, kiedy pani minister zmieni długość przerw. A swoją drogą, jeśli pracowałeś w szkole i mówisz o 3,5 godz pracy, to najwyraźniej chodziłeś tam, aby odbębnić swoje i do domu.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie ma chyba bardziej toksycznego miejsca niż pokój nauczycielski.

A co to ma do rzeczy? W każdej swojej wypowiedzi w tematach politycznych próbujesz wszcząć kłótnię, a to jest trolling.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 06, 2018 6:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No cóż, jeśli definicja jest taka: "Wszczynać kłótnie [trollować] - oznacza wyrażanie opinii innej niż Małgosiaa" to rzeczywiście, "wszczynam kłótnie" ;)

DLa precyzji definicji: Małgosiaa to ten moderator, który twierdzi że nie wykorzystuje pozycji moderatorskiej w wątkach, w których sama dyskutuje ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 06, 2018 8:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek_Piotrowski napisał(a):


Z innej beczki: dokument z 1998 roku. Warto przeczytać:
Obrazek


Piękny obrazek z prawdą i tylko prawdą.
Warto przeczytać cały wyrok potem wstawiać kreskówki. Bez zbędnych podkreśleń.

Obrazek


a tu całość:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0331TK.pdf
str. 34 i 35.

No, ale:
Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.


Edit: literówka

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Pt lip 06, 2018 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A kto ustala - wg powyższego - granice wieku?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 06, 2018 12:00
Zobacz profil WWW
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Możliwości są dwie:
  • Marek_Piotrowski to idiota, który nie wie, w jaki sposób prawidłowo udostępnić na forum akt prawny. Przede wszystkim zaś Marek_Piotrowski jest skretyniały do tego stopnia, że wydaje mu się, że w jakiejkolwiek sytuacji linkowanie tekstu jako obrazka to dobry pomysł.
  • Marek_Piotrowski dobrze wie, że wzmiankowany akt prawny nie wspiera obecnych działań Partii i dlatego celowo linkuje w sposób kretyński, by utrudnić dyskusję.

Ponieważ każdy kto zna Marka_Piotrowskiego wie iż nie jest to idiota (no chyba że jakiś kremlowski idiota ukradł konto wybitnego katolickiego apologety), pozostaje ewentualność druga.


Pt lip 06, 2018 12:37

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A kto zgodnie z powyzszym wyrokiem ( i Konstytucja ) ma ustalac sklad Krajowej Rady Sadownictwa ?
Poza tym zastanawiam sie dlaczego nie ustalic granicy wieku dla sedziow SN w wysokosci np 55 lat i wymienic wszystkich na swiezych magistrow prawa ?
Przeciez TK pod wodza nowej prezes blyszczy.

Z kolei politycy moga swobodnie zasiadac w sejmie do 90 tki, kto im w koncu zabroni ?


Ostatnio edytowano Pt lip 06, 2018 12:42 przez subadam, łącznie edytowano 1 raz



Pt lip 06, 2018 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie wiesz? Czy o drogę pytasz?
Ja nie zamierzam tłumaczyć spraw związanych z prawem - ja się na tym nie znam (wyłączając prawo prasowe i autorskie - ale znam to też dużo powiedziane), ja tylko twierdzę, że trzeba rzetelnie przedstawiać dokumenty - wyciągnąć fragment i święcić tryumf, to potrafią... .
A tak nawiasem mówiąc to pan prezes Jarosław Kaczyński opowiadał, że przyszedł czas, że ustawami będzie się zmieniać Konstytucję - i naprawdę nie wiem co chciał przez to powiedzieć (źródło któraś telewizja - słyszałem co mówił - nie pamiętam gdzie - ale szperacze googlowi zapewne znajdą tę wypowiedź).
Ja bym wolał jednak żeby konstytucja była zmieniana tak jak stanowi prawo już przechodziliśmy okresy, kiedy to naciągano prawo falandyzacja prawa, a teraz... .

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Pt lip 06, 2018 12:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No ale na zmiane Konstytucji wprost nie ma dzis szans, wiec traktujemy ja z buta i udajemy idiotow, kiedy ktos nam to wypunktuje.
Juz sa tacy madrzy, ktorzy przypominaja obroncom Konstyrucji, ze nie jest to doskonala ustawa zasadnicza, wiec ...czego tu bronic?
Te doskonala pisze juz kot prezesa. W to nie watpie.


Pt lip 06, 2018 12:53
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
A kto zgodnie z powyzszym wyrokiem ( i Konstytucja ) ma ustalac sklad Krajowej Rady Sadownictwa ?
Poza tym zastanawiam sie dlaczego nie ustalic granicy wieku dla sedziow SN w wysokosci np 55 lat i wymienic wszystkich na swiezych magistrow prawa ?
Przeciez TK pod wodza nowej prezes blyszczy.

Z kolei politycy moga swobodnie zasiadac w sejmie do 90 tki, kto im w koncu zabroni ?

Nie tylko politycy, pisowscy sędziowie w TK też mogą zasiadać skolko ugodno.

Efekt tej batalii???....dokładnie taki sam jak w przypadku wycinki Puszczy Białowieskiej, jak ustawy o IPN - gdzie polityk izraelski publicznie w mediach kpi wycofali się z podkulonym ogonem.


Pt lip 06, 2018 12:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
I bynajmniej nie chodzi mi o stołówki. To jest ok, ale o przerwy, szczególnie tę obiadową. 40 min przerwy to głupota nie z tej ziemi. W mojej szkole jest stołówka od wielu lat. Wcześniej była przerwa 20 min., gdzie klasy I-III szły na obiad wcześniej, kiedy starsze klasy miały lekcje. Wydłużono przerwę o 5 min i wszyscy idą na obiad o tej samej porze. Wszystkie dzieci, łącznie z tymi młodszymi zjadają obiad w ciągu 10 min i pozostałe 15 min okazuje się za długie. Pod koniec przerwy zaczynają się nudzić. Może niech pani minister dyżuruje np. przez miesiąc w szkole na tych obiadowych przerwach, wtedy przekona się, że to idiotyczny pomysł.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższą opinią.
Uważam, że oprócz jakości skonsumowanego pożywienia ważny jest czas w jakim spożywamy posiłek. Powinien trwać nie mniej niż 30 minut, ponieważ dopiero po ok. 15 minutach mózg uzyskuje informację o sytości, przekazywaną przez żołądek. Tak więc jedząc szybko i dużymi kęsami, często spożywamy więcej, niż potrzebujemy, efekt tego jest zaawansowana nadwaga u dzieci również. Rolą pedagoga, moim zdaniem jest uświadomienie tego w pierwszej kolejności sobie(jeżeli tej świadomości nie ma), a następnie przekazanie tego dzieciom. Nazywanie pomysłu minister idiotycznym, ponieważ dzieci się nudzą w trakcie przerwy obiadowej pozostawię bez komentarza.
Być może byłem lub jestem odmieńcem, ale przerwy zawsze były dla mnie za krótkie, a lekcje za długie. Te osoby które mają odmienne zdanie, nie są dla mnie idiotami, oraz nie mówią głupot nie z tej ziemi. Po prostu mają odmienne zdanie.


So lip 07, 2018 9:45

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ciekawe. Wiele osób powiedziało w odpowiedzi na moje pytanie sporo na mój temat, ale odpowiedzi jak nie było tak nie ma ;)
To się nazywa "sfora".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 07, 2018 10:25
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
nolda napisał(a):
Uważam, że oprócz jakości skonsumowanego pożywienia ważny jest czas w jakim spożywamy posiłek. Powinien trwać nie mniej niż 30 minut, ponieważ dopiero po ok. 15 minutach mózg uzyskuje informację o sytości, przekazywaną przez żołądek. Tak więc jedząc szybko i dużymi kęsami, często spożywamy więcej, niż potrzebujemy, efekt tego jest zaawansowana nadwaga u dzieci również. Rolą pedagoga, moim zdaniem jest uświadomienie tego w pierwszej kolejności sobie(jeżeli tej świadomości nie ma), a następnie przekazanie tego dzieciom. Nazywanie pomysłu minister idiotycznym, ponieważ dzieci się nudzą w trakcie przerwy obiadowej pozostawię bez komentarza.

Wychowanie jest rolą rodziców, a nie pedagogów. Szkoła jest instytucja wspomagającą wychowanie, a nie wychowującą od podstaw. Stań, proszę przy każdym uczniu i każ mu jeść powoli lub nie wypuszczaj ze stolowki wczesniej niz po 20 min, a na pewno doświadczysz skarg rodziców do kuratorium.
Dobrze się krytykuje będąc z boku. Gorzej w praktyce.
nolda napisał(a):
Być może byłem lub jestem odmieńcem, ale przerwy zawsze były dla mnie za krótkie, a lekcje za długie. Te osoby które mają odmienne zdanie, nie są dla mnie idiotami, oraz nie mówią głupot nie z tej ziemi. Po prostu mają odmienne zdanie

Oczywiście 5 minutowe przerwy są poronionym pomysłem. Każda przerwa powinna być 10 min (poza obiadową), ale obiadowa 40 min to gruba przesada.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lip 07, 2018 11:06
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek_Piotrowski napisał(a):
ale odpowiedzi jak nie było tak nie ma ;)
Odpowiedzi na co? Na to, dlaczego zachowujesz się jak idiota, choć idiotą nie jesteś? Na to musisz odpowiedzieć sam.
Cytuj:
To się nazywa "sfora".
Tutejsi użyszkodnicy przyzwyczaili się już, że ich obrażasz, więc takie teksty nie robią wrażenia.


So lip 07, 2018 12:04
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Uważam, że oprócz jakości skonsumowanego pożywienia ważny jest czas w jakim spożywamy posiłek. Powinien trwać nie mniej niż 30 minut, ponieważ dopiero po ok. 15 minutach mózg uzyskuje informację o sytości, przekazywaną przez żołądek. Tak więc jedząc szybko i dużymi kęsami, często spożywamy więcej, niż potrzebujemy, efekt tego jest zaawansowana nadwaga u dzieci również. Rolą pedagoga, moim zdaniem jest uświadomienie tego w pierwszej kolejności sobie(jeżeli tej świadomości nie ma), a następnie przekazanie tego dzieciom. Nazywanie pomysłu minister idiotycznym, ponieważ dzieci się nudzą w trakcie przerwy obiadowej pozostawię bez komentarza.

Wychowanie jest rolą rodziców, a nie pedagogów. Szkoła jest instytucja wspomagającą wychowanie, a nie wychowującą od podstaw. Stań, proszę przy każdym uczniu i każ mu jeść powoli lub nie wypuszczaj ze stolowki wczesniej niz po 20 min, a na pewno doświadczysz skarg rodziców do kuratorium.
Dobrze się krytykuje będąc z boku. Gorzej w praktyce.
nolda napisał(a):
Być może byłem lub jestem odmieńcem, ale przerwy zawsze były dla mnie za krótkie, a lekcje za długie. Te osoby które mają odmienne zdanie, nie są dla mnie idiotami, oraz nie mówią głupot nie z tej ziemi. Po prostu mają odmienne zdanie

Oczywiście 5 minutowe przerwy są poronionym pomysłem. Każda przerwa powinna być 10 min (poza obiadową), ale obiadowa 40 min to gruba przesada.

Stań przed klasą20-30 uczniów, na lekcji religii, wychowawczej, biologi, w-f… i powiedz im: ”Posiłek powinien trwać nie mniej niż 30 minut, ponieważ dopiero po ok. 15 minutach mózg uzyskuje informację o sytości, przekazywaną przez żołądek. Tak więc jedząc szybko i dużymi kęsami, często spożywamy więcej, niż potrzebujemy, efekt tego jest zaawansowana nadwaga”. Wspomóż jako osoba bardziej wykształcona, inteligentna te dzieci którym rodzice tego nie przekazali. Wytłumacz na czym polega spożywanie posiłku. Przekaż także innym pedagogom, że stanie przy każdym uczniu na stołówce i nie wypuszczaniu wcześniej niż po 20 minutach mija się z sensem. Sensowne jest przekazanie wiedzy w sposób zrozumiały dla ucznia, niech on podejmuje decyzje świadomie, a żadnych skarg nie doświadczysz.
Nie odbieraj wszystkiego co o Tobie piszą, a z czym się nie zgadzasz jako krytykę. Z boku czasem o wiele więcej możesz zobaczyć. Patrząc na to co piszesz widzę Ciebie i dzieci, Ty widzisz tylko dzieci.

PS
Dziękuję, że zamieniłaś „idiotyczny pomysł” i głupota nie z tej ziemi na „gruba przesada”.


So lip 07, 2018 12:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL