Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 617, 618, 619, 620, 621, 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie pytałam ile czego można kupić za 13 i 14 emeryturę, ale za emeryturę łącznie z 13 i 14, a to znaczy, że te dodatkowe trzeba podzielić na 12 miesięcy i dodać do kwoty miesięcznej emerytury. Kolejnym krokiem byłoby wyliczenie ile ten sam emeryt mógł kupić cukru/węgla za poprzedników PiS. Wtedy dopiero można mówić, czy emeryci zyskali.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 03, 2022 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie wiem, czy można porównywać gospodarkę pandemiczni=o wojenna do tego, co było wcześniej.
Generalnie sytuacja finansowa uboższych warstw się wyraźnie poprawiła. Wydaje się, że pogorszyła się sytuacja tzw. klasy średniej. Szczególnie osób zarabiających na vacie i karuzelach. A także tycy mediów, którym obcięto reklamy państwowych spółek.
Podoba mi się żart z samolotem, Dziecinny, ale śmieszny. Najważniejsza sprawa i to jak wpływająca na budżety polskich rodzin. Na dodatek, kwestia to pozostająca wyłącznie w kompetencjach polskich władz (no może z wyjątkiem pierwszych tygodni, kiedy można to było zrobić, ale nie było interesu politycznego).

Nie rozumiem tego pesymizmu dotyczącego inflacji. W różnym stopniu dotyka, chyba, wszystkich. Nie jesteśmy liderem. Choć sądzę, jako laik, że gdyby rząd mógł zajmować się tylko, albo głównie gospodarka, byłaby niższa.
Ale zamiast biadolić cieszmy się tym co dobre. Tusk wyraźnie zapowiedział, jak poprawić byt ludu. Aborcja pozwoli na redukcję populacji. Wtedy więcej kasy zostanie dla tych, którzy przeżyli. Bardzo mi się podoba to, że jasno postawił sprawę: partia albo Bóg i wiara. Przy jednoczesnym podkreśleniu tolerancji. Bo każdy może być deklaratywnym katolikiem, byle tylko zasad wiary nie wprowadzał do życia. Bo inaczej nie dostanie się na listy. A z czasem zostanie wyrugowany z partii. I odcięty od perspektyw watowskich.

Wiem i przepraszam wyznawców antypisu, za negatywne emocje, które wzbudziłem. Dlatego tak rzadko cos piszę. Podziwiam te konsekwentną wiarę, że wystarczy odsunąć PIS, a unijne środki natychmiast trafią do nas. Wraz monopłciowymi małżeństwami, aborcja na życzenie i tęczową indoktrynacją w szkołach. Wszystko zgodnie z lewicową poprawnością polityczną.


N wrz 04, 2022 10:09
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Kael napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kael, skoro twierdzisz, że toruńskie geotermy do niczego się nie nadają, to Ty masz przedstawić dowód, który potwierdzi Twoją tezę. Tekst przygotuj sobie w domu, a tu jedynie go wklej.

No i oczywiście teraz jeszcze powinnaś wykazać, że o. Rydzyk bierze pieniądze od rządu na tę inwestycję aby mieć kasę dla siebie, a nie aby stworzyć tanie źródło ciepła dla Torunia. Masz na to dowody?

I dlaczego Yarpen klamie? Bo taka teraz moda nastala?
Udowodnij swoja teze, ze napisalam, ze torunska geotermia nie nadaje sie do niczego

No cóż:
Kael w tym postcie napisał(a):
Ktory kawalek? Torun? Tam akurat nie jest najgorzej.
http://78.10.38.165/index.php?page=jakosc-powietrza
Ta geotermia z Torunia niczego na dluzsza mete nie ogrzejesz, ale jako powod do ciagniecia panstwowej kasy bedzie zawsze.

Ciekawe kiedy nadejda rzady, ktore przestana wyrzucac pieniadze im powierzone, w bloto dla znajomych.

A tu powtórzyłaś:
Kael w tym postcie napisał(a):
A co ma zmieniac? Sa nieoplacalne i tyle.
Gdyby musialy same na siebie zarobic.

Czy Yarpen wie, jaka musi byc temperatura wody grzewczej na wejsciu do budynku, zeby ogrzac mieszkania? A o stratach ciepla przy przeplywie od zrodla do budynku Yarpen slyszal? O wplywie zawartosci mineralow w wodzie na eksploatacje urzadzen? O pompach, filtrach i innych systemach, zeby ta woda doplynela na 10. pietro wiezowca?

Mozna, oczywiscie uzyc ich do ogrzania basenow. Ale miliony wtapiac w prywatny interes jakiegos obywatela? Z ktorego potem on sam bedzie czerpal zyski?


Cytuj:
I druga teze, ktora podobno postawilam, ze o. Rydzyk chce miec te kase dla siebie.
Nie ściemniaj. Napisałem tak:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No i oczywiście teraz jeszcze powinnaś wykazać, że o. Rydzyk bierze pieniądze od rządu na tę inwestycję aby mieć kasę dla siebie(...)

Które to pytanie powstało na kanwie tego, co podkreśliłem:
Kael w tym postcie napisał(a):
A co ma zmieniac? Sa nieoplacalne i tyle.
Gdyby musialy same na siebie zarobic.

Czy Yarpen wie, jaka musi byc temperatura wody grzewczej na wejsciu do budynku, zeby ogrzac mieszkania? A o stratach ciepla przy przeplywie od zrodla do budynku Yarpen slyszal? O wplywie zawartosci mineralow w wodzie na eksploatacje urzadzen? O pompach, filtrach i innych systemach, zeby ta woda doplynela na 10. pietro wiezowca?

Mozna, oczywiscie uzyc ich do ogrzania basenow. Ale miliony wtapiac w prywatny interes jakiegos obywatela? Z ktorego potem on sam bedzie czerpal zyski?

Zabieraj się zatem za przedstawienie dowodów, że o. Rydzykowi chodzi jedynie o własny zysk, oraz, oczywiście, za wykazanie, iż geotermy z Torunia nie mogą być wykorzystane do ogrzewania miasta.

Dawno, dawno temu byly tu gorace dyskusje o sensie i bezsensie geotermii w Toruniu finansowanej z cudzej kieszeni, zeby ego pewnego (jak dzis mozna zobaczyc) klamcy w sutannie, a raczej habicie polechtac.

Dzis nie ma Yarpena na forum, ale mamy fakty


Cytuj:
dodaje: - Obecnie ciepło w Toruniu produkowane jest z gazu ziemnego, niedawno wybudowano ciepłownię gazową. Geotermia, jak się okazuje, by spełniała warunki sieci, też musi gazem dogrzać wydobytą wodę. Nie tłumaczy to jednak wyższych kosztów, tym bardziej że inwestycja ta była dofinansowana ze środków unijnych. Nie jest to ani ekologiczne, ani ekonomiczne rozwiązanie. Dla mnie to jest jakiś wielki wałek.
Geotermię otwarto z wielką pompą, tydzień później otrzymaliśmy pismo z informacją o podwyżkach. Gdyby to była spółka państwowa, jakaś rządowa, jeszcze rozumiem. Ale prywatna? I to związana z ojcem Rydzykiem? Jestem oburzony, rozgoryczony, nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego, a mam nakaz opłacania jego biznesu. Ciekawe jest też to, że 15 lat temu mieliśmy propozycję podpięcia pod inną energetykę, ale umowy nie zostały podpisane, mimo że mielibyśmy tańsze ogrzewanie. Teraz podpina się nas pod droższą firmę, bez wcześniejszych ostrzeżeń i jakichkolwiek informacji. Nie ma tu logiki - podkreślił mieszkaniec Torunia.

Toruńska ciepłownia wykorzystująca ciepło z odwiertów geotermalnych to pomysł ojca Tadeusza Rydzyka. Jak relacjonuje Mariusz Sidorkiewicz, reporter TVN24, okazało się woda ma zaledwie nieco ponad 60 stopni Celsjusza, a powinna mieć 130. Dlatego w ciepłowni woda jest podgrzewana za pomocą kotła gazowego, wytwarzając przy tym 4,5 tony dwutlenku węgla na godzinę.
.

https://tvn24.pl/pomorze/torun-cieplo-z ... ek-6189892

Niestety, kazdy lewy interes kiedys wychodzi na swiatlo dzienne i nie da sie dalej klamac o tanim cieple geotermalnym itp.
I mam nadzieje, ze niedlugo i reszta kasy z podatkow przestanie plynac do pana, ktory pomylil powolania.


Śr lis 02, 2022 13:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ale Telewizja Trwam w przeciwieństwie do Religia.tv, trwa nadal i ewangelizuje. Czego to dowodzi?

Analogicznie jest w przypadku Radia Maryja, którego jestem stałym słuchaczem. (Mt 7,20)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lis 02, 2022 15:25
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jeszcze trwa. Oczywiscie wiesz ile kasy poszlo, niestety nie tylko z twoich podatkow na ten cel?

https://www.rp.pl/w-sadzie-i-w-urzedzie ... -o-rydzyka

Kto nie chcial ujawnic prawdy? Sam o. Rydzyk. Jakos on sie prawdy boi. Wzor kaplana katolickiego, zaiste.

A jak to sie ma do klamstw o taniej i oplacalnej i czystej geotermii w Toruniu?
To mu wybaczasz, bo za wyludzone pieniadze prowadzi telewizje, ktora lubisz?


Śr lis 02, 2022 16:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Powołaniem kapłana katolickiego jest głównie posługa Sakramentami i nauczanie. Czy uważasz, że coś jeszcze jest szczególnie ważne?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lis 02, 2022 17:21
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No wlasnie uwazam, ze rozpraszanie sie na interesiki, ukladziki, firmy, to marnowanie powolania kaplanskiego.
Ale widac ani o.Rydzyk, ani jego zwierzchnicy az tak wartosci powolania kaplanskiego nie cenia i uwazaja, ze obracanie milionami, wyludzanie pieniedzy od emerytow na wlasne zabawki czy oszustwa (obietnica cudu taniej geotermii) z powolaniem kaplanskim nie koliduja.
Jak to bylo ze sluzba Panu Bogu i mamonie?

Nie mam ochoty dyskutowac tu o moralnosci o.Rydzyka.
Chcialam podsumowac kwestie "taniej" geotermii w Toruniu, ktorej zwolennicy intetresow biznesmena Rydzyka zazarcie bronili. Wbrew faktom.


Śr lis 02, 2022 17:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
o. Tadeusz Rydzyk nie musi się na tym znać i mam prawo ufać specjalistom.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lis 02, 2022 18:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Literówka, sorki - ja nie jestem redemptorystą.

o. Tadeusz Rydzyk nie musi się na tym znać i ma prawo ufać specjalistom.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lis 02, 2022 18:14
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Ale Telewizja Trwam w przeciwieństwie do Religia.tv, trwa nadal i ewangelizuje. Czego to dowodzi?

Analogicznie jest w przypadku Radia Maryja, którego jestem stałym słuchaczem. (Mt 7,20)

Po śmierci Stalina miliony Rosjan płakało, a tysiące nadal się za niego modli...czego to dowodzi


Cz lis 03, 2022 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zbliżamy się do igrzysk przedwyborczych w formie komisji weryfikacyjnej w sprawie Rosji;

Cytuj:
W jego ocenie należy zbadać w tej sprawie wszystkie decyzje i dokumenty podpisane od 2007 do 2022 roku. Dodał, że pewne bulwersujące kwestie są znane opinii publicznej, jak na przykład umorzenie długów rosyjskiemu koncernowi Gazprom.

https://polskieradio24.pl/5/1222/artyku ... za-formula

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz lis 03, 2022 15:18
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pom napisał(a):
o. Tadeusz Rydzyk nie musi się na tym znać i mam prawo ufać specjalistom.


Cytuj:
Jako członek rządu ⁦@donaldtusk⁩ podjąłem decyzję o cofnięciu dotacji na geotermię Rydzyka‼️Wiedziałem, że jest to nieuzasadnione ekologicznie i ekonomicznie⤵️. Później mnie i moją rodzinę spotkały represje ze strony PiS i Rydzyka. Prawda wygra✌️

https://twitter.com/StGawlowski/status/ ... T6EmQ&s=19

To sie wpisuje w linie pisowska
Cytuj:
Wicerzecznik PiS: nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu

https://www.reddit.com/r/Polska/comment ... 3w_bo_jak/

Jesli ktos uwaza, ze zjadl wszystkie rozumy swiata plus widzi intetes do zrobienia, to bedzie niszczyl wszystkich, ktorzy mu stoja na drodze, nie przebierajac w srodkach.
https://www.money.pl/gospodarka/kazimie ... 3393a.html
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/ojciec- ... 21-4504755
Nawet PiS poganial, bo mu w zebach pozwolen i kasy nie przyniesli
https://serwisy.gazetaprawna.pl/ekologi ... ermii.html

A teraz wyszlo szydlo z worka. Klamstwo o "czystej" geotermii sie tez wydalo.


Cz lis 03, 2022 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A postęp czasu tu nie odgrywał roli? Toż wiadomo że mediom liberalno-lewicowo-lewackim PIS i KK stoi jak `ość w gardle`.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz lis 03, 2022 19:09
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Upływ czasu odegrał sporą rolę, mianowicie spowodował obniżenie temperatury wody. Chodzą słuchy, że jej temperatura jest bliska zeru, stąd takie koszty jej podgrzania wyliczyli zaufani specjaliści. Czy to prawda...jeden Pan Bóg wie.


Cz lis 03, 2022 19:32
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pom napisał(a):
A postęp czasu tu nie odgrywał roli? Toż wiadomo że mediom liberalno-lewicowo-lewackim PIS i KK stoi jak `ość w gardle`.

No wlasnie. Takich "specjalistow" pewnie o. Rydzyk sluchal.
Bo fachowcy od geotermii w jego bajki od poczatku nie wierzyli. Ale to wrogowie Rydzyka, Kosciola, geotermii byli i weza w kieszeni mieli, bo nie chciali mu z podatkow wszystkich obywateli tych milionow sprezentowac.

pom doinformuj sie o faktach, bo na razie jak ich nie znasz, to bronisz kogos, kto jest oszustem i biznesmenem z cudzej pracy i pieniedzy, tylko dlatego ze sie w katolickie piorka stroi.
Prawda nas wyzwoli. Nie propaganda.


Cz lis 03, 2022 20:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 617, 618, 619, 620, 621, 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL