Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość
Post Re: Reforma szkolnictwa
Powinnaś mieć pretensje, że w ogóle miałaś tam fizykę w programie. Bo przecież po co księgowej znajomość podstaw fizyki?


Pt lis 10, 2017 22:12

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Reforma szkolnictwa
Nie wpadlbym na to ze jestes ksiegowa, ja kiedys tez bylem :)
Myslalem ze jestes nauczycielka.


Pt lis 10, 2017 22:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
subadam napisał(a):
Nie wpadlbym na to ze jestes ksiegowa, ja kiedys tez bylem
Myslalem ze jestes nauczycielka.

Teraz tak. Wcześniej byłam księgową i pewnie tak by zostało, gdyby nie 1990 r., ale losy potoczyły się inaczej. Tylko nie myśl, że tęsknię za tamtym okresem :D.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Powinnaś mieć pretensje, że w ogóle miałaś tam fizykę w programie. Bo przecież po co księgowej znajomość podstaw fizyki?

Nie bądź złośliwy.
Po upadku komuny w ekonomikach (TRR już nie istniało) nie było ani fizyki ani chemii i młodzież miała problem z wyborem studiów, bo nierzadko zdarzało się, że wybrali to liceum przypadkowo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 10, 2017 22:22
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Małgosiaa napisał(a):
subadam napisał(a):
Nie wpadlbym na to ze jestes ksiegowa, ja kiedys tez bylem
Myslalem ze jestes nauczycielka.

Teraz tak. Wcześniej byłam księgową i pewnie tak by zostało, gdyby nie 1990 r., ale losy potoczyły się inaczej. Tylko nie myśl, że tęsknię za tamtym okresem :D.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Powinnaś mieć pretensje, że w ogóle miałaś tam fizykę w programie. Bo przecież po co księgowej znajomość podstaw fizyki?

Nie bądź złośliwy.
Po upadku komuny w ekonomikach (TRR już nie istniało) nie było ani fizyki ani chemii i młodzież miała problem z wyborem studiów, bo nierzadko zdarzało się, że wybrali to liceum przypadkowo.

Malgosia, niektore przedmioty faktycznie komus jako pojedynczej osobie moga sie nie przydac, ale wiekszosc ma dzieki temu praktycznie kilka zawodow, a jesli nie samych zawodow to podstawy do szybkiego przekwalifikowania.
Ja robilem prawko tez w szkole i mialem wszelkie przedmioty tak jak mechanicy samochodowi, ale w tym czasie znajomosc budowy silnika i innych mechanizmow jezdnych czy hamulcow byly wymagane na kazdym nawet skroconym kursie na prawo jazdy.
Co w tym wszystkim daje sie zauwazyc, to to ze kiedys nawet podstawowe wyksztalcenie dawalo szrokie mozliwosci zawodowe, ktore wrazze wzrostem poziomu wyksztalcenia potegowaly sie.
Poza tym wiekszosc, zwlaszcza mezszczyzn byla w stanie wiele prac i napraw wykonac samodzielnie.
Dzisiejszy system zmierza do tego by jakakolwiek czynnosc wykonywana opodatkowac.
I tak ktos kto sam potrafi naprawic auto nie zaplaci podatku od tej robocizny, ale nie umiejac naprawic auta, musi oddac je do mechanika ktory za ta sama robocizne zaplaci podatek dochodowy i jednoczesnie VAT.
Jesli Kowalski naprawia pralki bo ma do tego smykalke i lubi ten temat, a Ixinski jest mechanikiem z tego samego powodu , Piotrowski programista, choc pracuje w innym dziale, A Malgosia byla ksiegowa, to moga sobie nawzajem czynic uslugi nieodplatnie, w ramach sasiedzkiej pomocy i zadne nie zaplaci podatku.
Jesli natomiast nie maja takich roznych smykalek zwiazanych z wiedza ktora zdobyli i tylko rozumieja jeden temat, to wszyscy nie tylko nie stana sie bliskimi przyjacolmi pomagajacymi sobie nawzajem, ale beda od kazdej pojedynczej czynnosci placic dochodowy i VAT.
Takie sa realia.
W tym jest tez ukryty bat na wladze i wlasnie ten bat wladze staraja sie dyskretnie usunac.


Pt lis 10, 2017 23:41

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Reforma szkolnictwa
To znaczy ze cieszyla by cie sytuacja w ktorej ludzie nie placili by podatkow za wykonywane przez innych prace, czy nie oddawali by czesci dochodu ?


So lis 11, 2017 2:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
sameone1 napisał(a):
Malgosia, niektore przedmioty faktycznie komus jako pojedynczej osobie moga sie nie przydac

A czy ja coś mówiłam o tym, że należałoby wyrzucić z nauczania niektóre przedmioty? Mówiłam o konkretnym zagadnieniu omawianym na kilku przedmiotach. I nie o prawko tu chodzi.
subadam napisał(a):
To znaczy ze cieszyla by cie sytuacja w ktorej ludzie nie placili by podatkow za wykonywane przez innych prace, czy nie oddawali by czesci dochodu ?

To jest kompletnie nie na temat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 11, 2017 8:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL