Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Prasa pisowska i prasa antypisowska 
Autor Wiadomość
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Cytuj:
A najętych hejterów PiS, a usadowionych po wyborach na urzędach lub w roli posłów nie widzisz?

Cytuj:
Dowodów na to nie ma, ale nie zdziwiłbym się gdyby byli. Podejrzewam, że każda partia polityczna zatrudnia płatnych hejterów (dowodów nie mam ale tak myślę), zapewne ma też swoje młodzieżówki, które działają w internecie na ich rzecz

Paweł Szefernaker koordynujący hejt w kampanii wyborczej, po wyborach poseł i sekretarz stanu w Kancelarii PRM, to żaden dowód.


Śr paź 12, 2016 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Johnny99 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Więc nie rozumiem dlaczego antyPiS jest dobry a PiS zły.


Ja od co najmniej 2006 r. regularnie czytam media obydwu stron i generalnie uważam, że nie ma między nimi jakichś zasadniczych różnic.


Acha, Johnny99 nie widzi żadnych różnic. :-(

Czyli znowu rozpoczyna się piosenka "PO i PIS to jedno i to samo"

To proszę w takim razie wskazać media antypisowskie w których by pisowców nazywano:

- agentami
- ubekami
- lemingami
- larwami
- masą polskojęzyczną
- esbeckimi mordami
- zdrajcami
- targowicą
- osobami o pokroju oficerów WSI
- obozem zdrady narodowej
- osobami wykorzenionymi z poczucia polskości

Oraz media, w których domagano by się dla pisowców kary śmierci "specjalnie w tym celu przywróconej".

Bo skoro nie ma żadnych różnic miedzy tymi mediami, to z takim wskazaniem nie powinien miec Johnny99 problemów.

Coroner

Cytuj:
od wpisów pilastra trzeba trzymać się jak najdalej.


Owszem, to już Coroner deklarował. Powtarzanie tego w kółko osłabia moc tego przekazu, a nie wzmacnia, jak się Coronerowi wydaje. Jest to jak widać ogólna wytyczna dla genetycznych patriotów którzy by się gdzieś w internecie na pilastra natknęli.

Najwyraźniej "centrum" obliczyło sobie, że taka strategia przynosi mniejsze straty niż próby polemiki z pilastrem i kompromitacje jakie za sobą pociągają. :)

Cytuj:
Mam prośbę omijaj moje wpisy bo ja na pewno nie będę na nie odpowiadać.


A tu mamy kolejny przykład na to, że język polski jest dla genetycznych patriotów językiem obcym. :D Coroner deklaruje, że nie będzie odpowiadał na swoje własne wpisy. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 12, 2016 19:40
Zobacz profil
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Pilaster nie zrozumiałeś? Jak zaczniesz szanować innych to będę odpowiadał na twoje posty. Na razie twój poziom to dno i wodorosty. Nie komentuj moich wpisów. Z mojej strony to koniec. A każdy twój chamski wpis będę zgłaszał moderacji. Ten oczywiście również


Śr paź 12, 2016 20:57
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Pilaster nie zrozumiałeś? Jak zaczniesz szanować innych to będę odpowiadał na twoje posty. Na razie twój poziom to dno i wodorosty. Nie komentuj moich wpisów. Z mojej strony to koniec. A każdy twój chamski wpis będę zgłaszał moderacji. Ten oczywiście również

Tak......a ja jestem głupim dzieckiem nie znającym realiów PRL, nieukiem naładowanym nienawiścią......ale to zapewne z Twojej strony wyrazy szacunku.


Cz paź 13, 2016 6:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Coroner napisał(a):
Jak zaczniesz szanować innych to będę odpowiadał na twoje posty.


Oczywiście - nie. Coroner nie będzie odpowiadał na posty pilastra, niezależnie od tego co pilaster napisze, bo defincje "szacunku" sam przecież ustanawia właśnie po to, żeby nie odpowiadać.

Dla genetycznych patriotów "szacunek" to przecież zresztą popieranie, w ten, czy inny sposób PIS. A przynajmniej nie sprzeciwianie się PIS

Bardzo podobnie Ziemkiewicz zdefiniował "opozycję" (wobec PIS). "Opozycją" są ci, którzy przynajmniej nie przeszkadzają PIS w rządzeniu (bo ich nie ma w parlamencie - KORWIN i RAZEM), albo ci, którzy PIS pomagają - KUKIZ

Ci, którzy PIS w rządzeniu przeszkadzają, nie są oczywiście żadną "opozycją", tylko jakimiś zdrajcami, agentami, masą polskojęzyczną, etc..


Cytuj:
Nie komentuj moich wpisów.


To Coroner obiecywał, że nie będzie odpowiadał na posty pilastra. Pilaster nawzajem żadnej podobnej obietnicy nie składał. :)

Cytuj:
Z mojej strony to koniec.


To już czwarty zadeklarowany "koniec" Coronera. Ciekawe do ilu "końców" dociągniemy. :)

Cytuj:
A każdy twój chamski wpis będę zgłaszał moderacji.


Powodzenia w delatorstwie. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 13, 2016 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
pilaster napisał(a):
To proszę w takim razie wskazać media antypisowskie w których by pisowców nazywano:


Obydwie strony obrzucają się wyzwiskami (co zresztą w ciekawym artykule opublikowanym niedawno w Polityce Robert Krasowski uznał wręcz za praprzyczynę obecnego Wielkiego Podziału) po równo, choć, oczywiście, nie takimi samymi (acz też się zdarza). I tak, jak dla pisowców druga strona to agenci i ubecy, tak dla antypisu pisowcy to złodzieje, kryminaliści, komuniści, szuje, kanalie itp. (a J99 cytuje tu wyłącznie określenia użyte przez samego pilastra).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz paź 13, 2016 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Johnny99 napisał(a):
dla antypisu pisowcy to złodzieje, kryminaliści, komuniści, szuje, kanalie itp. (a J99 cytuje tu wyłącznie określenia użyte przez samego pilastra).


Owszem, tylko że pilaster absolutnie nie jest reprezentatywny dla antypisu. Jako jedyny bowiem stosuje retorykę PISu przeciwko PIsowi. Żaden inny antypis tego nie robi, a tym bardziej media antypisowskie (trudno pilastra uznać za "medium")

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 13, 2016 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Czym różnią się rządy PiS i PO. Różnice niewielkie. Z pewnością PO było (i jest) znacznie zręczniejsze propagandowo. Potrafiło sobie "kupić" media i celebrytów. To wielka sztuka i wielki sukces.
PiSowi daleko do tego.
Jeśli chodzi o przewały i afery, to także PO lepiej to robiło. I lepiej to "sprzedawało". PiS próbuje naśladować, ale na skalę nieporównywalnie niższą. Choć przecież członkowie i sympatycy PiS nie stronili od "biznesowych: układów z członkami i sympatykami PO.
Różnicę główną widzę w stosunku do Polski. Uważam, że o ile PO była eurocentryczna, to PiS polskocentryczny. Uważam to za zaletę. Np. ostatni przykład: Zgoda na zakup Caracali w cenie o 50 % wyższej niż kupował (w podobnym czasie) Kuwejt nie była działaniem na korzyść Polski. Sugeruje nieoficjalne transfery lub dostęp do stanowisk unijnych. (Nie wiem, czy Caracale lepsze, czy gorsze, ale co do przekrętu nie mam wątpliwości.)
Poza tym popieram pisowskie brani pod lupę wymiaru sprawiedliwości. Strzembosz nie mieł racji wieszcząc, że środowisko samo się oczyści. Resortowe dzieci i wnuki "dziedziczą" stanowiska i poglądy oraz metody.
Bliskie mi są wartości chrześcijańskie, z tego tytułu, także wolę PiS niż PO walczące z etyką chrześcijańską.
Niestety PiS, choć lepszy, to jedynie nieco.
Niestety, nie ma partii, która zadowoliłaby większość. Liczy się pieniądz i propaganda.


Cz paź 13, 2016 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Uważam, że jedyną alternatywą dla dialektyki pisowskie-propisowskie, są media hipisowskie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz paź 13, 2016 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
To nie jest do końca tak.

Problem w tym, że PiS, swoim twardym kursem a Jarosław nieumiejętnością przyjmowania krytyki i niechęcią do tłumaczenia się z czegokolwiek narzucili większości polskich mediów "antypisowskość" po czym zaczęli tę krytykę medialną wykorzystywać na własną korzyść, podkreślając co chwila status partii "wyklętej". Po prostu zepchnęli wszelkich krytyków do narożnika i i wszystko, co media napiszą złego o ich środowisku traktują jako zmasowany atak.
Z drugiej strony mamy media PiS-owi sprzyjające, choć tu też trzeba odróżnić tych, którzy o PiS-ie piszą w tonie życzliwym (jak np. Lisicki czy nawet media o. Rydzyka) od grupy, która partii obecnie rządzącej po prostu otwarcie sprzyja, prowadząc biuletyny partyjne, "tłumaczące" elektoratowi wątpliwości i atakujące przeciwników Kaczyńskiego (i tu mamy Sakiewicza czy Karnowskich).
A dlaczego tak się dzieje? Zyski. Mocno spolaryzowane społeczeństwo to woda na młyn publicystów - jakże łatwo jest bowiem krytykować, trafiając przy tym do serc potakiwaczy, którzy gazetę kupią, portal przeczytają i utwierdzą się w przekonaniu o słuszności swojej nienawiści.
O ile Lisicki stara się zachować niezależność i obiektywizm (o. Rydzyk w sumie też), to strona, zwana ironicznie "niezależną" to w rzeczywistości tuba propagandowa jednej partii a jej szef (czy tam założyciel) i jego przyboczni nie raz i nie dwa demonstrował swoje cele - zwiększenie nakładów, wpływy w przyszłych, rządowych mediach (http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/72796 ... roche-wk-y) czy miejsca na listach wyborczych dla "swoich" (Joanna Lichocka).

Byc może trochę niesłusznie "obrywają" różne "Rzepy" za Sakiewicza, Karnowskich i ich interesy. Jednak nie da się zaprzeczyc, że po jednej stronie medialnego "sporu" dziennikarze błyskawicznie awansują, dostają się do sejmu i publicznie rozpaczają, że za mało prenumerat im się należy.

No i konia z rzędem temu, kto w mediach Sakiewicza znajdzie jakiś artykuł krytykujący postępowanie PiS.


Cz paź 13, 2016 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Ukyo napisał(a):

No i konia z rzędem temu, kto w mediach Sakiewicza znajdzie jakiś artykuł krytykujący postępowanie PiS.


Media Sakiewicza są finansowo zależne od PiS-u.
Ich byt zależy od woli Partii, identycznie jak kiedyś los Trybuny Ludu zależał całkowicie od woli poprzedniczki PiS-u - PZPR.
Jeżeli takie media zechciałyby w jakikolwiek sposób krytykować swoje matki-żywicielki, to podważyłyby swój własny sens istnienia.


Cz paź 13, 2016 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Johnny99 napisał(a):
Osobiście wydaje mi się, że te pisowskie są bardziej urozmaicone w opiniach, może to jednak wynikać z typowej dla polskiej prawicy kłótliwości - media antypisowskie od zawsze tworzą jeden front i nie wchodzą sobie w paradę, podczas gdy konflikt między, powiedzmy, ośrodkiem Lisickiego i ośrodkiem Sakiewicza potrafił niekiedy iść na noże.


Nie chciałbym znowu napisać "Bzdura". Ale nie znajduję innego określenia.

Tzw. "kłótnie" na tzw. "prawicy" polegają tylko na prześciganiu się, kto jest bardziej katolicki od papieża. I bardziej "kaczyński" od prezesa. Najlepiej to było widać podczas histerii smoleńskiej. Zwolennicy teorii bomby helowo-próżniowej walczyli ze zwolennikami bomby trotylowej. A obie grupy były oskarżane o zdradę i agenciarstwo przez zwolenników teorii dwóch miejsc.

W przeciwieństwie do tego anty-pis to co najmniej dwie ideologie (umownie nazwę je "lewica" i "centrum"). Każde w paru partiach. Obecnie zjednoczone nieco dzięki akcjom wokół TK. A i tak widać podziały ideologiczne i merytoryczne. Nawet, jak mniej jest kłótni. Rzuć przykładowo hasło "podatki", a znajdziesz w anty-PiSie zwolenników radykalnego zwiększenia, radykalnego zmniejszena i umiarkowanych.

PS: Każdy, któremu nie podobają się przyporządkowania lewicy, prawicy czy centrum, może mnie pocałować. W lewicę, prawicę lub centrum, do wyboru.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 13, 2016 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Ukyo napisał(a):
O ile Lisicki stara się zachować niezależność i obiektywizm (o. Rydzyk w sumie też), to strona, zwana ironicznie "niezależną" to w rzeczywistości tuba propagandowa jednej partii a jej szef (czy tam założyciel) i jego przyboczni nie raz i nie dwa demonstrował swoje cele - zwiększenie nakładów, wpływy w przyszłych, rządowych mediach (http://tomaszsakiewicz.salon24.pl/72796 ... roche-wk-y) czy miejsca na listach wyborczych dla "swoich" (Joanna Lichocka).


Racja, ale to akurat, tak, jak napisała Alus, wynika głównie z finansowej zależności. Lisicki nie jest finansowo zależny od PiS, a Karnowscy tak.

Bert04 napisał(a):
Tzw. "kłótnie" na tzw. "prawicy" polegają tylko na prześciganiu się, kto jest bardziej katolicki od papieża


No i co z tego? To są z tego powodu jakieś mniej prawdziwe kłótnie? Większość konfliktów na prawicy, w tym i tych krwawych, wynikała ze sporu o to, kto jest prawdziwszą prawicą, a kto tylko udaje, a tak naprawdę jest zdrajcą, agentem i kodziarzem.

Cytuj:
Obecnie zjednoczone nieco dzięki akcjom wokół TK. A i tak widać podziały ideologiczne i merytoryczne. Nawet, jak mniej jest kłótni. Rzuć przykładowo hasło "podatki", a znajdziesz w anty-PiSie zwolenników radykalnego zwiększenia, radykalnego zmniejszena i umiarkowanych.


Oczywiście, ale to są bardziej właśnie "podziały", niż otwarte konflikty.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt paź 14, 2016 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 22:53
Posty: 61
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Na szczęście obracam się wokół N Czasu. :-D


pilaster napisał(a):
Bardzo podobnie Ziemkiewicz zdefiniował "opozycję" (wobec PIS). "Opozycją" są ci, którzy przynajmniej nie przeszkadzają PIS w rządzeniu (bo ich nie ma w parlamencie - KORWIN i RAZEM), albo ci, którzy PIS pomagają - KUKIZ

Ci, którzy PIS w rządzeniu przeszkadzają, nie są oczywiście żadną "opozycją", tylko jakimiś zdrajcami, agentami, masą polskojęzyczną, etc..


Jak pisałem w poście wcześniejszym, Kukiz'15 to jedyne ugrupowanie w Sejmie które rzeczywiście chce obalić ten ustrój, nie kierując się przy tym jakimikolwiek animozjami, stąd w niektórych głosowaniach podnosi ręce razem w PiSem, w innych z tzw. szeroką opozycją, ale zawsze w zgodzie z interesem obywateli (przynajmniej według ich mniemania). Stąd jakiś czas temu elektorat PiSu mocno ich atakował nazywając marionetką Antypisu, kiedy wówczas Kukiz głosował za wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, obecnie Antypis nazywa ich marionetką PiSu. Proszę zauważyć że zarówno PiS jak Antypis praktycznie ZAWSZE będzie głosował na przekór sobie, nawet jeśli ustawy będą sensowne, a tym bardziej w interesie obywatelskim. Wniosek jest jeden, niektóre postulaty PiSu/Antypisu są sensowne, inne mniej i tym należy się kierować. To jest owa kontrrewolucja w polityce do której należy dążyć, a PiS przyjdzie czas że się wypali, ale jeśli do władzy ma dojść poprzednia ekipa Partii Oszustów&Co finansowana z Zachodu, to lepiej Populistów i Socjalistów nie obalać. Niech się wypalą, później to samo stanie się z Antypisem i w końcu dojdzie do normalności w tym kraju.


Wt paź 18, 2016 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Prasa pisowska i prasa antypisowska
Cytuj:
Niech się wypalą, później to samo stanie się z Antypisem i w końcu dojdzie do normalności w tym kraju.


Zadałem podobne pytanie Coronerowi, ale nie doczekalem się odpowiedzi...może od Ciebie coś się dowiem.

Co to ta "normalność" i jaki kraj jest dla Ciebie wzorcem takiej normalności? Do czego mamy zmierzać...


Śr paź 19, 2016 7:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL