Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
No, póki sytuacja w Sejmie jest jaka jest, to faktycznie nuda, nic więcej się nie wydarzy. Zacznie być ciekawie, kiedy PiS władzę straci :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 23, 2017 15:13
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 napisał(a):
No, póki sytuacja w Sejmie jest jaka jest, to faktycznie nuda, nic więcej się nie wydarzy. Zacznie być ciekawie, kiedy PiS władzę straci :roll:

Przy czym naczelnik zapewnił, ze PiS będzie rządził długo....do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej ;)


Pn sty 23, 2017 15:26
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Sprawowania urzędu, a nie trybie orzekania czy organizacji TK (vide Art. 197 Konstytucji RP).

I jeszcze dziesięć razy to powtórz.

Wtedy, jak rozumiem, wreszcie przebije się do Twojej świadomości ta informacja?


Pn sty 23, 2017 15:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wtedy, jak rozumiem, wreszcie przebije się do Twojej świadomości ta informacja?


Nie dość, że się już dawno "przebiła", to jeszcze rozpisałem się dość szeroko na temat tego, ile jest w niej prawdy i co z niej w praktyce wynika. Powtórzenie przez ciebie dziesięć razy tego samego zdania niewiele tu zmieni. Mogę zresztą pisać dalej (np. na temat tego, co to jest właściwie ten "tryb" postępowania i jak on się ma do składów orzekających), ale może nie wszystko naraz? Najpierw poradź sobie jakoś chociaż z jednym moim argumentem :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 23, 2017 18:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Czyli jednak udajesz greka. Szkoda. :(

Rozumiejąc słowa normalnie, czyli tak, jak są napisane, organizacji pracy TK oraz trybu postępowania nie da się oddzielić od sprawowania urzędu.

medieval_man napisał(a):
Dyszenie gniewem i zaślepienie nienawiścią to widzę nieustannie na twarzach opozycji.
W buczeniu w Sejmie, i we wrzaskach wobec przedstawicieli obozu rządzącego,

Faktycznie, wychodzi na to, że każdy widzi, co chce. Bo ja wśród przeciwników PiS widzę powszechny konsensus, że to w PiSie panuje wyraźnie większe dyszenie gniewem i nienawiścią.

Osobiście nie przypominam sobie takich epitetów ze strony opozycji, jak ze strony PiS. Fakt, że niektóre są wyolbrzymiane i wyrywane z kontekstu ale nie wszystkie. Według mnie PiS antagonizuje przeciwny im elektorat, a PO i Tusk lekceważyli, co też jest irytujące ale na dłuższą metę.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sty 23, 2017 22:51
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Cytuj:
W buczeniu w Sejmie, i we wrzaskach wobec przedstawicieli obozu rządzącego,

Cóż wyróżnia sejm od cmentarza......zwolennicy PiS buczeli, gwizdali na starych weteranów powstania warszawskiego - odebrałeś to zapewne jako forma upamiętnienia tychże bohaterów?

Cytuj:
Faktycznie, wychodzi na to, że każdy widzi, co chce. Bo ja wśród przeciwników PiS widzę powszechny konsensus, że to w PiSie panuje wyraźnie większe dyszenie gniewem i nienawiścią.

Osobiście nie przypominam sobie takich epitetów ze strony opozycji, jak ze strony PiS. Fakt, że niektóre są wyolbrzymiane i wyrywane z kontekstu ale nie wszystkie. Według mnie PiS antagonizuje przeciwny im elektorat, a PO i Tusk lekceważyli, co też jest irytujące ale na dłuższą metę.

Skutek - 49% Polaków uważa, że sytuacja polityczna w kraju jest zła, podobne oceny notowano we wrześniu 2015r, po 8 latach rządu PO+PSL.....PiS-owi wystarczył rok.


Wt sty 24, 2017 7:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Soul33 napisał(a):
Faktycznie, wychodzi na to, że każdy widzi, co chce. Bo ja wśród przeciwników PiS widzę powszechny konsensus, że to w PiSie panuje wyraźnie większe dyszenie gniewem i nienawiścią.


Nienawiść niewątpliwie widać na marszach KOD czy wśród najbardziej zajadłych antypisowców w rodzaju Niesiołowskiego czy Lisa, co nie jest niczym nowym. Nie widzę jej natomiast w ogóle u liderów opozycji, no chyba że dla pisowców sformułowania w rodzaju: "panie marszałku kochany" to też jest nienawiść. Oficjalna opozycja przede wszystkim powtarza zarzuty o łamaniu prawa, łamaniu Konstytucji, nielegalnym tym czy tamtym - to też nienawiść? Nawet w KODzie nie występuje jednak np. odmawianie pisowcom polskości, co w PiS jest notoryczne. To samo tyczy się oskarżeń o zdradę czy o bycie Targowicą - pojawiały się takie pojedyncze głosy, jednak zupełnie nie zdobyły popularności. Tym bardziej nonsensowne są oskarżenia ze strony PiS o to, że ktoś się "nie może pogodzić z wynikiem wyborów" czy "odmawia nam prawa do rządzenia". Nawet od zajadłych kodziarzy słychać raczej: "ależ rządźcie sobie, tylko nie łamcie Konstytucji".

Cytuj:
Według mnie PiS antagonizuje przeciwny im elektorat, a PO i Tusk lekceważyli, co też jest irytujące ale na dłuższą metę.


Tusk też antagonizował, tyle, że robił to o wiele bardziej umiejętnie - w taki sposób, że widzieli to tylko pisowcy, a nie widział nikt inny (co, oczywiście, tylko zwiększało ich frustrację). PiS robi prawie dokładnie to samo, co robiła PO, z tą różnicą, że robi to z gracją słonia w składzie porcelany. To, że elektorat PiS gorąco temu przyklaskuje, a jednocześnie nadal trwa w przeświadczeniu o jakiejś moralnej wyższości nad "zaprzaństwem", jest bardzo zabawne. Niesamowita jest ta łatwość wchodzenia PiS w buty PO. Taki Duda jest przecież niemal dokładną kopią Komorowskiego - sprawny notariusz swojej partii, zawsze gotowy do ataku na opozycję, a poza tym zajmujący się głównie lansowaniem na dożynkach, meczach i różnych uroczystościach patriotycznych. A pisowcy są zachwyceni.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 24, 2017 8:14
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Każdy widzi co chce i odczytuje Konstytucje jak chce
http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... e-wiedza-2


Wt sty 24, 2017 10:04

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 napisał(a):
Taki Duda jest przecież niemal dokładną kopią Komorowskiego


No, nie przesadzajmy.
Komorowski to nie był prezydent z mojej bajki, ale mimo wszystko - przy wszystkich jego wpadkach potknięciach i przywarach - nie kompromitował urzędu prezydenta RP w taki sposób: nie tweetował po nocach z nastolatkami i nie plugawił polskiej Konstytucji.
Nie dopuszczał też do sytuacji, aby być przez liderów macierzystej partii po prostu poniżanym.
I nie chodzi mi już tylko o niepodawanie prezydentowi ręki, ale przede wszystkim o "wymuszanie" na nim podpisywania dokumentów bez czytania.
Komorowski jaki był, to był, ale nie pamiętam, aby - nawet ze strony jego najzagorzalszych wrogów - zarzucano mu, że jest marionetką i popychadłem.


Wt sty 24, 2017 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
mikkel napisał(a):
nie kompromitował urzędu prezydenta RP w taki sposób: nie tweetował po nocach z nastolatkami


Kompromitował w inny sposób. Może nie tweetował z jakimiś ruchadłami, ale gafy i wpadki popełniał nieustannie.

Cytuj:
i nie plugawił polskiej Konstytucji.


Jego partia po prostu nie dawała mu po temu okazji.

Cytuj:
Nie dopuszczał też do sytuacji, aby być przez liderów macierzystej partii po prostu poniżanym.


A nazwanie go "strażnikiem żyrandola" to nie było poniżenie?

Cytuj:
I nie chodzi mi już tylko o niepodawanie prezydentowi ręki, ale przede wszystkim o "wymuszanie" na nim podpisywania dokumentów bez czytania.


Ale przecież Komorowski podpisywał (prawie) wszystko bez czytania.

Cytuj:
Komorowski jaki był, to był, ale nie pamiętam, aby - nawet ze strony jego najzagorzalszych wrogów - zarzucano mu, że jest marionetką i popychadłem.


No widzisz, a ja pamiętam. Określenie "notariusz" wymyślił przecież sam Duda, określając tak Komorowskiego.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 24, 2017 10:27
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Artur czy Andrzej ... :D
http://memnews.pl/img/15456/ucho-prezes ... ym-stoimy/


Wt sty 24, 2017 10:36

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 napisał(a):
Ale przecież Komorowski podpisywał (prawie) wszystko bez czytania.


Może mam słabą pamięć, ale nie przypominam sobie, aby Komorowski podpisywał ustawy 1,5 h po jej otrzymaniu z parlamentu, tak jak było w przypadku Dudy i ustawy o "kwocie wolnej".
Oczywiście nie ustalimy tutaj czy którykolwiek prezydent czyta ustawy osobiście czy referują mu jedynie ich treść jego doradcy i rekomendują podjęcie takiej lub innej decyzji.
Jednak zachowanie pozorów, że taki proces w ogóle się w Pałacu Prezydenckim odbywa, to moim zdaniem jakieś minimum, aby nie ośmieszać urzędu wobec opinii publicznej.
Prezydenta Dudy nawet na takie minimum nie stać.

Cytuj:
No widzisz, a ja pamiętam. Określenie "notariusz" wymyślił przecież sam Duda, określając tak Komorowskiego.


Z całym szacunkiem. Określenie "notariusz rządu", z którym mógł się kojarzyć poprzedni prezydent, to jednak nie to samo co "pisowska marionetka", z którym wielu kojarzy się obecny.
Sam Duda przyznał zresztą ostatnio, że wcale tego pierwszego określenia nie uważa za obraźliwe.
Z jego perspektywy - nic dziwnego.


Wt sty 24, 2017 10:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Alus napisał(a):
Cytuj:
W buczeniu w Sejmie, i we wrzaskach wobec przedstawicieli obozu rządzącego,

Cóż wyróżnia sejm od cmentarza......zwolennicy PiS buczeli, gwizdali na starych weteranów powstania warszawskiego - odebrałeś to zapewne jako forma upamiętnienia tychże bohaterów?


A ja głupi myślałem, że rozmawiamy o politykach, a nie o zwykłych ludziach.
Tam na cmentarzu też buczeli i gwizdali politycy? Podobnie jak w Sejmie?


btw
widzę, że na forum wrócił samiwieciekto.
Na razie czyta, ale pewnie zaraz zacznie pisać.
Będzie ciekawie.
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 24, 2017 11:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
medieval_man napisał(a):
Wskazuje tylko na to, że nasza Konstytucja jest tak naprawdę do wyrzucenia do kosza.


W pewnym sensie masz rację.
Polska Konstytucja oparła się na zasadzie współdziałania poszczególnych władz. Ustrojodawca wyszedł najwyraźniej z założenia, że zasady trójpodziału władz nikt nie będzie kwestionował i nie przewidział sytuacji, w której jedną z władz dwie pozostałe postanowią po prostu wyeliminować lub podporządkować.
I się pomylił. W systemie bolszewickim, do którego nawiązuje PiS, żadnego trójpodziału władzy nie było. Była monopartyjna dyktatura.

Cytuj:
Że skoro TK nie musi podporządkowywać się ustawom uchwalonym przez Sejm (choć tak jest w Konstytucji) to i rząd nie musi publikować wyroków TK (choć tak jest w Konstytucji).

Coś za coś.
;-)


A to już dość osobliwa konkluzja.
Od kiedy to niepraworządne działanie kogoś innego, zwalnia z obowiązku przestrzegania prawa nas samych?
Szczerze powiem, że się w tym momencie pogubiłem, jaki system etyczny reprezentujesz.
Przypomniał mi się dyr. Magierowski i jego słynne "poprzednicy [url]też[/url] łamali prawo".
Tyle, że tamto to była gafa, a Ty tak serio?


Wt sty 24, 2017 11:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
mikkel napisał(a):
Cytuj:
Że skoro TK nie musi podporządkowywać się ustawom uchwalonym przez Sejm (choć tak jest w Konstytucji) to i rząd nie musi publikować wyroków TK (choć tak jest w Konstytucji).

Coś za coś.
;-)


A to już dość osobliwa konkluzja.
Od kiedy to niepraworządne działanie kogoś innego, zwalnia z obowiązku przestrzegania prawa nas samych?
Szczerze powiem, że się w tym momencie pogubiłem, jaki system etyczny reprezentujesz.
Przypomniał mi się dyr. Magierowski i jego słynne "poprzednicy też łamali prawo".
Tyle, że tamto to była gafa, a Ty tak serio?

A czy ja napisałem, że zwalnia?
Napisałem o tym, że skoro (na przykład Ty) dopuszczasz, że TK nie musi podporządkowywać się ustawom uchwalonym przez Sejm to powinieneś też dopuszczać, że i rząd nie musi publikować wyroków TK
Albo rybka albo akwarium.
Jeśli mówi się A, trzeba powiedzieć i B.
Jesiotr nie może być drugiej świeżości.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 24, 2017 11:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL