Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Jak nas uswiadamia Wikipwdia

Cytuj:
Trybunał składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą[29]. Ponowny wybór na to stanowisko jest niedopuszczalny[11]. Zgodnie z Konstytucją sędzią Trybunału może zostać osoba „wyróżniająca się wiedzą prawniczą”[30]. Rzeczywiste unormowanie tej kwestii zawiera ustawa o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którą sędzią Trybunału może być osoba, która posiada kwalifikacje wymagane do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego lub sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego[31] (m.in. warunek co najmniej 10-letniego stażu pracy na stanowisku sędziego, prokuratora albo wykonywania przez co najmniej 10 lat zawodu adwokata, radcy prawnego lub notariusza)[32]. Konstytucja nie ustanawia innych wymagań dotyczących sędziów, takich jak minimalny wiek czy też sprawowanie mandatów i urzędów w ramach pozostałych władz[


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trybuna ... ny_(Polska)
Prokurator komunistyczny spelnia, oczywiscie, wymagania. Czy jemu tez obcieto apanaze za qyslugiwanie sie wladzy z epoki, ktora wraca?
Czy ta pani bez kultury, czlonkini Socjalistycznego Zwiazku stundentow byla sedzia czy tez radca prawnym wymagana ilosc lat, wie tylko prezes.

Cytuj:
Orzeczenia podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie (wydawnictwie) urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Orzeczenie Trybunału wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego (osiemnaście miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny – dwanaście miesięcy).

Moze mi ktos przypomni, ze byla premier wszechczasow wykobala nakaz ogloszenia orzeczenia TK, czy nikt juz o tym nie pamieta?


Pt lis 22, 2019 8:35
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
[quote="Kael"]Sytuacja sie rozwinela.

https://www.tvn24.pl/stanislaw-piotrowi ... 304,s.html

I tak chamska sila wygrywa "demokratycznie" z przyzwoitoscia i prawem, nawet tym, ktore dla wlasnych interesow ustanowili.
Nie za długo ze strony PiS usłyszymy, że S. Cenckiewicz przeszedł do totalnej opozycji
https://wiesci24.pl/2019/11/21/cenckiew ... cjoniscie/


Pt lis 22, 2019 8:47

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Nie ma tu o czym mowic bo wszyscy ktorzy patrza widza ze krol jest nagi.


So lis 23, 2019 2:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL