Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 19:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Twoja paranoja antypisowska jest niepoważna


Pt lut 22, 2019 11:04

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
No i czyż się tak nie robi, usuwając kontrowersyjne pomniki z niesławnej przeszłości ?

Kontrowersyjne? Znasz pomnik jakiejś postaci który byłby niekontrowersyjny? Jako że jesteśmy w temacie „Pedofilia: temat do rozmowy” zobacz jakie kontrowersje budzi pomnik Jana Pawła II

Źródło: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35 ... rects=true

To pomnik z niesławnej przeszłości? Może też należałoby usunąć, może odpowiednio zabezpieczyć, a może należałoby uszanować wole Jana Pawła II i nie stawiać pomników ze spiżu?


Pt lut 22, 2019 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
zepp napisał(a):
No i czyż się tak nie robi, usuwając kontrowersyjne pomniki z niesławnej przeszłości ?


To typowe dla PIS - usuwanie nieprawomyślnych pomników i pamiątek i kreowanie historii na nowo

Ja i "p"iS , to trafiłeś kulą w płot...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt lut 22, 2019 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
george45 napisał(a):
a może należałoby uszanować wole Jana Pawła II i nie stawiać pomników ze spiżu?

Jestem za !

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt lut 22, 2019 13:18
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
george45 napisał(a):
a może należałoby uszanować wole Jana Pawła II i nie stawiać pomników ze spiżu?

Jestem za !

Św Jan Paweł II wielokrotnie napominał wy mi nie klaszczcie, wy mnie słuchajcie, jak w realu wygląda to "słuchanie" każdy widzi, dlatego erzac w postaci pomników.


Pt lut 22, 2019 15:26
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Raport fundacji "Nie lękajcie się", który otrzymał papież Franciszek.
http://nielekajciesie.org.pl/wp-content ... POLISH.pdf

Tak sobie myślę, że ofiary są po obu stronach. Ofiarą tej zbrodni milczenia jest każdy katolik. Morze bezbronnych ludzi...
Mówi się że kościół od 2000 lat zmaga się z problemami, atakami na niego, i "że bramy piekielne go nie przemogą".
Jednak jak na dłoni widać, że bramy kościelne go przemogły.
Mam tylko nadzieję, że teraz dzięki papieżowi Franciszkowi zostanie odbudowany, niczym Feniks z popiołów.


So lut 23, 2019 9:38
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
Raport fundacji "Nie lękajcie się", który otrzymał papież Franciszek.
http://nielekajciesie.org.pl/wp-content ... POLISH.pdf

Tak sobie myślę, że ofiary są po obu stronach. Ofiarą tej zbrodni milczenia jest każdy katolik. Morze bezbronnych ludzi...
Mówi się że kościół od 2000 lat zmaga się z problemami, atakami na niego, i "że bramy piekielne go nie przemogą".
Jednak jak na dłoni widać, że bramy kościelne go przemogły.
Mam tylko nadzieję, że teraz dzięki papieżowi Franciszkowi zostanie odbudowany, niczym Feniks z popiołów.

Ale jak na razie
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... -kurs.html
na poparcie tej tezy postawa abp Głódzia w kwestii oskarżeń ks Jankowskiego o pedofilię - biskup powiada "niech sąd rozstrzygnie" - chyba tylko pacjenci psychuszek przyjmą takie tłumaczenie, że jakoby sądy rozstrzygały o winie/niewinności osób zmarłych.


So lut 23, 2019 10:49
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Dobra analiza sytuacji w Polsce. Niestety, polska hierarchia kurczowo trzyma sie przestarzalych struktur i przywilejow. Prawda jest dobra tylko wtedy, kiedy nic nie kosztuje a nawet daje korzysci.

Dla mnie przykladem skostnialych i w gruncie rzeczy niechrzescijanskich struktur jest sytuacja opisana w tym komentarzu: https://info.wiara.pl/doc/5343570.W-sta ... sie-Polsce
Ksiadz Horak za posrednictwem prasy prosi o zainteresowanie wlasnego biskupa problemami jego starych kaplanow. Przeciez to jest kompletna porazka: biskupa nie interesuja nawet warunki zycia jego ksiezy!

A co ich interesuje? Autoreklama pozorow:
https://www.gosc.pl/doc/5355443.Abp-Jed ... Jana-Pawla

Sorry. Ten jeden dokument moze cos i uruchomil. Niestety, problem pedofilii i ogolnie wykorzystania seksualnego dzieci, klerykow, kobiet i zakonnic, sw Jana Pawla II specjalnie nie bolal i nie interesowal. Mial inne priorytety, klopoty ze zdrowiem i byc moze wierzyl zbyt naiwnie w dobra wole kurialistow, ale akurat w temacie pedofilii zawalil sprawe na calej linii.

A abp Jedraszewski twardo udaje, ze Jan Pawel II ma byc wzorem cnot. Tyle, ze ten synod to nie o cnotach JP II a o winach takze samego abp Jedraszewskiego. No ale tak bic sie publicznie we wlasne piersi?


So lut 23, 2019 12:38
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
A mnie ciekawi inna rzecz. Zamiast iść na policję czy prokuraturę. Rzekoma ofiara księdza pedofilia udaje się do Biskupa... No Tak, bardzo logiczne


So lut 23, 2019 20:56
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Dzisiaj zapewne nawet nikomu do glowy nie przyjdzie pojsc do biskupa i zacznie od policji.
Choc akurat w Polsce, gdzie za przewrocenie pomnika grozi 5 lat, a za rozne malwersacje, bicie "wrogow ojczyzny", jezdzenie jako kierowca bez papierow wozami ochrony panstwowej, kradzieze darow PCK na imprezy partyjne itp ... nic nie grozi, moze sie taka skarga na (niewlasciwego) ksiedza okazac strzalem we wlasne kolano.

W czasach komuny jednak, milicja nie byla pierwszym adresem dla katolika. A biskup byl traktowany powaznie, jako odpowiedzialny przed Bogiem za swoich ksiezy i zbawienie i dobro duchowe wiernych. Naiwne to bylo, jak widac dzis, ale tak bylo.


So lut 23, 2019 22:18
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Jeśli brat twój zgrzeszy...donieś Kościołowi(Mt 18,15-20) - dla każdego katolika, czy w czasach PRL, czy współcześnie, gdy grzechu dokona kapłan, logicznym jest najpierw powiadomienie Kościoła, w osobie biskupa.


N lut 24, 2019 8:47
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Jeśli brat twój zgrzeszy...donieś Kościołowi(Mt 18,15-20) - dla każdego katolika, czy w czasach PRL, czy współcześnie, gdy grzechu dokona kapłan, logicznym jest najpierw powiadomienie Kościoła, w osobie biskupa.

I właśnie w raporcie fundacji "Nie lękajcie się" widać co z tych powiadomień kościoła wyszło. Straconego zaufania do kościoła nic już nie wróci. A ludzie skrzywdzeni bezpośrednio jak i pośrednio domagają się sprawiedliwości. I dopiero teraz jest to możliwe, dzięki papieżowi Franciszkowi, gdyż jego poprzednicy zamiatali wszystko pod dywan.


N lut 24, 2019 8:58
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Po sąsiedzku:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... -kurs.html


N lut 24, 2019 9:24
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przecież Alus to 4 posty wyżej już wkleiła.
Ale może trzeba to powtarzać, żeby zamykający oczy na fakty sami przeczytali.


N lut 24, 2019 12:26
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ojojoj! W rzeczy samej!
Brak porannej kawy i wyszło niedopatrzenie.


N lut 24, 2019 13:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL