Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Wrzuciłaś do jednego worka wszystkich zabójców bez względu na motyw i piromana na dokładkę; co miałem Ci odpowiedzieć?
Tak jest, taka jest prawda, niczym się nie różnią, każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego ducha. Jego słabości, pożądliwości to nie robota dla przeciętnego lekarza.

To nie jest prawda. To jest obelga dla wiedzy, empatii i rozumu. Kłamstwo po prostu, żerujące na naiwności, kiedyś kupione w dobrej wierze i potem twórczo rozbudowane.


Pn sty 20, 2020 13:09
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Tzn. to jest wyznanie wiary, która nie pasuje ani do bohaterów filmu "Dług", ani do tych, co zrobili lincz we Włodowie, ani do tego Litwina, co zabił sędziego z pedofilskiego kręgu i potem w łeb sobie strzelił. Jak nie znasz stanu kompletnej bezsilności w obliczu niesprawiedliwości, to jakoś to na sobie przetrenuj; a jak nie wiesz jak się człowiek potrafi odkształcić w chorobie psychicznej - nie żaden "duch ludzki", tylko właśnie sam człowiek - to hm... cicho siedź? :roll:


Pn sty 20, 2020 13:18
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Jockey napisał(a):
Nie widzisz różnicy pomiędzy praca z dziećmi np. w szkole a praca z papierami np. w archiwum? Co papiery będzie molestował?


To dzieci są obecne jedynie w miejscu pracy, tak?
Napisałeś odseparować od dzieci, a one nie tylko w miejscu pracy są obecne.

Na inne miejsca nie masz wpływu. Jak pójdzie do parku czy na koncert to nie możesz zabronić. W miejscu pracy jak najbardziej. I z tego co pamiętam to o to toczy się wojna.


Pn sty 20, 2020 16:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
To nie jest prawda. To jest obelga dla wiedzy, empatii i rozumu. Kłamstwo po prostu
ErgoProxy napisał(a):
Jak nie znasz stanu kompletnej bezsilności w obliczu niesprawiedliwości, to jakoś to na sobie przetrenuj; a jak nie wiesz jak się człowiek potrafi odkształcić w chorobie psychicznej - nie żaden "duch ludzki", tylko właśnie sam człowiek - to hm... cicho siedź?


Kłamstwo powiadasz...Co Cie uraziło;wyrażenie "duch ludzki"?
A jeśli użyję słowa "umysł", opisującego to co niematerialne, niecielesne wtedy to będzie tożsame z człowiekiem? Co to jest "stan kompletnej bezsilności", mogę tego dotknąć..posmakować?
Ubawiłeś mnie, oczywiście masz tego świadomość, bo ją masz, wyznajesz ją?

Jockey napisał(a):
Na inne miejsca nie masz wpływu. Jak pójdzie do parku czy na koncert to nie możesz zabronić. W miejscu pracy jak najbardziej. I z tego co pamiętam to o to toczy się wojna.


Po pierwsze, gdybym wiedziała o już dokonanym czynie, to bym to zgłosiła odpowiednim władzom,
chroniąc wszystkie dzieci poza miejscem pracy(wiesz, sumienie)
Po drugie, wojna toczy się o pedofilię zastępczą, która przeformowała się w homoseksualizm.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 21, 2020 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Po drugie, wojna toczy się o pedofilię zastępczą, która przeformowała się w homoseksualizm.

W jaki sposób pedofilia zastępcza mogła sie "przeformować" w homoseksualizm? To tak jakbys napisała, że heteroseksualizm przeformował się w homoseksualizm albo (uwaga, niektórym zrobi się ciepło z e'mocji i checi poprawy świata) homoseksualizm przeformował sie w heteroseksualizm (homo "wyleczony").

Jeżeli wszystkie zabójstwa uważasz za wynik "choroby ducha", to zauważ, ze cała kultura (po)europejska jest na tej chorobie zbudowana, z niej wyrosła i dzięki niej zdominowała Świat.
Możesz mnie także do chorych zaliczyć, bo jestem boleśnie świadomy faktu, że w obronie swoich synów, czy swojej zony jestem w stanie zabić. Nawet przez szyby szklarni widać, że świat jest brutalny, pełen przemocy, a przeżyli silniejsi (zabójcy). Takie jest twoje i moje dziedzictwo.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 21, 2020 11:36
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Co Cie uraziło; wyrażenie "duch ludzki"?

Nie.

Jeżeli wrzucasz diametralnie różne przypadki do jednego wora, żeby wyjaśnić je zusammen Bogiem, to hm... jakby to powiedzieć. No mieliśmy przez taką politykę zastój w cywilizacji od Archimedesa do Galileusza i bardzo mądrych ludzi po drodze, którzy wcale nie uważali się za durniów skończonych, chociaż takie "wyjaśnianie" właśnie uprawiali i donikąd ich ono nie chciało zaprowadzić. Nie zależało im widać na rozwiązywaniu problemów, tylko na gloria, gloria in excelsis Deo.

Umysł tez nie pasuje, bo mówi się: umysł człowieka, co sugeruje jakiś zmysł wewnętrzny, którego człowiek mógłby użyć, żeby stwierdzić, że mu umysł nawala. Otóż takiego zmysłu nie ma. I dlatego właśnie nie mówię, że duch, że umysł. Nie - to człowiek się zmienia i nie dysponuje sposobem, żeby samodzielnie ocenić, czy ta właśnie zmiana, kolejna z rzędu, nie jest już chorobliwa. Każdy uważa się za zdrowego; co najwyżej za odmiennego od szarej przeciętnej.


Wt sty 21, 2020 12:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
W jaki sposób pedofilia zastępcza mogła sie "przeformować" w homoseksualizm? To tak jakbys napisała, że heteroseksualizm przeformował się w homoseksualizm albo (uwaga, niektórym zrobi się ciepło z e'mocji i checi poprawy świata) homoseksualizm przeformował sie w heteroseksualizm (homo "wyleczony").


Brak cudzysłowu, mój błąd.
To było zdanie akcentujące różnicę pomiędzy pedofilią, a pedofilią zastępczą.
Wracając, ten(omawiany przypadek)który dopuścił się czynu pedofilskiego, nigdy preferencyjnym pedofilem nie był.

Kozioł napisał(a):
Możesz mnie także do chorych zaliczyć, bo jestem boleśnie świadomy faktu, że w obronie swoich synów, czy swojej zony jestem w stanie zabić. Nawet przez szyby szklarni widać, że świat jest brutalny, pełen przemocy, a przeżyli silniejsi (zabójcy). Takie jest twoje i moje dziedzictwo.


Zabić a zamordować to różnica. Masz rację to Twoje dziedzictwo, lecz moje już nie.

ErgoProxy napisał(a):
Jeżeli wrzucasz diametralnie różne przypadki do jednego wora, żeby wyjaśnić je zusammen Bogiem, to hm... jakby to powiedzieć. No mieliśmy przez taką politykę zastój w cywilizacji od Archimedesa do Galileusza i bardzo mądrych ludzi po drodze, którzy wcale nie uważali się za durniów skończonych, chociaż takie "wyjaśnianie" właśnie uprawiali i donikąd ich ono nie chciało zaprowadzić. Nie zależało im widać na rozwiązywaniu problemów, tylko na gloria, gloria in excelsis Deo.


Czy ja napisałam że duch to zewnętrzny zamysł?
Jeśli napiszę "zdrowe ciało a chory duch" to znaczy że człowiek jest niezmieniony, tryska zdrowiem?
Posądzasz mnie, że użyłam owego wyrażanie w zamian popularnej"duszy", czy jak?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 21, 2020 12:32
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nie.
Saqura napisał(a):
Tak jest, taka jest prawda, niczym się nie różnią, każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego ducha.

Jeśli nie czujesz różnicy między piromanem a zabójcą, i między różnymi zabójcami, to cała koncepcja ducha jest do luftu, albo do luftu jest Twoja interpretacja tej koncepcji, bo niczego nie wyjaśnia i niczego nie może doradzić.


Wt sty 21, 2020 13:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Zabić a zamordować to różnica.
Jaka różnica? Przecież każde morderstwo to zabójstwo. To czy dane zabójstwo jest morderstwem zależy tak na prawdę od oceny otoczenia.
A ty zrównałaś wszystkie zabójstwa.
---------------------------------------------------------


Pedofil w archiwum kurii...
A gdyby w archiwum zatrudniono skazańca, mordercę po odbyciu kary jakie byłyby wasze odczucia?
I ważniejsze pytanie: dlaczego właśnie takie?

Jesteśmy usprawiedliwienie przewrażliwieni z powodu przeszłej błędnej , krzywdzącej, krótkowzrocznej, aroganckiej polityki hierarchii KK wobec pedofilii wśród księży i lekceważącej bezdusznej postawy wobec ich ofiar. I tym razem znów zabrakło wyczucia.
Gdyby w dowolnie innej organizacji, firmie zatrudniono w archiwum pedofila nikt by z tego sensacji nie robił. W przypadku KK jest inaczej. Dlaczego? Bo tak jak ktoś wielokrotnie złapany na złodziejstwie musi przez całe swoje życie pokazywać, że ma puste dłonie, tak hierarchia powinna ciągle udowadniać że zmiany są zdecydowane i nieodwołalne. Nie powinno być choćby pozoru, że duchowieństwo dba bardziej o siebie niz o pozostały Kościół. Zamiast domagać się całowania po rękach, wywyższania, powinno cały czas z pokora pokazywać puste i czyste ręcę. Jak długo? Tak długo jak trzeba, choćby i dziesięciolecia, całe pokolenia. I dlatego pedofil ex ksiądz pracujący w archiwach kurii takie emocje wzbudza.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 21, 2020 17:47
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
Jaka różnica? Przecież każde morderstwo to zabójstwo.
Ale nie każde zabójstwo to morderstwo. W dekalogu nie było podane nie zabijaj. Było podane nie mordujMorderstwo zaplanowana zbrodnia odebrania komuś życia czasami ze szczególnym okrucieństwem. Zabójstwo odebranie komuś życia. Np. w wypadku samochodowym, w afekcie itp.
Saqura napisał(a):
Po pierwsze, gdybym wiedziała o już dokonanym czynie, to bym to zgłosiła odpowiednim władzom,
chroniąc wszystkie dzieci poza miejscem pracy(wiesz, sumienie)
Po drugie, wojna toczy się o pedofilię zastępczą, która przeformowała się w homoseksualizm.
Przecież pisałem że poza prawnym dochodzeniem.


Wt sty 21, 2020 20:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Jockey napisał(a):
Ale nie każde zabójstwo to morderstwo....
W kontekście rozmowy z @Saqura to nie ma znaczenia.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 21, 2020 23:49
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przeciez nie chodzi o to, ze akurat pedofil w archiwum dostal zatrudnienie!

Chodzi o calosc: ksiadz pedofil (bo inaczej zadnych sankcji by nie bylo) po zbadaniu sprawy przez strone koscielna zostal wydalony do stanu swieckiego i zatrudniony w instytucji koscielnej, az sobie nowa prace znajdzie i zycie ulozy
O ofiare tez zadbano ale jakos z mniejszym zapalem: jakies zwroty kosztow podrozy na terapie itp. A kiedy ofiara zglosila sprawe prokuraturze, to ani po dobrej woli ani po wspolpracy z organami scigania slad nie zostal. Akta zniknely.

Czyli w efekcie niby sprawce ukarano, ale milosietnie,ofiara niech sie buja, jesli nie chce zwrotu kosztow tych biletow, ale zeby tego ex- ksiedza na wiezienie skazac a moze i odszkodowanie? Skad!

No i innym aspektem sa ex- ksieza, ktorzy zgrzeszyli cudzolostwem, ktore w Polsce nie jest przestepstwrm, ale odeszli i chca utrzymac rodzine.
Czy ich jakakolwiek kuria zatrudnia, "az sobie prace znajda"?

Czyli hierarchia waznosci i troski (lokalnej) instytucji w tej sprawie jest taka:
- przestepca
- ofiara
- prawo karne

I to mnie oburza. Nie fakt zatrudnienia jakiegokolwiek przestepcy gdziekolwiek.


Śr sty 22, 2020 6:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
Pedofil w archiwum kurii...
A gdyby w archiwum zatrudniono skazańca, mordercę po odbyciu kary jakie byłyby wasze odczucia?

A gdyby w archiwum zatrudniono mordercę przed odbyciem kary i jednocześnie utrudniano prokuraturze prowadzenie śledztwa, poprzez odmowę dostarczenia dokumentów, jakie byłoby Twoje odczucie? Bo ja bym uważał, że taka instytucja chroni mordercę, a tym samym naraża inne potencjalne ofiary na śmierć.
W omawianym przypadku zatrudniony w archiwum pedofil nie odbył jeszcze kary, kuria utrudnia, czy też uniemożliwia zakończenie śledztwa, a tym samym, przyczynia się do narażania innych potencjalnych ofiar na akty gwałty ze strony tego pedofila. Oczywiście poza godzinami pracy.


Śr sty 22, 2020 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kuria poznańska? Fakt, już dawno powinien wejść do niej prokurator, wygonić wszystkich i dokonać przeszukania. Gdyby to nie była instytucja kościelna sprawy dawno by nie było.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 22, 2020 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
A ty zrównałaś wszystkie zabójstwa.


Czytaj ze zrozumieniem :roll: Jeżeli odróżniam czyn pedofilski od czynu tzw. zastępczego; na co cały czas próbuję zwrócić uwagę, czy wtedy świadczę o zrównaniu wszystkiego?

ErgoProxy napisał(a):
Jeśli nie czujesz różnicy między piromanem a zabójcą, i między różnymi zabójcami, to cała koncepcja ducha jest do luftu, albo do luftu jest Twoja interpretacja tej koncepcji, bo niczego nie wyjaśnia i niczego nie może doradzić.


Pisałam gdzie upatruję(Ja)źródło tych czynów, nie podejmowałam klasyfikacji prawnej każdego z nich z osobna. Spójrz na to zdanie jeszcze raz, powoli i skup minimalnie swoją uwagę.

Saqura:
"Tak jest, taka jest prawda, niczym się nie różnią, każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego ducha"

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 22, 2020 10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL