Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
"Tak jest, taka jest prawda, niczym się nie różnią, każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego ducha"
Tym niejasnym sformułowaniem zrównujesz wszystkie zabójstwa w jedno.

Możesz powtórzyć to sformułowanie jeszcze i 100 razy, a i tak ani sensu, ani mocy argumentu nie nabierze. Jeżeli to skrót myślowy, to zgodnie z kulturą europejską powinnaś je w sposób zrozumiały dla innych rozwinąć. Jeżeli to myśl buddyjska mająca być wyjaśnieniem samym w sobie, to kontempluj je do końca życia, a gdy doznasz oświecenia wróć i może znajdziesz zrozumienie i u mnie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 22, 2020 11:38
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ona ma podstawy.


Śr sty 22, 2020 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Ona ma podstawy.
Rozwiń, proszę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 22, 2020 12:50
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
(westchnienie) Sama rozwinie, jeśli będzie chciała.

Saqura napisał(a):
każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego ducha

Mogę się obrazić. Mam się obrazić?


Śr sty 22, 2020 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
(westchnienie) Sama rozwinie, jeśli będzie chciała.

(westchnienie) Może i chce ale nie potrafi. Miałem nadzieje, ze zrozumiałeś ją lepiej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 22, 2020 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
Jeżeli to myśl buddyjska


Nie, ta myśl to akurat mądrość Boża, względem której niczym się od siebie nie różnią, grzech to grzech każdy zaś zasługuje na śmierć, bez względu na istniejącą w tym świecie problematykę charakteru prawnego odpowiedzialności ludzi za czyny.

ErgoProxy napisał(a):
Mam się obrazić?


Raczej wykpić(co już po części uczyniłeś), obrażać nie ma o co.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 22, 2020 14:22
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Raczej wykpić

Proszę. Mojżesz sporo nazmyślał tych grzechów w imię Boże, c'nie? Może dlatego Bóg dosyć szybko dał sobie spokój z Izraelem, w co nikt w Izraelu nie chciał uwierzyć.
Saqura napisał(a):
obrażać nie ma o co

A sygnaturę mam dla picu, oczywiście.


Śr sty 22, 2020 14:33
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
(westchnienie)
Wiktor Jerofiejew napisał(a):
Społeczeństwo niesprawne intelektualne jest apatyczne, bierne, uboższe i jest na garnuszku państwa. Szkoła jest miejscem, gdzie powinno się uczyć, co to jest prowokacja artystyczna, jaką rolę pełni kpina, że szyderstwo nie równa się oszczerstwu, czasem jest przejawem gorącego patriotyzmu. Jeśli młody człowiek nie przetrawi intelektualnie wielkiej literatury, będzie jak Piętaszek z powieści „Robinson Cruzoe”, który może żyć tylko jako dziki człowiek na bezludnej wyspie. Wyrośnie na bezbronnego, którego wykorzysta byle cwaniak. Aż śmieszne, że trzeba czasem tłumaczyć takie elementarne rzeczy.

Nie mówię, że sam przetrawiłem, bo wielu rzeczy zwyczajnie nie czytałem. Nie mówię, że gdybym przetrawił, tobym przemógł to przeklęte wychowanie do katolickiej świętości i stał się cwaniakiem. Ale do cholery ciężkiej...


Śr sty 22, 2020 15:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Proszę. Mojżesz sporo nazmyślał tych grzechów w imię Boże, c'nie? Może dlatego Bóg dosyć szybko dał sobie spokój z Izraelem, w co nikt w Izraelu nie chciał uwierzyć.


Nikt nie obiecywał szerokiej drogi po której się hopsa i wącha kwiatki, nadal nieliczni ja znajdują.
Offtopujemy.

ErgoProxy napisał(a):
A sygnaturę mam dla picu, oczywiście.


Jak rozumieć to "na zawsze"?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 23, 2020 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
GW bardziej wiarygodna od rzecznika Kurii, który twierdzi, że nie jest zatrudniony?

Ponieważ rozważania filozoficzne prowadzone przez ErgoProxy i Saqurę stanowią OT i powinny być przeniesione gdzie indziej, wrócę do tematu pedofilii.
Na to pytanie jak najbardziej mogę odpowiedzieć twierdząco. Lektura GW nie budzi żadnych wątpliwości, że pedofil jest zatrudniony. Natomiast wypowiedź rzecznika kurii fałszywie uświadomiła Tobie, że "nie jest zatrudniony" jak sama to napisałaś. Co oznacza, że wypowiedź rzecznika zmanipulowała Cię dogłębnie. Jak to więc świadczy o "wiarygodności" rzecznika kurii? Dla mnie jego wiarygodność jest niewielka.

Nic dziwnego, że tak się dzieje. W USA kurie diecezjalne, chcąc uniknąć wypłaty odszkodowań ofiarom pedofili, wpadły na genialny pomysł aby ogłaszać bankructwa, zaniżając przy tym wartość posiadanego majątku.
https://biznes.interia.pl/finanse/news- ... Id,4283495
Autorami artykułu na Interii są radca prawny oraz prawnik z tytułem doktora z Kancelarii Prawnej SKARBIEC.


Cz sty 23, 2020 12:55
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Tomek44 napisał(a):
Ponieważ rozważania filozoficzne prowadzone przez ErgoProxy i Saqurę stanowią OT i powinny być przeniesione gdzie indziej

Powinny. No ale nie zostaną, bo ważniejsza jest obrona (w innym wątku) pewnego trupa, którego używa się jako wykrętu w temacie, jak to jest możliwe, że Polska jest Wielka i Wspaniała, kiedy tak mało Polaków zyskuje uznanie w świecie za swój wkład w cywilizację człowieka. No nie może to być, żeby nas okłamywali o Wielkości i Wspaniałości Polski i Polaków, c'nie? Że to jest taki Matriks, w którym się zamykamy jak Cypher, bo sami chcemy? Nie może to być.

Anyway.
Saqura napisał(a):
Offtopujemy.

Wykręcamy się?
Saqura napisał(a):
Nikt nie obiecywał szerokiej drogi po której się hopsa i wącha kwiatki, nadal nieliczni ja znajdują.

Nikt tez nie obiecywał, że nie będzie kłamał, że właśnie spisał przekaz od Boga. Naprawdę stosujesz się do tych wszystkich przepisów o trędowatych budynkach?
Saqura napisał(a):
Jak rozumieć to "na zawsze"?

Dopóki będę istniał.


Cz sty 23, 2020 13:46
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Reportaż - "Sąd biskupi i sekret papieski"
Mariusz Milewski miał 9 lat kiedy po raz pierwszy został zgwałcony przez księdza. Nasze reporterki dotarły do unikatowych dokumentów z procesu, które są objęte sekretem papieskim i zwykle ściśle strzeżone. Ich treść jest wstrząsająca. Jak działa kościelny wymiar sprawiedliwości? Czy ofiara ma szansę na sprawiedliwy wyrok?
https://player.pl/programy-online/super ... 165,142943


Potrzeba ogromnej empatii dla zrozumienia człowieka, który przez to przeszedł i walczy o prawdę.


Pn lut 03, 2020 19:27
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przełomowy wyrok Sądu w sprawie odszkodowań dla ofiar kościelnej pedofilii.

Cytuj:
Taką decyzje podjął Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, który uznał, że dwie kurie, wrocławska i bydgoska, także ponoszą odpowiedzialność za czyny byłego księdza Pawła K., bo mimo wielu sygnałów i toczących się śledztw, był przenoszony z parafii do parafii. I nie przestawał gwałcić i molestować chłopców.
Pełnomocnik pokrzywdzonego mówił po wyroku, że jest zadowolony z rozstrzygnięcia sądu. Dodał, że liczy, że to orzeczenie może pomóc innym poszkodowanym w podobnych sytuacjach.

– Mój klient zdecydował się, żeby dochodzić swojej sprawiedliwości, wykazał ją, udowodnił i uzyskał satysfakcję. Proces przede wszystkim wskazał na to, że można uzyskać szereg dokumentów, o których do tej pory panowało przekonanie, że są niedostępne. (…) Z tych dokumentów wynika, że Kościół ukrywał pedofila. Kościół robił wszystko, aby zatrzeć ślady jego przestępczej działalności. Kościół starał się bagatelizować to – mówił adwokat Janusz Mazur.

https://www.wprost.pl/kraj/10296504/kur ... anego.html


So lut 08, 2020 9:09
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A my wciąż nie wiemy na czyn polega rzekome ukrywanie pedofilów


So lut 08, 2020 12:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque bedzie szedl w zaparte i udawal idiote do konca. No coz, taki dzis mamy klimat.

Ukrywanie pedofilow to w pierwszym rzedzie zamykanie ust ofiarom i to straszac grzechem smiertelnym za "ujawnienie tajemnicy", zeby nie odwazyly sie pojsc ze sprawa do panstwowych organow scigania.

Jezeli juz pojda, to akt spraw(c)y organom sie nie wydaje, bo albo "nie, bo nie", albo "sa w Watykanie", albo "zaginely".

A sprawce przenosi sie gdzies indziej, np do innej diecezji, gdzie znajomy biskup schowa go w jakiejs parafii bez zadnego dozoru. Albo nowemu proboszczowi powie sie, ze "tylko jakies finansowe matactwa byly". Albo nic sie nie powie.

I teraz Quinque zazada linkow i dowodow, bo on nigdy nic takiego nie slyszal, nie czytal i nie widzial. A po zalinkowaniu zamilknie, az linki znajda sie na innej stronie watku i zacznie gre w idiote od nowa...


So lut 08, 2020 13:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL