Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
@Małgosiaa
Cytuj:
"Trzy różne wersje zdarzeń"


Sąd zwrócił uwagę, że Lisiński relacjonując to samo wydarzenie przedstawił jego trzy różne wersje, a "tak daleko idące rozbieżności nie dają się wytłumaczyć w świetle zasad wiedzy i doświadczenia życiowego, co prowadzić musi do wniosku, że twierdzenia powoda są niewiarygodne",

Lisiński miał również nie być w stanie udowodnić, że był ministrantem u ks.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... gn=firefox

A teraz czyń swoją powinność albo przeproś. I jeszcze raz przeczytaj:
"Kłamstwo kłamstwu nie jest równe". Wysil się i zrozum kontekst.
viewtopic.php?p=1083951#p1083951


Pt gru 17, 2021 13:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
bert04, czy moja wypowiedź jest w oskarżycielskim tonie?


Oskarżasz, albo może bardziej łagodnie, imputujesz, że "ktoś-tam" a) się coraz bardziej pogrąża gdyż b) już bardziej niewiarygodny być nie może. Ponieważ pisałaś do mnie, a ja opisywałem sytuację dwóch osób o skażonej reputacji*, możliwych podmiotów tej insynuacji mogło być wiele. W kontekście mogłaś mieć na myśli nawet Gazetę Wyborczą (zapomniałem wpisać na listę).

a) viewtopic.php?p=1083951#p1083951
b) viewtopic.php?p=1083959#p1083959
*(ksiądz, zanim się przyznał do części czynów, też je utajał, więc jego reputacja i wiarogodność też są wątpliwe)

A co do wyjaśnień?

Cytuj:
Wyraża jedynie smutek, zdumienie. I gwoli ścisłości, napiszę wprost, że moja wypowiedź nie oskarża ani Ciebie, księdza czy p. Lisińskiego.
Believing napisał(a):
Skoro bert04, nie pogrążył się w kłamstwie, ani ksiądz, to chyba jest jasne.


Hmm.... więc albo masz na myśli pana Lisińskiego. Albo jednak nie. Albo żadnego z powyższych trzech "kandydatów".

Czy jestem przewrażliwiony? Być może. Ale po dyskusjach z sanctam dosyć mam różnych dwuznaczności i niedomówień. Jedynym racjonalnym powodem takiego lawirowania mogła by być obawa przed sankcjami. Chyba nikt na tym forum nie sankcjonowałby, gdybyś oskarżała Liśińskiego o kłamanie w tej sprawie. Musiałem więc, racjonalnie, założyć, że podmiotem Twoich insynuacji jest ktoś inny. I nie, nie rozwiałaś ich. Ale odpuśćmy sobie, widocznie nie możesz inaczej. Trudno, ale szkoda.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 17, 2021 14:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
A teraz czyń swoją powinność albo przeproś.

Bezczelność Twoja nie ma granic? Ostrzeżenie za trolling i niewykonanie poleceń moderacji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 17, 2021 15:30
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
[ciach... uwagi do moderacji są w innym miejscu. M.]


Pt gru 17, 2021 16:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Bert, szacun dla Wyborczej, ze zrobiła dziennikarskie śledztwo, byłem tym pozytywnie zaskoczony. GW to nie moja bajka choć kiedyś była.
Wspomniałeś o tym oskarżonym księdzu, ze był jednak pedofilem bo miał się przyznać do innych pedofilskich przypadków.
Tez kiedyś w pewnej gazecie o tym przeczytałem, tylko nie wiadomo czy on tak twierdził czy dziennikarze bo nie słyszałem do tej pory ani o procesie karnym ani o kościelnym w tej sprawie.

Jeśli jest prawdą co piszą o przebiegu procesu kościelnego jak i karnego to jest to nieprawdopodobny skandal i biskup jak i jego urzędnicy powinni publicznie przyznać się do błędu, nie mówiąc o organizacji "Nie lękajcie się" i paniach polityczkach, które z zapałem zaangażowały się w te sprawę.

_________________
ksiądz


So gru 18, 2021 9:48
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
bert04.
Może dziś inaczej będziesz widział pierwszy post, w którym zacytowałam Ciebie i bramina. W którym nie pisałam do Ciebie czy do bramina
Może dziś, gdy przeczytasz temat zobaczysz że jest napisane, że nie oskarżam żadnego z trzech "kandydatów".
Może dziś, uda Ci się dostrzec ohydę wymuszenia "zeznań" które przewijają się w offtopie.
Co do pedofilli, abym nie dostała osta za trolling i ignorowanie poleceń modratorki @Małgosiaa z którą to wspólnie tworzyłyśmy offtop. Taka oto zagwozdka z zaprzyjaźnionego deon.pl

Wnioski zachowam dla siebie.
Tobie bert04 życzę błogosławionych świąt nadchodzącego Bożego Narodzenia.


So gru 18, 2021 11:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
@Believing
Uwagi moderatora (kolor czerwony) nie należą do offtopu. Temat Twoich oskarżeń i wybiegów w celu ominięcia jasnej odpowiedzi uważam za zamknięty. Powyższy post jest offtopem i powinien znaleźć się we wzajemnych uwagach. Każdy kolejny tego typu będzie lądował w koszu, a nagminne offtopy będą sankcjonowane regulaminowo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 18, 2021 11:24
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Był winny/niewinny, molestował/nie molestował...który to ksiądz, tak na gębę "pożycza" facetowi, którego ponoć nie zna, 23 tysiące złotych, ponoć na leczenie chorej żony.
Utopia.


So gru 18, 2021 12:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
bramin napisał(a):
Bert, szacun dla Wyborczej, ze zrobiła dziennikarskie śledztwo, byłem tym pozytywnie zaskoczony. GW to nie moja bajka choć kiedyś była.
Wspomniałeś o tym oskarżonym księdzu, ze był jednak pedofilem bo miał się przyznać do innych pedofilskich przypadków.
Tez kiedyś w pewnej gazecie o tym przeczytałem, tylko nie wiadomo czy on tak twierdził czy dziennikarze bo nie słyszałem do tej pory ani o procesie karnym ani o kościelnym w tej sprawie.


Faktycznie z tym "przyznał się" powtórzyłem za tym jednym artykułem, według innego nie przyznawał się wcale. W tym, przychylnym dla księdza, artykule, są też pewne wyjaśnienia na temat procesu kościelnego jak i owej pożyczki.

https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-taje ... 412941441a

Może sformułuję to inaczej: Nawet gdyby przyznawał się do 9 czynów nie oznacza to, że popełnił też czyn numer 10. Nawet w takim scenariuszu Lisiński mógł mieć jakąś wiedzę na temat księdza i wykorzystywać ją przeciw niemu.

Cytuj:
Jeśli jest prawdą co piszą o przebiegu procesu kościelnego jak i karnego to jest to nieprawdopodobny skandal i biskup jak i jego urzędnicy powinni publicznie przyznać się do błędu, nie mówiąc o organizacji "Nie lękajcie się" i paniach polityczkach, które z zapałem zaangażowały się w te sprawę.


No powinni. Ale nie zrobią. W czasach meta-prawdy i "reform" sądownictwa ani gazetom ani sądom ufać nie można. Zawsze jedna strona może narzekać na media zależne i sądy stronnicze. A druga strona... zasadniczo to samo. Sprawy około-seksualne zawsze kręcą się wokół wiarygodności świadków przy nikłym lub zerowym materiale dowodowym. W tym przypadku Lisiński okazał się niewiarygodny. Należy jednak gwoli ścisłości zauważyć, że oskarżony tutaj korzysta z przywileju "in dubio pro reo" (o ile był to proces karny, nie cywilny), więc to mogło zaważyć na interpretacji. Niemniej po Kotlińskim byłaby to już druga galionowa figura antyklerykalizmu w PL, której odpada pozłacanie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 20, 2021 11:19
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Może Lisiński skłamał. a może nie, istotne, ze dopinał sie miliona zł odszkodowania i to może przesądzać, wystarczy przypomnieć co latami wyczyniali Chrystusowcy w przepadku zasadzenia na rzecz ofiary dożywotniej renty i milion zł odszkodowania.
Lub zobaczyć z jaką pompą i asystą duchowieństwa odbył sie pogrzeb byłego werbisty E. Konkola.


Pn gru 20, 2021 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Lisiński skłamał i stwierdził to sąd w prawomocnym wyroku. Podawał trzy różne rozbieżne wersje, twierdził, ze był ministrantem a nie był itd.

Alus napisał(a):
Lub zobaczyć z jaką pompą i asystą duchowieństwa odbył sie pogrzeb byłego werbisty E. Konkola.

A co to ma do rzeczy? Ks. Konkol jak każdy oskarżony ma prawo do sprawiedliwego procesu, obowiązuje zasada domniemania niewinności.
Na czas kościelnego procesu karnego został zawieszony w niektorych czynnościach kapłańskich. Do czasu jego śmierci nie udowodniono mu winy.
Manipulujesz twierdząc, ze ks. Konkol to były werbista. Werbistą był do śmierci.

Jesteś zwolenniczką zbiorowej odpowiedzialności i sądów kapturowych?
Ponadto ks. Konkol został oskarżony o uwodzenie młodych kobiet a nie o pedofilię.

_________________
ksiądz


Pn gru 20, 2021 19:24
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
W przypadku księdza gwałt nosi miano uwodzenie...a może coś w tym stylu o "pożyczce" od księdza dla nieznanego mu faceta????

A o wyrokach sadów w dobie dobrej zmiany, szkoda gadać.


Wt gru 21, 2021 8:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
@Alus

Gwałt jest karalny z kodeksu karnego a AFAIK nikt nie skierował takiego oskarżenia wobec tej osoby. Sledztwo kościelne dotyczyło niemoralnego zachowania i uwodzenia. Spraw, które dla osób nie noszących koloratki czy sutanny nie byłyby nawet powodem do zażenowania. Oczywiście można snuć domysły, przypuszczenia, gdybologizowania. Niemniej przy zachowaniu pewnych proporcji. W sprawach około-seksualnych przesadyzm idzie w obie strony, dla jednego pedofil będzie uwodzony przez dzieci z rozbitych rodzin, dla innego ksiądz który miał stosunki intymne za obopólną zgodą z dorosłą osobą to już jedną nogą pedofil i pijak. Starajmy się jednak opierać możliwie na faktach, nie na domysłach.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 21, 2021 9:22
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Na zbiorowe podejrzewanie osob duchownych zapracowali sobie sami ksieza i biskupi. Ukrywanie kolesi-przestepcow, zmowy milczenia, uklady, ukladziki, parafie za kase, pijani biskupi, kasa za poparcie rzadu, sianie nienawisci do "innych", brak jednoznacznych, chrzescianskich czynow....
Wylalo sie tego tyle, ze mozna pytac, czy ksieza sa jeszcze po stronie Dobrego Pasterza, czy to raczej ci zlodzieje, ktorych nalezy unikac? I jak rozpoznac jednych od drugich, jezeli (praktycznie) wszyscy wiedzieli i milczeli?


Wt gru 21, 2021 9:27
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
bert04 napisał(a):

Gwałt jest karalny z kodeksu karnego a AFAIK nikt nie skierował takiego oskarżenia wobec tej osoby. Sledztwo kościelne dotyczyło niemoralnego zachowania i uwodzenia. Spraw, które dla osób nie noszących koloratki czy sutanny nie byłyby nawet powodem do zażenowania. Oczywiście można snuć domysły, przypuszczenia, gdybologizowania. Niemniej przy zachowaniu pewnych proporcji. W sprawach około-seksualnych przesadyzm idzie w obie strony, dla jednego pedofil będzie uwodzony przez dzieci z rozbitych rodzin, dla innego ksiądz który miał stosunki intymne za obopólną zgodą z dorosłą osobą to już jedną nogą pedofil i pijak. Starajmy się jednak opierać możliwie na faktach, nie na domysłach.

"Nasze współżycie seksualne nie jest grzechem"...
https://wiez.pl/2021/12/14/edward-konko ... nie-pytal/


Wt gru 21, 2021 10:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL