Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Jest lepiej! Od siedmiu lat slimaczy sie w Polsce temst rozwiazania temstu pedofilli wsrod ksiezy i "rozwiazuja" go, oczywiscie ... sami ksieza. Gdziezby tam swieckich do takich problemow dopuscic! Tylko ksiadz jest uniwersalnym specjalista od wszystkiego.

"Rozwiązują" :( - ksiądz średni co 2-3 lata przerzucany z parafii, do parafii, bo jak mówi sam ksiądz biskup zna jego problem, na koniec ląduje jak kapelan szpitalny.
A w 2019r biskup obdarowuje tegoż księdza listem gratulującym w 25-lecie jego kapłaństwa.
By na wieść o kręceniu filmu, parę miesięcy później nałożyć na niego suspensę.
Zupełny brak wyciągania wniosków z sytuacji kościołów w innych państwach, np w USA i Irlandii.
Komisja kościelna działa wedle zasady "młyny kościelne mielą powoli", zapowiadana komisja państwowo-kościelna, pozostała jedynie zapowiedzią.
A kościoły pustoszeją, 70% praktykujących to ludzie w wieku 40+, w niższym wieku - garstka. Polski Kościół za kilka lat będzie wyglądał jak aktualnie irlandzki.


N maja 17, 2020 7:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Bedzie. Na wlasne zyczenie ksiezy. Z czego sie beda utrzymywac, to chyba tylko biskup Janiak, Glodz i Jedraszewski wiedza.


N maja 17, 2020 10:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Ech, kolejna szmira atakująca Kościół Katolicki. Nie obejrzę jak Kleru i Tylko Nie mów nikomu. Szkoda czasu na bzdury.

Ja tez nie.
To jest nas dwoch.
Wlasciwie trzech bo rozmawialem z kolega ktory z nudow uczy sie hiszpanskiego. Powiedzial ze w czasie zmarnowanym na ogladanie tego typo arcydziel sztuki filmowej moze opanowac kilkanascie nowych hiszpanskich zwrotow.
Czyli jest nas trzech.
Ja moze cos poczytam w tym czasie aby dostrzec jakis dodatkowy plus w organizacji ktorej "bramy piekielne nie przemoga".


N maja 17, 2020 14:19
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Np o wspolodpowiedzialnosci swieckich i ich wspolpracy w kierowaniu Kosciolem polecam.
Pierwsi ksieza i biskupi, jak tydzien temu slyszelismy w czytaniach, nie uwazali, ze sa wszedzie niezastapieni i tylko oni musza wszystkim rzadzic. wrecz tego nie chcieli,bo wiedzieli, ze ich zadaniem i powolaniem jest "wyłącznie modlitwa i posługa słowa".

Kiedy do tego wrocimy, wiele patologii w Kosciele zniknie.


N maja 17, 2020 14:36
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Np o wspolodpowiedzialnosci swieckich i ich wspolpracy w kierowaniu Kosciolem polecam

Do kierowania Kościołem zostali powołani biskupi. Natomaist świeccy mają się podporzadkowywać biskupom. To że u was jest to nie do pomyślenia to trudno. Ale ja nie jestem zarażony modernistycznym bełkotem

Cytuj:
Pierwsi ksieza i biskupi, jak tydzien temu slyszelismy w czytaniach, nie uwazali, ze sa wszedzie niezastapieni i tylko oni musza wszystkim rzadzic

Ta? Gdzie to wyczytałaś? Ach, tylko czekam aż Niemieckie pomysły wejdą w życie i na mszę będzie chodziło pięć osób w wieku 70+. Jak w Niemczech

Cytuj:
Prymas Polak

Jakbym słuchał Prymasa Polaka to bym zgłupioł do reszty


N maja 17, 2020 15:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Naprawde uwazasz, ze biskup jest od wladzy nieograniczonej i niepodzielnej a swiecki ma bez protestu go sluchac? Czyli ty jestes wspolwinny przestepstw biskupow takich jak Janiak. Jestes winny zbrodni na dzieciach. Lk 17,1-2 jest o tobie.

W pierwszym Kosciele tak nie bylo. A Pawel (nie Apostol) zrugal Piotra.

Quinque napisał(a):
Cytuj:
Pierwsi ksieza i biskupi, jak tydzien temu slyszelismy w czytaniach, nie uwazali, ze sa wszedzie niezastapieni i tylko oni musza wszystkim rzadzic

Ta? Gdzie to wyczytałaś? Ach, tylko czekam aż Niemieckie pomysły wejdą w życie i na mszę będzie chodziło pięć osób w wieku 70+. Jak w Niemczech


Cytuj:
Dz 6, 1-7

Wybór pierwszych diakonów

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy.

Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów, powiedziało: «Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbali słowo Boże, a obsługiwali stoły. Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości. Im zlecimy to zadanie. My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa».

Spodobały się te słowa wszystkim zebranym i wybrali Szczepana, męża pełnego wiary i Ducha Świętego, oraz Filipa, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Mikołaja, prozelitę z Antiochii. Przedstawili ich apostołom, którzy, modląc się, nałożyli na nich ręce.

A słowo Boże szerzyło się, wzrastała też bardzo liczba uczniów w Jerozolimie, a nawet bardzo wielu kapłanów przyjmowało wiarę.

Ty Quinque wogole sluchasz Czytan? Czy na wszelki wypadek unikasz Pisma sw, zeby ci w glowie nie namieszalo?


N maja 17, 2020 16:23

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Do kierowania Kościołem zostali powołani biskupi. Natomaist świeccy mają się podporzadkowywać biskupom. To że u was jest to nie do pomyślenia to trudno. Ale ja nie jestem zarażony modernistycznym bełkotem

Czyli świeccy mają się podporządkować Papieżowi Franciszkowi i Prymasowi Polski Abp Polakowi.
A kto komu ma tu służyć?
Co wtedy gdy biskup przymyka oczy jak dzieje się krzywda tych najsłabszych? I nie tylko tu chodzi o krycie pedofilów ale też
jak ksiądz zachowuje się skandalicznie wobec wiernych i gdy wierni piszą list do biskupa to nie ma żadnej reakcji.
Kawał życia spędzają nad studiowaniu Ewangelii a jak trzeba zadziałać to postępują tak jakby jej nie było.
Myślę że Jezus by takich pogonił tak jak wyrzucił przekupniów ze świątyni i żadne purpury i tytuły by tu nic nie pomogły.


N maja 17, 2020 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Np o wspolodpowiedzialnosci swieckich i ich wspolpracy w kierowaniu Kosciolem polecam

Do kierowania Kościołem zostali powołani biskupi. Natomaist świeccy mają się podporzadkowywać biskupom. To że u was jest to nie do pomyślenia to trudno. Ale ja nie jestem zarażony modernistycznym bełkotem


Cytuj:
Prymas Polak

Jakbym słuchał Prymasa Polaka to bym zgłupioł do reszty


Jesteś niekonsekwentny. Wierni mają się podporządkować biskupom z wyłączeniem biskupa Polaka. Dlaczego? Są jeszcze jacyś biskupi, których mamy nie słuchać, czyli im się nie podporządkowywać, czy mamy się podporządkować biskupom, ale nie Prymasowi? A może Ciebie to nie obowiązuje i nie musisz się podporządkować biskupom, bo sam zostałeś biskupem?

_________________
MODERATOR


N maja 17, 2020 20:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dlatego że biskup który nie jest katolikiem nie jest de facto biskupem. A katolikiem nie można nazwać osoby która protestowała przeciw otwieraniu Kościołów dla wiernych
św. Robert Bellarmin napisał(a):
„Papież, będący jawnym heretykiem automatycznie (per se) przestaje być papieżem i głową Kościoła, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem (katolikiem) oraz członkiem Kościoła. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez Kościół. Jest to zgodne z nauką wszystkich Ojców [Kościoła], którzy nauczali, że jawni heretycy natychmiast tracą wszelką jurysdykcję”. ( De Romano Pontifice II, 30).

Skoro papież może to i prymas też


N maja 17, 2020 22:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Quinque
Posuwasz się o krok za daleko odmawiając katolickości prymasowi. Nie Ty decydujesz o kryteriach przynależności do Kościoła. Zdaje się trzeba przypomnieć Tobie naszą umowę. Jeżeli nadal będziesz stawiał się na miejscu Boga, to polecą kary regulaminowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 17, 2020 22:29
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ale ja niczego mu nie odmawiam. Według mnie jego katolickość jest wątpliwa i opór wobec pewnych działań uważam za stosowny. Nikomu nie kazuje się ze mną zgadzać
Cytuj:
Jeżeli nadal będziesz stawiał się na miejscu Boga

?


N maja 17, 2020 22:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie leć w kulki. Przeczytaj ze zrozumieniem swój poprzedni post. Ponadto: Twoje "według mnie" nikogo nie obchodzi, przynajmniej w tym temacie/dziale. Zaznaczam, że nie jest to miejsce na dyskusję z moderacją. Do takich uwag jest osobny dział i temat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn maja 18, 2020 5:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
robaczek2 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Ech, kolejna szmira atakująca Kościół Katolicki. Nie obejrzę jak Kleru i Tylko Nie mów nikomu. Szkoda czasu na bzdury.

Ja tez nie.
To jest nas dwoch.
Wlasciwie trzech bo rozmawialem z kolega ktory z nudow uczy sie hiszpanskiego. Powiedzial ze w czasie zmarnowanym na ogladanie tego typo arcydziel sztuki filmowej moze opanowac kilkanascie nowych hiszpanskich zwrotow.
Czyli jest nas trzech.
Ja moze cos poczytam w tym czasie aby dostrzec jakis dodatkowy plus w organizacji ktorej "bramy piekielne nie przemoga".

O ile dramat ludzi skrzywdzonych w dzieciństwie, którego piętno noszą przez całe życie, można nazwać "film typu arcydzieło".
Jezus filmu nie oglądał, ale wyraził kategoryczne potępienie pedofilów - Lecz kto by sie stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kaień młyński zawiesić u szyi i utopić go w morzu(Mt 18,6).
A biskup, który głosi naukę Chrystusa, i wbrew Jego nauce ochrania gorszycieli, niszczących życie dzieci, komu służy Kościołowi, Chrystusowi, czy raczej odwiecznego wrogowi Boga?
Dokument, to atak na Kościół, czy wskazywanie duchownych lekceważących naukę Chrystusa?
Bo jeśli ktoś atakuje Kościół, to są to dewianci w sutannach i zwierzchnicy ich ochraniający.
A że zło wypłynie i ujrzy ujrzy je świat zapewnił także Chrystus - Nie ma bowiem nic ukrytego, coby nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach (Łk 12,2-3).

Cytuj:
Jakbym słuchał Prymasa Polaka, to bym zgłupiał do końca

Kto wami gardzi, Mną gardzi.


Pn maja 18, 2020 7:08
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
[ciach... nie masz uprawnień do oceny biskupów, do tego ilu z nich glosi naukę Chrystusa. Zdaje się, że idziesz po osta za offtop i spam. M.]


Pn maja 18, 2020 7:25
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Po co strzępić język po próżnicy? To że król jest nagi - widać. Pytanie co ja z tym zrobię, co Ty z tym zrobisz?
Przy czym "ja" jest moje i konkretne. "Ty" dotyczy każdego.


Pn maja 18, 2020 7:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL