Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mam prawo ich tak nazywać. Bo to katolickie forum, i moja religia mi tego nie zabrania. A jak chcesz to możesz dać mi tego perma. Wisi mi to


Pn kwi 01, 2019 13:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Twoja religia nakazuje miłość nawet nieprzyjaciół, a to zupełnie nie koreluje z obrażaniem.
Quinque napisał(a):
Wisi mi to

Z tym proszę do specjalisty.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 13:59
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
W czasach, kiedy nacjonalizm jest wynoszony na oltarze, a ksiadz w szatach liturgicznych pali ksiazki i symbole innych religii niechlubnym wzorem najwiekszych zbrodniarzy w historii (dzis ksiazki, a kogo jutro?) Quinque czuje sie wezwany do niszczenia a nie budowania.
Niszczycieli mamy az za duzo na tym swiecie. Niszczyc potrafi byle niedorostek. Dojrzaly czlowiek woli budowac, bo to po nim zostanie.

Ale przeciez raz Pan Jezus swoich, poboznych rodakow ze Swiatyni wyrzucil. I juz kazdy "porzadny katolik" uwaza, ze to jego rola: Pana Jezusa nasladowac li i jedynie w tym gescie! A moze to nas wszystkich dzis by Pan Jezus ze swego domu wyrzucil?
Od Jasnej Gory, odnawianej z unijnych funduszy, ktore diabelskie nie sa, choc Unia niektorym (widac coraz liczniejszym) ksiezom (i nie tylko) siarka smierdzi, zaczynajac...

Placzmy nad soba. Kryzys Kosciola, ktory nam zafundowali nasi polscy pasterze, a wierni swoja biernoscia akceptowali, dopiero sie rozkreca.


Pn kwi 01, 2019 14:15
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
No to zobaczmy jak Kościół Katolicki nazywa protestantów

Sobór Trydencki Sesja XIII napisał(a):
Tak bowiem jasno wyznawali wszyscy nasi Ojcowie, jacy tylko należeli do prawdziwego Kościoła Chrystusowego, którzy o tym Najświętszym Sakramencie nauczali: Podczas Ostatniej Wieczerzy Zbawiciel nasz ustanowił ten przedziwny sakrament, gdy pobłogosławiwszy chleb i wino, wyraźnymi i jasnymi słowami oświadczył, że daje im [Apostołom] swoje własne ciało i swoją krew. Słowa te, upamiętnione. przez Ewangelistów [Mt 26, 26 nn; Mk 14, 22 nn; Łk 22, 19 nn] i powtórzone później przez św. Pawła [1 Kor 11, 23 nn], ponieważ w, myśl Ojców mają takie właściwe i wyraźne znaczenie, [dlatego] jest niesłychanie wielkim występkiem, kiedy niektórzy uparci i przewrotni ludzie czynią z nich fałszywe i zmyślone metafory, przeczące prawdzie ciała i krwi Chrystusa; czynią to wbrew powszechnemu przekonaniu Kościoła, który, będąc „kolumną i podporą prawdy” [1 Tm 3, 15], odrzucił z obrzydzeniem wymysły BEZBOŻNYCH ludzi jako szatańskie. Przyjmując z wdzięczną pamięcią ten. najwznioślejszy i najwspanialszy dar Chrystusa


Dziękuję za uwagę

Kael napisał(a):
W czasach, kiedy nacjonalizm jest wynoszony na oltarze


I tobie mam udowadniać że mam rację? Kościół Katolicki nie zabrania praktykować nacjonalizmu. Wręcz przeciwnie. No ale to już nie mój problem że lewacka propaganda zrobiła w z nacjonalistów synonim nazisty


Pn kwi 01, 2019 14:26
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Chyba Quinque juz calkiem temat strollowal...

Kosciol nie zabrania nacjonalizmu??? Moze Pan Jezus tez byl zydowskim nacjonalista i kazdy z nas takim powinien byc? Zydowskim, oczywiscie.

Brnij dalej i dalej od Ewangelii...


Pn kwi 01, 2019 14:35
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
No to zobaczmy co na temat nacjonalizmu ma do powiedzenia papież Pius XI
Quas Primas napisał(a):
„Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu; przeciwnie, kontroluje on go, uświęca i ożywia


Pytanie do publiczności, kto ma rację? Quinque :D


Pn kwi 01, 2019 14:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nas obowiązuje Biblia i Ojcowie Kościoła, a z soborów Watykański II, więc nie podpieraj się Trydenckim i Piusem XI.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 14:49
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
A moze jednak sw Jan Pawel II? I papiez i swiety.

"Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych. Bowiem ostatecznie dotknęłoby to także jego własnego narodu, wyrządzenie krzywdy dotyka obu stron – i agresora, i ofiary. Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu."

Przemówienie w siedzibie ONZ, Nowy Jork, 5 października 1995 r.

"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania."

Pamięć i tożsamość, Kraków 2005 r.


Chyba juz czas, zeby ten trolling Quinque z tego tematu wydzielic...


Pn kwi 01, 2019 14:53
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Oczywiście trzeba bezwzględnie unikać pewnego ryzyka: tego, aby ta niezbywalna funkcja narodu nie przerodziła się w nacjonalizm. XX stulecie dostarczyło nam pod tym względem doświadczeń skrajnie wymownych, również w świetle ich dramatycznych konsekwencji
Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, że uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc sie z prawami innych
, ż Jan Paweł II - czyżby nie głowa Kościoła Katolickiego?


Pn kwi 01, 2019 14:58
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
Ojcowie Kościoła


Zapewne uważasz że św. Cyryl Jerozolimski miał rację jak nauczał iż "wszystko musi być zawarte w Biblii". Trochę uprościłem ale przekaz jest praktycznie taki sam. Zapewne uważasz że św. Epifaniusz z Salaminy "nie wiadomo co się stało z Maryją"? Zapewne uważasz że Tertulian miał rację w sprawie apostatów? No widzisz mnie obowiązuje CAŁE nauczanie Kościoła

Cytuj:
a z soborów Watykański II


Katolickie forum... śmiać się czy płakać? Raz, nie wiedziałem że orzeczenia poprzednich Soborów przestały obwiązywać

Narazie nie mam czasu. Później dokończę



więc nie podpieraj się Trydenckim i Piusem XI.[/quote]


Pn kwi 01, 2019 17:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Quinque napisał(a):
Zapewne uważasz że św. Cyryl Jerozolimski miał rację jak nauczał iż "wszystko musi być zawarte w Biblii". Trochę uprościłem ale przekaz jest praktycznie taki sam. Zapewne uważasz że św. Epifaniusz z Salaminy "nie wiadomo co się stało z Maryją"? Zapewne uważasz że Tertulian miał rację w sprawie apostatów? No widzisz mnie obowiązuje CAŁE nauczanie Kościoła

Rozmowa z Tobą, to jak rozmowa ze ślepym o kolorach.
Quinque napisał(a):

Katolickie forum... śmiać się czy płakać? Raz, nie wiedziałem że orzeczenia poprzednich Soborów przestały obwiązywać

Obowiązują dogmaty, a ta sprawa nie została ogloszona dogmatem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 18:26
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosia napisał(a):
Rozmowa z Tobą, to jak rozmowa ze ślepym o kolorach


Zwłaszcza jak się nie ma argumentów. Tak się składa że trochę Ojców Kościoła czytałem i wiem też że w niektórych sprawach pisali bzdury. I dlatego ich pisma przechodziły przez "filtr Kościelnej ortodoksji". O ile sie nie mylę św. Hipolit kłócił się z papieżem św. Wiktorem w sprawie świętowania Wielkanocy, co potwierdza św. Hieronim. Ciekawe kto miał rację. Oczywiście że papież

Cytuj:
Obowiązują dogmaty, a ta sprawa nie została ogloszona dogmatem


Jakie dogmaty. To co cytowałem to arbitralne nauczanie Kościoła. Wiesz kiedy używa się frazy "niech będzie wyklęty"? No to się dowiedź. Poza tym SWII nie określił żadnego arbitralnego nauczania i szeregowy wierny nie musi przyjmować orzeczeń SWII. Co zdaje się potwierdzać św. Paweł VI. No ale to niech się Bert wypowie bośmy trochę na ten temat dyskutowali na ateiście

Cytuj:
Piusem XI.


Aha czyli twój Kościół powstał w 1965 roku. Dobrze wiedzieć z kim tańczę


Pn kwi 01, 2019 18:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Quinque napisał(a):
Zwłaszcza jak się nie ma argumentów. Tak się składa że trochę Ojców Kościoła czytałem i wiem też że w niektórych sprawach pisali bzdury. I dlatego ich pisma przechodziły przez "filtr Kościelnej ortodoksji". O ile sie nie mylę św. Hipolit kłócił się z papieżem św. Wiktorem w sprawie świętowania Wielkanocy, co potwierdza św. Hieronim. Ciekawe kto miał rację. Oczywiście że papież

I co z tego, że czytałeś. I oczywiście, że przechodziły przez filtr kościelny. Do tego jeszcze trzeba dorzucić odczytywanie tego co przeszło przez ów filtr zgodnie z duchem czasów, bo wszystko podlega rozwojowi, także rozumienie Biblii.
Quinque napisał(a):
Jakie dogmaty. To co cytowałem to arbitralne nauczanie Kościoła. Wiesz kiedy używa się frazy "niech będzie wyklęty"? No to się dowiedź. Poza tym SWII nie określił żadnego arbitralnego nauczania i szeregowy wierny nie musi przyjmować orzeczeń SWII. Co zdaje się potwierdzać św. Paweł VI. No ale to niech się Bert wypowie bośmy trochę na ten temat dyskutowali na ateiście

No popatrz, to po kie licho ten Sobór się zbierał, skoro Ty nadal uzurpujesz sobie prawo do osądzania i wyklinania? W Biblii wyraźnie stoi, kto jest Sędzią i o Quinque nie ma tam ani słowa.
Kiedy zaczynamy wyprawy krzyzowe i inkwizycję?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
W czasach, kiedy nacjonalizm jest wynoszony na oltarze, a ksiadz w szatach liturgicznych pali ksiazki i symbole innych religii niechlubnym wzorem najwiekszych zbrodniarzy w historii (dzis ksiazki, a kogo jutro?)

Ja myślę, że pali książki okultystyczne wzorem nawróconych przez św.Pawła:
"Przychodziło też wielu tych, którzy uwierzyli, wyznając i ujawniając swoje uczynki. I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze."/Dz 19,18-19/

Małgosiaa napisał(a):
Nas obowiązuje Biblia i Ojcowie Kościoła, a z soborów Watykański II, więc nie podpieraj się Trydenckim i Piusem XI.
Żarty sobie stroisz?
Obowiązuje nas całe nauczanie Kościoła.

Bardzo trafnie przytoczyła Kael:

Cytuj:
"Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych. Bowiem ostatecznie dotknęłoby to także jego własnego narodu, wyrządzenie krzywdy dotyka obu stron – i agresora, i ofiary. Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu."

Przemówienie w siedzibie ONZ, Nowy Jork, 5 października 1995 r.

"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania."
Pamięć i tożsamość, Kraków 2005 r



Jak widać, niedobry nie jest nacjonalizm, lecz jego, jak to się wyraził JPII "niezdrowa forma".

Myślę, że cały problem polega na nieporozumieniu językowym: otóż zanim Europę ogarnęła fala radzieckiej propagandy (która za wszelką cenę chciała zamazać, że odpowiedzialność za II Wojnę Światową ponoszą dwa socjalistyczne mocarstwa i skupiła się na zrzucaniu winy wyłącznie na niemiecki szowinizm rasowo-narodowy) słowo "nacjonalizm" było synonimem słowa "narodowy".

Niestety, propagandzie radzieckiej udało się wbić wszystkim do głowy nie tylko, że wojnę wywołali "faszyści" (a nie narodowi socjaliści), ale także utożsamić pojęcie nacjonalizmu z szowinizmem narodowym.

Stąd w dokumentach przedwojennych (także kościelnych) "nacjonalizm" oznacza zupełnie co innego niż dzisiaj.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn kwi 01, 2019 20:34
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Marek_Piotrowski napisał(a):
Żarty sobie stroisz?
Obowiązuje nas całe nauczanie Kościoła.

Wyraziłam się nieprecyzyjnie. Oczywiście, że obowiązuje całe nauczanie Kościoła, ale niektóre tematy zostały zreformowane. Sprawa dotyczy tego, że Quinquw nazwał protestantów sektą. Nie słyszałam, aby po SWII kogoś wyklęto lub nazywano protestantow sektą. To SWII określił przynależność do Kościoła Chrystusa prawosławnych i protestantów jako sposób niepełny, tych którzy nie przyjęli Ewangelii jako przyporządkowanych do Ludu Bożego. O to głównie mi chodziło. Zawsze odnoszę się do danej kwestii, a moje myśli są spójne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn kwi 01, 2019 20:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL