Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 13:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
Cel uświęca środki a socjaliści i komuniści (Allende) to zło gorsze niż pedofilia.
Taka prywatna ewangelia na użytek żądnych władzy księciów Kościoła.
Władza deprawuje, a władza bez widma odpowiedzialności karnej, jak widzimy, deprawuje bez ograniczeń.

Dyktatura Pinocheta też nie należala do miłosiernych. Próby oszacowania tych danych zostały przeprowadzone przez specjalnie do tego celu powołaną parlamentarną Narodową Komisję Prawdy i Pojednania, której przewodniczył senator Raúl Rettig. Według raportu tej komisji, w okresie rządów Pinocheta śmierć poniosło 2095 osób, zaś 1102 osoby zostały uznane za „zaginione bez wieści”. W 2004 r. Narodowa Komisja ds. Więźniów Politycznych i Stosowania Tortur przesłuchała 35 000 osób, które twierdziły że były więzione bez sądu lub torturowane. Efektem tych przesłuchań był raport ogłoszony przez biskupa Sergio Valecha, w którym uznano że 23 856 mężczyzn oraz 3399 kobiet było istotnie poddawanych różnego rodzaju nielegalnym represjom – począwszy od prostego uwięzienia po liczne akty skrajnej przemocy, takie jak gwałty, zmuszanie do uczestniczenia w egzekucjach członków rodziny, systematyczne bicie pałkami elektrycznymi itp. Ofiarami były także dzieci. Komisja badająca zbrodnie dyktatury, w grupie prześladowanych, wyodrębniła grupę 164 nieletnich, w tym 88 dzieci poniżej 13 lat. Były bite, gwałcone, torturowane prądem. Podobno Pinochet był katolikiem. :( :o


Pt maja 17, 2019 9:51
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mnie tego mówić nie musisz. Widać w Watykanie szatan komunizmu był gorszy od anioła śmierci pobożnych prawicowców.

Tak to jest jak Kościół zapomina Komu ma służyć i po czyjej On stoi stronie.
Na pewno nie po stronie pobożnych na pokaz morderców i gwałcicieli nabijających sobie kabzy.


Pt maja 17, 2019 9:59

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
Mnie tego mówić nie musisz. Widać w Watykanie szatan komunizmu był gorszy od anioła śmierci pobożnych prawicowców.
Trudno porównywać szatanów, ale tak, szatan komunizmu - sądząc po liczbie ofiar - jest gorszy.

Kael napisał(a):
Tak to jest jak Kościół zapomina Komu ma służyć i po czyjej On stoi stronie.
Na pewno nie po stronie pobożnych na pokaz morderców i gwałcicieli nabijających sobie kabzy.
Twój brak obiektywizmu zaczyna być męczący.

Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
Konkretnie co się zmieniło w nauczaniu po SWII? Transsubstanacja jak była tak jest, wiara w jedyność Kościoła i jego prawdziwość jak była tak jest, kult świętych jak był tak jest, autorytet papieża jak był tak jest. Więc co się zmieniło? Poza durnym ekumenizmem?

"Durny ekumenizm" stał się np źródłem ruchu charyzmatycznego - Msze z modlitwą o uzdrowienie - w KK.
Aluś, myślałem że bronisz ekumenizmu :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 17, 2019 10:12
Zobacz profil WWW
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Męczący? To nie czytaj.
Jeżeli uważasz, że popieranie morderców jakichkolwiek jest dla Kościoła ok, to twoje osobiste, dla mnie męczące zdanie.
Kościół ma być zawsze po stronie ofiar. Nie sprawców. A jak nie potrafi ich odróżnić, to niech choć siedzi cicho i modli się o rozum.


Pt maja 17, 2019 10:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
Męczący? To nie czytaj.
Jeżeli uważasz, że popieranie morderców jakichkolwiek jest dla Kościoła ok, to twoje osobiste, dla mnie męczące zdanie.
Dlaczego - kolejny raz - zarzucasz mi kłamliwie poglądy, których nie wyrażałem?
Nienawiść zaciemnia percepcję czy po prostu jesteś złośliwa?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 17, 2019 10:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Dlaczego zarzucasz mi brak obiektywizmu, kiedy piszę, że Kościół nie ma prawa popierać i wspierać jakichkolwiek rządów mordujących obywateli swoich, bądz cudzych?


Pt maja 17, 2019 10:44
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Quinque napisał(a):
Konkretnie co się zmieniło w nauczaniu po SWII? Transsubstanacja jak była tak jest, wiara w jedyność Kościoła i jego prawdziwość jak była tak jest, kult świętych jak był tak jest, autorytet papieża jak był tak jest. Więc co się zmieniło? Poza durnym ekumenizmem?

"Durny ekumenizm" stał się np źródłem ruchu charyzmatycznego - Msze z modlitwą o uzdrowienie - w KK.

Cytuj:
Aluś, myślałem że bronisz ekumenizmu :)

Ekumenizm sam się obroni, a wdeptującym w ziemie protestantów należy przypomnieć, że KK korzysta z form kultu wypracowanych przez tychże protestantów.


Pt maja 17, 2019 10:51

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
No właśnie. W tym przykładzie to raczej zarzut do ekumenizmu, niż argument za, więc się dziwię... zwłaszcza że sam jestem za ekumenizmem, byle nie mylić go z irenizmem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 17, 2019 12:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Marek_Piotrowski napisał(a):
No właśnie. W tym przykładzie to raczej zarzut do ekumenizmu, niż argument za, więc się dziwię... zwłaszcza że sam jestem za ekumenizmem, byle nie mylić go z irenizmem.

Zarzut?...multum ludzi autentycznie doznaje uzdrowień, zwłaszcza duchowych, po uczestniczeniu we Mszach z modlitwą o uzdrowienie.
Tzw zaśnięcie w Duchu Świętym, mnie osobiście niezbyt przekonuje, ale doceniam uwolnienie od zmor, skaleczeń duszy, utrudniających normalne życie, czasem latami.


Pt maja 17, 2019 12:47

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Powiedzmy, że... to optymistyczna opinia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 17, 2019 13:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Chciałbym żeby to była nieprawda...
https://wroclaw.onet.pl/karol-chum-oska ... ie/5zb7ppn

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt maja 21, 2019 8:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
Chciałbym żeby to była nieprawda...
https://wroclaw.onet.pl/karol-chum-oska ... ie/5zb7ppn

Jak podano w stanowisku przekazanym PAP przez Biuro Prasowe Prowincji Franciszkanów, "z rozmowy wynikają jasno dwie rzeczy".

"Po pierwsze, imię i nazwisko 'Przemysław Kowalczyk' nie figuruje w żadnych archiwalnych dokumentach szkoły. Kilku upoważnionych pracowników szkoły kilka razy sprawdzało dzienniki i inne dokumenty i nie odnaleźli takiego nazwiska" - zapewniono.

Jak dodano, "o. Józef nigdy nikogo po nic nie wysyłał do kard. H. Gulbinowicza". "Ani uczniów, ani dorosłych" - dodano.



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome
Obawiam się, że więcej będzie takich oszczerstw wobec wielu kapłanów. Antykościół w natarciu.


Wt maja 21, 2019 14:33
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
proteom napisał(a):
"Po pierwsze, imię i nazwisko 'Przemysław Kowalczyk' nie figuruje w żadnych archiwalnych dokumentach szkoły. Kilku upoważnionych pracowników szkoły kilka razy sprawdzało dzienniki i inne dokumenty i nie odnaleźli takiego nazwiska" - zapewniono.

Obawiam się, że więcej będzie takich oszczerstw wobec wielu kapłanów. Antykościół w natarciu.

Nowe oświadczenie prowincji franciszkanów ws. kard. Gulbinowicza
"Przemysław Kowalczyk (mężczyzna, który oskarżył kardynała o molestowanie) był uczniem szkoły od września 1989 r. do 24 stycznia 1990 r.
Obawiam się, że nadal Kościół będzie mataczył.


Wt maja 21, 2019 19:57
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Obawiam się, że więcej będzie takich oszczerstw wobec wielu kapłanów. Antykościół w natarciu.

Niestety takim antykościołem stają się duchowni wydający jednego dnia dwa radykalnie odmienne oświadczenia :(


Śr maja 22, 2019 6:46
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Jest nadzieja: informację błyskawicznie (jak na Kościół) sprostowano, więc może dojdzie się i do pełnej prawdy?
Jeśli było jak Przemysław Kowalczyk twierdzi, to nie był jedyną ofiarą i zgłoszą się inni poszkodowani.
Jeśli nie, zawsze można wszcząć proces o oszczerstwo.

Osobiście mam dosyć wszelkich "tajemnic" w moim Kościele, niekrytykowalnych osób, które "nie muszą sie nikomu tłumaczyć" i "Bóg ich osądzi", no i nieprzejrzystych decyzjii personalnych i finansowych.


Śr maja 22, 2019 7:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL