Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi znęcanie się nad pedofilami przez łowców pedofilów. I nieproporcjonalność, wyolbrzymione oceny.


Akurat w tym coś jest. Na amerykańskim YT są kanały tzw. łowców pedofilów, których niektórzy twórcy korzystają z jednoznacznie negatywnego nastawienia społeczeństwa do pedofilów jako furtki do znęcania się psychicznego i fizycznego nad tymi ludźmi. Wiedzą, że nikt się raczej za nimi nie wstawi ,więc mogą im robić co chcą, dawając przy tym upust swoim sadystycznym skłonnościom. Ot typy szkolnych prześladowców '10 lat później'.

Pedofilia jest parafilią i osobom na nią cierpiącym przede wszystkim należy się pomoc psychiatryczna i terapeutyczna. Oczywiście, jeśli któryś pedofil dopuścił się przestępstwa pod wpływem swojej parafilii, należy go oprócz terapii poddać karze i resocjalizacji. Jednak kara i resocjalizacja nie leży w gestii samozwańców tylko odpowiedznich służb.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi, że zgodnie z Polskim prawem nie można powiedzieć niczego pozytywnego o pedofilii.


Nie wiem czy można powiedzieć coś pozytywnego o pedofilii. Jestem przeciwny linczowaniu ludzi za same skłonności (wszak nie każdy pedofil to przestępca) lecz trudno mi wymyślić coś pozytywnego do powiedzenia o tej dysfunkcji psychicznej.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Nowacka napisała, że pedofilia zawsze krzywdzi i kropka. I nie ma dyskusji.


Jeśli pedofil wejdzie w kontakt seksualny z dzieckiem to owszem zawsze krzywdzi i nie widzę tu specjalnego pola do dyskusji.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi, że "oni zawsze wiedzą lepiej" i zdanie tzw. ofiary jest ujarzmiane, nie jest brane wystarczająco pod uwagę.


Ofiara pedofila z definicji jest dzieckiem, które nie jest w stanie wyrazić świadomej zgody na stosunek seksualny - toteż nawet jeśli dziecko wyraziłoby "zgodę", np. pod wypływem manipulacji pedofila, to jest to zgoda jedynie w cudzysłowie, bez jakiejkolwiek wagi prawnej tudzież etycznej.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Analogiczna sytuacja. Pamiętam jak nie zgłosiłem kiedyś kradzieży potfela. Bo chciałbym odzyskać portfel i dokumenty a zostawić złodziejom pieniądze z portfela i nie karać ich a wiedziałem, że policja może nie zwracać uwagi na moje potrzeby. Bylem więc zmuszony nie odzyskać portfela i dokumentów choć łatwo odnalazłbym sprawców.


To nie jest analogiczna sytuacja z przyczyn opisanych powyżej.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


So sty 30, 2021 23:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2021 21:47
Posty: 3
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przekażcie pani Ewie Wanat prośbę przedstawienie swojej, jako ofiary, opinii na ten temat, a panu Piotrowi Żyłce prośbę o spotkanie się z bohaterami nagrań z kanału poniżej. Spotkanie bez upubliczniania i wsparcie psychiczne.

https://m.youtube.com/channel/UCl8oOZ4VNHpPomTkt4uLW3Q


N sty 31, 2021 3:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2021 21:47
Posty: 3
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Tak samo jako dziecko tak samo i teraz nie widziałem szans by wygrać bitwę o prawdę z tymi którzy zawsze wiedzą lepiej niż ja.

Pedofilom dedykuję na pocieszenie uśmiech i
https://m.youtube.com/watch?v=Ol65Q2SzqWw


N sty 31, 2021 6:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Do czego to się niby odnosi?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N sty 31, 2021 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
No_Pasaran napisał(a):
Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi znęcanie się nad pedofilami przez łowców pedofilów. I nieproporcjonalność, wyolbrzymione oceny.


Akurat w tym coś jest. Na amerykańskim YT są kanały tzw. łowców pedofilów, których niektórzy twórcy korzystają z jednoznacznie negatywnego nastawienia społeczeństwa do pedofilów jako furtki do znęcania się psychicznego i fizycznego nad tymi ludźmi. Wiedzą, że nikt się raczej za nimi nie wstawi ,więc mogą im robić co chcą, dawając przy tym upust swoim sadystycznym skłonnościom. Ot typy szkolnych prześladowców '10 lat później'.

Pedofilia jest parafilią i osobom na nią cierpiącym przede wszystkim należy się pomoc psychiatryczna i terapeutyczna. Oczywiście, jeśli któryś pedofil dopuścił się przestępstwa pod wpływem swojej parafilii, należy go oprócz terapii poddać karze i resocjalizacji. Jednak kara i resocjalizacja nie leży w gestii samozwańców tylko odpowiedznich służb.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi, że zgodnie z Polskim prawem nie można powiedzieć niczego pozytywnego o pedofilii.


Nie wiem czy można powiedzieć coś pozytywnego o pedofilii. Jestem przeciwny linczowaniu ludzi za same skłonności (wszak nie każdy pedofil to przestępca) lecz trudno mi wymyślić coś pozytywnego do powiedzenia o tej dysfunkcji psychicznej.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Nowacka napisała, że pedofilia zawsze krzywdzi i kropka. I nie ma dyskusji.


Jeśli pedofil wejdzie w kontakt seksualny z dzieckiem to owszem zawsze krzywdzi i nie widzę tu specjalnego pola do dyskusji.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Przeszkadza mi, że "oni zawsze wiedzą lepiej" i zdanie tzw. ofiary jest ujarzmiane, nie jest brane wystarczająco pod uwagę.


Ofiara pedofila z definicji jest dzieckiem, które nie jest w stanie wyrazić świadomej zgody na stosunek seksualny - toteż nawet jeśli dziecko wyraziłoby "zgodę", np. pod wypływem manipulacji pedofila, to jest to zgoda jedynie w cudzysłowie, bez jakiejkolwiek wagi prawnej tudzież etycznej.

Klamstwowpanstwie napisał(a):
Analogiczna sytuacja. Pamiętam jak nie zgłosiłem kiedyś kradzieży potfela. Bo chciałbym odzyskać portfel i dokumenty a zostawić złodziejom pieniądze z portfela i nie karać ich a wiedziałem, że policja może nie zwracać uwagi na moje potrzeby. Bylem więc zmuszony nie odzyskać portfela i dokumentów choć łatwo odnalazłbym sprawców.


To nie jest analogiczna sytuacja z przyczyn opisanych powyżej.



Pytanie do was? Kto był pierwszy pedofile czy łowcy pedofili? Odwiedź jest jednoznaczna - pedofile. To jest reakcja na ich proceder. Byłem kiedyś świadkiem sceny linczu na pedofilu, gromada ludzi tłukła do upadłego pedofila przyłapanego na gorącym uczynku, przyglądałem się temu z boku, sam nie brałem udziału, ale nie miałem zamiaru ich powstrzymywać, odczuwałem nawet satysfakcję z tego powodu, jak dotarła policja to była miazga z tego "czegoś". Nie było mi go żal, żal mi było niewinnego dziecka. Prawie go zabili, ale jak trafił do aresztu, to niedługo wyszedł i dalej chodzi na wolności, na pewno zrobił się bardziej cwany i nieuchwytny, następnym, razem znów go adwokaci wybronią, zapłaci gdzie trzeba, klika go wesprze. Najlepsze co możemy zrobić, to chronić dzieci i uczyć ostrożności.


Pn kwi 12, 2021 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Tytuł: Pedofilia: temat do rozmowy

Believing napisał(a):

Warto poznać kto w 1983 r. złagodził kary dla księży molestujących dzieci.


Wpis już trochę stary, ale postanowiłem go wziąć na tapetę. Nie dotyczy aktualnych spraw ani aktualnego odgrzewania starych spraw przez aktualnych sprawców i ich "chronicieli", ale rzeczy, która powinna być znana już od 38 lat. Zwłaszcza w porównaniu do Crimen Solicitationis (podobieństwa do tej sprawy są aż nader widoczne), które przynajmniej było dokumentem sekretnym, Kodeksy to sprawy ogłaszane publicznie. O co więc w tym chodzi?

Po pierwsze, wszystkie źródła które odnalazłem, posługują się identycznym cytatem:

"powinien zostać zawieszony w obowiązkach, obłożony infamią, pozbawiony jakiekolwiek urzędu, beneficjum, godności i zadania, a w cięższych przypadkach także usunięty ze stanu duchownego"

Raz jeden tylko odnalazłem namiary do konkretnego kanonu. A mianowicie do kanonu 2359 (konkretnie paragraf 2) z kodeksu prawa kanonicznego z 1917. Nie odnalazłem w sieci żadnego oficalnego tłumaczenia tego kodeksu na język polski (kiedyś sedwakantyści chyba mieli, ale to wiele lat temu widziałem, poza tym w sieci albo łacina albo francuski), zakładam więc, że wszystkie bazują na jakimś jednym tłumaczeniu. Z tym samym błędem "jakiekolwiek". Zamiast "jakiegokolwiek". Czy to ważne? Niby nie, ale odnalazłem identyczny cytat na stronie "antyfake", czyli takiej, która ma za zadanie sprawdzać artykuły prasowe. Oczekuję od takich stron, że nie będzie copy-paste-ować artykułów, ale że same sięgną do źródeł, same przetłumaczą.

-----------------------

Dobrze, tyle w kwestii formalnej. A co do zarzutów? Prawda, ale nie całkiem. Powiedzmy, że pół prawdy. Dla porównania, linki do tekstów:

http://www.katolicki.net/ftp/kodeks_pra ... cznego.pdf

http://www.jgray.org/codes/cic17lat.html

Tak, to drugie po łacinie, ale jak pisałem, polskiego nie odnalazłem. Co mamy więc w paragrafie 2 kanonu 2359 KPK z 1917 r.?

§2. Si delictum admiserint contra sextum decalogi praeceptum cum minoribus infra aetatem sexdecim annorum, vel adulterium, stuprum, bestialitatem, sodomiam, lenocinium, incestum cum consanguineis aut affinibus in primo gradu exercuerint, suspendantur, infames declarentur, quolibet officio, beneficio, dignitate, munere, si quod habeant, priventur, et in casibus gravioribus deponantur.

<google translator>

§ 2. Jeśli przestępstwo zostało dopuszczone w stosunku do szóstego przykazania Dekalogu, przykazania, z najmniejszym poniżej szesnastego roku życia, lub cudzołóstwa, kazirodztwa, bestialstwa, bo Sodomiam prostytucji, oskarżenia o kazirodztwo ze swoimi krewnymi, czy krewni w pierwszym stopniu ją wykonali, mieli być zawieszeni, wpadali w to wszystko jaśniej, każdą funkcję, przez beneficjanta, godność, obowiązek, jeśli pozbawili, aw ciężkich przypadkach zdemontowani.

<oko.press dla drugiej części>

powinien zostać zawieszony w obowiązkach, obłożony infamią, pozbawiony jakiekolwiek urzędu, beneficjum, godności i zadania, a w cięższych przypadkach także usunięty ze stanu duchownego


Jak widać, google nie radzi sobie z kościelną łaciną tak dobrze, dlatego dodałem tłumaczenie z oko.press do części zaznaczonej kursywą (nie ma skreśleń na tym forum, chyba). Ale co mamy na liście szczególnych przestępstw przeciw 6 przykazaniu?

- pedofilię (poniżej 16 lat)
- cudzołóstwo (chodzi zapewne o księży mających stosunki intymne z mężatkami)
- zoofilię
- sodomię (z kontekstu rozumiem, że chodzi o homoseksualizm)
- prostytucję
- kazirodztwo

Teraz porównajmy, kanon 1395, KPK z 1983 r.:

§ 2. Duchowny, który w inny sposób wykroczył przeciwko szóstemu przykazaniu
Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z
osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie
wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego.


Jak widać więc, zlikwidowanao cudzołóstwo, zoofilię, homoseksualizm (!), prostytucję czy kazirodztwo. Zostawiono pedofilię. Dodano użycie przemocy (wreszcie), oraz, chyba, ekshibicjonizm.

Tyle co do przedmiotu. A co do wysokości? To też się zgadza, wymierzane kary zostały zmniejszone, listy już nie ma. Ale...

Kan. 1336 - § 1. Kary ekspiacyjne, które mogą obowiązywać przestępcę albo na
stałe, albo na czas określony lub nieokreślony, oprócz innych, ustanowionych ewentualnie
ustawą, są następujące:
1 zakaz lub nakaz przebywania na określonym miejscu lub terytorium;
2 pozbawienie władzy, urzędu, zadania, prawa, przywileju, uprawnienia, łaski,
tytułu, odznaczenia, nawet czysto honorowego;
3 zakaz korzystania z tego, co wyliczono w n. 2, lub zakaz korzystania z tego w
określonym miejscu lub poza określonym miejscem; tego rodzaju zakazy nigdy nie
powodują nieważności;
4 karne przeniesienie na inny urząd;
5 wydalenie ze stanu duchownego.


Po pierwsze, nie ma kary infamii. Zlikwidowano ją. Nie dla jakiegoś pojedynczego kanonu, ale dla całego kodeksu.

Po drugie, kary ekspiacyjne są stopniowane, a wydalenie ze stanu duchownego jest jego szczytem. Tak więc kary zawierające jako groźbę wydalenie ze stanu duchownego stanowią najwyższy rodzaj z tej kategorii. Dla mnie to tak, jakby w kodeksie karnym zapisać kary "do kary śmierci włącznie", bez potrzeby wpisywania kar mniejszych kategorii, jak więzienie czy kary pieniężne.

____________________


No dobra, ale porównanie na oko.press daje przykłady, za jakie to czyny grozi ekskomunika lub interdykt. Owszem, to znowu prawda, jednakże za te konkretne przestępstwa i w starym kanonie nie obowiązywała ekskomunika. A suspensa była tylko za paragraf 1 kanonu (konkubinat), wtedy jak i dziś.

Pobieżne sprawdzenie kodeksu z 1917 po łacinie potwierdza hipotezę, że i w tamtych latach ekskomunika obowiązywała z grubsza za te same rzeczy, co i obowiązywała po 1983. Mówimy tu o tzw. cenzurach, czyli ekskomunice, interdykcie i suspendowaniu. Te kary są za grzechy wobec wiary, mają za zadanie nawrócenie grzesznika i mają być cofnięte po ustaniu grzechu. Podczas gdy kary ekspiacyjne mają być karami wymierzanym za przestępstwa, i są karami pokuty. Jak nazwa wskazuje.

Podsumowując, KPK z 1983 złagodził kary kościelne nakładane na duchownych w ogólności. Zostawił pedofilię jako jedną z niewielu kategorii grzechów ciężkich przeciwko 6 przykazaniu. Brzmienie paragrafu wydaje się łagodniejsze, ale znaczenie w kontekście jest porównywalne. Teza, że ten kodeks z 1983 w porównaniu z kodeksem z 1917 w jakiś sposób preferował pedofilię - przynajmniej moim skromnym zdaniem - nie potwierdza się. To trochę tak, jakby po likwidacji kary śmierci w polskim kodeksie karnym zarzucać, że po 1988 preferował ludobójstwo. Niby prawda, kara za ludobójstwo złagodniała. Ale konkluzja tak nie do końca.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 13, 2021 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
bert04 napisał(a):
Believing napisał(a):
Warto poznać kto w 1983 r. złagodził kary dla księży molestujących dzieci.

Wpis już trochę stary.

Stary are w glowach wielu aktualny. Nikt nie twierdzi ze pedofilia jest ok ale gdy czytam rozne wypowiedzi tutaj i dookola to trudno nie dojsc do wniosku jak wielu mamy niewolnikow.
Niewolnikow sil ciemnosci ktore wykreowaly ze najwazniejszymi tematami wspolczesnego swiata sa pedofilia i homoseksualizm.
Jakis czas temu byylo o kulakach, jaszcze wczesniej o Zydach. Niewolnictwo kwitnie.


Śr kwi 14, 2021 14:49
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
bert04 napisał(a):
Believing napisał(a):
Warto poznać kto w 1983 r. złagodził kary dla księży molestujących dzieci.

Wpis już trochę stary.

Stary are w glowach wielu aktualny. Nikt nie twierdzi ze pedofilia jest ok ale gdy czytam rozne wypowiedzi tutaj i dookola to trudno nie dojsc do wniosku jak wielu mamy niewolnikow.
Niewolnikow sil ciemnosci ktore wykreowaly ze najwazniejszymi tematami wspolczesnego swiata sa pedofilia i homoseksualizm.
Jakis czas temu byylo o kulakach, jaszcze wczesniej o Zydach. Niewolnictwo kwitnie.

Aktualny - bo Katechizm KK 2357-2359 zakazuje powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakiejkolwiek niesłusznej dyskryminacji - a z ambon pada "zaraza".


Cz kwi 15, 2021 7:28
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
robaczek2 napisał(a):
Niewolnikow sil ciemnosci ktore wykreowaly ze najwazniejszymi tematami wspolczesnego swiata sa pedofilia i homoseksualizm.


A jak nazwiesz tych, którzy dopuszczali się pedofilii i tych co kryli pedofilów?


Cz kwi 15, 2021 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Biskup Tyrawa złożył rezygnację.
Ma to związek z zaniedbaniami i brakiem reakcji wobec afery pedofilskiej w jego diecezji.

https://info.wiara.pl/doc/6855014.Bp-Tyrawa-rezygnuje

_________________
ksiądz


Śr maja 12, 2021 11:34
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Zostal zmuszony...

https://pl.aleteia.org/2021/05/12/bp-ja ... e=facebook

No to moze w koncu strach padnie na co niektorych. Choc bez rzeczywistych kar odchodza po prostu na sowita i wygodna emeryture.


Śr maja 12, 2021 11:34

Dołączył(a): Cz sie 19, 2021 14:23
Posty: 3
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Marianna

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27471930,malopolska-nowy-watek-ws-12-latki-wykorzystywanej-seksualnie.html


Cz sie 19, 2021 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
MartaOlczyk, tutaj dyskutujemy a nie podajemy linki do artykułów lub filmów na YouTube.
Dwa posty z linkami zostały usunięte.

_________________
ksiądz


Cz sie 19, 2021 17:12
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ludzie przełknęliby jakoś z wielkim trudem fakt, że wśród osób duchownych zdarzają się pedofile. Nigdy zaś nie przełkną tego, że Kościół otaczał opieką sprawców pedofilii i jednocześnie tępił ofiary: wyganiał je, uciszał, zaprzeczał, rozsiewał plotki o niepoczytalności ofiar, itp. Ten smród będzie się ciągnąć za Kościołem ZAWSZE. Będzie podkreślany w najnowszej historii Kościoła.


Pn wrz 13, 2021 16:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Najtwardszy "elektorat" zastosuje metody wsparcia i przetrwa.


Pn wrz 13, 2021 21:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL