Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
zepp napisał(a):
Ten pat skutkuje krzywdzeniem dzieci, no bo co ja tam wiem, moja chata skraja...

Czyli co? Niewinnie oskarżony w jakimś stopniu krzywdzi dzieci?


Małgosiaa nadal nie załapała, że nie ma żadnych niewinnych. Kazdy ksiądz to pedofil, co najwyżej jego sprawa została zatuszowana i zamieciona pod dywan.

Przyjmując modus operandi pilastra, gdzie ktoś stwierdził że każdy ksiądz to pedofil ?
Jest tu takie "dwójmyślenie", jeśli chodzi o kler. Z jednej strony są i sami się kreują na wyjątkową kategorię, że to nie zawód a powołanie, duchowi przewodnicy, depozytariusze zbawienia, duchowe posłannictwo i inne górnolotne określenia ( i ja się zgadzam, taki jest ich status). Z drugiej strony, gdy mowa np. o pedofilii, pojawiają się głosy, że o co ten szum, to przecież zwykli ludzie ze swoimi słabościami, statystycznie tyle samo wśród nich zboczeńców i przestępców co wśród innych korporacji...
Było pytanie w którymś z postów o różne standardy w traktowaniu kleru i pozostałych : jeśli przyjmiemy tę "drugą stronę" to ok, nie ma sporu, powinni być tak samo traktowani. Przynajmniej dla mnie nie jest takim samym zgorszeniem pedofil ksiądz i urzędnik pocztowy ( ten nie udziela mi nauk moralnych, nie jest wyświęcony, namaszczony).
Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, to nie pedofile w sutannach są najbardziej winni ( skłonności się ma wrodzone, i nie sposób zakładać by najgęstsze nawet sito oddzieliło ziarno od wszystkich plew), stokroć bardziej winni są ci, którzy przez lata nieraz przymykali na to oko.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz sty 10, 2019 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
Z jednej strony są i sami się kreują na wyjątkową kategorię, że to nie zawód a powołanie.


Tak samo jak strażacy, lekarze, nauczyciele, policjanci - też powołanie i tez zawód zaufania publicznego.

A patrz - żadnych afer pedofilskich nie ma w tych środowiskach. Bo po prostu nie da się tutaj tak łatwo wycisnąć "odszkodowania" :roll:

Cytuj:
stokroć bardziej winni są ci, którzy przez lata nieraz przymykali na to oko


Kto na co przymykał oko?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz sty 10, 2019 13:57
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
zepp napisał(a):
Z jednej strony są i sami się kreują na wyjątkową kategorię, że to nie zawód a powołanie.


Tak samo jak strażacy, lekarze, nauczyciele, policjanci - też powołanie i tez zawód zaufania publicznego.

A patrz - żadnych afer pedofilskich nie ma w tych środowiskach. Bo po prostu nie da się tutaj tak łatwo wycisnąć "odszkodowania" :roll:

No jest to jakieś wytłumaczenie, jednak moim zdaniem strażacy, policjanci, lekarze jak i nauczyciele w sposób naturalny zaspakajają swe potrzeby seksualne. Mają do dyspozycji żony, kochanki, przyjaciółki, domy publiczne. Są jak wszędzie wyjątki od reguły, ale uważam to za margines.


Cz sty 10, 2019 20:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
nolda napisał(a):
moim zdaniem strażacy, policjanci, lekarze jak i nauczyciele w sposób naturalny zaspakajają swe potrzeby seksualne. Mają do dyspozycji żony, kochanki, przyjaciółki, domy publiczne. Są jak wszędzie wyjątki od reguły, ale uważam to za margines.

To jest akurat bzdurne wytlumaczenie, gdyż najwięcej przestępstw na tle seksualnym, w tym pedofilii jest w rodzinie. Po drugie pedofilia w znacznie większym stopniu (procentowo) dotyczy pastorów protestanckich, a przecież oni mają żony (nie wiem czy kochanki).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 10, 2019 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
Po drugie pedofilia w znacznie większym stopniu (procentowo) dotyczy pastorów protestanckich, a przecież oni mają żony (nie wiem czy kochanki).
Poproszę o podanie źródła tych badań.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Daniel Francis Walsh, biskup diecezji Santa Rosa w Kalifornii podał się do dymisji po ujawnieniu, że umożliwił księdzu, który wyznał mu gwałt na nieletnim chłopcu, ucieczkę do Meksyku przed organami ścigania Stanów Zjednoczonych
źródło

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 22:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
http://www.okiem.pl/cnota/sex/pedofilia.htm
https://www.salon24.pl/u/nicko/397365,p ... niz-ksiezy

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 10, 2019 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Pierwszy link jest anonimowy.
Philipp Jenkins opublikował to twierdzenie w 1996 roku. Machina ujawniania nadużyć seksualnych przez księzy jeszcze nie ruszyła, dopiero co ujawniono metodę stosowana w USA (m.in. Boston). Pierwsze raporty o skali zjawiska powstały dopiero w 21 wieku, np. w Irlandii 2009 (po 9 latach badan i przesłuchań), niektore kraje dopiero zaczeły się z tym na poważnie zmagać (Chile, Australia), a np. w Polsce raportu żadnego nie ma (pomimo polecenia Franciszka)

Przypuszczam w dobrej wierze, że tego po prostu nie zauważyłaś.

Dam ci przykład nieaktualności danych jakimi kierował się Jenkins. Wg niego Pedofilia dotyczy tylko 1,5% księzy niemieckich, gdy tym czasem wg raportu jaki zleciła Konferencja episkopatu Niemiec pedofilia dotyczy co najmniej 4,4% duchownych niemieckich. Nie moge znaleść teraz źródła ale rozbijało sie to na 5% księży i 2% żonatych diakonów, co wywołało dyskusje w KK w Niemczech o celibacie. Może ktos znający niemiecki pomoże?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Źródło może ci sie nie spodobac, więc może ekai albo dziennik

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 22:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kozioł napisał(a):
Pierwszy link jest anonimowy.

Masz tam podaną bibligrafię, więc możesz sprawdzić.
Co do reszty, ok, dawne dane, ale pilaster wskazał Ci manipulacje obecnymi danymi dotyczącymi pedofilii wśród księży. Wyszło, że 1/3 z tego co podają różne "źródła".
Ponadto, nolda, jako przyczynę pedofilii wskazała celibat, a okazuje się, że większy odsetek tych przestępców jest wśród żonatych razem wziętych.
@Kozioł
Nie mam zamiaru licytować się na ilości, bo w przeciwieństwie do Ciebie, wcale nie zależy mi na dokopaniu protestantom i na tym, aby podbudować swoją wartość jako katoliczki ukazując, że z tą pedofilią gdzie indziej jest gorzej niż w KK. Od zawsze mówiłam, że nawet jeden ksiądz pedofil to tragedia.
Co do tych źródeł, które mają mi się spodobać, to tych 1600 księży jaki to procent w ogólnej ilości księży w Niemczech na przestrzeni 68 lat?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 10, 2019 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
Nie mam zamiaru licytować się na ilości, bo w przeciwieństwie do Ciebie, wcale nie zależy mi na dokopaniu protestantom i na tym, aby podbudować swoją wartość jako katoliczki ukazując, że z tą pedofilią gdzie indziej jest gorzej niż w KK. Od zawsze mówiłam, że nawet jeden ksiądz pedofil to tragedia.
Nie pierwszy raz podajesz tą informacje i pewnie jej nie sprawdziłaś
Małgosiaa napisał(a):
Co do tych źródeł, które mają mi się spodobać, to tych 1600 księży jaki to procent w ogólnej ilości księży w Niemczech na przestrzeni 68 lat?


W zamówionym przez Konferencję Episkopatu Niemiec raporcie, sporządzonym przez konsorcjum badawcze uniwersytetów w Mannheim, Heidelbergu i Giessen wskazano, że między 1946 a 2014 rokiem około 3700 nieletnich padło ofiarą molestowania przez 1670 duchownych. Oznacza to, że przestępcami seksualnymi było 4,4 procent wszystkich księży we wspomnianym okresie - zaznacza Deutsche Welle. Większość z ofiar to chłopcy, ponad połowa poniżej 13 roku życia. W co szóstym przypadku doszło do "różnych form gwałtu". Trzy czwarte wszystkich ofiar pozostawało ze sprawcami "w relacji kościelnej bądź duszpasterskiej". (http://www.tvn24.pl)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Ponadto, nolda, jako przyczynę pedofilii wskazała celibat, a okazuje się, że większy odsetek tych przestępców jest wśród żonatych razem wziętych.
W raporcie niemieckim wskazano, że przestępstw dokonało 5 procent księzy diecezjalnych i tylko 2 procent żonatych diakonów (diakon stały?). O tej drugiej grupie nie mogę znaleźć polskiego źródła.

Nieco więcej jest w Rzeczypospolitej

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 10, 2019 23:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Manipulujesz. Mówiłam o tym, że pastorzy są zonaci, a wśród nich jest wielu pedofilów. Ponadto poszukaj z jakich środowisk najczęściej wywodzą się pedofile. Wcale nie sa to duchowni jakiejkolwiek konfesji, a więc celibat nie ma tu nic do rzeczy.

Kiedy Ty wreszcie zrozumiesz, że ja nie atakuję protestantyzmu ani nie bronię księży katolickich?
Nie, Ty rozumiesz, tylko za wszelką cenę i wszelkimi sposobami chcesz pokazać, że najgorsi w tym wszystkim są księża katoliccy. Za co Ty tak bardzo nienawidzisz katolików?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 11, 2019 2:51
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Przez Aleteia trafilam na ten film
https://m.youtube.com/watch?v=95e6SuzjUSs&t=1295s

Jola Szymanska dobrze wyjasnia na osobistym przykladzie, jak do naduzyc moze dochodzic. Akurat tu molestujacym (ja) i to jawnie, byl ksiadz, ale mechanizm jest ten sam i mogl byc to trener, albo nauczyciel.

Co do liczb w Niemczech
https://www.zdf.de/nachrichten/heute/er ... e-100.html

Bylo 1.429 ksiezy diecezjalnych (5,1 % diecezjalnych), 159 zakonnikow (2,1 %) und 24 diakonow (1,0 %). Diakoni sa stosunkowo nowi w Kk i nie zawsze zonaci.


Pt sty 11, 2019 6:27

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pilaster napisał(a):
zepp napisał(a):
Z jednej strony są i sami się kreują na wyjątkową kategorię, że to nie zawód a powołanie.


Tak samo jak strażacy, lekarze, nauczyciele, policjanci - też powołanie i tez zawód zaufania publicznego.

A patrz - żadnych afer pedofilskich nie ma w tych środowiskach. Bo po prostu nie da się tutaj tak łatwo wycisnąć "odszkodowania" :roll:


Nie jest możliwe, by nie było przypadków pedofilii wśród innych zawodów , jak to określasz zaufania publicznego. A że nie było afer: może po prostu tamci ciupasem byli zamykani i skazywani ? No i te grupy nie są zawodowo powołane do roli strażników sumień/moralności/wiary.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 11, 2019 7:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL