Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Alus napisał(a):
Niemożliwe zorganizować orgietkę na lekcji, ale, już były ksiądz Olejniczak, został skazany i otrzymał dożywotni zakaz kontaktu z dziećmi za obmacywanie 7-8 letnich dziewczynek na lekcjach religii (zeznawało kilka dziewczynek).

Czy to ten - co jako prawowity kapłan w grudniu 2018 r. prowadził rekolekcje z dziećmi mimo sądowego zakazu kontaktów z dziećmi z lipca 2012 r., a przestał być kapłanem dopiero po filmie Sekielskich? (kara więzienia nie była dla kard. Nycza wystarczającym powodem do wywalenia zboka ze stanu kapłańskiego - dopiero w dzień po emisji filmu, według oświadczenia archidiecezji, Olejniczak złożył rezygnację na ręce papieża)

Tak, ten.
Ale kardynał nie może samodzielnie "wywalić ze stanu kapłańskiego", może wystąpić do Watykanu o wydalenie ze stanu kapłańskiego.

Ale nie wystąpił, pomimo, iż mógł to zrobić. Zgodnie z komunikatem archidiecezji sam duchowny-pedofil wystąpił do papieża w dzień po publikacji filmu Sekielskich.....


Wt lip 23, 2019 10:51
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Believing napisał(a):
Ps. Aluś, czytałaś o oblatach ze św Krzyża?

https://nowyobywatel.pl/2019/06/03/obla ... -kosciola/

Cytuj:
Czytałam i sprawa znana już od kilku lat.
Głownie chodzi o stary, od lat nie remontowany budynek dawnego wieloletniego więzienia w którym w czasach PRL zlokalizowano muzeum.
Już ok 10 lat sprawa miała być rozwiązana - gmina przeznaczała teren na budowę nowego muzeum tuż przy granicy parku, obok drogi prowadzącej na Św Krzyż. Czemu nie sfinalizowano, nie wiem, zapewne jak zawsze kwestia finansowa.
Przedstawione w artykule potencjalne zagrożenia według mnie znacznie przejaskrawione - od lat zamknięta jest droga przez park do klasztoru (jedynie w niedzielę na sumę można wjechać samochodem). W pozostałe dni dojść można jedynie pieszo - tak od Kielc, jak i od "drogą królewska" od Nowej Słupi.
Święty Krzyż nawet z tej racji nie stanie się miejscem pielgrzymek podobnym do dużych, znanych sanktuariów z dogodnym dojazdem i miejscami noclegowymi.
Wielkie imprezy to 3 odpusty w terminie maj - wrzesień, z liczbą wiernych kilkakrotnie mniejszą niż np w Częstochowie.
A przecież zakonnicy nie będą karczować szczytu, zatem ich ingerencja w przyrodę będzie żadna, zwłaszcza przy niezbyt liczebnym zgromadzeniu.


Dziś Oblaci oficjalnie poinformowali, iż z racji bezpieczeństwa pielgrzymów i ochrony środowiska ŚPN, nie odbędzie sie we wrześniu planowane spotkanie modlitewne "Polska pod krzyżem".


Wt lip 30, 2019 13:30
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Dziś Oblaci oficjalnie poinformowali, iż z racji bezpieczeństwa pielgrzymów i ochrony środowiska ŚPN, nie odbędzie sie we wrześniu planowane spotkanie modlitewne "Polska pod krzyżem".

A niedzielne msze też odwołają w związku z bezpieczeństwem wiernych i ochroną ŚPN?
To chyba logiczne pytanie? Wszak chodzi o bezpieczeństwo.
Z tego co pamiętam pielgrzymi mogą mieć alternatywę w sąsiadującymi tuż, tuż zajazdami. Znajdują się z każdej strony wejścia.


Wt lip 30, 2019 19:32
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
Alus napisał(a):
Dziś Oblaci oficjalnie poinformowali, iż z racji bezpieczeństwa pielgrzymów i ochrony środowiska ŚPN, nie odbędzie sie we wrześniu planowane spotkanie modlitewne "Polska pod krzyżem".

A niedzielne msze też odwołają w związku z bezpieczeństwem wiernych i ochroną ŚPN?
To chyba logiczne pytanie? Wszak chodzi o bezpieczeństwo.
Z tego co pamiętam pielgrzymi mogą mieć alternatywę w sąsiadującymi tuż, tuż zajazdami. Znajdują się z każdej strony wejścia.

Na mszach niedzielnych bywa kilkaset osób, w odpusty 2-5 tys wiernych. Dla takiej ilości ludzi na terenie przyklasztornym zapewniona jest odpowiednia ilość sanitariatów, punktów gastronomicznych.


Śr lip 31, 2019 7:54
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Na mszach niedzielnych bywa kilkaset osób, w odpusty 2-5 tys wiernych. Dla takiej ilości ludzi na terenie przyklasztornym zapewniona jest odpowiednia ilość sanitariatów, punktów gastronomicznych.

Racja.
Myślę, że termin 14.09. także ma znaczenie. Priorytetowe, w moim przekonaniu, jest święto Podwyższenia Krzyża.


Cz sie 01, 2019 17:56
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli, za pieniądze prawnik staje, no i sędzia wyrok daje - konkretne wskazanie: lud się podli. Bo podłym jest ukrywanie pedofila i ustawianie się w roli sutenera. Okup w zamian za milczenie nigdy nie jest zadośćuczynieniem.

To nie jest kwestia niegodziwości/podłości w całej hierarchicznej rozciągłości kościoła w Polsce a także na świecie.
To kwestia ukrywania przestępstwa i przestępców.
Ale cóż się dziwić jak mamy takie "kwiatki" :
Cytuj:
jeśli władza ziemska błądzi, powinna być osądzona przez władzę duchową, a jeśli najwyższa władza duchowa błądzi, jej sędzią może być tylko Bóg, nie człowiek;

źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonifacy_VIII


N sie 04, 2019 8:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 11, 2019 6:26
Posty: 5
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
I do tego cytujesz Papieża który żył przed wieloma wiekami i nie ma nic z tym wspólnego? Akurat ten "kwiatek" dobrze podsumowuje Bóg nas wszystkich osądzi bo ludzi osoąd nawet kapłanów jest omylny. Szkoda dzieci, szkoda wiernych i szkoda kościoła a zwłaszcza księży którzy dostają i obrywają za to ze nie maja nic z tym wspólnego. Rozpoczęto dialog czyli de facto pogadamy sobie i tak minie nam czas ktoś coś dostanie ktoś nic i karuzel będzie się kręciła dalej co zabawne Ludzie nie są podli tylko głupi dziś niedziela i do kościoła idą tłumnie mimo że w domu plują na kościół na księży i ze "ksiądz tyle ma pieniędzy" a w kościele przecież trzeba się pokazać jak dobrymi katolikami są w końcu tak wypada no i po 5złociszy na tace dać też trzeba co łaska.

Problemem nie jest pedofilia czy jej ukrywanie problemem jest że kościół nic nie robi poza poszerzaniem swoich wpływów i polityką i jest na to zezwolenie, nie długo rozpocznie się kampania wyborcza karuzela kreci się dalej a kto nie z nami ten żyd, gej czy faszysta. Tylko jedna wielka Polska Katolicka a lud ciemny kupi to i będzie późnej płakał:) I żeby nie było jestem apolityczny czyli za żadną partią a lubie oglądać gdy ludzie przerzucają się g***** bo to stara maksyma "dziel i rządz". Ktoś z jednej strony bedzie krzyczał na temat LGBT z drugej o pedofili i tak nam minie do padziernika do wyborów. A po wyborach chwila perwy i znowu to samo a po co to wszystko dla władzy i peniedzy reszta się nie liczy bo tolerancja to cenzura a cenzura to równość.

Mam tylko jedną nadziję że ludzi ktorzy widzą jak jest naprawde i wyciągają wnioski nie oparte na tym że tv czy gazety im to mówią że jest nas wielu i naprawde robimy coś z tym choćby wyrzucamy telewizor przez okno czy nie kupujemy tych szmatławców by nie nabiajać kapsy tym ludziom. Pozdrawiam wszystkich kumatych.

_________________
http://www.poradnikrandkowy.pl


N sie 11, 2019 6:55
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Wyrzucenie telewizora, nie czytanie gazet to indywidualny gest nic nie zmieniający rzeczywistości.
Rzeczywistość można zmieniać merytoryczną dyskusją, apelami do obu stron, pokojową manifestacją, uczestniczeniem w wyborach.
A najskuteczniej działa modlitwą - tylko nie wymierzoną przeciw komuś - ale modlitwą w intencji pokoju serca i opamiętania wszystkich stron.
Bez tego opamiętania systematycznie traci Kościół, tracą ludzie (ojcowie zabierają dzieci na nacechowaną nienawiścią manifestację przeciw marszu LGBT), traci cały kraj :(


N sie 11, 2019 7:31
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mateusz 91 napisał(a):
domu plują na kościół na księży i ze "ksiądz tyle ma pieniędzy" a w kościele przecież trzeba się pokazać jak dobrymi katolikami są w końcu tak wypada no i po 5złociszy na tace dać też trzeba co łaska.


Zakon czeka. Zawsze możesz ty wyciągać pieniądze od narodu polskiego

Cytuj:
Problemem nie jest pedofilia czy jej ukrywanie problemem jest że kościół nic nie robi poza poszerzaniem swoich wpływów i polityką

O proszę. Typowo komusze, ktoś myśli nieprawowiernie I dobrze mu się powodzi? To trzeba mu zamknąć mordę
Cytuj:
Ktoś z jednej strony bedzie krzyczał na temat LGBT

Wciąż czekam na przeprosiny od LGBT, za profanację


N sie 11, 2019 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 11, 2019 6:26
Posty: 5
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus dokładnie o to mi chodzi:) To takie proste ale nikt tego nie zrobi bo po co?

Quinque które słowa nie zrozumiałaś/łeś? w moich słowach na temat że jestem apolitycznym a obrażanie mnie od komunistów no obraża mnie xD

LGBT to obecnie temat zastepczy to może być również problem X lub Z nie jest ważny temat tylko jak stronnnicy x czy z głosno krzyczą dajesz się rozgrywać jesteś jak pionek na szachownicy. Ja też jestem pionkem tylko bardzej świadomym:)

_________________
http://www.poradnikrandkowy.pl


N sie 11, 2019 10:10
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mateusz91 napisał(a):
LGBT to obecnie temat zastepczy to może być również problem X lub Z nie jest ważny temat tylko jak stronnnicy x czy z głosno krzyczą dajesz się rozgrywać jesteś jak pionek na szachownicy. Ja też jestem pionkem tylko bardzej świadomym:)

Po pasożytach i pierwotniakach uchodźców, kolejny chochoł do straszenia i robienia dobrego wyniku wyborczego.


N sie 11, 2019 10:50
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mateusz 91 napisał(a):
Quinque które słowa nie zrozumiałaś/łeś? w moich słowach na temat że jestem apolitycznym a obrażanie mnie od komunistów no obraża mnie


A co to ma do rzeczy że używasz typowo komuszej argumentacji?


N sie 11, 2019 12:41
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Mateusz91 napisał(a):
I do tego cytujesz Papieża który żył przed wieloma wiekami i nie ma nic z tym wspólnego?

Coś się zmieniło?
Believing napisał(a):
Cytuj:
jeśli władza ziemska błądzi, powinna być osądzona przez władzę duchową, a jeśli najwyższa władza duchowa błądzi, jej sędzią może być tylko Bóg, nie człowiek;

źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonifacy_VIII


Mateusz91 napisał(a):
Bóg nas wszystkich osądzi bo ludzi osoąd nawet kapłanów jest omylny.

Jak będziesz papieżem, to może zakwestionujesz słowa Bonifacego VIII, i wydasz stosowną Bullę.

Mateusz91 napisał(a):
Ludzie nie są podli tylko głupi dziś niedziela i do kościoła idą tłumnie mimo że w domu plują na kościół na księży i ze "ksiądz tyle ma pieniędzy" a w kościele przecież trzeba się pokazać jak dobrymi katolikami są w końcu tak wypada no i po 5złociszy na tace dać też trzeba co łaska.

Twój pogląd wynika z autopsji, czy z obserwacji?

Mateusz91 napisał(a):
Problemem nie jest pedofilia czy jej ukrywanie problemem jest że kościół nic nie robi poza poszerzaniem swoich wpływów i polityką

Uważam, że pomyliłeś tematy. Ten konkretny, dotyczy pedofilii w kościele. Proponuję założenie odrębnego tematu o polityce i poszerzaniu wpływów w kościele.


N sie 11, 2019 19:02

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy................ w Irlandii
Upadek Kościoła w Irlandii. Czy tak może wyglądać przyszłość polskiego Kościoła? (http://www.tvn24.pl)
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,4 ... EUjR60FBzg


Pn sie 12, 2019 22:24
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy................ w Irlandii
[ciach... Reg. § II/2. M.]
Wiele zwiastunów o tym świadczy :placze:


Wt sie 13, 2019 6:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL