Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Odżizas. No dobrze, zagalopowałem się. Jak pedofil zastępczy ma żyć, żeby nie być dłużej pedofilem zastępczym w społeczeństwie, które by go najchętniej wywałaszyło przed powieszeniem?

Jakoś niespecjalnie mam ochotę zagłębiać się w meandry psyche pedofila,tudzież rozczulać się nad jego problemem niezrozumienia jego naturalnej potrzeby gwałcenia nieletnich, tak jak nie mam ochoty analizować przyczyn nieodpartej konieczności zabijania u seryjnego mordercy. Dla tych przypadków ludzkość w swej mądrości wymyśliła jeden skuteczny sposób: izolację od społeczności. Poza tym, jeśli taki pedofil bardzo jednak chce żyć w społeczeństwie, może poddać się kastracji... chemicznej oczywiście.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 17, 2020 7:59
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Chyba nie zamierzasz dyskutować z tym, że czyn takiego człowieka na poziomie społecznym jest potępiany i podlega karze?

Nie, ja mam tylko awersję do frazy "potępienie społeczne", bo wiem, jak to wygląda od drugiego końca. Tego się w Polsce nie uczy; na Zachodzie trafiają się gdzieniegdzie warsztaty, gdzie się połowę klasy jakoś oznacza i każe się drugiej połowie tamtych sekować, a potem jest zamiana.

Saqura napisał(a):
Nie, to nie jest arena; widowisko dla zabawy, lecz troska; chronimy potencjalne przyszłe ofiary.

Pytam się jeszcze raz: jeśli pedofil wie, że społeczeństwo ma mu do zaoferowania tyle i tylko tyle, co zepp barwnie przedstawił, to czemu on nie ma traktować społeczeństwa jak dziczy i pogrywać z nim jak z dziczą?

To jaka tu jest ochrona potencjalnych ofiar? To są czynności zastępcze; wmawiamy sobie, żeśmy coś zrobili, chociaż skuteczność tego jest taka sobie, albo i zerowa.

Saqura napisał(a):
Z poziomu chrześcijańskiego sytuacja powinna wyglądać tak samo, uważam, że taką formę zła powinno się odpowiednio piętnować(zwłaszcza pedofilię zastępczą)

No więc ja żyłem osiem lat napiętnowany przez grupę rówieśniczą za mazgajstwo i zaprawdę powiadam Ci, że jak mazgajem byłem, tak nim pozostałem. To nie działa w ten sposób.

Saqura napisał(a):
Bez należytego odczucia nie ma poprawy

Co to jest: "należyte odczucie", bo nie bardzo rozumiem?


Pt sty 17, 2020 10:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Pytam się jeszcze raz: jeśli pedofil wie, że społeczeństwo ma mu do zaoferowania tyle i tylko tyle, co zepp barwnie przedstawił, to czemu on nie ma traktować społeczeństwa jak dziczy i pogrywać z nim jak z dziczą?

Jeśli pedofil oraz chroniący go biskup przejmują się tym, że społeczeństwo to "dzicz czyhająca na biednego i niewinnego pedozwyrodnialca", a zupełnie nie przejmują się tym, że swoimi zachowaniami jeden i drugi urągają Bogu - to tylko oznacza, że oni obaj tak naprawdę nie boją się Boga. Człowiek, który naprawdę wierzy w Boga to przede wszystkim Jego się boi, a nie jakiejś "dziczy" i doczesnych skutków swoich grzechów. Jeśli zatem pedofil oraz chroniący go biskup "pogrywają sobie z dziczą", czyli drwią sobie ze społeczeństwa, które chce być wolne od osób gwałcących dzieci, a także tych osób, które swoim postępowaniem chronią takich zwyrodnialców, a nie nieletnie ich ofiary - to w istocie drwią sobie z Boga.
Pedofilów trzeba izolować od społeczeństwa, jak napisał zepp, a nie litować się nad nimi i ich chronić - bo tylko izolacja stanowi ochronę dzieci przed takimi zwyrodnialcami.


Pt sty 17, 2020 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Pytam się jeszcze raz: jeśli pedofil wie, że społeczeństwo ma mu do zaoferowania tyle i tylko tyle, co zepp barwnie przedstawił, to czemu on nie ma traktować społeczeństwa jak dziczy i pogrywać z nim jak z dziczą?


Chce żyć w społeczeństwie które wyszło z dziczy, to niech się stosuje do "norm" przez nie przyjętych.

ErgoProxy napisał(a):
To jaka tu jest ochrona potencjalnych ofiar? To są czynności zastępcze; wmawiamy sobie, żeśmy coś zrobili, chociaż skuteczność tego jest taka sobie, albo i zerowa.


Ano taka, że chronimy człowieka przed człowiekiem, w przeciwnym razie nic od dziczy by nas nie odróżniało.

ErgoProxy napisał(a):
No więc ja żyłem osiem lat napiętnowany przez grupę rówieśniczą za mazgajstwo i zaprawdę powiadam Ci, że jak mazgajem byłem, tak nim pozostałem. To nie działa w ten sposób.


Skrzywdziłeś kogoś? Twoje mazgajstwo doprowadziło innego człowieka do traumy na całe życie, bólu lub samobójstwa?
Być całe życie mazgajem a uprawiać pedofilię zastępczą to to samo?
Nie izolujmy piromanów, zabójców oraz wielu innych, spróbujmy chociaż, przekonajmy się ile nam zajmie by do dziczy powrócić.
Zresztą piętnuje się czyn, nie człowieka. Społeczeństwo czeka, wyciąga pomocną dłoń, czy jednak z tej pomocy ktoś skorzysta to już inny temat.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 17, 2020 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Co to jest: "należyte odczucie", bo nie bardzo rozumiem?


Takie odczucie by raz a porządnie zrozumiał, że krzywda wyrządzona drugiej osobie/komukolwiek/żywej istocie jest najdelikatniej mówiąc niemile widziana/niepożądana w obecnym, cywilizowanym świecie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 17, 2020 12:25
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Miłosierdzia, ratunku. Żyrujesz zeppa w tym momencie, który chce połączyć przyjemne z pożytecznym, bo przyjemnie mu będzie znęcać się nad człowiekiem w sposób w pełni akceptowany społecznie. Taką samą funkcję spełniały widowiska na arenie rzymskiej. Pedofile dla lwów, a dla nas uciecha. A pożytek?

Ja się zgadzam, że pedofilia jest wstrętna, bo się naoglądałem hentajów po Internetach; zawsze wtedy wyszukiwarka wyłapie jakiś lolicon. Tylko że mnie chodzi o dzieci głównie, więc żądam rozwiązania etycznego, ale skutecznego technicznie, żeby czynnych pedofilów było mniej, a "w granicy" wcale. Czyli, powtarzając się: żeby pedofil nie chciał tych dzieci molestować, sam z siebie. Do tego trzeba mu rzecz cierpliwie wyjaśnić i jeśli to się powiedzie, to miłosiernie pozwolić mu żyć potem jak każdemu człowiekowi. Widzisz różnicę w stosunku do "żeby raz a porządnie zrozumiał"?

Tobie wychodzi takie coś, że chcesz koniecznie przeżywać swoją wyższość moralną i cywilizacyjną nad pedofilem. Ale żeby takie przeżywanie miało sens, to jakiś odsetek pedofilów jest niezbędny i niezbędne są również ofiary pedofilów, żeby przeżywać swoją empatię tym razem. I dlatego taka nawijka jest OKDR.


Pt sty 17, 2020 13:24
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Saqura napisał(a):
Nie izolujmy piromanów, zabójców oraz wielu innych, spróbujmy chociaż, przekonajmy się ile nam zajmie by do dziczy powrócić.

Piromana widziałem raz w psychiatryku; bardzo przykra sprawa, gasił sobie pety na twarzy. Odnośnie przestępców, to na jakiej zasadzie izolowanie człowieka w patologicznym środowisku ma go ucywilizować?


Pt sty 17, 2020 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Obecnie próbujesz wykręcić kota ogonem, ja o nie-pedofilach, a Ty wciąż obracasz się wokół choroby.
Pisałam, pytałam czy zdajesz sobie sprawę jaki odsetek prawdziwych pedofili krzywdzi dzieci, na co Ty bu..potraktowałeś chorobę na równi z normalnością.To ja się teraz pytam co z tymi normalnymi, którzy wyrządzają tę krzywdę naszym najmłodszym?
Po drugie, uważasz, że aby okazać miłosierdzie należy przemierzać wielotysięczne miasta i pukać od drzwi do drzwi pytając "czy mieszka tu pedofil", po to by w porę móc zareagować i obrzydzić mu niedoszły zły czyn? A co z tą całą resztą, większością, która działa od tak, zastępczo?
Może masz jakieś dobre, miłosierne rozwiązanie, skoro sama ogólnie dostępna wiadomość, że to czyn haniebny nie wystarczy?
Czekam na ciekawe propozycje, rozwiązania..

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 17, 2020 13:49
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Wrzuciłaś do jednego worka wszystkich zabójców bez względu na motyw i piromana na dokładkę; co miałem Ci odpowiedzieć?

Po drugie, to wiadomość jest inna - taka jak zepp napisał: jak się ujawnisz, to cię wykastrujemy i będziemy to uważali to za łaskę dla śmiecia, który na nią nie zasłużył. To jest aktualna norma społeczna; w takich warunkach to nawet chodzenie po domach niczego nie rozwiąże, bo zrobią sobie pedofile subkulturę podziemną z własnymi normami (czy już zresztą nie zrobili) i tyle będzie z hańby.


Pt sty 17, 2020 14:18

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):

Tobie wychodzi takie coś, że chcesz koniecznie przeżywać swoją wyższość moralną i cywilizacyjną nad pedofilem. Ale żeby takie przeżywanie miało sens, to jakiś odsetek pedofilów jest niezbędny i niezbędne są również ofiary pedofilów, żeby przeżywać swoją empatię tym razem. I dlatego taka nawijka jest OKDR.

Nie wiem czy to też do mnie, ale zakładam że tak.
Nie wiem też skąd ci się wzięła ta wyższość moralna, sorry, nie nadążam.
Jedyne o co mi chodziło, to bezpieczeństwo od pedofili dla mich wnuków w szczególności, a ogółu dzieci w ogólności.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 17, 2020 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nikt tu z obecnych nie zamierzal i nie zamierza usprawiedliwiac czy pomniejszac moralna ohyde przestepstwa pedofilii.

Trzeba wprowadzac takie programy prewencyjne aby dziecko mialo odwage powiedziec, ze cos jest nie tak i taki system kontroli, zeby pedofil nie mogl realizowac swojego zboczenia.

Takie programy juz sa i to dziala. Problem jest jeszcze tego typu, ze jak pokazuja statystyki wiekszosc przypadkow molestowania seksualnego ma miejsce w srodowisku najblizszym dziecku (przyjaciele rodziny, krewni itd.).

Inny aspekt tej sprawy to zmowa milczenia w srodowiskach, ktore sa raczej zamkniete (duchowni, swiat polityki, biznesu, artysci).
O ile kruszy sie powoli mur kastowosci i nietykalnosci duchowienstwa to w innych srodowiskach tego jeszcze za bardzo nie widac.
Mam tu na mysli przed wielu laty afere pedofilska na Dworcu Centralnym i film Latkowskiego. Czy ostatnio sprawe muzyka Sadowskiego a wczesniej zmarlego przed ilus laty psychologa Samsona.

_________________
ksiądz


Pt sty 17, 2020 15:21
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Najlepiej zabijać pedofilii. Takie jedyne rozwiązanie wychodzi z waszych postów.

Odseparować gościa od dzieci, niech pracuje na swoje utrzymanie. Inaczej będzie na naszym utrzymaniu. Nie wykluczając prawnego postawienia zarzutów i skazanie jesli winny.


Pt sty 17, 2020 15:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Wrzuciłaś do jednego worka wszystkich zabójców bez względu na motyw i piromana na dokładkę; co miałem Ci odpowiedzieć?


Tak jest, taka jest prawda, niczym się nie różnią, każdy ich czyn to wina chorego ludzkiego
ducha. Jego słabości, pożądliwości to nie robota dla przeciętnego lekarza.

Jockey napisał(a):
Najlepiej zabijać pedofilii.


Pedofilię tak, lecz nikt życia ich ciału tutaj nie odbiera :)

Jockey napisał(a):
Odseparować gościa od dzieci, niech pracuje na swoje utrzymanie.


Gdzie? Bezludna wyspa? Każda inna forma separacji to pozbawienie ich wolności.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 20, 2020 8:39
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Nie widzisz różnicy pomiędzy praca z dziećmi np. w szkole a praca z papierami np. w archiwum? Co papiery będzie molestował?


Pn sty 20, 2020 8:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Jockey napisał(a):
Nie widzisz różnicy pomiędzy praca z dziećmi np. w szkole a praca z papierami np. w archiwum? Co papiery będzie molestował?


To dzieci są obecne jedynie w miejscu pracy, tak?
Napisałeś odseparować od dzieci, a one nie tylko w miejscu pracy są obecne.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 20, 2020 9:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL