Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 15:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
nolda napisał(a):
proteom napisał(a):
"Po pierwsze, imię i nazwisko 'Przemysław Kowalczyk' nie figuruje w żadnych archiwalnych dokumentach szkoły. Kilku upoważnionych pracowników szkoły kilka razy sprawdzało dzienniki i inne dokumenty i nie odnaleźli takiego nazwiska" - zapewniono.

Obawiam się, że więcej będzie takich oszczerstw wobec wielu kapłanów. Antykościół w natarciu.

Nowe oświadczenie prowincji franciszkanów ws. kard. Gulbinowicza
"Przemysław Kowalczyk (mężczyzna, który oskarżył kardynała o molestowanie) był uczniem szkoły od września 1989 r. do 24 stycznia 1990 r.
Obawiam się, że nadal Kościół będzie mataczył.


"Mataczył" do tej pory tego nie robił i zacząć nie zamierza. No ale opinia noldy o Kościele katolickim, ma dla mnie wielkie znaczenie


Śr maja 22, 2019 10:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
No proszę. PiS podporządkował sobie wymiar sprawiedliwości i co mamy? Ano pedofil złapany, przyznał się i co robi prokuratura? Wypuszcza. I niby PiS chce zaostrzenia kar :?
http://moje-gniezno.pl/artykuly/czytaj/ ... pHYfc6C7K4

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 23, 2019 6:45
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Małgosiaa napisał(a):
No proszę. PiS podporządkował sobie wymiar sprawiedliwości i co mamy? Ano pedofil złapany, przyznał się i co robi prokuratura? Wypuszcza. I niby PiS chce zaostrzenia kar :?
http://moje-gniezno.pl/artykuly/czytaj/ ... pHYfc6C7K4

Chce zaostrzenia kar usuwając ze swojej wersji KK paragrafy o karach dla sutenerów i różnej maści stręczycieli.
Chcieć to za mało, trzeba przy tym posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie - Ziobro magister prawa, Jaki magister zaocznej politologii, i kilku młokosów absolwentów prawa, mają niby stanowić prawo w Polsce :(
Jak stanowią, dowodzi ustawa o Sądzie Najwyższym już 8 razy modyfikowana w ciągu niecałych 3 lat.


Cz maja 23, 2019 7:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 8:21
Posty: 69
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Wszystko się zgadza Alus, tylko że oni robią to, bo wiedzą, że publika tego oczekuje, że zapłaci im wzrastającymi słupkami poparcia.
Publika, czyli także my wszyscy piszący na tym forum. Choć ilość przestępstw od lat spada, to my wciąż chcemy zaostrzania kar i podobają się nam ostre wypowiedzi polityków odbierające człowieczeństwo różnym ludziom.
Ja zawsze byłem i jestem przeciw zaostrzaniu kar, a wręcz przeciwnie. I jestem w tym chyba jedyny spośród ok. 25 mln. dorosłych w naszym kraju... :(

_________________
Pokój i dobro :)


Cz maja 23, 2019 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 852
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Amos napisał(a):
...zapłaci im wzrastającymi słupkami poparcia.
Publika, czyli także my wszyscy piszący na tym forum.(

Proszę mówić, za siebie, o tym poparciu....

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz maja 23, 2019 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 8:21
Posty: 69
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
zepp napisał(a):
Amos napisał(a):
...zapłaci im wzrastającymi słupkami poparcia.
Publika, czyli także my wszyscy piszący na tym forum.(

Proszę mówić, za siebie, o tym poparciu....

A co, w ogóle nie głosujesz i temat polityki jest Ci zupełnie obcy? Bo od ponad dwudziestu lat nie ma formacji, która by nie zbierała poparcia propozycjami zaostrzania polityki karnej i nie robiła tego po dojściu do władzy...

_________________
Pokój i dobro :)


Cz maja 23, 2019 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ciekawe. Kiedyś robienie tego, czego chciał demos nazywało się demokracją. Dzisiaj Ci, co nazywają sie obłudnie "demokratami" nazywają tych, którzy robią to, co chcą wyborcy... populistami.

Mnie tam wszystko jedno, nie uważam ustroju demokratycznego za istotną wartość, ale obłuda aż wycieka.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 23, 2019 14:16
Zobacz profil WWW
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dzisiaj Ci, co nazywają sie obłudnie "demokratami" nazywają tych, którzy robią to, co chcą wyborcy... populistami.
Populizm nie polega na robieniu tego, co chcą wyborcy, tylko na robieniu z wyborców idiotów. Tobie nie przeszkadza, gdy Cię traktują, jak idiotę. Mnie tak. Dlatego nie lubię populizmu.


Cz maja 23, 2019 14:18
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
@Marek_Piotrowski
Ostatni raz ostrzegam: nie będę tolerowała niemerytorycznych postów, które zawierają wyłacznie Twoje (subiektywne, bo nie chcę powiedzieć ziejące nienawiścią do tych, którzy mają inne poglądy niż Ty) opinie o innych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 23, 2019 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Uwaga zwrócona wyłącznie z powodu rozbieżości poglądów Małgorzatu z moimi.
Zgłaszam Twój post Małgorzato do moderacji (z niewielką nadzieją na minimum obiektywizmu).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 23, 2019 15:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Alus napisał(a):
Cytuj:
Obawiam się, że więcej będzie takich oszczerstw wobec wielu kapłanów. Antykościół w natarciu.

Niestety takim antykościołem stają się duchowni wydający jednego dnia dwa radykalnie odmienne oświadczenia :(

Decyzją przełożonego zakonu franciszkanów o podjęciu postępowania dochodzeniowego o. Józef Szańca został usunięty ze stanowiska dyrektora LO w Legnicy.
Jednak działanie podjęte szybko.


Cz maja 23, 2019 16:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Polecam:
Spotlight (2015) https://www.cda.pl/video/19938456b?wersja=720p


Cz maja 23, 2019 19:57
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Amos napisał(a):
Ja zawsze byłem i jestem przeciw zaostrzaniu kar, a wręcz przeciwnie.

Zaostrzanie kar, nie ma wpływu na wynik egzekucji kary. Podzielam Twoje zdanie, że to nic nie zmieni.

Dla mnie bardzo niepokojące jest też rozmywanie przestępstwa jakim jest pedofilia, i nazywanie tego skandalem seksualnym. Skandal seksualny występuje wtedy, gdy np. ksiądz ma dziecko z kochanką, czy ma kochanka, biskup o tym wie i toleruje to. Seks z dziećmi jest przestępstwem. Podobnie jak gwałt.
Więc proszę bez zamiany czynu zwanego przestępstwem na skandal obyczajowy.

Ciekawi mnie, co na to prawo kanoniczne - ksiądz cudzołożnik a komunia św.


Cz maja 23, 2019 20:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Believing napisał(a):
Amos napisał(a):
Ja zawsze byłem i jestem przeciw zaostrzaniu kar, a wręcz przeciwnie.

Zaostrzanie kar, nie ma wpływu na wynik egzekucji kary. Podzielam Twoje zdanie, że to nic nie zmieni.

Dla mnie bardzo niepokojące jest też rozmywanie przestępstwa jakim jest pedofilia, i nazywanie tego skandalem seksualnym. Skandal seksualny występuje wtedy, gdy np. ksiądz ma dziecko z kochanką, czy ma kochanka, biskup o tym wie i toleruje to. Seks z dziećmi jest przestępstwem. Podobnie jak gwałt.
Więc proszę bez zamiany czynu zwanego przestępstwem na skandal obyczajowy.

Ciekawi mnie, co na to prawo kanoniczne - ksiądz cudzołożnik a komunia św.


Kto ma świadomość grzechu ciężkiego, nie powinien bez sakramentalnej spowiedzi przyjmować Komunii świętej", czytamy w Kodeksie (Kan. 916) oraz w Katechizmie (n.1457). Jest to norma nie tylko o charakterze prawnym, ale i teologicznym, wyraża ona bowiem zalecenie św. Pawła co do badania własnego sumienia "przed przystąpieniem do Stołu Pańskiego" oraz jest zgodna z antycznym zwyczajem spowiedzi kanonicznej grzeszników "wyznających swe winy", którzy zostawali rozgrzeszeni przez dopuszczenie ich do Komunii wielkanocnej. Wspólne uczestniczenie w uczcie eucharystycznej jest najbardziej ewidentnym znakiem wspólnoty z Bogiem i Kościołem. Ten, kto złamał przymierze z Bogiem, musi poddać się procedurze pokuty, a nie ograniczać się do zwykłego aktu skruchy.
więtokradztwo w rozumieniu teologii katolickiej definiuje Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 2120: „Świętokradztwo polega na profanowaniu lub niegodnym traktowaniu sakramentów i innych czynności liturgicznych, jak również osób, rzeczy i miejsc poświęconych Bogu”.

Kan. 916 KPK pozwala w szczególnym przypadku na przystąpienie do Komunii Świętej bez uprzedniego odpuszczenia grzechów ciężkich w sakramencie pokuty. Takie przyjęcie Eucharystii nie będzie uważane za świętokradzkie[1].

Świętokradztwo popełnione przeciw Eucharystii jest grzechem ciężkim, ponieważ jest w niej obecny Chrystus.

Zgodnie z kan. 1367 KPK znieważenie postaci eucharystycznych poprzez: porzucenie albo zabieranie lub też przechowywanie w celu świętokradczym wiąże się z ekskomuniką latae sententiae


Cz maja 23, 2019 20:28
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Kan. 916 - Kto ma świadomość grzechu ciężkiego, nie powinien bez sakramentalnej spowiedzi odprawiać Mszy świętej ani przyjmować Komunii świętej, chyba że istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się. W takim jednak wypadku ma pamiętać o tym, że jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej.

Co wyraża/kryje zwrot: "poważna racja"?


Cz maja 23, 2019 20:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL