Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zdrowie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Zdrowie
Co zrobić, by cholesterol zły i dobry były w normie?
Czy jedzenie jajek jest zdrowe?
Czy to prawda, że mięso czerwone szkodzi zdrowiu, a ryby są bardzo zdrowe?
Czy zieleninę można jeść bez ograniczeń?
Co należy zrobić, by zachowywać sylwetkę na długie lata?
Jak ustrzec się przed nowotworami?
Czy kawa naturalna jest zdrowa?
Jak częste posty są zdrowe?
Jak często korzystaliście z modlitwy o uzdrowienie w Waszym życiu?
Kiedy łamią się kości?
Od czego powstają choroby psychiczne?

Dn, 1,12-15
12 «Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie: niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. 13 Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy jedzący potrawy królewskie, i postąpisz ze swoimi sługami według tego, co zobaczysz». 14 Przystał na to żądanie i poddał ich dziesięciodniowej próbie. 15 A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie. 16 Strażnik zabierał więc ich potrawy i wino do picia, a podawał im jarzyny.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz sty 05, 2023 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Zdrowie
Czy sieć 5G szkodzi zdrowiu?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz sty 05, 2023 9:57
Zobacz profil
Post Re: Zdrowie
pom napisał(a):
Dn, 1,12-15
12 «Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie: niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. 13 Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy jedzący potrawy królewskie, i postąpisz ze swoimi sługami według tego, co zobaczysz». 14 Przystał na to żądanie i poddał ich dziesięciodniowej próbie. 15 A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie. 16 Strażnik zabierał więc ich potrawy i wino do picia, a podawał im jarzyny.

Z tego co wiem, to Jezus nie uznawał prohibicji. Sam popijał wino, a i innym nie żałował tego trunku. Na imprezie, gdy go uczestnikom zabrakło, to ponoć wodę weń przemienił. Patrząc na obrazy przedstawiające wizerunek Jezusa, nie sposób dopatrzyć się brzydkiego wyglądu lub znamion choroby.
Diety jak to diety, wczoraj cukier krzepił (był jego nadmiar), dziś cukier to biała śmierć. W każdym poradniku co innego piszą. Każdy poradnik ma przynieść zysk. Mając służbę dasz jej do przeczytania Księgę Daniela i jesteś do przodu. Sługa pijący wodę i jedzący warzywka jest sługą zdecydowanie tańszym w utrzymaniu, niż sługa jedzący królewskie potrawy.


Cz sty 05, 2023 17:52

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
To na pewno prawdziwe stwierdzenie Nolda.
Jednak jako ze zblizam sie nieublaganie do 75r zycia moge dac kilka odpowiedzi na pytanie Pom'a z naszych wlasnych ( z zona ) obserwacji i doswiadczen:
Ad 1 - jesc stale zywnosc z duza pzewaga dan jarzynowych nad miesnymi, tak co najmniej 60% do 40%, chociaz pozadany stosunek to 80 / 20%
Ad 2 - tak, podobno do 2ch jajek dziennie mozna jesc bez obawy o skutki ujemne, my jemy jajka rzadziej - 2 / 3 x tygodniowo po jednym
Ad 3 - zbyt duza ilosc miesa czerwonego szkodzi zdrowiu, lepiej jesc drob i ryby a ogolnie mieso nieprzetworzone i w niewielkich ilosciach.
Ad 4 - co to znaczy "zielenina" i co to znaczy "bez ograniczen"? Zadawaj bardziej precyzyjne pytania pytania, bedziesz mial dokladniejsze odpowiedzi. Dania warzywne mozna jesc o wiele czesciej niz miesne, ale ilosc jedzenia musi byc taka by nie powodowac tycia, czyli bilans kaloryczny musi byc zachowany.
ad 5 - jesc o polowe mniej niz je przecietny Polak, za to ruszac sie 2 x wiecej, specjalnie gdy jestes miedzy 30 a 40 rokiem zycia. To jest czas gdy metabolizm ciala znaczaco zwalnia, a my dalej jemy tak jak w wieku 20 lat
Unikac cukru ( jest wszedzie, wiec extra cukier jest niepotrzebny ) i soli ( zamiast soli inne przyprawy ). Pic dziennie co najmniej 1.5l wody. Jak najwiecej chodzic lub biegac, odstawic samochod oprocz dalszych podrozy. Poczatek pracy nad stawami po 40 tce ( rozciaganie / streches / weight lifting).
Plywac 2 x w tygodniu przez cale zycie.
Gotowac w domu jedzenie z podstawowych produktow - wspolne gotowanie z zona / partnerka lub dziecmi to fun.
Unikac alkoholu, oprocz lekkich win obiadowych w ilosci najwyzej kieliszek do obiadu.
To taki najbardziej bazowy opis.


Pt sty 06, 2023 1:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
Post mi sie kliknal za szybko, tak wiec ciag dalszy;
Ad 6 - nie wiem i spodziewam sie ze wiekszosc nowotworow ma podloze genetyczne, a sposob zycia tylko moze przyspieszyc ich wystapienie ( np palenie ).
Ad 7 - tak, w ilosci 1 filizanka . kubek dziennie
Ad 8 - nie jestem pewien, mysle ze lepszy jest intermittent posting - nie jedzenie np od 19 wieczorem do 9 rano przy normalnej dzialanosci fizycznej.
Ad 9 - nigdy
Ad 10 - kosci lamia sie w wyniku odwapnienia kosci powodowanej przez ostoporoze w starszym wieku. Cwiczenia i odpowiednia dieta temu przeciwdziala.
Ad. 11 - nie wiem, ale tez zdaje mi sie ze maja w wiekszosci podloze genetyczne.

Mozna by zapytac na jakiej podstawie mozemy dawac takie rady?
Dzisiaj cwiczylismy z 20 latkami w gym i uslyszelismy wiele slow uznania. Nie moge dodac zdjecia, ale to link do krotkiego video gdzie Gosia ( zona ) cwiczy podnoszac prawie 40 kg w martwym ciagu ( 3 serie po 10 powtorzen ) w wieku lat 70 ciu:

https://www.youtube.com/shorts/U60S_Ng2Hrg


Pt sty 06, 2023 1:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Zdrowie
nolda napisał(a):
Diety jak to diety, wczoraj cukier krzepił (był jego nadmiar), dziś cukier to biała śmierć. W każdym poradniku co innego piszą. Każdy poradnik ma przynieść zysk. Mając służbę dasz jej do przeczytania Księgę Daniela i jesteś do przodu. Sługa pijący wodę i jedzący warzywka jest sługą zdecydowanie tańszym w utrzymaniu, niż sługa jedzący królewskie potrawy.


Kto nie ma służby to ma znacznie mniejsze koszty bo nie musi jej utrzymywać 🙂. Właśnie się zastanawiałem dlaczego w takich ilościach pito dawniej wino, miód pitny, piwo. Niby herbaty i kawy nie było, ale najprostszy napój wydaje mi się wrzucić owoce do gotującej się wody i mamy kompot. Także liście mięty były chyba łatwo dostępne. Ponoć mięta znana była już ok 1k lat p.n.e. .
Chyba uważali alkohol za lekarstwo w niewielkich ilościach.


1Tm, 5,23
23 Siebie samego zachowaj czystym! Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twoje niedomagania.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt sty 06, 2023 8:15
Zobacz profil
Post Re: Zdrowie
Tak sobie myślę, że cóż na temat zdrowia mogą wiedzieć ci, którzy o nie dbają. Rozmyślam tak sobie, że może właśnie, ci którzy piją w nadmiarze produkty wysokoprocentowe, palą faje, skręty czy jointy, pożerają chipsy, czekoladki i co tam im w ręce wpadnie, posiadają dogłębną wiedzę na temat swojego zdrowia. Tego ile ich organizm potrafi znieść, przyjąć, przetworzyć, by na końcu wydalić. Czyż właśnie to oni, wiedzą najlepiej z jakimi bolączkami mierzą się ich organy wewnętrzne? A mimo takich nadużyć funkcjonują.
Czy ktoś wyobraża sobie trening, pływanie, czy choćby spacer po sutym posiłku?


Pt sty 06, 2023 10:17

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
Wynika z tego ze wiekszosc Polakow jest ekspertami na tematy zdrowotne, trenujac swoje organizmy w piciu i zbyt obfitym oraz niezdrowym zywieniu od czasow dziecinstwa. No i w bezruchu od momentu upowszechnienia sie internetu. No i oczywiscie dalej funkcjonuja, pytanie tylko jak funkcjonuja? Moze ja w takim razie zadam nastepna krotka serie pytan?
1. Kto z panstwa, ktorzy przekroczyli 50 tke potrafi wstac z lezenia na podlodze nie korzystajac z rak?
2 Kto z panstwa, po przekroczeniu 40 tki potrafi to zrobic i wie jak?
3 Kto z panstwa po przekroczeniu 50 tki potrafi umyc sobie stopy pod prysznicem w pozycji stojacej, tzn utrzymujac balans na jednej nodze myjemy stope drugiej nogi?
4. Kto z panstwa po przekroczeniu 50 tki potrafi zrobic gleboki przysiad na pelnych stopach i z niego wstac?
5. Jak myslicie jaki % Polakow w tym wieku potrafi wykonac te dosc proste cwiczenia?
Niemoznosc wykonania kazdego z nich wplywa na obnizenie naszej jakosci zycia, niektore z nich ( tak jak ruchliwosc kregoslupa ) sa wskaznikami dlugosci naszego zycia.
Oczywiscie zachowanie sprawnosci fizycznej nie determinuje zdrowia, chociaz je wspomaga, trafienie przez powazna chorobe to dalej loteria w ktorej niektorzy przegrywaja pozniej niz inni.


Pt sty 06, 2023 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
Cisza z ktorej wynika, za albo wszyscy uzytkownicy forum sa mlodsi niz przedzial 40 - 50 lat, albo boja sie sprobowac zrobic dane cwiczenia i odpowedziec. Jest to oczywiscie wymagajace wiecej wysilku niz modlitwa o uzdrowienie, ale wydaje mi sie ze niesie ze soba wieksze korzysci.
A jak z toba pom, sprobowales?


Wt sty 10, 2023 1:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Zdrowie
@subadam jeszcze jest możliwość, że ludzie są dziś słabego zdrowia i już po 30tce nie wykonają ćwiczeń o których wspominasz. Swego czasu krążyły memy w Internecie na temat zdrowia po trzydziestce, sądząc po nich, połowa nie dożyje 40tki, a Ty tu prawisz o jakichś ćwiczeniach ;).

pom napisał(a):
Chyba uważali alkohol za lekarstwo w niewielkich ilościach.

alkohol w stężeniu 60-70% konserwuje żywność i chroni przed różnymi zakażeniami bakteryjnymi, grzybami i wirusami, więc w dawnych czasach pełnił ważną funkcję, gdy innych konserwantów do żywności jeszcze nie wymyślono.

Ogólnie zgadzam się z @subadamem odnośnie profilaktyki zdrowotnej, jedynie bym miała zastrzeżenia co do metabolizmu wraz z upływem lat. To nie jest do końca tak, że z wiekiem zwalnia, przecież coraz więcej dzieci i nastolatków ma nadwagę. Po prostu dawniej im młodszym się było, tym więcej człowiek się ruszał, dlatego zapotrzebowanie kaloryczne było większe i tym samym oceniało się na oko, że widocznie metabolizm dzieci i młodzieży jest szybki.
Z wiekiem zmienia się styl życia, zarabiasz pieniądze, więc chcesz za nie kupić czas: zmieniasz autobus na samochód, częściej chodzisz na fast foody czy do restauracji, a rzadziej gotujesz w domu, a jak już to często kupuje się wysoko przetworzoną żywność, bo szybko się zrobi obiad. Zamiast pójść na spacer woli się obejrzeć serial, dziecku podsuwa się tablet żeby mieć spokój lub podrzuca się je na zajęcia pozalekcyjne itp. Po zrobieniu szczerego bilansu może się okazać, że wiek jest tylko wymówką, by usprawiedliwić swoją tuszę.
Na swoim przykładzie: jeszcze po studiach byłam pulpetem, ale z czasem doszłam do takiej wagi, że oddając krew w stacji krwiodawstwa, lekarka zwróciła mi uwagę, że przydałoby się trochę przytyć. Punktem zwrotnym było rozpoczęcie pracy i przez parę lat intensywnego biegania by rozładować stres.
Nie unikam fast foodów, uwielbiam czekoladę czy chipsy, ale mam taki zwyczaj, że do pracy biorę solidne śniadanie, 2 lunche, a potem dwudaniowy obiad w domu, które są względnie zdrowe plus trochę nieregularnego ruchu i spory stres(niestety) zrobiły swoje. Może dawniej nie miałam takiego stresu i praktycznie mało ruchu, ale nawyki żywieniowe niewiele się zmieniły, a waga sporo w dół zleciała. Nie wiem też co takiego jest w jogurtach z żywymi kulturami bakterii, nawet swego czasu dermatolog odradzał na moje problemy z cerą wszelki nabiał, ale okazało się, że takie jogurty mają na mnie dobry wpływ, więc polecam ;).

pom napisał(a):
Jak często korzystaliście z modlitwy o uzdrowienie w Waszym życiu?

Dość regularnie korzystam, według mnie łatwiej trzymać jakąś dietę czy zapisać się na siłownię, niż trwać na modlitwie, bo wiara to coś więcej i stąd też wielu z niej rezygnuje, zwłaszcza gdy w życiu pojawiają się różne trudności.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt sty 10, 2023 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
To jest powazny problem ze dzieci przestaly sie ruszac, swoj czas wolny spedzalem na czytaniu ksiazek, ale rowniez w duzej czesci na podworku, a rozne gry i zabawy wymuszaly czeste bieganie. Potem w okresie nastoletnim i dalej trzeba bylo sporo chodzic zeby chociaz dojsc do najblizszego przystanku autobusowego i potem od przystanku do szkoly. Doszedl rower, ktory uzywalem z duza pzyjemnoscia, a potem stary motocykl ktory wymagal stalego wysilku zeby go zapalic i potem jezdzic. Ruch samochdowy praktycznie nie istnial, albo byl na tyle mly ze na rowerze czulem sie zupelnie bezpiecznie jezdzac po ulicach. To wszystko obecnie zniklo.

Z tym metabolizmem jest oczywiscie roznie u roznych osob, u zony zwolnil dopiero w polowe ostatniej dekady, czyli po 65r zycia, moj ( i wiekszosci mezczyzn jak obserwuje ) zaczal gwaltownie hamowac po przekroczeniu 30 tki.
Co powoduje tak duza ilosc stresu w twoim zyciu ( jesli mozesz odpowedziec )?
U mnie praca w sprzedazy powodowala spory stres, ktory jednak po jakims czasie dalo sie oswoic.


Śr sty 11, 2023 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Zdrowie
Z przysiadami nie mam problemu, tyle że na pełnych stopach to nie jest głęboki na maxa (pośladki nie dotykają podłogi i kostek). Z podnoszeniem się z leżenia na podłodze bez używania rąk nie mam pomysłu, jak to zrobić. Kiedyś robiłem pompki na jednej ręce, ale teraz bym nie ryzykował.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr sty 11, 2023 19:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Zdrowie
subadam napisał(a):
Z tym metabolizmem jest oczywiscie roznie u roznych osob, u zony zwolnil dopiero w polowe ostatniej dekady, czyli po 65r zycia, moj ( i wiekszosci mezczyzn jak obserwuje ) zaczal gwaltownie hamowac po przekroczeniu 30 tki.

W takim razie gratuluję trzymania formy przez tak długi czas. Na tle ogólnych statystyk dotyczących wagi, jest to wyczyn.

subadam napisał(a):
Co powoduje tak duza ilosc stresu w twoim zyciu ( jesli mozesz odpowedziec )?
U mnie praca w sprzedazy powodowala spory stres, ktory jednak po jakims czasie dalo sie oswoic.

Życie pod ciągłą presją, jak zmagasz się ze skutkami stanu zapalnego układu immunologicznego, masz w życiu pod górkę i trudniej niż ludziom, którzy zdrowie mają, jak masz pracę, która z czasem rozwija się w kierunku sporej odpowiedzialności(sektor finansowy) i oczekiwań przełożonych, a dodatkowo rodzinę dotykają różne tragedie i starasz się ich wspierać, to owszem stres można oswoić, zwłaszcza w pracy, ale gdy chodzi o bliskich, gdy dzieją się złe rzeczy... emocjonalnie jest to trudne.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 11, 2023 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Zdrowie
Czyli zycie.
Przed wyjazdem z Polski tez pracowalem w finansach i mimo moich zainteresowac ekonomia powiedzialem sobie ze nigdy wiecej, wole byc rzemieslnikiem niz pracowac w ciaglym stresie.
Potem okazalo sie ze nie wystarczy wykonac produkt, czy usluge - trzeba to jeszcze sprzedac, bo tylko w PRL wszystko samo sie sprzedawalo. :)
W ciagu ostatnich 2 lat stracilismy naszego bliskiego przyjaciela z Berlina, ktory byl dla nas baza i ostoja do wypadow w Europie, a teraz mego szwagra ktore wyjechal latem do swego domu w Polsce by juz nie wrocic.
Odwozilem ich na lotnisko i na pozegnanie powiedzial mi: "Mam nadzieje ze sie jeszcze zobaczymy".
Myslalem wowczas ze chodzi mu o wojne, ale teraz inaczej to widze.


Pt sty 13, 2023 0:09
Zobacz profil
Post Re: Zdrowie
Cytuj:
Sługa pijący wodę i jedzący warzywka jest sługą zdecydowanie tańszym w utrzymaniu, niż sługa jedzący królewskie potrawy.

Ot i myślenie .
Prawidłowy tok myślenia jest taki
- sługa nie jest po to abyś go utrzymywał , ale po to aby pracował .
A sługa będzie dobrze pracował gdy dasz mu dobrze zjeść . Inaczej to nie będzie miał siły pracować .
Jeżeli wykonujesz ciężką pracę wówczas musisz zjeść konkretne rzeczy .
Warzywka i woda to tylko drobny dodatek do mięsiwa .
:-D


Pt sty 13, 2023 23:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL