Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Problem reparacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Problem reparacji
Jak oceniacie ostatnia "wrzute" prezesa Jaroslawa w sprawie reparacji od Niemiec dla Polski za 2 w. sw. ?


Pn wrz 04, 2017 14:28
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji.
Jako kolejny element strategii wpychania Polski w objęcia Moskwy. Ciężko byłoby ocenić inaczej.


Pn wrz 04, 2017 14:52

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Problem reparacji.
No tak tylko ze tak naprawde reparacje naleza sie nam od Rosji, a nie od Niemiec jako % reparacji ktore dostal Zwiazek Radziecki po wojnie, zgodnie z ukladami z Teheranu i Poczdamu.
Niemcy nie mialy nic do gadania w temacie reparacji.


Pn wrz 04, 2017 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji.
subadam napisał(a):
Jak oceniacie ostatnia "wrzute" prezesa Jaroslawa w sprawie reparacji od Niemiec dla Polski za 2 w. sw. ?


Na końcu z tego by były same problemu, bo jak zrobimy sobie z Niemców wroga, to Putin może to wykorzystać.
I tutaj ewentualne reparacje od Niemców to dopiero wtedy jak w Rosji zmieni się ustrój polityczny, a kiedy to nastąpi to nie wiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 04, 2017 16:02
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji.
A dlaczego akurat tylko od Niemiec? Od nich mamy Ziemie "Odzyskane" i majatek pozostawiony przez uciekinierow i wypedzonych. A co mamy od Rosji? Raczej z tamtej strony byly same straty, od 17.wrzesnia 1939 zaczynajac.


Pn wrz 04, 2017 16:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Problem reparacji.
No to szykuje się wojna na dwa fronty, nawet na cztery, bo i Białoruś i Ukraina :? . Osobiście uważam, że powinniśmy dać sobie spokój z jakąkolwiek reparacją.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 04, 2017 16:16
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji.
subadam napisał(a):
No tak tylko ze tak naprawde reparacje naleza sie nam od Rosji
Rosja też nam na razie żadnych reparacji nie da. Bo niby czemu? Należy czekać na podział masy upadłościowej po Rosji, a nie domagać się czegoś nie mając ku temu podstaw.


Pn wrz 04, 2017 16:21

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Problem reparacji
To troche czekania sie wam szykuje :).
A powaznie, to mam wrazenie ze mial to byc straszak dla UE przed zamrozeniem finansow dla Polski + temat odwracajacy uwage od biezacych zagadnien polityki wewnetrznej, tyle ze "strateg z Zoliborza" zapomnial ze strzelac nie ma z czego.
To coraz bardziej niebezpieczna zabawa z zapalkami ze strony "stratega" w polityce zagranicznej na uzytek polityki wewnetrznej, bo ruszajac jeden klocek tego domina raczej nie wiadomo jak wiele z nich padnie i ktore demony przeszlosci wyciagnie sie na swiatlo dzienne.


Pn wrz 04, 2017 21:33
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
subadam napisał(a):
To troche czekania sie wam szykuje :).
W skali historii Polski - niewiele.
Cytuj:
A powaznie, to mam wrazenie ze mial to byc straszak dla UE
Jaki straszak? Że UE się wystraszy, że Kaczyński sobie pokrzyczy?
Cytuj:
temat odwracajacy uwage od biezacych zagadnien polityki wewnetrznej
A to jak najbardziej.
Cytuj:
tyle ze "strateg z Zoliborza" zapomnial ze strzelac nie ma z czego.
To jest zwykle błędne założenie - twierdzenie, że jakiś polityk to idiota. Idiota nie zostałby szefem PiS i nie zdobyłby władzy, którą dysponuje ów "strateg".
Cytuj:
To coraz bardziej niebezpieczna zabawa z zapalkami ze strony "stratega" w polityce zagranicznej na uzytek polityki wewnetrznej
I tutaj znowu masz niestety rację :(


Wt wrz 05, 2017 5:49
Post Re: Problem reparacji
Cytuj:
Jaki straszak? Że UE się wystraszy, że Kaczyński sobie pokrzyczy?

Potrzeba aby suweren dostrzegł jak Jarosław właśnie czynnie zbawia Polskę.


Wt wrz 05, 2017 7:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Problem reparacji
PIS konsekwentnie odwołuje sie do tego, co w człowieku jest najbardziej małe, podłe i wredne - do uczucia zawiści.

Elektorat PIS to ludzie, którym zwyczajnie nie chce się pracować, ale święcie przekonany, że i tak "im się należy"

PIS zaś umiejętnie to przekonanie podsyca i obiecuje, że faktycznie im owo "godne życie" zapewni.

Zmieniają się jedynie źródła finansowania owej "godności". Kiedyś PIS obiecywał, że "godne życie" nierobom sfinansują "łupki", potem że "niepolskie" korporacje, była faza "wystarczyniekraść", a teraz są "reparacje od Niemiec"

Charakterystyczne jest, że o żadnych reparacjach od Rosji w PIS mowy nie ma. Tak samo, chociaż PIS zapluwa się, że nie ma i nigdy nie było żadnych "nazistów", a zawsze byli są tylko "Niemcy", to jakoś "komuniści", "bolszewicy", czy "Sowieci" się w PISowskiej nowomowie w "Rosjan" nie zamieniają.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt wrz 05, 2017 9:46
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
pilaster napisał(a):
PIS konsekwentnie odwołuje sie do tego, co w człowieku jest najbardziej małe, podłe i wredne - do uczucia zawiści.

Elektorat PIS to ludzie, którym zwyczajnie nie chce się pracować, ale święcie przekonany, że i tak "im się należy"

PIS zaś umiejętnie to przekonanie podsyca i obiecuje, że faktycznie im owo "godne życie" zapewni.

Zmieniają się jedynie źródła finansowania owej "godności". Kiedyś PIS obiecywał, że "godne życie" nierobom sfinansują "łupki", potem że "niepolskie" korporacje, była faza "wystarczyniekraść", a teraz są "reparacje od Niemiec"

Charakterystyczne jest, że o żadnych reparacjach od Rosji w PIS mowy nie ma. Tak samo, chociaż PIS zapluwa się, że nie ma i nigdy nie było żadnych "nazistów", a zawsze byli są tylko "Niemcy", to jakoś "komuniści", "bolszewicy", czy "Sowieci" się w PISowskiej nowomowie w "Rosjan" nie zamieniają.

Co wieloletnia zwolenniczka i propagatorka PiS, prof. Staniszkis podsumowała PiS ośmielił lumpiarstwo.


Wt wrz 05, 2017 10:34

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Problem reparacji
subadam napisał(a):
Jak oceniacie ostatnia "wrzute" prezesa Jaroslawa w sprawie reparacji od Niemiec dla Polski za 2 w. sw. ?

Jako konsekwentne rozwalanie Unii od środka. Nie wiem, czy robi to z własnej inicjatywy czy na zlecenie (z braku dowodów i niechęci do teorii spiskowych zakładam tę pierwszą możliwość), ale takie działania leżą ewidentnie w interesie Rosji.
A przy okazji mamy kolejne igrzyska dla ludu. Jest chleb, są igrzyska, więc i słupki poparcia utrzymują się na wysokich poziomach :evil:

A w ramach reparacji od Rosji dobrze będzie, jak PiSowi uda się odzyskać chociaż wrak samolotu :?


Śr wrz 06, 2017 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji
SweetChild napisał(a):
Jako konsekwentne rozwalanie Unii od środka. Nie wiem, czy robi to z własnej inicjatywy czy na zlecenie (z braku dowodów i niechęci do teorii spiskowych zakładam tę pierwszą możliwość),


Kaczyński jest fanem Polski międzywojennej, i do takiej Polski momentami dąży.
Natomiast Polska wraz z Jarosławem :mrgreen: robi co zachód każe, w końcu wszelkie traktaty unijne zostały przez nas podpisane, więc nie wiem gdzie Kaczyński co rozwala?

SweetChild napisał(a):
A w ramach reparacji od Rosji dobrze będzie, jak PiSowi uda się odzyskać chociaż wrak samolotu :?


Niby w jaki sposób? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 06, 2017 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
Kaczyński jest fanem Polski międzywojennej,


Nic podobnego. Kaczyński i cały PIS jest fanem Polski powojennej. Gomułkowsko-gierkowskiej

Cytuj:
i do takiej Polski momentami dąży.


Nie "momentami", tylko nieustannie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr wrz 06, 2017 10:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL