Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Problem reparacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
Natomiast Polska wraz z Jarosławem :mrgreen: robi co zachód każe, w końcu wszelkie traktaty unijne zostały przez nas podpisane, więc nie wiem gdzie Kaczyński co rozwala?

Traktaty nie są wieczne, co ostatnio wyraźnie widać na przykładzie Brexitu. Kaczyński i jemu podobni podsycają nastroje nacjonalistyczne, co osłabia poparcie społeczne dla idei integracji europejskiej.

Robek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
A w ramach reparacji od Rosji dobrze będzie, jak PiSowi uda się odzyskać chociaż wrak samolotu :?

Niby w jaki sposób? :D

Niby skąd ja mam wiedzieć. Zapytaj jakiegoś genialnego stratega z PiS.


Śr wrz 06, 2017 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji
SweetChild napisał(a):
Traktaty nie są wieczne, co ostatnio wyraźnie widać na przykładzie Brexitu. Kaczyński i jemu podobni podsycają nastroje nacjonalistyczne, co osłabia poparcie społeczne dla idei integracji europejskiej.


Podsycać może i podsycają, ale jak przyjdzie co do czego, choćby ten pakiet klimatyczny, to przecież Polski żądz się na to zgodził, a szkody jakie poniesie przez to Polska gospodarka już nikogo nie obchodzą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 06, 2017 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
Podsycać może i podsycają, ale jak przyjdzie co do czego, (...)

Właśnie o to chodzi, że podsycają. W sprawie reparacji wątpię, aby w ogóle przyszło co do czego, więc szanse na przyszły zysk mamy nikłe, za to koszty w przypadku rozpadu Unii na "dwie prędkości" będą znaczące. Czyli typowe awanturnictwo :(


Cz wrz 07, 2017 9:20
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
Akurat rozpad UE na "dwie prędkości" zaproponowały kraje zachodnie. Natomiast reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą za zniszczony kraj. Czy to przejdzie, to inna kwestia, ale warto stworzyć sobie mocną "broń" gdyby Niemcy zaczęli mocniej naciskać na RP i domagać się czegoś, co nie jest nam na rękę.


Cz wrz 07, 2017 9:49
Post Re: Problem reparacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Akurat rozpad UE na "dwie prędkości" zaproponowały kraje zachodnie. Natomiast reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą za zniszczony kraj. Czy to przejdzie, to inna kwestia, ale warto stworzyć sobie mocną "broń" gdyby Niemcy zaczęli mocniej naciskać na RP i domagać się czegoś, co nie jest nam na rękę.

To tylko puste pajacowanie na użytek wyznawców, a nie żadna broń.
Problem odszkodowań wojennych rozwiązano na konferencjach w Jałcie i Poczdamie.
Wszystkie sprawy odszkodowań dla państw bloku wschodniego miała rozpatrywać Międzysojusznicza Komisja Odszkodowań w Moskwie.....no i rozpatrzyła przygarniając sobie lwią część, przyznajac pozostałym państwom, w tym Polsce, okruchy z komunistycznego stołu.
Na konferencji w Londynie w 1952r państwa zachodnie zrezygnowały ze ścigania reparacji, na co ZSRR i pod jego presją od stycznia 1954r oficjalnie zrezygnował z odszkodowań.
Rosjanie nie dość, że nie zapłaciły Polsce ni centa odszkodowań za swoja agresję, to jeszcze ukradły to co winno być przekazane Polsce na mocy ustaleń - czyli 15% z puli odszkodowań.
Jakoś PiS milczy jak grób w sprawie należności od Rosji.
Jedyne o co może ubiegać sie Polska od Niemców to zwrot zagrabionych dzieł sztuki i dóbr kultury.


Cz wrz 07, 2017 10:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji
SweetChild napisał(a):
Właśnie o to chodzi, że podsycają. W sprawie reparacji wątpię, aby w ogóle przyszło co do czego, więc szanse na przyszły zysk mamy nikłe, za to koszty w przypadku rozpadu Unii na "dwie prędkości" będą znaczące. Czyli typowe awanturnictwo :(


Ale to wszystko jest robione na własne życzenie, bo gdyby Polska miała walutę euro, to nikt by nas do drugiej kategorii nigdy nie zepchnął.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 07, 2017 10:27
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Właśnie o to chodzi, że podsycają. W sprawie reparacji wątpię, aby w ogóle przyszło co do czego, więc szanse na przyszły zysk mamy nikłe, za to koszty w przypadku rozpadu Unii na "dwie prędkości" będą znaczące. Czyli typowe awanturnictwo :(


Ale to wszystko jest robione na własne życzenie, bo gdyby Polska miała walutę euro, to nikt by nas do drugiej kategorii nigdy nie zepchnął.

A dotacji w Euro nie da się uszczuplić?


Cz wrz 07, 2017 10:29
Post Re: Problem reparacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Akurat rozpad UE na "dwie prędkości" zaproponowały kraje zachodnie.
Proszę zatem wskazać, jakie kraje, jakie konkretnie działania w tym kierunku podjęły (nie chodzi o opinie pojedynczych polityków).
Cytuj:
Natomiast reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą za zniszczony kraj.
I takie reparacje Polska od Niemiec otrzymała.
Cytuj:
Czy to przejdzie, to inna kwestia
Wiemy przecież, że nie przejdzie. Bo czemu miałoby przejść?
Cytuj:
ale warto stworzyć sobie mocną "broń"
Jaką znowu broń? W jakim sposób to roszczenie poprawia naszą sytuację negocjacyjną w stosunku do Niemiec?

Oczywiście na żadne z tych pytań Yarpen nie odpowie. Wierszówkę odbębnił.

Nie napisze też oczywiście, dlaczego od Rosjan za znacznie większe zniszczenia nie powinniśmy domagać się reparacji. No bo przecież zwierzchnicy tego nie oczekują.

Alus napisał(a):
Jedyne o co może ubiegać sie Polska od Niemców to zwrot zagrabionych dzieł sztuki i dóbr kultury.
A co menela kupionego za 500 złotych obchodzą jakieś dobra kultury?


Cz wrz 07, 2017 10:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji
Alus napisał(a):
A dotacji w Euro nie da się uszczuplić?


A co to ma do tego?
W końcu każdemu krajowi można uszczuplić dotacje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 07, 2017 10:36
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
A dotacji w Euro nie da się uszczuplić?


A co to ma do tego?
W końcu każdemu krajowi można uszczuplić dotacje.

Ano to ma do tego tyle, że najskuteczniejszy argument to kasa.....wszak nie co inne zadecydowało o wygranej PiS, jak obiecana kasa.


Cz wrz 07, 2017 10:59

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Problem reparacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
... Natomiast reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą za zniszczony kraj. ...
Należały się kiedyś. Teraz już nie.

Niezależnie od aspektu prawnego (o czym pisał/a Alus), żądania reparacji są wątpliwe pod względem etycznym. Minęło 73 lata od zakończenia wojny – 3 pokolenia. Pokolenie, które pamiętało wojnę jako ludzie dorośli już właściwie odeszło, najbardziej aktywna zawodowo grupa ludzi należy do pokolenia ich prawnuków. Odszkodowanie mieli by płacić prawnuki prawnukom.
Winy się nie dziedziczy.


Cz wrz 07, 2017 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Problem reparacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Akurat rozpad UE na "dwie prędkości" zaproponowały kraje zachodnie.

Tak, ale pomysł ten jest dla nas niekorzystny, a żądania reparacji to woda na młyn dla takich pomysłów.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Natomiast reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą za zniszczony kraj.

Właśnie w tym cały problem, że jest to baaardzo mało przekonujące :-|


Cz wrz 07, 2017 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Problem reparacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
reparacje od Niemiec jak by nie patrzeć Polsce się należą


Tako orzekło Biuro Polityczne, zatem to prawda. Się należą.

Natomiast reparacje od Rosji się Polsce nie należą. Tako też orzekło Biuro Polityczne.

Zwrócić ponadto należy uwagę, że w pisowskim języku "Polska" oznacza PIS. Zatem chodzi o jakieś "reparacje" dla PIS. Nawet gdyby Niemcy coś zapłaciły, to w zamyśle PIS Polacy mają z tego nie zobaczyć nawet złamanego eurocenta.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz wrz 07, 2017 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem reparacji
Alus napisał(a):
Ano to ma do tego tyle, że najskuteczniejszy argument to kasa.....wszak nie co inne zadecydowało o wygranej PiS, jak obiecana kasa.


Argument w czym? bo jak chcesz liczyś w ten sposób, to Polska jeszcze przez wiele lat będzie państwem drugiej kategorii, w końcu względem Europy zachodniej jesteśmy biednym krajem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 07, 2017 15:31
Zobacz profil
Post Re: Problem reparacji
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Ano to ma do tego tyle, że najskuteczniejszy argument to kasa.....wszak nie co inne zadecydowało o wygranej PiS, jak obiecana kasa.


Argument w czym? bo jak chcesz liczyś w ten sposób, to Polska jeszcze przez wiele lat będzie państwem drugiej kategorii, w końcu względem Europy zachodniej jesteśmy biednym krajem.

Argument PiS wstajemy z kolan.
Więc za ewentualną finansową karę winni będą Macron, Merkel - na nich kieruje się nienawiść za większe zubożenie Polski.


Cz wrz 07, 2017 15:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL