Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Jakie ustrój powinna mieć Polska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Powiedzmy że chciałbym aby w państwie władzę mieli odpowiedni ludzie. Nie jestem naczelnikiem państwa aby mieć wpływ personalny na ludzi.;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Jakikolwiek naczelnik panstwa tez nie ma zadnego wplywu na to zeby panstwem rzadzili odpowiedni ludzie, co jasno pokazuje przyklad Pilsudskiego i dobor ludzi ktory on zrobil i ktorzy rzadzili Polska miedzy 33 a 39r.
Obecne decyzje Kaczynskiego tez nie sa za dobre co wybornie pokazuje przyklad np Macierewicza, Ziobry i chocby Szyszko czy Kurskiego.
To ze chcialbys zeby rzadzili wlasciwi ludzie moze troszeczke zalezec od ciebie w demokracji, albo wogole nie zalezec od ciebie w monachii, panstwie autorytarnym czy dyktaturze.


Pt lis 24, 2017 22:54
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
ErgoProxy napisał(a):
Widzisz, a przychylasz się w sąsiednim wątku do opinii felka, że kultura winy to nie zniewolenie.

Przepraszam, ja tylko na chwilkę. Chciałem tylko powiedzieć, że kultura winy to także zniewolenie. Dziękuję.


Pt lis 24, 2017 23:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Skoro zniewolenie to co nie jest zniewoleniem? pełna niezależność od poczucia winy i sumienia?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 23:05
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Szatanuchizm. Oni są wolni od... właściwie to oni po prostu są wolni od. Obawiam się jednak, że są zniewoleni do demonstrowania, jak bardzo są wolni od. : )


Pt lis 24, 2017 23:08
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Andy72 napisał(a):
Skoro zniewolenie to co nie jest zniewoleniem? pełna niezależność od poczucia winy i sumienia?

Miało być na chwilkę, bo to nie ten wątek. Tak, dokładnie tak jak to ująłeś.


Pt lis 24, 2017 23:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
To nie jest prawdziwa wolność.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 23:14
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
A co to za wolność jak ma się poczucie winy i wyrzuty sumienia?


Pt lis 24, 2017 23:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Wyrzuty sumienia są jak się zrobi źle:
więc albo nie robić źle - to wolność
albo robić i nie mieć wyrzutów - to psychopatia

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 23:22
Zobacz profil
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Andy72 napisał(a):
Wyrzuty sumienia są jak się zrobi źle:
więc albo nie robić źle - to wolność
albo robić i nie mieć wyrzutów - to psychopatia

Wybór jest chyba oczywisty.


Pt lis 24, 2017 23:29

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
A co to ma wspolnego z przyszlym ustrojem Polski ?
Wont !!!


Pt lis 24, 2017 23:38
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
I za rzeź, i za burdele wojskowe, i sądzili ich w ogóle po wojnie, i wieszali, jak udowodnili winę – podług etyki zwycięzców na wojnie, czyli na zasadzie: "bo możemy". Koreańczyków zresztą Japonia cięgiem za coś przeprasza, bo ci nie chcą odpuścić i stale wynajdują preteksty, że Japończycy się jeszcze nie dość naprzepraszali. A chodzi oczywiście już tylko o to, kto kogo upokorzy.

A Cesarz jest szlachetny tak samo, jak szlachetny był, dajmy na to, Bolesław Chrobry – chociaż nie gwałci osobiście wrażych księżniczek i nie wybija poddanym zębów za głupoty. Andy, zdaje mi się, czy Ty wolisz monarchię od demokracji? Monarcha zawsze jest najszlachetniejszy i najznamienitszy, albo jest tylko operetkową dekoracją, pajacem na kiju. Jego sprawa, jak sobie ten status zapewnia i podtrzymuje.


So lis 25, 2017 14:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
czy Ty wolisz monarchię od demokracji? Monarcha zawsze jest najszlachetniejszy i najznamienitszy

Monarchia tak, ale tylko wtedy gdy monarcha jest na niezwykle wysokim poziomie, tak jak był Jan Paweł II, to że ktoś się urodził monarchą nic nie daje. A jak brak jest takiego monarchy to lepsza jest arystokracja, ALE tylko wtedy gdy na poziomie, bo zwykle nie. Więc zostaje Rzeczpospolita, coś innego od Demokracji.
Popatrz na historię Rzymu, tam monarchia się zdegenerowała aż wypędzono Terkwiniusza Pysznego i powstała Republika, co oznaczało rozkwit Rzymu, rozwój cywilizacji i prawa. Aż do czasów antychrysta Juliusza Cezara, który chciał być bogiem, i od tego czasu Rzym opanowali zdegenerowani cesarze.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Z tego co Andy do tej chwili napisal to wynika ze chce panstwa opiekunczego, ktore najlepiej udalo sie panstwom skandynawskim majacym ustroj socjaldemokratyczny, jezeli chce monarchii to trzeba zapytac jakiej, absolutnej czy konstytucyjnej jak wspolczesne monarchie konstytucyjne w zach. Europie ?
Czym byla wedlug Andy'ego Rzeczpolspolita ?


So lis 25, 2017 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jakie ustrój powinna mieć Polska
Rzeczpospolita - może taka jak Polska przed rozbiorami gdzie wybierano władców jak świetnego Sobieskiego? A może trzeba by wzorować się na Republice Rzymskiej?
Daleko tu do państwa opiekuńczego, to oszalali cesarze jak Neron i Kaligula rozdawali zboże pospólstwu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL