Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Pytanie o panstwo prawa 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
zefciu napisał(a):
A czy ja nie dopuszczam PiS-u do udziału w demokracji?

Tylko, że udzielając komunistom biernego prawa wyborczego tym samym dopuszczasz możliwość powierzenia im władzy. To jest równoznaczne.


Śr sty 31, 2018 11:41

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
medieval_man napisał(a):
, nadal uważałbym Bolka za autorytet i chciał mu zaufać.
To on z racji swojej moralnej mierności wysługiwał się reżimowi, a potem miał najwyższą władzę.

Czekałem na ten argument : czy zatem Wałęsę nie obejmuje prawo do chrześcijańskiego miłosierdzia ??
Dodam, że też nie uważam go za autorytet ( prezydentura...) niemniej trzeba mu oddać zasługi, zwłaszcza w stanie wojennym.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr sty 31, 2018 11:45
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
zepp napisał(a):
Czekałem na ten argument: czy zatem Wałęsę nie obejmuje prawo do chrześcijańskiego miłosierdzia ??

A my chcąc mu miłosierdzia udzielić czekamy, żeby wreszcie o te wybaczenie poprosił.


Śr sty 31, 2018 11:51
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Cytuj:
Jeśli byłbym tego samego zdania, co ty, nadal uważałbym Bolka za autorytet i chciał mu zaufać.

Dobre.....Bolek zmuszony przez towarzyszy do podpisu jest godzien pogardy, ale już towarzysze to nie mierni twórcy reżimu i nie oprawcy........


Śr sty 31, 2018 11:55

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
mikkel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Większość tych, co sami siebie nazywają "antyfaszystami" to po prostu zwykłe lewaki i komuchy,


Zwykłe lewaki i komuchy przeróżnie siebie nazywają. Jedni być może i antyfaszystami, inni - "dobrą zmianą".

Była już dyskusja o nieprzystawaniu starych definicji do nowych czasów, tu jest to ewidentne.
Teraz wszystko jest hybrydowe : prawica jest prawicowa w sferze nadbudowy, w gospodarce i polityce socjalnej skrajnie lewicowa.
Lewica oczywiście niesie hasła równościowo-liberalne, i w sumie niewiele się zmieniła, ( przestała być np. sztandarowo antyklerykalna) choć w gospodarce potrafiła być liberalna...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr sty 31, 2018 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Cytuj:
Jeśli pracowały na takich stanowiskach, jak towarzysz Piotrowicz i robiły takie rzeczy, jak towarzysz Piotrowicz – tak.


Niech sie dowiem gdzie pracował Piotrowicz? I co takiego uczynił? Jakie rzeczy??

W SN od 26 lat zasiadają sędziowie prlowscy..donosiciele, i wspołpracownicy ciekawe jaki oni mieli wpływ na kształtowanie przez ten czas prawa...i konstytucji :)


Śr sty 31, 2018 11:58
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
zepp napisał(a):
Czekałem na ten argument: czy zatem Wałęsę nie obejmuje prawo do chrześcijańskiego miłosierdzia ??

A my chcąc mu miłosierdzia udzielić czekamy, żeby wreszcie o te wybaczenie poprosił.

Wystarczy aby mu Bóg wybaczył.


Śr sty 31, 2018 12:00

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
zepp napisał(a):
Czekałem na ten argument: czy zatem Wałęsę nie obejmuje prawo do chrześcijańskiego miłosierdzia ??

A my chcąc mu miłosierdzia udzielić czekamy, żeby wreszcie o te wybaczenie poprosił.

A czy towarzysz Piotrowicz pokajał się za błędy młodości, że go tak hojnie obdarowano miłosierdziem ?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr sty 31, 2018 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
zepp napisał(a):
felek_ napisał(a):
zepp napisał(a):
Czekałem na ten argument: czy zatem Wałęsę nie obejmuje prawo do chrześcijańskiego miłosierdzia ??

A my chcąc mu miłosierdzia udzielić czekamy, żeby wreszcie o te wybaczenie poprosił.

A czy towarzysz Piotrowicz pokajał się za błędy młodości, że go tak hojnie obdarowano miłosierdziem ?


Jakie błedy? Co takiego zrobił? Ciagle pytam a odpowiedzi nie ma...a zapytam; popierałes PiS gdy uchwalił w sejmie lustracje i dekomunizację? Czy TK , z prof. Geremkiem i PO, gdy to uwalili?


Śr sty 31, 2018 12:18
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
Tylko, że udzielając komunistom biernego prawa wyborczego tym samym dopuszczasz możliwość powierzenia im władzy. To jest równoznaczne.
Podobnie jak bierne prawo wyborcze posiada np. pan Mietek – bezdomny alkoholik z delirką żyjący pod mostem. Nie postuluję, by mu to prawo odbierać. Ale nie twierdzę, że powinien rządzić.


Śr sty 31, 2018 12:27
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
zefciu napisał(a):
Podobnie jak bierne prawo wyborcze posiada np. pan Mietek – bezdomny alkoholik z delirką żyjący pod mostem. Nie postuluję, by mu to prawo odbierać. Ale nie twierdzę, że powinien rządzić.

Przez to, że nie odbierałbyś mu biernego prawa wyborczego dopuszczasz, że może rządzić, a to oznacza, że godzisz się na powierzenie tej osobie władzy.


Śr sty 31, 2018 12:45
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
zefciu napisał(a):
Podobnie jak bierne prawo wyborcze posiada np. pan Mietek – bezdomny alkoholik z delirką żyjący pod mostem. Nie postuluję, by mu to prawo odbierać. Ale nie twierdzę, że powinien rządzić.

Przez to, że nie odbierałbyś mu biernego prawa wyborczego dopuszczasz, że może rządzić, a to oznacza, że godzisz się na powierzenie tej osobie władzy.

Przy czym wygra jako komunista, a nie farbowany lis, który zawsze stoi po właściwej stronie.


Śr sty 31, 2018 12:52
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
Przez to, że nie odbierałbyś mu biernego prawa wyborczego dopuszczasz, że może rządzić, a to oznacza, że godzisz się na powierzenie tej osobie władzy.
Bzdura! Na tym polega właśnie demokracja przedstawicielska, że prawo do bycia wybranym do władzy ma jak najszersze grono ludzi i to wyborca, a nie odgórny zakaz decyduje, kto powinien, a kto nie powinien rządzić. Ja wiem, że Tobie się marzy powrót do PRL, gdzie to partia rządząca decyduje, kto ma prawo być wybrany, ale na szczęście te czasy minęły (i miejmy nadzieję – nie uda się ich Wam przywrócić).


Śr sty 31, 2018 12:57
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
zefciu napisał(a):
Bzdura! Na tym polega właśnie demokracja przedstawicielska, że prawo do bycia wybranym do władzy ma jak najszersze grono ludzi i to wyborca, a nie odgórny zakaz decyduje, kto powinien, a kto nie powinien rządzić. Ja wiem, że Tobie się marzy powrót do PRL, gdzie to partia rządząca decyduje, kto ma prawo być wybrany, ale na szczęście te czasy minęły (i miejmy nadzieję – nie uda się ich Wam przywrócić).

OK, ale to nie ja, a Ty twierdziłeś, że nie powinno się takim osobom powierzać władzy. Ja tylko wykazałem związek przyczynowo-skutkowy.


Śr sty 31, 2018 13:05
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
OK, ale to nie ja, a Ty twierdziłeś, że nie powinno się takim osobom powierzać władzy. Ja tylko wykazałem związek przyczynowo-skutkowy.
Nie wykazałeś. Władzę powierzają politykom wyborcy. Więc „nie należy komuś powierzać władzy” nie musi oznaczać „należy odebrać mu prawo wyborcze”, a może „nie należy głosować na ugrupowanie, w którym zasiada”.


Śr sty 31, 2018 13:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL