Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
Cytuj:
A czasem niewypełnienie obietnic skutkuje negatywnymi konsekwencjami, jak choćby podwyższenie wieku emerytalnego skutkuje brakiem miejsc pracy.

Cytuj:
Walnąłeś jak kulą w płot :D ....akurat w 2014 po podwyższeniu wieku emerytalnego bezrobocie w RP spadło o 2%
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... 8,4,1.html

Cytuj:
Alus, najpierw twierdzisz, że zmiana wieku emerytalnego wpływa na rynek pracy, a już za chwilę, że nie wpływa. Zdecyduj się.

W 2014r wiek emerytalny nie miał przełożenia na miejsca pracy, bo od 2013r kończył sie czas kryzysu i rozpoczął czas koniunktury gospodarczej w świecie, które aktualnie osiągnął apogeum.
Jak wieszczą ekonomiści, już w tym roku rozpocznie się zjazd w dół :(

agust napisał(a):
Gdy weszło w życie 500+, wyraziłem zadowolenie z tego faktu w gronie kilku przypadkowych ludzi. Reakcje były raczej pozytywne, a zaatakował mnie człowiek w średnim wieku, pracujący jako kierowca w przedszkolu. - Powinni zwiększyć fundusze na programy socjalne, i dać pieniądze instytucjom, a nie do podejrzanych społecznie rodzin. Zrozumiałem: przecież kierowca też liczył na podwyżkę pensji, a co dopiero dyrektorzy, nauczyciele, opiekunowie, przedszkolanki, pracownicy socjalni, doradcy w poradniach dla społecznie nieprzystosowanych - a oni dali takim.... Pozdrawiam wszystkie WIELODZIETNE RODZINY. Słowo MAMA, jest najpiękniejszym słowem świata.

Fajnie, że pozdrawiasz wielodzietne rodziny, pozdrawiasz także zapewne te, które mają miesięczny dochód na osobę w granicach 2-3 tys zł (znam takie) i otrzymały 500+, które wydają na zbytki, gdy tymczasem taka początkująca nauczycielka otrzymuje pensję brutto 2340zł.
500+ nie jest socjalem, ale politycznym kampanijnym rozdawnictwem pieniędzy, na które składają sie często ubogie matki z jednym dzieckiem, a których to rozdawnictwo nie dotyczy, bo ich dochód na osobę jest wyższy o 4 zł od 800 zł.


Pt wrz 28, 2018 8:05

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
IrciaLilith napisał(a):
Co do 500+ mimo że sporo mi osobiście daje, trójka dzieci robi swoje, to uważam że nie jest to wcale społecznie korzystne, bo aby komuś dać komuś trzeba jeszcze więcej zabrać i często to te same osoby...

Chociaż oczywiście aby komuś dać komuś trzeba jeszcze więcej zabrać, to właśnie nie są to te same osoby. Do 500+ dokładają się osoby, które nic z tego programu nie dostają. Beneficjenci też się dokładają, ale dużo więcej dostają, więc ostatecznie są na plusie.

IrciaLilith napisał(a):
Ale ja nie popieram też tego że moje dzieciaki mają darmowe bilety,stypendia edukacyjne itd od miasta, ot taka hipokryzja, bo nie popieram, ale jak dają to korzystam.

Nawet JKM brał kasę od UE, której nie cierpi :twisted:

Dla mnie hipokryzja zaczyna się z chwilą, gdy jesteś przeciw, ale głosujesz za, bo na tym zyskasz.

IrciaLilith napisał(a):
Bo dostrzegam długoterminowe wady systemów socjalnych. Ma to oczywiście sporo plusów, ale mimo że jak powiedziałam mam osobiste korzyści to dostrzegam ciemne strony, których większość po prostu nie widzi.

A może ta większość też dostrzega ciemne strony, ale uważa, że plusy przeważają nad minusami?

IrciaLilith napisał(a):
Zamiast zabierać tyle, że aby ludzie poczuli, że dadzą radę pod względem finansowym wychować dzieci dopiero jak rząd da pewną kwotę to może by po prostu aż tyle nie zabierać?

Było już wielokrotnie wspominane w tym wątku, ale wspomnę po raz kolejny: w czasach PRLu było dużo trudniej, a rodziło się więcej dzieci. I generalnie większe problemy z przyrostem naturalnym mają kraje bogate.

IrciaLilith napisał(a):
Policz ile tego co zarabiasz trafia do państwa, policz nie tylko bezpośrednie podatki, ale także to co oddajesz przez vat i akcyzę to może zrozumiesz pewne paradoksy systemu socjalnego i biurokratycznego, bo uwzględnij ile z tej wspólnej puli idzie na biurokrację.

A Ty policzyłaś? Jak policzyłaś, to przedstaw swoje obliczenia, a jak nie, to... policz ;)

IrciaLilith napisał(a):
Wiesz co moim zdaniem jest chore w systemie 500+ ? Ogromne premiowanie kolejnych dzieci , tak jakby dziecko urodzone jako piąte miało większe potrzeby niż to pierwsze czy drugie.

Na drugie jest 500 zł i na kolejne też 500 zł. Gdzie jest to ogromne premiowanie?

IrciaLilith napisał(a):
Widząc stopień samodzielności moich dzieciaków aż kusi, aby nagle moje dochody na krótko wzrosły co by ciągnąć wysokie chorobowe, bo zapewniam że w ciąży będę się źle czuć, a potem macierzyńskie i sobie zrobić kolejne dzieci. Tylko czy to brzmi jak odpowiedzialne rodzicielstwo czy biznesplan? Nie mówię że ktokolwiek tak serio myśli, (...)

Jak nikt tak serio nie myśli, to uprawiasz tu czystą gdybologię :?


Pt wrz 28, 2018 8:41
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Myślę, że szoki się zaczną, kiedy przedostatnie dziecko skończy osiemnaście lat i z budżetu rodzinnego ubędzie od ręki tysiąc, a podwyżki wszystkiego zostaną. Ale dla rozpuszczonych przez system pań, to będzie za późno. Dla rozsypującego się ZUSu, dociążonego (być może) przez Populizm i Socjalizm, emeryturą dla tych pań - też.


Pt wrz 28, 2018 8:54

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Myślę, że szoki się zaczną, kiedy przedostatnie dziecko skończy osiemnaście lat i z budżetu rodzinnego ubędzie od ręki tysiąc(...)

Raczej 500 :?:


Pt wrz 28, 2018 8:59
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
1000. Bo to ostatnie niepełnoletnie też z automatu traci uprawnienia, jeśli oxzywiście, choć tatuś zarabia.


Pt wrz 28, 2018 9:26

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
1000. Bo to ostatnie niepełnoletnie też z automatu traci uprawnienia, jeśli oxzywiście, choć tatuś zarabia.

Może to jakiś szczególny przypadek :?

Standard jest taki:
- dwójka niepełnoletnich dzieci = 500 zł
- jedno niepełnoletnie dziecko = 0 zł


Pt wrz 28, 2018 9:39
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Dwójka niepełnoletnich dzieci to często dochód na członka rodziny poniżej granicy. Szczególnie, jeśli starsze się uczy/ą. U znajomych od ręki przepadło 1000, bo jedno starsze się wykształciło, drugie dorosło a trzecie, małoletnie, też straciło uprawnienia.
500 złotych w plecy to też różnica, jak przypuszczam?


Pt wrz 28, 2018 9:52

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Po co jest 500+ ?
Kael napisał(a):
Dwójka niepełnoletnich dzieci to często dochód na członka rodziny poniżej granicy.

Nie wiem, na ile częsty, w każdym razie przypadek szczególny.

Kael napisał(a):
500 złotych w plecy to też różnica, jak przypuszczam?

Pewnie tak, aczkolwiek przypuszczam, że dwa razy mniejsza niż 1000 złotych ;)


Pt wrz 28, 2018 9:56
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Nie ma premiowania za kolejne dziecko, ale też oczekiwanego efektu 500+, wzrostu dzietności nie ma.....w 2017 urodziło sie 404 tys dzieci - w 2008-2010 rodziło się od 413 300 tys do 417 586 tys dzieci, bez dodatku 500+ - 2018r zapowiada się, że liczba urodzeń nie sięgnie 400 tys.


Pt wrz 28, 2018 11:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL