Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Po co jest 500+ ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Po co jest 500+ ?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
A czasem wypełnienie obietnic skutkuje negatywnymi konsekwencjami, jak choćby obniżenie wieku emerytalnego skutkuje brakiem rąk do pracy

A czasem niewypełnienie obietnic skutkuje negatywnymi konsekwencjami, jak choćby podwyższenie wieku emerytalnego skutkuje brakiem miejsc pracy.

Walnąłeś jak kulą w płot :D ....akurat w 2014 po podwyższeniu wieku emerytalnego bezrobocie w RP spadło o 2%
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... 8,4,1.html


Cz wrz 27, 2018 11:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Po co jest 500+ ?
Alus napisał(a):
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
A czasem wypełnienie obietnic skutkuje negatywnymi konsekwencjami, jak choćby obniżenie wieku emerytalnego skutkuje brakiem rąk do pracy

A czasem niewypełnienie obietnic skutkuje negatywnymi konsekwencjami, jak choćby podwyższenie wieku emerytalnego skutkuje brakiem miejsc pracy.

Walnąłeś jak kulą w płot :D ....akurat w 2014 po podwyższeniu wieku emerytalnego bezrobocie w RP spadło o 2%
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... 8,4,1.html

Alus, najpierw twierdzisz, że zmiana wieku emerytalnego wpływa na rynek pracy, a już za chwilę, że nie wpływa. Zdecyduj się.


Cz wrz 27, 2018 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ej, a może po prostu na bezrobocie wpływają różne czynniki nie tylko wiek emerytalny,np szeroko pojęta demografia, możliwości utrzymania rodziny przez jedną osobę, sensowność samej rejestracji jako osoba bezrobotna, przedsiębiorczość itd, itp

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 20:19
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Może, ale z tego nic nie wynika.. Powinno zaś wynikać, i to w sposób nieodparty, że polityka partii X nielubianej przez użyszkodnika Y jest be - i żeby dało się gonić tego króliczka możliwie jak najdłużej. A czy taka rozmowa jest beze sęsu? Może jest, ale zrozum, że ludzie nieobdarzeni zmysłem naukowca tez muszą czymś zajmować mózgi i czas. :P


Cz wrz 27, 2018 20:55

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co jest 500+ ?
Użyszkodnik - Ergo genialne :D :D :D

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 21:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Po co jest 500+ ?
Genialne, tyle, że nie jego: viewtopic.php?p=252830#p252830

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz wrz 27, 2018 21:31
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Właśnie, nie moje. Moje jest za to ubogacanie kulturowe - cultural enrichment.


Cz wrz 27, 2018 22:00

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co jest 500+ ?
Jako nick nie jego ,ale użycie w tym kontekście i tak zasługuje na moją nic nie wartą pochwałę :P

Co do 500+ mimo że sporo mi osobiście daje, trójka dzieci robi swoje, to uważam że nie jest to wcale społecznie korzystne, bo aby komuś dać komuś trzeba jeszcze więcej zabrać i często to te same osoby...
Ale ja nie popieram też tego że moje dzieciaki mają darmowe bilety,stypendia edukacyjne itd od miasta, ot taka hipokryzja, bo nie popieram, ale jak dają to korzystam.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 22:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Po co jest 500+ ?
A dlaczego nie popierasz ?
Jezeli jestescie rodzina o niskich dochodach to chyba jest to spora pomoc dla ciebie i dzieci.


Pt wrz 28, 2018 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co jest 500+ ?
Bo dostrzegam długoterminowe wady systemów socjalnych. Ma to oczywiście sporo plusów, ale mimo że jak powiedziałam mam osobiste korzyści to dostrzegam ciemne strony, których większość po prostu nie widzi.
Zamiast zabierać tyle, że aby ludzie poczuli, że dadzą radę pod względem finansowym wychować dzieci dopiero jak rząd da pewną kwotę to może by po prostu aż tyle nie zabierać?

Policz ile tego co zarabiasz trafia do państwa, policz nie tylko bezpośrednie podatki, ale także to co oddajesz przez vat i akcyzę to może zrozumiesz pewne paradoksy systemu socjalnego i biurokratycznego, bo uwzględnij ile z tej wspólnej puli idzie na biurokrację.

Wiesz co moim zdaniem jest chore w systemie 500+ ? Ogromne premiowanie kolejnych dzieci , tak jakby dziecko urodzone jako piąte miało większe potrzeby niż to pierwsze czy drugie. Widząc stopień samodzielności moich dzieciaków aż kusi, aby nagle moje dochody na krótko wzrosły co by ciągnąć wysokie chorobowe, bo zapewniam że w ciąży będę się źle czuć, a potem macierzyńskie i sobie zrobić kolejne dzieci. Tylko czy to brzmi jak odpowiedzialne rodzicielstwo czy biznesplan? Nie mówię że ktokolwiek tak serio myśli, dla wielu rzeczywiście jest to upragniona możliwość pozwolenia sobie na stworzenie rodziny wielodzietnej, ale... pracuję z specyficzną grupą ludzi i powiem że od czasu 500+ nagle jest wysyp dzieciaczków, w niektórych przypadkach to dobrze, ale z zasady jeśli człowiek nie radzi sobie sam ze sobą to dziecko to nie jest dobry pomysł...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 28, 2018 2:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Po co jest 500+ ?
ErgoProxy napisał(a):
Właśnie, nie moje. Moje jest za to ubogacanie kulturowe - cultural enrichment.

Też nie: viewtopic.php?f=26&t=25748&p=545150&hilit=u%C5%BCyszkodnik#p545150
viewtopic.php?f=27&t=30536&p=651213&hilit=u%C5%BCyszkodnicy#p651213
viewtopic.php?f=18&t=33036&p=860844&hilit=u%C5%BCyszkodnicy#p860844 itd.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 28, 2018 4:18
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
Ależ tak.

Z tym że ja tego użyłem odnośnie - nie pamiętam już, chyba szło o nazioli czy inną subkulturę dresopodobną - zabrakło mi angielskiego zwrotu w każdym razie i napisałem coś o enriching the culture, w sensie, że oni nie robią nic, co by wzbogacało kulturę ich narodu. Ale takiego związku frazeologicznego w angielszczyźnie zdaje się nie było, a ja na dodatek użyłem go do wyrażenia takiej komicznej dosyć pogardy dla rzeczonych dresów. Krótko mówiąc, sam wyszedłem na takiego niezbornego, co bardzo by chciał kulturowo ubogacić. :)

No i 4chan to podchwycił.


Pt wrz 28, 2018 6:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Po co jest 500+ ?
ErgoProxy napisał(a):
Z tym że ja tego użyłem odnośnie - nie pamiętam już, chyba szło o nazioli czy inną subkulturę dresopodobną - zabrakło mi angielskiego zwrotu w każdym razie i napisałem coś o enriching the culture, w sensie, że oni nie robią nic, co by wzbogacało kulturę ich narodu

Pamięć może odświeżyć wyszukiwarka, której użyłam. Na forum polskim obowiązuje język polski i o takie słowo "toczymy boje". Tu Ergo jest na dalszym miejscu, a Otto_Katz i zefciem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 28, 2018 6:17
Zobacz profil
Post Re: Po co jest 500+ ?
To mam pytanie strategiczne - czy Małgoś wie w ogóle, co to 4chan?


Pt wrz 28, 2018 6:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Po co jest 500+ ?
Gdy weszło w życie 500+, wyraziłem zadowolenie z tego faktu w gronie kilku przypadkowych ludzi. Reakcje były raczej pozytywne, a zaatakował mnie człowiek w średnim wieku, pracujący jako kierowca w przedszkolu. - Powinni zwiększyć fundusze na programy socjalne, i dać pieniądze instytucjom, a nie do podejrzanych społecznie rodzin. Zrozumiałem: przecież kierowca też liczył na podwyżkę pensji, a co dopiero dyrektorzy, nauczyciele, opiekunowie, przedszkolanki, pracownicy socjalni, doradcy w poradniach dla społecznie nieprzystosowanych - a oni dali takim.... Pozdrawiam wszystkie WIELODZIETNE RODZINY. Słowo MAMA, jest najpiękniejszym słowem świata.


Pt wrz 28, 2018 7:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL