Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami 
Autor Wiadomość
Post Karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami
Propagandyści PISu w odmętach szaleństwa:

"I tak to powinno działać! Drakońska kara za skatowanie psa. Sąd w USA wydał wysoki wyrok dla Radosława Cz., Polaka, który znęcał się nad swoim psem. Mężczyzna został skazany na 8 lat więzienia. Prokuratorzy wnioskowali o karę od 10 do 15 lat więzienia."

http://telewizjarepublika.pl/i-tak-to-p ... 62667.html


Śr mar 28, 2018 11:17

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie bardzo rozumiem? Chyba dobrze, że dostał taki wyrok?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 28, 2018 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja mam mieszane uczucia. W polskim prawodawstwie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym jest max 10 lat. Za znęcanie się nad ludźmi max 5 lat, a ze szczególnym okrucieństwem max 10 lat. Za znęcanie się nad zwierzętami max 5 lat. I nie wiem, czy juz tu nie zostały zachwiane proporcje.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 28, 2018 11:54
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kozioł napisał(a):
Ja mam mieszane uczucia. W polskim prawodawstwie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym jest max 10 lat. Za znęcanie się nad ludźmi max 5 lat, a ze szczególnym okrucieństwem max 10 lat. Za znęcanie się nad zwierzętami max 5 lat. I nie wiem, czy juz tu nie zostały zachwiane proporcje.

Tyle tylko, że gdy w Polsce maksymalna kara to dożywocie, to w USA zasądzają np. 3X dożywocie.


Śr mar 28, 2018 12:22
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Nie bardzo rozumiem? Chyba dobrze, że dostał taki wyrok?

Dlaczego dobrze?


Śr mar 28, 2018 12:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Tyle tylko, że gdy w Polsce maksymalna kara to dożywocie, to w USA zasądzają np. 3X dożywocie.
A co to ma do rzeczy ?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 28, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Tyle tylko, że gdy w Polsce maksymalna kara to dożywocie, to w USA zasądzają np. 3X dożywocie.
A co to ma do rzeczy ?

Ano to, że dla Polaków 8 lat za skatowanie psa to drakońska kara, gdy tymczasem w USA normalna.


Śr mar 28, 2018 13:53
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kozioł napisał(a):
I nie wiem, czy juz tu nie zostały zachwiane proporcje.

Proporcje zostały zachwiane już w momencie, gdy zaczęto karać ludzi za znęcanie się nad zwierzętami.


Śr mar 28, 2018 14:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek_ napisał(a):
Kozioł napisał(a):
I nie wiem, czy juz tu nie zostały zachwiane proporcje.

Proporcje zostały zachwiane już w momencie, gdy zaczęto karać ludzi za znęcanie się nad zwierzętami.

Nie zgodzę się z tobą. Są pewne granice bestialstwa nie akceptowane przez społeczeństwo. Gdybym widział, ze ktoś dla zabawy kopie uwiązanego psa, to sam bym mu mordę obił, tak wychowawczo, bez wyrzutów sumienia. Czasami na prawdę żałuję, że zanikła w naszej kulturze kara chłosty.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 28, 2018 14:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z kolei ja uważam, że człowiek, który potrafi znęcać się nad zwierzętami musi mieć upośledzone sumienie i empatię, więc powinien zostać odizolowany od społeczeństwa, ponieważ jest niebezpieczny. Wyjść ewentualnie mógłby po odbyciu odpowiedniej terapii uwrażliwiającej - zakładając, że nie są to problemy neurologiczne, które uleczalne nie są.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 28, 2018 15:07
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kozioł napisał(a):
Są pewne granice bestialstwa nie akceptowane przez społeczeństwo.

Zgadzam się.

Soul33 napisał(a):
Z kolei ja uważam, że człowiek, który potrafi znęcać się nad zwierzętami musi mieć upośledzone sumienie i empatię,

Też się zgadzam.

Cytuj:
więc powinien zostać odizolowany od społeczeństwa, ponieważ jest niebezpieczny. Wyjść ewentualnie mógłby po odbyciu odpowiedniej terapii uwrażliwiającej - zakładając, że nie są to problemy neurologiczne, które uleczalne nie są.

Tu się nie zgadzam. Uważam, że to niebezpieczeństwo nie jest aż tak wysokie by kogoś izolować, choć myślę, że obserwacja takiego delikwenta na pewno byłaby wskazana.


Śr mar 28, 2018 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@Soul33
Pamiętam pierwszy wyrok w Polsce roztrąbiony jako wielki sukces "zielonych".
Pies był bardzo stary, ledwo zył i strasznie się męczył. Gospodarz nie mógł na to patrzeć i postanowił te męki ukrócić siekierą. Nie mógł w wierne psie oczy patrzeć, więc załozył psu worek na głowę. Pies zaczął głową kręcić i gospodarz siekierą za pierwszym razem dobrze nie trafił, za drugim tez nie bardzo i tak pies padł dopiero po kilku ciosach. Wiadomo, wiek robi swoje: refleks nie ten, reka juz nie tak pewna. Co z truchłem zrobić? To co dobry gospodarz z innymi organicznymi resztkami robi: zakopać w kompoście.
Człowiek zdrowy? Zdrowy. Empatyczny? Ano empatyczny. Niekarany, żony nie bije, pije z umiarem. Do winy sie przyznał, wyrok w zawieszeniu przyjął. Ale nie wiem, czy do końca się z nim zgodził. Przecież tą sama siekierą kurom na rosół łeb w niedzielę rano ucinał i nikt pretensji nie miał. Miastowi rosół bardzo chwalili.
Jego wina polegała na tym, ze był trochę z poprzedniej epoki i nie przyszło mu do głowy, aby uśpić zwierze u weterynarza. Nie nadążył za czasami. I z czego chcesz go @Soul33 leczyć?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 28, 2018 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek_ napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Nie bardzo rozumiem? Chyba dobrze, że dostał taki wyrok?

Dlaczego dobrze?


Jak to dlaczego? Bo trafi tam, gdzie jego miejsce.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 28, 2018 16:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kozioł napisał(a):
Jego wina polegała na tym, ze był trochę z poprzedniej epoki i nie przyszło mu do głowy, aby uśpić zwierze u weterynarza. Nie nadążył za czasami. I z czego chcesz go @Soul33 leczyć?

Czy ja wiem? Nie widzę powodu uważać, że on tu chciał znęcać się nad psem. W tym przypadku, jako sędzia, poprzestałbym na pouczeniu. I tak pewnie najadł się stresu w drodze do sądu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr mar 28, 2018 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
felek_ napisał(a):
Kozioł napisał(a):
I nie wiem, czy juz tu nie zostały zachwiane proporcje.

Proporcje zostały zachwiane już w momencie, gdy zaczęto karać ludzi za znęcanie się nad zwierzętami.

A nie w momencie, gdy zaczęto karać białych za znęcanie się nad czarnymi?


Cz mar 29, 2018 8:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL