Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Stefan Molyneux 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Stefan Molyneux
Wybór Obamy dawał wielką nadzieję, okazało się jednak że zaczął niszczyć państwa arabskie po to by zaprowadzić tam władzę sunnitów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 20, 2018 13:48
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Andy72 napisał(a):
Wybór Obamy dawał wielką nadzieję, okazało się jednak że zaczął niszczyć państwa arabskie po to by zaprowadzić tam władzę sunnitów.
Jak widać Andy ze swoim obłudnym unikaniem odpowiedzi na pytania zupełnie się nie kryje. Potrafi on na posta, gdzie ma wyłuszczoną listę pytań odpowiedzieć tak jak powyżej: zupełnie od czapy.


Pt kwi 20, 2018 13:51
Post Re: Stefan Molyneux
Andy, czy uważasz Murzynów za głupszy podgatunek człowieka i konsekwentnie, czy uważasz Polaków, jako Słowian, za głupszy podgatunek człowieka?


Pt kwi 20, 2018 13:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Stefan Molyneux
Nie, uważam za takich lewaków ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 20, 2018 13:54
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Ale ja się pytam poważnie i oczekuję poważnej odpowiedzi. Tak czy nie?


Pt kwi 20, 2018 13:55
Post Re: Stefan Molyneux
Andy72 napisał(a):
Nie, uważam za takich lewaków ;-)
I jeszcze się będzie silił na humor licząc, że w ten sposób odwróci uwagę.


Pt kwi 20, 2018 13:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Stefan Molyneux
Jeśli chodzi o mądrość/głupotę to mają to ludzie a nie grupy etniczne,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 20, 2018 14:01
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
zefciu napisał(a):
Być może w Twoim mniemaniu zostawienie żony dla modelki


Eh, Ivana też była modelką...


Śr maja 02, 2018 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
zefciu napisał(a):
A co jest takiego konserwatywnego lub libertariańskiego w Molyneuksie? Przecież to jest zwyczajny zamordysta, rasista, miłośnik Trumpa i alt-rightowców.

Obyczajowo Stefan jest konserwatywny. Nie jest ani rasistą, ani alt rightowcem i nie jest miłośnikiem Trumpa. Podejrzewam, że znasz bardzo mało, albo w ogóle nie znasz jego materiałów
JedenPost napisał(a):
Nie wiem, czy jest to dostępne po polsku. W każdym razie na samym początku stwierdza, że mówienie, że jesteśmy jednym gatunkiem (species) jest biologicznie niepoprawne i że w rzeczywistosci jesteśmy zbiorem podgatunków (subspecies). Mówi dokładnie o tym: nawet nie rasach, tylko podgatunkach człowieka. Jak myślisz, jak daleko stąd do reaktywacji pojęcia untermenscha?

Podaj źródło tego stwierdzenia.
zefciu napisał(a):
Jak widać Andy ze swoim obłudnym unikaniem odpowiedzi na pytania zupełnie się nie kryje. Potrafi on na posta, gdzie ma wyłuszczoną listę pytań odpowiedzieć tak jak powyżej: zupełnie od czapy.

Ja Ci odpowiem. Możesz sobie zajrzeć do statystyk i sam zobaczyć, jak różne rasy różnią się inteligencją. Czy to czyni jedną rasę gorszą od innej? Nie. Czy to, że murzyni szybciej biegają, czyni ich lepszymi od białych? Nie.


So cze 01, 2019 19:15
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Nie ma czegoś takiego jak rasa w odniesieniu do człowieka

Poza tym, szanuje ten awatar. Chłopaki z Baraków


So cze 01, 2019 19:25
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Obyczajowo Stefan jest konserwatywny. Nie jest ani rasistą, ani alt rightowcem i nie jest miłośnikiem Trumpa. Podejrzewam, że znasz bardzo mało, albo w ogóle nie znasz jego materiałów
Tak, tak, tak. W Polsce zjawisko wcaleniepopierania PiS-u jest też bardzo silne. A „nie bycie rasistą, ale…” to już w ogóle powszechne na świecie zjawisko.
Cytuj:
]Ja Ci odpowiem. Możesz sobie zajrzeć do statystyk i sam zobaczyć, jak różne rasy różnią się inteligencją.
Jakie konkretnie statystyki pozwalają na takie wnioski?
Cytuj:
Czy to czyni jedną rasę gorszą od innej?
Gdyby rzeczywiście istniały rasy ludzkie i gdyby jedna rasa ludzka była głupsza od innego, to by czyniło.
Cytuj:
Czy to, że murzyni szybciej biegają, czyni ich lepszymi od białych?
Czyni ich lepszymi w bieganiu od białych. Ale szybkie bieganie nie jest tą cechą, która czyni człowieka człowiekiem i która jest najbardziej ceniona w społeczeńśtwie.


So cze 01, 2019 19:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
zefciu napisał(a):
Jakie konkretnie statystyki pozwalają na takie wnioski?

Choćby obszerne badania przeprowadzone przez Richard Lynn i Tatu Vanhanen
Cytuj:
Gdyby rzeczywiście istniały rasy ludzkie i gdyby jedna rasa ludzka była głupsza od innego, to by czyniło.

Cytuj:
Czyni ich lepszymi w bieganiu od białych. Ale szybkie bieganie nie jest tą cechą, która czyni człowieka człowiekiem i która jest najbardziej ceniona w społeczeńśtwie.

Czyli przyznajesz, że murzyni są lepsi w bieganiu, ale już nie chcesz przyznać że statystycznie średnio są głupsi od białych, chociaż jest to potwierdzone wieloma badaniami? Czyli są różnice, ale ich nie ma, bo nie chcemy nikogo urazić. To nie ma sensu.
Quinque napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak rasa w odniesieniu do człowieka

Oczywiście, że są. Różnią się kolorem skóry, trochę wielorakimi możliwościami, rozmiarami, etc. Tańczenie wokół tego zagadnienia jest dla mnie dziwne. Nie ma w tym nic złego, że różne rasy ludzi mają różne cechy. A twierdzenie że czarne jest białe, a białe jest czarne raczej zawsze przypisywałem lewej stronie poglądowej.

Wchodząc na forum wiara.pl myślałem, że tyczy ono wiary chrześcijańskiej, w której prawda jest jedną z najwyższych cnót a obłuda jednym z najgorszych grzechów.


So cze 01, 2019 19:56
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Statystycznie najwyższy iloraz inteligencji prezentują mieszkańcy: Hong Kongu, Korei Płd, Japonii - czyli nie przedstawiciele rasy białej.
A już kuriozum w poglądach prezentuje Milineux obwiniając za wszelkie zło tego świata, matki, które według niego przekazują swym dzieciom zbyt mało miłości.


N cze 02, 2019 7:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 01, 2019 19:08
Posty: 15
Post Re: Stefan Molyneux
To w końcu te różnice są, czy ich nie ma? Molyneux wiele razy mówił w swoich materiałach o wysokim IQ Azjatów.
I co jest kuriozalnego w stwierdzeniu, że matki mają kolosalny wpływ na rozwój dzieci? Na zachodzie, z zachwianym modelem rodziny, niestety często jest to wpływ zły.


N cze 02, 2019 10:28
Zobacz profil
Post Re: Stefan Molyneux
Kefax napisał(a):
Choćby obszerne badania przeprowadzone przez Richard Lynn i Tatu Vanhanen
A jak w tych obszernych badaniach udało się wyeliminować czynniki kulturowe i społeczne? Oczywiście nijak. Badania te dowodzą zatem jedynie tego, że w biedniejszych krajach afrykańskich ludzie gorzej rozwiązują testy na inteligencję projektowane w bogatych krajach anglosaskich, niż bogaci mieszkańcy krajów anglosaskich. Wnioskowanie z tego czegokolwiek o związku intelektualnego potencjału z kolorem skóry jest absurdem.
Cytuj:
Czyli przyznajesz, że murzyni są lepsi w bieganiu
Nie. Napisałem, że jeśli murzyni biegają lepiej od białych, to są lepsi w bieganiu. To tautologia. Natomiast co znaczy Twoje zdanie, że „murzyni biegają lepiej od białych”, tego nie wiem, bo brakuje w tym zdaniu jakiegokolwiek kwantyfikatora.
Cytuj:
ale już nie chcesz przyznać że statystycznie średnio są głupsi od białych
Nawet jeśli są, to i tak nie dowodzi to niczego w kwestii rasy.
Cytuj:
Oczywiście, że są.
Gdyby to było takie oczywiste, to byście nie musieli publikować skomplikowanych tabelek do wyliczania, kto jest Żydem, a kto nie, wsadzać ludziom ołówków we włosy, albo wieszać brązowych tytek.
Cytuj:
A twierdzenie że czarne jest białe, a białe jest czarne
Ale ludzie nie dzielą się na białych i czarnych. Kolory ludzkiej skóry to szerokie spektrum od bardzo bladej, do prawie czarnej.


N cze 02, 2019 10:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL