Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
 Okrągły stół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Okrągły stół
Było? Jak nie było to to będzie.

Wpis znanego red. Orlińskiego Zdrada elit 4 czerwca oraz osiemdziesiąt komciów pod nim jest ciekawym przykładem ideologicznej agitki zaciemniającej. wzmiankowane wywody i dziesiątki komentarzy nie odnoszą się w ogóle do istoty rzeczy, czyli czym była wspomniana zmowa tzw "elit". I jeszcze się tam przyczepiają do mnie. Czy ja jestem odpowiedzialny za czyjeś deficyty intelektualne, że nie kuma, co się do niego wypowiada? No nie jestem.

http://wo.blox.pl/2018/06/Zdrada-elit-4 ... Komentarzy

W każdym razie krótkie przypomnienie, o co chodzi w tej zdradzie należy się społeczeństwu:

Po pierwsze primo takie były ustalenia geopolityczne i wiedzieli, że realizują wytyczne towarzyszy radzieckich. A jak ktoś bryknie to może skończyć jak później Ceaușescu, który został złapany i po fikcyjnym procesie bez zbędnych formalności rozstrzelany.

Po drugie primo przechodzimy teraz do wałków. Komunistyczny nurt opozycji, wywodzący się z różnych tam staliniąt przeżywających zepchnięcia na bocznicę, zmonopolizował negocjacje z władzą. Kłamali, że bezkompromisowymi trzeba trzeba być i nie można negocjować. Z tych pozycji pryncypialnie atakowali i niszczyli wszystkich, którzy wskazywali na konieczność negocjacji. Dzięki temu sami mieli ten monopol i mogli się dogadywać. Jest to spore oszustwo, które jednak mogło być wybaczone, po szczerym wyznaniu winy i sprawiedliwej karze. Wyznanie nie nastąpiło i sprawa się ciągnie aż do dzisiaj.

Dalej - mamy sam ów Okrągły Stół, gdzie prym wiedli zaufani opozycjoniści generała Kiszczaka. Ponieważ musieli się kamuflować znalazło się tam trochę porządnych ludzi, którzy jednak byli niezorganizowani i bezradni wobec tej konspiracji. Sam zaś Okrągły Stół był bez znaczenia, ile z tych różnych podstolików itp. zostało zrealizowane?

Tu zaś docieram do przyczyny niskiej frekwencji: aby się zaangażować w głosowanie ludzie muszą wiedzieć, kto jest kto. A nie że nie wiadomo, czy głosujesz na konfidenta, który jest szpionem?

W każdym razie obecny obóz kaczofobiczny powinien się ujawnić najpóźniej w 1989 roku: Wałęsa, Geremek, Kiszczak, Michnik, Niesiołowski, Urban, Rakowski, Mazowiecki, Kwaśniewski..., powinni jedną listę wystawić. Na pewno Michnik powinien wystartować z listy PZPR, albo przynajmniej jako tzw bezpartyjny partyjniak jak Urban. Razem w koalicji jawnej powinni wystartować.

II

Ponieważ nie połączyli się jawnie już wtedy w postulowany przeze mnie KWAK - Komitet Wyborczy Agentów i Komuchów doszło do dezintegracji obozu komunistycznego. Wydawało się im, że tryumf jest pewny i pora rozpocząć walkę wewnętrzną. Kto ją wygra będzie rządził. Sprytne manewry Kiszczaka zapewniły eliminację strony społecznej. Składała się ona z różnych grupek, pozbawionych finansowania, wsparcia itp. Mogły se one pokrzykiwać przez megafon co najwyżej.

Strategicznym sukcesem owego KWAKa było udaremnienie lustracji. Lustracja zmusiła by konfidentów SB do otwartego zbratania się z SB. W powstałe wolne miejsce weszła by opozycja społeczna, czyli antykomunistyczna. Czego owe komuchy się bały jak ognia.

III

O ustawie Wilczka w skrócie: ustawa ta kasowała socjalizm, ale w danym odcinku czasoprzestrzeni dawała więcej komuchom, mającym dostęp do kredytu i majątku państwowego. Zaczęli oni przegrywać jednak w walce konkurencyjnej z resztą, dlatego szybko owa ustawa została ograniczona i skasowana. To jest temat na szerszy wpis.

Podsumowanie
Owe przekształcenia postrzegać należy jako antyspołeczne, dodatkowo obciążone fikcyjnością podziałów politycznych. Stracona szansa na rozwój kraju i zmarnowana koniunktura międzynarodowa. A tamte opiewają ochłap rzucony społeczeństwu.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So cze 09, 2018 15:43
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
To ja zadam tylko dwa pytania

- glosowales wtedy i na kogo i dlaczego?
- ile miales wtedy lat.

Jezeli w 1989 bylo to jakakolwiek "stracona szansa na rozwoj kraju", ktory wlasnie padal na pysk gospodarczo, to dzisiejsze wybory partii PiSu, o programie narodowo-socjalistycznym a w rzeczywistosci TKM w czystej i jawnej postaci, z jednym wodzem na gorze, to zdrada Polski i kompletna porazka demokracji.

A o Okraglym Stole juz to nieco bylo
https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=136407#p136407


So cze 09, 2018 15:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Okrągły stół
Nawet nie chce mi się czytać wypocin Smoka. Dlaczego? Tysiąc razy to było przerabiane, szkoda tylko, że nikt nie bierze pod uwagę ówczesnych realiów. Przypominają mi się słowa nieżyjącego już mojego proboszcza, który po jakimś czasie, już kiedy obrzucano błotem okrągły stół powiedział: dziękujmy Bogu, że komuniści zgodzili się na oddanie władzy bezkrwawo, że obyło się bez rozlewu krwi. Najwyraźniej niektórym to nie pasuje i widzą morze krwi i bohatersko wyrwaną władzę komunistom, jak na "prawdziwych" Polaków przystało. Ciekawa jestem tylko tego, który z nich poszedłby ochoczo na tę wojnę. Łatwo się wysyła innych, ale samemu...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 09, 2018 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Okrągły stół
smokeustachy napisał(a):
Było? Jak nie było to to będzie.

Wpis znanego red. Orlińskiego Zdrada elit 4 czerwca oraz osiemdziesiąt komciów pod nim jest ciekawym przykładem ideologicznej agitki zaciemniającej. wzmiankowane wywody i dziesiątki komentarzy nie odnoszą się w ogóle do istoty rzeczy


Znakomicie podsumowałeś swój własny wpis. Ideologiczna agitka zaciemniająca, nie odnosząca się w ogóle do istoty tego, co napisał WO.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So cze 09, 2018 16:54
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
Posumowanie - Episkopat, który czynnie brał udział w przygotowywaniu OS, w negocjacjach, był aspołeczny, ba nawet stał sie przedstawicielem Kremla......ciekawe jeszcze czyimi przedstawicielami byli bracia Kaczyńscy, obaj biorący udział w przygotowywaniach do OS, a śp L. Kaczyński jednym z głównych negocjatorów d/s niezależnych sadów i praworządności III RP.
Niektórym marzy się aby Polscy w 1989r porwali za broń, sowiecka armia sprawiła łaźnię podobną do tej np. z 1956r na Węgrzech......byłaby kolejna szlachetna rocznica wspominania męczeństwa Polaków....


So cze 09, 2018 17:36

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Okrągły stół
Małgosiaa napisał(a):
Nawet nie chce mi się czytać wypocin Smoka. Dlaczego? Tysiąc razy to było przerabiane, szkoda tylko, że nikt nie bierze pod uwagę ówczesnych realiów. Przypominają mi się słowa nieżyjącego już mojego proboszcza, który po jakimś czasie, już kiedy obrzucano błotem okrągły stół powiedział: dziękujmy Bogu, że komuniści zgodzili się na oddanie władzy bezkrwawo, że obyło się bez rozlewu krwi. Najwyraźniej niektórym to nie pasuje i widzą morze krwi i bohatersko wyrwaną władzę komunistom, jak na "prawdziwych" Polaków przystało. Ciekawa jestem tylko tego, który z nich poszedłby ochoczo na tę wojnę. Łatwo się wysyła innych, ale samemu...

Którzy komuniści? W owym czasie Kwaśniewski prowadził sondaże, żeby w ogóle obalić starych i zrobić dil własnymi siłami frakcji cwaniaków. Kto tam miał się bić po stronie komunistów jak oni sami nie chcieli. Wyniki wyborów w zamkniętych okręgach i zagranicznych to potwierdził.

Michnik stanął przed problemem innym. Że się zrobi taką denazyfikacje i wsadzi paru gości z góry, jak Jaruzelski i Kiszczak, i reszta zerwie smycze. Powie: no mysmy nie chcieli, ale musieliśmy, w sumie tez nas prześladowali, to my się odcinamy.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


So cze 09, 2018 23:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Okrągły stół
Sprytnie @smokeustachy. To, co niewygodne, przemilczałeś :D A co z bohaterskimi braćmi Kaczyńskimi? Dlaczego nie stawali okoniem? W Magdalence rozradowani jak mało kto i ....wznosili toasty.
Poczytaj sobie, co mówił śp. Lech Kaczyński o Magdalence i OK: https://wiadomosci.wp.pl/l-kaczynski-mo ... 697491073a
Kłamał?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 10, 2018 6:23
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
Małgosiaa napisał(a):
Sprytnie @smokeustachy. To, co niewygodne, przemilczałeś :D A co z bohaterskimi braćmi Kaczyńskimi? Dlaczego nie stawali okoniem? W Magdalence rozradowani jak mało kto i ....wznosili toasty.
Poczytaj sobie, co mówił śp. Lech Kaczyński o Magdalence i OK: https://wiadomosci.wp.pl/l-kaczynski-mo ... 697491073a
Kłamał?

Ale może śp L. Kaczyński był mniej kumaty i nie rozeznawał tego, co 25 lat później "rozeznali kumaci historycy" z IPN, w rodzaju Cenckiewicza.


N cze 10, 2018 8:07
Post Re: Okrągły stół
No i smokeustachy ominal niewygodne pytania. Jajze to typowe dla dzisiejszych "ekspertow". "Nie wiem, ale mam racje".

Osadzanie przeszlosci jest bardzo latwe. Jak za 30 lat beda osadzeni dzisiejsi wyborcy PiS, ktorzy uwierzyli w cud rozmnozenia pieniedzy przez rzad i propagande o rosnacej roli Polski na swiecie i dobrobycie juz, tuz za rogiem ... kolejnych wygranych wyborow?
Moze by smokeustachy, jesli lubi sie wymadrzac i pouczac przeszlosc, zajal sie analiza terazniejszosci, zeby jakis madrala za 30 lat nie tracil czasu na analizy, co i jak trzeba bylo zrobic inaczej i dlaczego tak nie zrobiono?


N cze 10, 2018 9:19
Post Re: Okrągły stół
Kael napisał(a):
Osadzanie przeszlosci jest bardzo latwe. Jak za 30 lat beda osadzeni dzisiejsi wyborcy PiS, ktorzy uwierzyli w cud rozmnozenia pieniedzy przez rzad i propagande o rosnacej roli Polski na swiecie i dobrobycie juz, tuz za rogiem ... kolejnych wygranych wyborow?

Ten cud realizuje się w postaci systematycznie rosnących cen paliw i żywności - kostka masła doszła do ceny 7 zł (czyli prze 2 lata wzrost o 100%), a prognozy wskazują na cenę 10 zł, beneficjenci 500+ nie narzekają, a pozostali.....no cóż nie starcza im na masło, niech żrą margarynę.....


N cze 10, 2018 9:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Okrągły stół
Ej no, Alus. Cena masła spadła o złotówkę, a nie dalej jak wczoraj w POLO MARKET była promocja: kupisz 2 kostki masła, zapłacisz 4,50 za jedną, znaczy, że ludzie wypięli się na masło (ja nie uzywam żadnego smarowidła od lat, a masło kupuję tylko w wakacje, w czasie pobytu wnuka i kiedy mam gości).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 10, 2018 10:09
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
Małgosiaa napisał(a):
Ej no, Alus. Cena masła spadła o złotówkę, a nie dalej jak wczoraj w POLO MARKET była promocja: kupisz 2 kostki masła, zapłacisz 4,50 za jedną, znaczy, że ludzie wypięli się na masło (ja nie uzywam żadnego smarowidła od lat, a masło kupuję tylko w wakacje, w czasie pobytu wnuka i kiedy mam gości).

Promocje - bez promocji, w moim mieście na co dzień cena wynosi 5,99 zł lub 6,99 zł za kostkę.
Wy w zachodniej Polsce macie więcej dyskontów, u nas w Kielcach jedynie Biedronka i Lidl, w których ceny masła niczym nie różnią się od cen w innych sieciach, czy sklepach osiedlowych.
Ja 4 wnuków mam na co dzień (jedynie kolacje i spanie uskuteczniają we własnych mieszkaniach), więc nie da rady funkcjonować bez masła.


N cze 10, 2018 10:31

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Okrągły stół
@Smokestachy tak jak trzeba swoim bełkotem (jakoś nie wiem jak to co napisał - łagodniej określić) wspiera nową poltykę historyczną.
Jedno jest pewne mógłby się od Wojtka uczyć jak pisać. Mówię Wojtka bo Z Wojtek Orlińskim zaczynaliśmy swoje przygody z mediami (poligrafią). Ja byłem na stażu Redaktora Technicznego, Wojtek Redaktorem Depeszowym w dziale krajowym Sztandaru Młodych (oj jaka skuch gdzie ja pracowałem w reżimowym dzienniku - ale niewtajemniczonym powiem, że w tamtym okresie tylko Wyborcza była nie reżimowa - chociaż zgodnie z nowa historią... ech to pogubić się można). Wojtek fajny gość, potrafił rozładować stres jaki wiązał się z pracą nad dziennikiem, empatyczny, wrażliwy na człowieka i jego potrzeby. Rzadko czytam co pisze - ale Smoku ucz się od Wojtka. Pamiętam tę pracę w nocy (ja pracowałem przy wyd I, zawsze w nocy i dużym stresie (bardzo dużym), komentatorem w dziale zagranicznym był Wojciech Łuczak - teraz też wróg nauki smoleńskiej, Zuzia Dąbrowska Depeszowiec w redakcji zagranicznej - niesamowite były dyskusje między nią a Wojtkiem Łuczakiem - on prawicowiec, ona PPS zresztą tak jak Wojtek Orliński.
Ja mam podobne wspomnienia tamtych czasów do Wojtka. To był fajny czas narzeczeństwo, randki w kolejkach po masło czy mięso, potem zaciskanie pasa, a wcześniej jeszcze ciekawe przeżycia w kawiarni „Niespodzianka” na MDM-emi (placu Konstytucji) - potem tam była siedziba Komitetu Obywatelskiego Solidarności - oj jak dawno to było.


A jeśli chodzi o masło to i tak mamy teraz szczęście bo nikt nam się do niego nie dosiadł - no a drogie jest. Paliwo za to droższe coraz bardziej - ale to przecież koniunktura światowa - a nie zwiększanie akcyzy czy czegoś tam w tym karnistrze do połowy.


Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


N cze 10, 2018 13:44
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
Cytuj:
A jeśli chodzi o masło to i tak mamy teraz szczęście bo nikt nam się do niego nie dosiadł - no a drogie jest. Paliwo za to droższe coraz bardziej - ale to przecież koniunktura światowa - a nie zwiększanie akcyzy czy czegoś tam w tym karnistrze do połowy.


Pozdrawiam

Tyle tylko, że np w 2012r cena baryłki ropy oscylowała wokół 100 USD, a na stacjach w Polsce na poziomie 5,7-5,8 zł/l
Aktualnie baryłka to ok 68 USD, a na stacjach benzynowych płacimy 5,3-5,4 zł/l.


N cze 10, 2018 14:42

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Okrągły stół
No tak ja to wiem, zapomniałem puścić oczko ;-) .
Jednak ciemnemu ludowi da się wszystko wmówić - nawet jak to nie można pomóc tym najsłabszym (niepełnosprawnym) mimo, że budżet w szwach pęka, armia najlepsza na świecie (co prawda na śmigłowce nie ma - szczególnie tych rescue, okręty podwodne..., szkoda gadać), Obrona Terytorialna, strzelnice, wyprawki... a tam rośniem w siłę. A jak ktoś chce co obiecali, a wartość na głosy się nie przelicz - to na pewno polityczne jest i tyle.
Co do wypowiedzi Smoka to trzeba się cieszyć, że nie pojechał z tą nowo mową PiS-u, z tymi epitetami nacechowanymi emocją (w zależności czy popierającą - pozytywną, czy tęż tą przeciwną - negatywną. Wściekłe to ostatnio bardzo modne słowo szczególnie ataki tej totalnej i..., ale dać spokój należy - już taką mowę słyszałem i przeżyłem - to i tę mam nadzieję się uda.


Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


N cze 10, 2018 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL