Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna strona
 Okrągły stół 
Autor Wiadomość
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
To już zupełnie bez sensu. Przecież właśnie „wysokim technologiom” zawdzięcza USA swoją dominację na świecie.

Aby zapewnić sobie dalszy rozwój i uniknąć pułapki średniego dochodu Chiny muszą przekształcać swoją gospodarkę w kierunku zmiany struktury produkcji na bardziej zaawansowaną technicznie. Na dzień dzisiejszy gospodarka Chin jest uzależniona od handlu międzynarodowego, który jest w przeważającym stopniu realizowany dzięki potędze militarnej USA i właśnie ten fakt jest najważniejszym amerykańskim narzędziem jeśli chodzi o możliwości osłabiania Chin.

Cytuj:
Pozostałe osoby głoszące tę samą propagandę co Ty. Tak trudno to wywnioskować

To wyjaśnij proszę zefciu, co to konkretnie oznacza, jak mam rozumieć Twoją wypowiedź, że ja i inne osoby wzięliśmy Abchazję, Cchinwali, Krym i kawałek Donbasu?

Cytuj:
Nie mogą pozwolić na zmianę układu sił, bo to doprowadzi do zmiany układu sił. Genialna argumentacja. W sumie nie ma się do czego przyczepić.

Dążąc do zbudowania imperium Amerykanie w swojej krótkiej historii dokonali kilkudziesięciu interwencji w świecie m.in. wspomagając powstania, obalając nieprzychylne rządy i montując takie, które zapewniały im wprowadzanie korzystnych umów zarówno politycznych jak i ekonomicznych. Ponadto po uzyskaniu hegemonii w świecie USA stworzyły międzynarodowy system mający gwarantować ich dominującą pozycję i utwierdzać przewagę nad innymi państwami. Zefciu nie bądź naiwny, naprawdę wierzysz, że Stany Zjednoczone będą chciały zrezygnować z tego wszystkiego co z takim trudem przez te wszystkie lata stworzyły?


Pt lip 20, 2018 9:51
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
Aby zapewnić sobie dalszy rozwój i uniknąć pułapki średniego dochodu Chiny muszą przekształcać swoją gospodarkę w kierunku zmiany struktury produkcji na bardziej zaawansowaną technicznie. Na dzień dzisiejszy gospodarka Chin jest uzależniona od handlu międzynarodowego, który jest w przeważającym stopniu realizowany dzięki potędze militarnej USA i właśnie ten fakt jest najważniejszym amerykańskim narzędziem jeśli chodzi o możliwości osłabiania Chin.
Ale co konkretnie miałby Stany Zjednoczone zrobić?
Cytuj:
To wyjaśnij proszę zefciu, co to konkretnie oznacza, jak mam rozumieć Twoją wypowiedź, że ja i inne osoby wzięliśmy Abchazję, Cchinwali, Krym i kawałek Donbasu?
To, że sprawujecie nad tymi terenami obecnie kontrolę militarną.
Cytuj:
Dążąc do zbudowania imperium Amerykanie w swojej krótkiej historii dokonali kilkudziesięciu interwencji w świecie m.in. wspomagając powstania, obalając nieprzychylne rządy i montując takie, które zapewniały im wprowadzanie korzystnych umów zarówno politycznych jak i ekonomicznych. Ponadto po uzyskaniu hegemonii w świecie USA stworzyły międzynarodowy system mający gwarantować ich dominującą pozycję i utwierdzać przewagę nad innymi państwami. Zefciu nie bądź naiwny, naprawdę wierzysz, że Stany Zjednoczone będą chciały zrezygnować z tego wszystkiego co z takim trudem przez te wszystkie lata stworzyły?
Oczywiście że nie. Ale, po pierwsze, nie odmrożą sobie uszu na złość babci; a po drugie – na razie im bycie prześcigniętymi przez Chiny nie grozi.


Pt lip 20, 2018 9:57
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
Ale co konkretnie miałby Stany Zjednoczone zrobić?

Jeśli to Stany Zjednoczone są posiadaczem wyłącznika prądu, to oznacza, że klucze do wspomnianego wyżej sukcesu Chin są w ich posiadaniu.

Cytuj:
To, że sprawujecie nad tymi terenami obecnie kontrolę militarną.

Ja sprawuję kontrolę militarną nad Abchazją, Cchinwali, Krymem i kawałkiem Donbasu? Dobrze się czujesz?

Cytuj:
Oczywiście że nie. Ale, po pierwsze, nie odmrożą sobie uszu na złość babci; a po drugie – na razie im bycie prześcigniętymi przez Chiny nie grozi.

Po to by utrzymać dominującą pozycję w świecie z całą pewnością zdecydowaliby się nawet na odmrożenie sobie uszu.


Pt lip 20, 2018 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
zefciu napisał(a):
To już zupełnie bez sensu. Przecież właśnie „wysokim technologiom” zawdzięcza USA swoją dominację na świecie.

Aby zapewnić sobie dalszy rozwój i uniknąć pułapki średniego dochodu Chiny muszą przekształcać swoją gospodarkę w kierunku zmiany struktury produkcji na bardziej zaawansowaną technicznie.


po pierwsze Chiny są jeszcze bardzo daleko od pułapki średniego rozwoju. Daleko nie wykorzystały jeszcze potencjału inwestycji kapitałowych. Ale ich komunistyczny ustrój (brak własności prywatnej) już teraz ich hamuje. na długo przed osiągnięciem pułapki średniego rozwoju.

Po drugie, nawet gdyby Chiny chciały przejść do gospodarki innowacyjnej, to nie dałyby rady tego uczynić. Nawet znacznie bardziej wolnorynkowa gospodarka Japonii ma z tym ogromne kłopoty.

Cytuj:
jak mam rozumieć Twoją wypowiedź, że ja i inne osoby wzięliśmy Abchazję, Cchinwali, Krym i kawałek Donbasu?


feelek, powtarzając wyemitowane na Kremlu frazesy propagandowe jest częścią kremlowskiej machiny propagandowej, zatem też częścią rosyjskiej polityki imperialnej i jej rezultatów.

Cytuj:
Dążąc do zbudowania imperium Amerykanie w swojej krótkiej historii dokonali kilkudziesięciu interwencji w świecie m.in. wspomagając powstania, obalając nieprzychylne rządy i montując takie, które zapewniały im wprowadzanie korzystnych umów zarówno politycznych jak i ekonomicznych.


Tak jak to czyniły wszystkie mocarstwa w historii. Różnica jest jednak taka, że np interwencje amerykańskie (albo brytyjskie w XIX wieku) były z korzyścią dla miejscowej ludności, a interwencje radzieckie/rosyjskie wręcz przeciwnie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lip 20, 2018 11:01
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
pilaster napisał(a):
Chiny z obecnym ustrojem nie są żadnym zagrożeniem dla pozycji USA (z obecnym ustrojem) ani teraz, ani w przyszłości.

zefciu napisał(a):
a po drugie – na razie im bycie prześcigniętymi przez Chiny nie grozi.

Amerykanie chyba nie są już tego tacy pewni, bo niby z jakiego innego powodu wprowadzają nową strategię bezpieczeństwa po 2012 r., tzw. "pivot na pacyfik"?


Pt lip 20, 2018 11:13
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
Jeśli to Stany Zjednoczone są posiadaczem wyłącznika prądu, to oznacza, że klucze do wspomnianego wyżej sukcesu Chin są w ich posiadaniu.
Z tym, że nie ma nigdzie żadnego „wyłącznika prądu”. Amerykańskie częściowe wycofanie z gospodarki spowoduje co prawda tąpnięcie na świecie, ale i tak najwięcej straci na tym USA.
Cytuj:
Ja sprawuję kontrolę militarną nad Abchazją, Cchinwali, Krymem i kawałkiem Donbasu?
Przecież nie napisałem „Ty”, tylko „Wy”.
Cytuj:
Po to by utrzymać dominującą pozycję w świecie z całą pewnością zdecydowaliby się nawet na odmrożenie sobie uszu.
Ty chyba celowo udajesz, że nie rozumiesz, o czym się pisze. „Odmrożenie sobie uszu” to nie jest środek na „utrzymanie dominującej pozycji”. Chodziło mi o zniszczenie sobie pozycji po to, by zaszkodzić komuś innemu.


Pt lip 20, 2018 11:27
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
Z tym, że nie ma nigdzie żadnego „wyłącznika prądu”. Amerykańskie częściowe wycofanie z gospodarki spowoduje co prawda tąpnięcie na świecie, ale i tak najwięcej straci na tym USA.

Aha, w wyniku blokady gospodarczej Chin, USA stracą więcej niż Chiny, tak? Zefciu to już są brednie.

Cytuj:
Przecież nie napisałem „Ty”, tylko „Wy”.

Proszę o uzasadnienie, bo chyba zefciu nie będzie rzucał oskarżeń tak sobie, bez uzasadniania?

Cytuj:
Ty chyba celowo udajesz, że nie rozumiesz, o czym się pisze. „Odmrożenie sobie uszu” to nie jest środek na „utrzymanie dominującej pozycji”. Chodziło mi o zniszczenie sobie pozycji po to, by zaszkodzić komuś innemu.

Nie, w tym przypadku byłoby to zniszczenie pozycji Chin przy wielokrotnie mniejszych stratach własnych.


Pt lip 20, 2018 11:46
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
Aha, w wyniku blokady gospodarczej Chin, USA stracą więcej niż Chiny, tak? Zefciu to już są brednie.
Nie jest możliwa „blokada gospodarcza Chin”. Bo niby czemu miałyby się na taką blokadę godzić inne kraje, niż USA? Możliwe jest utrudnienie handlu między Chinami a USA. I na tym bardziej stracie USA.
Cytuj:
Proszę o uzasadnienie, bo chyba zefciu nie będzie rzucał oskarżeń tak sobie, bez uzasadniania?
Przecież uzasadnienie już dostałeś wyżej. Pogląd, że USA opłaca się realizować plan gospodarczej izolacji jest poglądem korzystnym dla Kremla.
Cytuj:
Nie, w tym przypadku byłoby to zniszczenie pozycji Chin przy wielokrotnie mniejszych stratach własnych.
A jakieś uzasadnienie tej tezy będzie?


Pt lip 20, 2018 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Okrągły stół
Zabawne, że miłośnicy Kremla, nawet nie usiłują udawać wiary, że Rosja może w czymkolwiek USA przeszkodzić, czy im zagrozić.

Nie, cała nadzieję na szkodzenie USA przerzucili już na Chiny. Chiny mają wg nich co najmniej "podważyć" dominację USA i na ich miejsce ...zaprosić Rosję do współrządów na świecie.

Tego, że Chiny po osiągnięciu pewnego etapu, zamiast narażac się na samobójczy konflikt z USA, po prostu wchłoną/zwasalizują/rozbiorą Rosję w ogóle im nie przyjdzie do głowy. :)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lip 20, 2018 13:51
Zobacz profil
Post Re: Okrągły stół
pilaster napisał(a):
Zabawne, że miłośnicy Kremla,

Pilastrze, nie jestem żadnym miłośnikiem Kremla, wręcz przeciwnie.

Cytuj:
nawet nie usiłują udawać wiary, że Rosja może w czymkolwiek USA przeszkodzić, czy im zagrozić

Nigdzie nie mówiłem, że Rosja nie może USA szkodzić czy też zagrażać amerykańskiej dominacji. Rosja jak najbardziej ma takie możliwości.

Cytuj:
Tego, że Chiny po osiągnięciu pewnego etapu, zamiast narażac się na samobójczy konflikt z USA, po prostu wchłoną/zwasalizują/rozbiorą Rosję w ogóle im nie przyjdzie do głowy. :)

To jest niemal pewne. Dlatego powiedziałem, że Rosja jest potencjalnym sojusznikiem USA.


Pt lip 20, 2018 14:41
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
Nie jest możliwa „blokada gospodarcza Chin”. Bo niby czemu miałyby się na taką blokadę godzić inne kraje, niż USA?

Jak to godzić? Tak jak mówiłem, Amerykanie mają wyłącznik prądu w Chinach i żeby z niego skorzystać nie potrzebują niczyjej zgody.

Cytuj:
Przecież uzasadnienie już dostałeś wyżej. Pogląd, że USA opłaca się realizować plan gospodarczej izolacji jest poglądem korzystnym dla Kremla.

Naprawdę nie wiem o jakim poglądzie mówisz, gospodarczej izolacji USA, czy Chin?


Cytuj:
A jakieś uzasadnienie tej tezy będzie?

Czy trzeba to uzasadniać, że gospodarcza blokada Chin, byłaby katastrofą dla chińskiej gospodarki, która opiera się głównie na eksporcie?


Pt lip 20, 2018 15:06
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
Jak to godzić? Tak jak mówiłem, Amerykanie mają wyłącznik prądu w Chinach i żeby z niego skorzystać nie potrzebują niczyjej zgody.
A co ta poetycka przenośnia oznacza – nie wiadomo.
Cytuj:
Naprawdę nie wiem o jakim poglądzie mówisz
Jeśli nie rozumiesz już prostych wypowiedzi w języku polskim, to może warto byłoby się zastanowić nad działalnością wyłącznie na rosyjskich.


Pt lip 20, 2018 17:06
Post Re: Okrągły stół
zefciu napisał(a):
A co ta poetycka przenośnia oznacza – nie wiadomo.

To, że USA mogą samodzielnie zablokować prawie całą wymianę handlową Chin z resztą świata.

Cytuj:
Jeśli nie rozumiesz już prostych wypowiedzi w języku polskim, to może warto byłoby się zastanowić nad działalnością wyłącznie na rosyjskich.

Wiesz co zefciu, akurat znam dość dobrze język rosyjski, tak więc nie widzę żadnego problemu, możesz wytłumaczyć mi to nawet po rosyjsku.


Pt lip 20, 2018 17:46

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Okrągły stół
Wydaje mi sie Pilastrze ze posuniecia Trumpa w gospodarce miedzynarodowej sa obliczone dla podbijania bebenka w polityce wewnetrznej, tzn udowadniania ze mozna probowac odbudowac przemysl amerykanski przeniesiony za granice i dac prace bialej nedzy w srodkowych stanach.
Czyli wytryski dla twardego elektoratu dokladnie jak to robi PiS w Polsce.
Nie intersuje go jakie straty z tego tytulu poniosa amerykanskie kompanie i podatnicy.


Pt lip 20, 2018 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Okrągły stół
feelek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Zabawne, że miłośnicy Kremla,

Pilastrze, nie jestem żadnym miłośnikiem Kremla, wręcz przeciwnie.


Tak samo jak pilaster nie jest miłośnikiem Izraela, czy Kościoła Katolickiego :D

Cytuj:
Cytuj:
nawet nie usiłują udawać wiary, że Rosja może w czymkolwiek USA przeszkodzić, czy im zagrozić

Nigdzie nie mówiłem, że Rosja nie może USA szkodzić czy też zagrażać amerykańskiej dominacji. Rosja jak najbardziej ma takie możliwości.


Rosja może USA skoczyć. No i jeszcze może im nagwizdać. Nawet takie światowe mocarstwa jak Gruzja, czy Ukraina, okazały się dla Rosji zbyt silne.

Cytuj:
Dlatego powiedziałem, że Rosja jest potencjalnym sojusznikiem USA.


Rosja nie ma żadnych wspólnych interesów z USA. Wyłącznie sprzeczne.

subadam

Cytuj:
w polityce wewnetrznej, tzn udowadniania ze mozna probowac odbudowac przemysl amerykanski przeniesiony za granice i dac prace bialej nedzy w srodkowych stanach.


Czyli subadam uważa, że Trump jest debilem. :(

Bo przecież oczywiste jest, że cła w niczym tej nędzy nie pomogą. A przez zwolnienie wzrostu USA jedynie zaszkodzą.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


So lip 21, 2018 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 393 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL