Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 21:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy UK jest już państwem faszystowskim? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Tommy Robinson skazany na 13
miesięcy więzienia za pokazanie prawdy o muzułmańskich gwałcicielach!

Tommy Robinson uznawany za „skrajnego prawicowca” od lat jako jeden z niewielu przekazuje opinii publicznej prawdę o aktach przemocy muzułmanów wobec białych w Wielkiej Brytanii. Aktywnie walczy również o wolność słowa. Cenzura w związku z mityczną „mową nienawiści” jest czymś powszechnym w niegdysiejszym [wolnym] imperium. Niedawno współorganizował wielką manifestację - #DayForFreedom - przed siedzibą premier Teresy May, w której udział wzięli Wolnościowcy z całego świata, m.in. Milo Yiannopoulos czy Lauren Southern (link do spotu promocyjnego: https://youtu.be/IDqzbcVrZso ).
Dziś, 25 maja, przed sądem w Leeds odbywała się rozprawa przeciw szesnastu z dwudziestu dziewięciu muzułmanów związanych z tzw. grooming gangiem - odpowiedzialnym za gwałty oraz zmuszanie do stosunków płciowych ponad stu
dziewczynek, z których większość nie miała nawet jedenastu lat.
Tommy Robinson był jedynym człowiekiem obecnym z kamerą przed budynkiem sądu w Leeds. Po godzinnej transmisji na żywo przez Facebook został aresztowany pod zarzutem zakłócania spokoju (link do nagrania z aresztowania:
https://www.facebook.com/thetommyrobins ... 4130738305 ).
Po niedługim czasie Robinson został zwolniony z aresztu, rozprawa została wyznaczona na ten sam dzień. Po krótkim procesie Tommy Robinson został skazany na 13 miesięcy więzienia, co według jego przyjaciółki ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarki i aktywistki prawicowej Lauren Southern jest karą śmierci (link do Twittera:
https://twitter.com/lauren_southern/sta ... 36128?s=21 ).
Nagranie zostało usunięte, a dziennikarze na Wyspach dostali zakaz opisywania całej sprawy. Portal Breitbart-Londyn po tym jak opisał w jaki sposób został skazany Robinson, musiał zdjąć materiał ze swojej strony.
W niedzielę, 27 maja Tommy Robinson miał przeprowadzić wywiad z prezesem partii Wolność, Januszem Korwin-Mikkem podczas jego wizyty w Londynie, gdzie, jako pierwszy w historii polski polityk, będzie przemawiał na
słynnym Speakers Corner w Hyde Parku. Link:
http://wolnosc24.pl/2018/05/26/nasz-new ... -o-wyroku/
Link do aresztowania:
https://www.facebook.com/thetommyrobins ... 4130738305
Relacja portalu Breitbart omijająca zakaz:
http://www.breitbart.com/london/2018/05 ... media-ban/

(z bloga JKM 26-05-2018)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 11, 2018 10:00
Zobacz profil
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Andy72 napisał(a):
Tommy Robinson uznawany za „skrajnego prawicowca” od lat jako jeden z niewielu przekazuje opinii publicznej prawdę o aktach przemocy muzułmanów wobec białych w Wielkiej Brytanii.
Właściwie nie ma potrzeby czytać dalej.


Pn cze 11, 2018 10:05
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Bo przecież biali nigdy nie popełniali i nie popełniają żadnych aktów przemocy wobec ludzi innych ras.


Pn cze 11, 2018 10:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Ale wyprano wam mózgi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 11, 2018 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Pytanie: czy uważacie się za gorszych tylko z tego powodu że jesteście Białymi?
https://newsbook.pl/2017/11/26/poprosil-podwladnego-aby-zaplodnil-mu-zone-tak-walczy-z-przywilejami-bialych-ludzi/

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 11, 2018 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Andy72 napisał(a):
Ale wyprano wam mózgi.


Mógłbyś wyjaśnić, dlaczego Robinson zajmuje sie tylko przemocą muzułmanów wobec białych (przemoc owych muzułmanów wobec czarnych i żółtych już go nie interesuje?) i czy bierze pod uwagę, że większość muzułmanów jest biała?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 11, 2018 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Gdzie pisze że się nie interesuje? Poza tym niech tym zajmują się Czarni i Żółci. Dlaczego nie wolno mówić o przemocy muzułmanów wobec obywateli UK, przez obywatela UK?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 11, 2018 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Andy72 napisał(a):
Poza tym niech tym zajmują się Czarni i Żółci.




Co proszę??? Ja wiem, że prywatnie jesteś rasistą, ale może raczyłbyś się od czasu do czasu pohamować, gdy wypowiadasz się na forum publicznym?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 11, 2018 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Unikałbym słowa faszystowskie, bo to takie słowo-klucz, albo lepiej słowo-pałka do walenia po głowie przeciwników politycznych. Zgadzam się z tzw. prawem Godwina, opisującym te retoryczne chwyty. Zresztą dlaczego niby faszyzm a nie komunizm?
Natomiast warto rozmawiać o faktach. A fakty pokazują, że z wolnością słowa w Wielkiej Brytanii jest kiepsko.
Ten przykład jest wyjątkowo drastyczny, bo zamykanie do więzienia za sam fakt relacjonowania jakiś publicznych wydarzeń jest czymś wydawałoby się niespotykanym w kraju na pozór demokratycznym. Telewizje na całym świecie relacjonują różne sprawy kryminalne, procesy sądowe, analizują wydarzenia. Doprawdy wszystko to jest jakieś dziwne. Jest to o tyle bardziej bulwersujące, że prawdopodobnie w sprawie, którą zajmował się Robinson, nie chodziło tylko o przestępstwa dokonane przez gang, ale również o zaniedbania brytyjskiej policji a być może i celowe działania chroniące przestępców. Zarzuty słuszne, czy nie, tym bardziej sprawa powinna być rzetelnie wyjaśniona, a tego chyba bez wolnego dostępu dla prasy się nie osiągnie.

Nie rozumiem też w ogóle pojawiających się pytań typu, "dlaczego dziennikarz zajmuje się przemocą wobec białych, a nie żółtych np."?
To każdy dziennikarz ma się zajmować wszystkim? Nie może opisać sprawy "A" bo nie opisał "B"?
Znam dziennikarza, co pisze tylko o transporcie szynowym, a autostrady ma w ... I co? Też jest zły? Nasza codzienność jest pełna pretensji, że ktoś inny nie robi tego, co naszym zdaniem powinien robić. A dlaczego pani X zajmuje się prawami zwierząt a na temat praw człowieka się nie wypowiada? A pan Y to zająłby się lepiej pedofilami, a nie służbą zdrowia, itp, itd.
Może po prostu ten człowiek ma taką wrażliwość, to go bulwersuje, to zajmuje, temu chce poświęcić swój czas, swoją pracę. Ma prawo? Jest wolnym człowiekiem?

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 11, 2018 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
brunero napisał(a):
Może po prostu ten człowiek ma taką wrażliwość, to go bulwersuje, to zajmuje, temu chce poświęcić swój czas, swoją pracę.


Użyte sformułowanie implikuje, jakoby istniał w UK specyficzny problem "przemocy muzułmanów wobec białych". Innymi śłowy: nie chodzi o przemoc wobec ogółu obywateli Wielkiej Brytanii, tylko konkretnie tych "białych". Dalej: mamy pomieszanie kategorii regijnej/ideologicznej ("muzyłmanie") z rasową ("biali"). Gdyby tego nie mieszać, wychodziłoby na to, że albo mamy do czynienia agresją jednych białych wobec drugich, albo jednej grupy religijnej (muzułmanów) wobec drugiej (nie-muzułmanów). Pomieszanie tego wpisuje się w brukowy nurt, w którym straszy islamista rasowo zdefiniowany jako ciapaty.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 11, 2018 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
JedenPost napisał(a):
brunero napisał(a):
Może po prostu ten człowiek ma taką wrażliwość, to go bulwersuje, to zajmuje, temu chce poświęcić swój czas, swoją pracę.


Użyte sformułowanie implikuje, jakoby istniał w UK specyficzny problem "przemocy muzułmanów wobec białych". Innymi śłowy: nie chodzi o przemoc wobec ogółu obywateli Wielkiej Brytanii, tylko konkretnie tych "białych". Dalej: mamy pomieszanie kategorii regijnej/ideologicznej ("muzyłmanie") z rasową ("biali"). Gdyby tego nie mieszać, wychodziłoby na to, że albo mamy do czynienia agresją jednych białych wobec drugich, albo jednej grupy religijnej (muzułmanów) wobec drugiej (nie-muzułmanów). Pomieszanie tego wpisuje się w brukowy nurt, w którym straszy islamista rasowo zdefiniowany jako ciapaty.

A niech się wpisuje w co chce! Ja tylko pytam, czy ma prawo do własnych ocen, czy ma prawo do wolności słowa?
Jak facet ma problem ze zrozumieniem rzeczywistości, jak miesza pojęcia, może niemądrze, albo wręcz głupio komentuje, to chyba można z nim dyskutować, a nie zamykać mu ust i jeszcze wsadzać do więzienia! Myślałem, że to oczywiste w naszej "demokratycznej" cywilizacji.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 11, 2018 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
brunero napisał(a):
Jak facet ma problem ze zrozumieniem rzeczywistości, jak miesza pojęcia, może niemądrze, albo wręcz głupio komentuje, to chyba można z nim dyskutować, a nie zamykać mu ust i jeszcze wsadzać do więzienia!


Z tego co kojarzę facet został skazany nie za łupie komentowanie, tylko za niewykonywanie poleceń/obrazę sądu.

Gdy do mnie, jako wówczas reportera, sędzina zwróciła sie nagle w środku sprawy z zapytaniem "Czy pan coś teraz notuje?" i następnie poleceniem "Proszę nie notować" po prostu schowałem notes. Nie wiedziałem, czy sąd może tego zakazać, ale założyłem, że tak i nie dyskutowałem. Nie przyszłoby mi natomiast do głowy rejestrować proces przy użyciu kamery bez zgody, a co dopiero wbrew zakazowi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 11, 2018 12:11
Zobacz profil
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
brunero napisał(a):
Ja tylko pytam, czy ma prawo do własnych ocen, czy ma prawo do wolności słowa?
Prawo do wolności słowa nie oznacza prawa do bezkarnego mówienia dowolnych rzeczy, bez żadnych konsekwencji.

brunero napisał(a):
Jak facet ma problem ze zrozumieniem rzeczywistości, jak miesza pojęcia, może niemądrze, albo wręcz głupio komentuje, to chyba można z nim dyskutować, a nie zamykać mu ust i jeszcze wsadzać do więzienia! Myślałem, że to oczywiste w naszej "demokratycznej" cywilizacji.
Oczywiste to jest, że w Zjednoczonym Królestwie obowiązuje prawo, a nie wydumane "oczywistości", co komu wolno, a czego nie.

Według obwiązującego w UK prawa, które ma na celu zapewnienie oskarżonym uczciwego procesu, wszelkie działania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na postępowanie (np. opublikowanie czegoś, co mogłoby wpłynąć na ławę przysięgłych) są przestępstwem zagrożonym karą więzienia do lat dwóch. W trakcie toczących się procesów media nie mogą opublikować niczego, co niesie ze sobą znaczne ryzyko poważnego uszczerbku dla postępowań; dotyczy to również transmisji raportów i mów sądowych. W szczególnych przypadkach sąd może nałożyć dodatkowe ograniczenia dotyczące relacji na temat procesu, łącznie z zakazem publikowania czegokolwiek na jego temat. Te wszystkie ograniczenia działają tylko do czasu wydania wyroku.

Za naruszenie tych przepisów, za takie właśnie przestępstwo popełnione rok temu roku w Canterbury, ten facet dostał wyrok. Dostał wtedy trzy miesiące w zawieszeniu na półtora roku, pod warunkiem, że nie będzie już tak dalej robił. Teraz znowu zrobił to samo, naruszając warunki zawieszenia kary. Recydywa.


Pn cze 11, 2018 12:35
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
Przy okazji, dla jasności:

Andy72 napisał(a):
Nagranie zostało usunięte
Ponieważ naruszało prawo.

Andy72 napisał(a):
a dziennikarze na Wyspach dostali zakaz opisywania całej sprawy.
Dziennikarze dostali zakaz opisywania "całej sprawy" tego faceta do czasu wydania wyroku w sprawie tego faceta. Na podstawie tych samych przepisów. Po osądzeniu go i wydaniu wyroku media mogą sprawę opisywać i swobodnie opisują.


Pn cze 11, 2018 13:08

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy UK jest już państwem faszystowskim?
No tak, gwałcić dzieci można, nie można o tym mówić.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 11, 2018 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL