Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Unia Europejska
Widzę, że tak jak niektórzy nie mogli sobie wyobrazić życia bez bycia "w wielkiej rodzinie krajów demokracji ludowej" tak teraz ludzie o podobnej mentalności nie potrafią sobie wyobrazić życia bez UE.
Kiedyś tacy działali w TPPR, dziś w Klubach Młodego Europejczyka. MUSZĄ gdzieś mieć odniesienie - albo w Moskwie, albo w Brukseli - zależy jak wiatr wieje.

Tymczasem nasza przynależność do jakichkolwiek grup powinna być wolna i uzależniona od naszego interesu politycznego. Nie jesteśmy nic winni "europie". W tej chwili prawdopodobnie powinnismy pozostać. Ale to nie jest jakiś geopolityczny dogmat.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 14, 2018 16:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Unia Europejska
Większość wolnych Polaków zadecydowało w referendum o naszej przynależności i niezmiennie 75% -87% popiera obecność Polski w strukturach UE.


So lip 14, 2018 20:28
Post Re: Unia Europejska
Po krótce

zefciu napisał(a):
Kopiujesz w 100% ich propagandę. Więc nie łżyj, że wcaleniepopieraszpisu, bo tego naprawdę już nikt nie kupuje.


Jaką propagandę? Przecież PIS nie chce opuszczać UE. Ja jestem w stosunku do UE sceptyczny. PiS jest mi obojętny jak każda inna władza. Dopóki nie zaczną się dziać krzywe akcje które będą mieć realny wpływ na moje życie wtedy się przejmę

Cytuj:
A mimo to są szczęśliwsi i bogatsi od Quinque. Ciekawe.


Możliwe. Jednakowoż stary grzejnik co 30 lat leciał na Berlinie też jest szczęśliwy. Na początku jest fajnie, później budzisz się w wieku 50 lat, w miejscu w którym byłeś 30 lat wcześniej(w najlepszym wypadku). Żył nie widać, kości bolą, jesteś chudszy o 25 kg, oraz masz zniszczoną psychikę. Tak mi się malują Szwedzi. Dzisiejszy Szwed jest jednostką pusta wewnętrznie, nie ma oparcia w tradycji, kulturze, religii w niczym. Dlatego też tradycyjne wartości zastąpiły postępowe, gdzie otwartość i tolerancja stały się wyznaniem narodowym

Cytuj:
Mam prawicowe poglądy i nie czuję się wyalienowany


Mieszkasz w Szwecji albo UK?

Cytuj:
Nie oskarżenie, tylko ocena. PiS z jednej strony w mediach podburza swoich wyznawców przeciwko UE, a z drugiej nie opowie się otwarcie przeciwko tej organizacji i nie podejmie kroków do wyjścia ze wspólnoty


No i dlatego moje poglądy nie pokrywają się z poglądami Pis'u

Cytuj:
Czyli deklaracja „tak/nie” w kwestii „przyjmowania nachodźców”, którzy i tak nie przychodzą jest ważniejsza niż przestrzeganie prawa, ochrona Twojej wolności, dbanie o gospodarkę etc?


Tak

~~~

jeszcze takie pytanie. Na kogo głosować? Komunistów z Razem? Pajacy z nowoczesnej? Lepszy Sort? Kłamców z PO?


So lip 14, 2018 20:41
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
Dzisiejszy Szwed jest jednostką pusta wewnętrznie, nie ma oparcia w tradycji, kulturze, religii w niczym. Dlatego też tradycyjne wartości zastąpiły postępowe, gdzie otwartość i tolerancja stały się wyznaniem narodowym

Czyli poprzez otwartość na innych ludzi, pomimo niewiary, jest bliższy Bogu niż wielu zdeklarowanych katolików w Polsce nie rozumiejących obligatoryjnego nakazu Boga głodnych nakarmić, przybyszów w dom przyjąć..


N lip 15, 2018 7:52
Post Re: Unia Europejska
Ale skad Quinque wie, jakie sa "tradycyjne wartosci" protestanckich Szwedow?
Czy na pewno sa one takie same jak Polakow wyznania katolickiego (innych, w wiekszosci zniszczyl walec historii)?

Bo moze tolerancja i otwarcie do nich naleza, tak jak nalezaly do polskich wartosci przez stulecia.


N lip 15, 2018 8:20
Post Re: Unia Europejska
Alus napisał(a):
Cytuj:
Dzisiejszy Szwed jest jednostką pusta wewnętrznie, nie ma oparcia w tradycji, kulturze, religii w niczym. Dlatego też tradycyjne wartości zastąpiły postępowe, gdzie otwartość i tolerancja stały się wyznaniem narodowym

Czyli poprzez otwartość na innych ludzi, pomimo niewiary, jest bliższy Bogu niż wielu zdeklarowanych katolików w Polsce nie rozumiejących obligatoryjnego nakazu Boga głodnych nakarmić, przybyszów w dom przyjąć..

Klarownie o tym polskim katolicyzmie mówi abp Muszyński
http://wiez.com.pl/2018/07/13/wiezcytuj ... lidarnosc/


N lip 15, 2018 8:21
Post Re: Unia Europejska
Kael, z tobą już skończyłem dyskutować. Dla Ciebie to co powie parlament UE z alkoholikiem Junkerem na czele, czy Angela jest święte. A jeżeli polskim podludziom się coś nie podoba to morda w d*pe i bulgotać. Tak to wygląda


N lip 15, 2018 9:50
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Kael, z tobą już skończyłem dyskutować. Dla Ciebie to co powie parlament UE z alkoholikiem Junkerem na czele, czy Angela jest święte. A jeżeli polskim podludziom się coś nie podoba to morda w d*pe i bulgotać. Tak to wygląda

Z abp Muszyńskim też zdecydowanie byś nie rozmawiał........i nie przeszkadza Ci aby wyznawać Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu urodzony jako Żyd z córki Izraela.......


N lip 15, 2018 9:54
Post Re: Unia Europejska
A czemu mi ma to przeszkadzać? Tak samo Quinque Polak urodzony przez polkę. Co to ma do rzeczy?


N lip 15, 2018 10:07
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
A czemu mi ma to przeszkadzać? Tak samo Quinque Polak urodzony przez polkę. Co to ma do rzeczy?

Skoro tak nie lubisz "obcych", czyli ludzi innych narodowości, to i Żydzi nie należą zapewne do Twoich przyjaciół.


N lip 15, 2018 10:12
Post Re: Unia Europejska
Chyba żeśmy się nie zrozumieli. Oczywiście dla was poprawno politycznych ludzi, każdy kto jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów jest
- rasistą
- ksenofobem
- nazistą/faszystą
- islamofobem

Ale to już tylko i wyłącznie wasz problem


N lip 15, 2018 11:35
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
Chyba żeśmy się nie zrozumieli. Oczywiście dla was poprawno politycznych ludzi, każdy kto jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów jest
- rasistą
- ksenofobem
- nazistą/faszystą
- islamofobem

Ale to już tylko i wyłącznie wasz problem

Dla mnie nie sprawia problemu określanie ludzi, wszyscy bowiem niezależnie od określeń jakie wymieniłeś należa do tych, którzy nie potrafią uznać nakazu Chrystusa głodnych nakarmić, przybyszów w dom przyjać.


N lip 15, 2018 11:46
Post Re: Unia Europejska
Quinque, dziekuje za jasne slowa.
Pamietaj, ze jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie i Europa szowinistycznych i zadufanych w sobie Polakow (ale tylko takich) potraktuje jak niewychowanych prostakow. Kasa z Unii i inne przywileje (jak chocby mieszkanie i praca w Szwecji nie sa przywilejem naleznym kazdemu Polakowi ze wzgledu na pochodzenie.
Akurat pochodzenie (czyli przypadek natury) nie ma w Unii zadnego znaczenia. Liczy sie czlowiek.

I tego Polacy albo sie naucza, albo zostana w swojej "wsi zacisznej i spokojnej" z niespelnionymi mrzonkami, bo ciagle nie ma nikogo na bialym koniu. A samemu ruszyc sie z kanapy i przylozyc reke do dobrych inicjatyw? A gdziezby! Nie po to podatki placa!


N lip 15, 2018 11:52
Post Re: Unia Europejska
Quinque napisał(a):
A czemu mi ma to przeszkadzać? Tak samo Quinque Polak urodzony przez polkę.
Polak, który nienawidzi swojego narodu tak bardzo, że jest gotów publicznie obrazić swoją własną matkę, by to okazać. Weź coś ciężkiego i się walnij Quinque, bo coraz gorzej z Tobą.

Cytuj:
każdy kto jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów
Nikt poważny nie jest „za przyjmowaniem emigrantów” ani „przeciwko przyjmowaniu emigrantów”. Sprawa tego, ilu i jakich emigrantów państwo powinno przyjmować jest kwestią bardzo zniuansowaną.


N lip 15, 2018 11:54
Post Re: Unia Europejska
zefciu napisał(a):
Nikt poważny nie jest „za przyjmowaniem emigrantów” ani „przeciwko przyjmowaniu emigrantów”. Sprawa tego, ilu i jakich emigrantów państwo powinno przyjmować jest kwestią bardzo zniuansowaną.

Właśnie zniuansowaną - przyjęcie setek, czy nawet 2-3 tys chorych dzieci i kobiet na leczenie szpitalne państwa nie zuboży. Bo cóż z tego, że damy jakieś kwoty tam na miejscu, gdy w większości miast syryjskich szpitale w gruzach.
Emigrantów zarobkowych nie musimy przyjmować, bo oni sami tu nie zechcą przyjść.


N lip 15, 2018 13:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL