Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Tya. Mnie, szczerze powiedziawszy fascynuje punkt 13. dyrektywy, z mocy którego właściciel platformy bazującej na treściach pochodzących od użytkowników, czyli nie tylko YouTube czy Chomikuj, ale też np. forum wiara, ma w obowiązki wpisane "stosowanie skutecznych technologii rozpoznawania treści".

Jest to niewykonalne technicznie, bo boty słabo sobie radzą z kontekstem wypowiedzi. Czyli np. cały wątek "Pedofilia - temat do rozmowy", w kontekście, że jest to forum katolickie, dostanie najwyższy priorytet do przekazania go kryminalnym organom śledczym. Przy czym zakładam, że kuria wrocławska kupi od kogoś odpowiedni soft, bo ekipa forum wiara nie potrafiła sobie poradzić ze skryptem od brzydkich słów.

Ten cały podatek od linków też przykro pachnie. Rozwiązanie to przetestowano najpierw w Hiszpanii. Wyszło, że Gógiel zabrał w końcu zabawki z tego rynku medialnego, demolując go przy okazji kompletnie. Może o to właśnie chodzi? Może to tylko zwyczajna wojna handlowa ze Stanami? A jak już Gógiel, Tuba i Fejsbuczek zamkną swoje strony w Europie, pojawią się znikąd produkty rodzime, dziesięć razy gorsze, ale za to moderowane na chińską modłę?

Jakieś 20 lat temu, gdy net u nas raczkował, też byłem za pełną wolnością treści i niespecjalnie przyjmowałem argumenty że za informacje/artykuły trzeba płacić. Obserwując przez lata rozwój Internetu chyba każdy widzi tabloidyzację witryn : króluje klikalność, do pasji doprowadzają mnie tytuły tak sformułowane, by nie przekazać żadnej treści, a tylko zachęcić do kliknięcia ( obowiązkowo zakończone wielokropkiem ). Treści naprawdę merytoryczne i warte czytania to te linkowane do fachowych witryn, gdzie za dostęp się płaci.
I nie udawajmy , że nie ma problemu, osobiście , po tych latach obserwacji i uczestnictwa w necie, skłaniam się do wprowadzenie odpłatności , bo to co obserwujemy to powszechne piractwo, samo usprawiedliwiane fałszywym argumentem o wolności w necie. Nikt tej wolności nie zabierze, tylko za czyjąś pracę trzeba będzie zapłacić, no szok normalnie...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt wrz 18, 2018 9:38
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Nie zamierzam się bronić przed trollami.
No chyba se jaja robisz. Przepisujesz bezmyślnie jakieś rewelacje pisane na polityczne zamówienie, a gdy Ci zwracają uwagę, że to nieprawda, wyzywasz od trolli?
Cytuj:
Natomiast jeśli uzasadnisz, możemy porozmawiać.
Jak sobie takie uzasadnienie wyobrażasz? Mam tutaj wkleić całą treść dyrektywy i wskazać, że w żadnym miejscu tej dyrektywy nie ma żadnego „podatku od linków”? Czy czego oczekujesz?

Załóżmy, że napiszę na tym forum „Konstytucja RP nakazuje, aby strzelać do ludzi mających w avatarze postaci z anime”. Ty zaś napiszesz, że to nieprawda. Po czyjej stronie znajduje się onus probandi? Wydaje mi się, że w takiej sytuacji jednak po mojej – to ja muszę wskazać konkretny zapis Konstytucji i uzasadnić, dlaczego ten zapis tak interpretuję.


Wt wrz 18, 2018 9:47
Post Re: Unia Europejska
Nie potrafisz znaleźć linku do polskiego tłumaczenia tej dyrektywy? Bo ja nie potrafię; Gógiel się już obraził widocznie na Europę i serwuje tylko prasową, i nie tylko prasową, sieczkę.

Co do politycznego zamówienia... wytłumaczę może, że na bratnim forum ateista zacząłem bronić PiSu, żeby ugruntować sobie pogląd na całą tę zimną wojnę domową (wyniki tej potyczki mnie trochę zaskoczyły). Zefciu jest, jak wiadomo, buldogiem pilastra, a pilaster, jak wiadomo, nie uważa pisowców za Polaków. Dlatego zefciu uznał widocznie, że może sobie uprawiać trollerkę moim kosztem i oskarżać o cholerawieco.

Dajesz link do źródła, albo się grzecznie ode mnie odpieprzasz.


Wt wrz 18, 2018 10:08
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Nie potrafisz znaleźć linku do polskiego tłumaczenia tej dyrektywy? Bo ja nie potrafię;
Ale to już Twój problem, że nawet nie wiesz, jaki jest tytuł dyrektywy, którą tak krytykujesz. Więc nie zwalaj tego problemu na mnie:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2016PC0593
Cytuj:
na bratnim forum ateista zacząłem bronić PiSu
Kiedyś już broniłeś PiSu i pisałeś mi jakieś zawoalowane groźby z racji niepopierania tego ugrupowania. Potem zrobiłeś się antypisowski. Teraz znowu przeklejasz bezmyślnie, co PiS każe przeklejać.
Cytuj:
Zefciu jest, jak wiadomo, buldogiem pilastra
I jeszcze ratlerkiem ZaKotem, pudlem Socjopapy oraz wyżłem Nektariusza.
Cytuj:
a pilaster, jak wiadomo, nie uważa pisowców za Polaków
W czym popełnia kardynalny błąd.
Cytuj:
oskarżać o cholerawieco
Nie o cholerawieco, tylko o przeklejanie bzdur na temat Dyrektywy w Sprawie Praw Autorskich na Jednolitym Rynku Cyfrowej, której źródła (jak sam przyznajesz) nie widziałeś na oczy.
Cytuj:
Dajesz link do źródła, albo się grzecznie ode mnie odpieprzasz.
Żałosne. Nie masz linku do źródła – nie gadasz głupot. Albo grzecznie prosisz o link do źródła. Powyżej masz.


Wt wrz 18, 2018 10:21
Post Re: Unia Europejska
Tak jeszcze na marginesie: miałeś, zefciu, niejaki kłopot ze zrozumieniem postawy Marka Piotrowskiego. Zrób sobie eksperyment moim wzorem: wyszukaj jakieś forum, gdzie dominują sympatycy PO, N i kogo tam jeszcze, zarejestruj się tam pod nickiem jakim bądź i zacznij bronić PiSu. Wtedy, być może, zrozumiesz, bo jest to doświadczenie nieprzekładalne językowo, niestety.


Wt wrz 18, 2018 10:26
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
miałeś, zefciu, niejaki kłopot ze zrozumieniem postawy Marka Piotrowskiego
Proszę mi więc wyjaśnić, czego w postawie Marka Piotrowskiego nie zrozumiałem.
Cytuj:
Zrób sobie eksperyment moim wzorem: wyszukaj jakieś forum, gdzie dominują sympatycy PO, N i kogo tam jeszcze, zarejestruj się tam pod nickiem jakim bądź i zacznij bronić PiSu. Wtedy, być może, zrozumiesz, bo jest to doświadczenie nieprzekładalne językowo, niestety.
Czyli zachęcasz mnie do trollingu? Ciekawe. Jestem zarejestrowany na „ateiście” i tam dyskutuję z pozycji apologety chrześcijaństwa. I jakoś nic strasznego się nie dzieje. Tutaj na forum katolickim reprezentuję ortodoksję – są tarcia, ale wszystko do wyjaśnienia. Natomiast obecność osób pisowskich na forach niepisowskich i niepisowskich na forach pisowskich oznaczają nieodmiennie otwartą wojnę do całkowitego wyniszczenia przeciwnika. Sam sobie odpowiedz, czemu.


Wt wrz 18, 2018 10:34
Post Re: Unia Europejska
Dziękuję. W artykule 11 faktycznie nie ma nic o podatku od linków, ale są za to odniesienia do dwóch innych dyrektyw, na które przedwczoraj już nie starczyło mi czasu. Potem mamy artykuł 12, który jest tak koszmarnie sformułowany, że nie podejmuję się go interpretować, chociaż jest w nim coś o roszczeniach autora bądź wydawcy za korzystanie z utworu. Natomiast artykuł 13 jest mętny niestety. Otóż nikt do końca nie sprecyzował jeszcze, czy post na forum jest utworem i jako taki podlega ochronie podług praw autorskich. Nie da się ukryć, że post taki jest utrwalony.


Wt wrz 18, 2018 10:38

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Otóż nikt do końca nie sprecyzował jeszcze, czy post na forum jest utworem i jako taki podlega ochronie podług praw autorskich. Nie da się ukryć, że post taki jest utrwalony.


A to jakiś problem dopisać w regulaminie, że posty publikowane są na takiej na takiej licencji, CC któreś na ten przykład, i że publikując autor posta się na to zgadza?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 18, 2018 10:46
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Pewnie żaden. Ale jak wtedy wyglądałoby moderowanie forum? Szczerze pytam.


Wt wrz 18, 2018 10:51

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Unia Europejska
Tzn.? Nie chwytam chyba istoty ewentualnego problemu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 18, 2018 11:06
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Ja właśnie tez nie chwytam, ale kresomózgowie mi warczy, że cos mu nie sztymuje. :)

zafciu napisał(a):
Sam sobie odpowiedz, czemu.

Ano temu, że po jednej stronie frontu stoi inteligencja, czyli szlachta, a po drugiej chłopstwo. Generalny problem z Polską jako taką jest zaś tego rodzaju, że, cytując szamana, chłop do Polski doszedł, ale swojej kultury nie doniósł; ponieważ gdyż albowiem pan gardził chamem i jego utworami. A te utwory składały się na kulturę przepotężnych narracji - tylko że oralną, niestety, która jako wytwór chama nie została utrwalona w formie pisanej.

Dlatego konflikt na linii PO - PiS jest konfliktem stanowym, wyciągniętym z ruskiej zamrażarki, w której przesiedzieliśmy dwieście lat z okładem. Nie chodzi o zderzenie cywilizacji. Chodzi o to, że w Polsce nie było rewolucji masońskiej, która by podziały stanowe zatarła, tak jak to się stało na Zachodzie.


Wt wrz 18, 2018 11:11
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Ano temu, że po jednej stronie frontu stoi inteligencja, czyli szlachta, a po drugiej chłopstwo.

Po pierwsze – zupełnie nie tak. PiS odwołuje się do tradycji szlacheckiej. Lemingi zaś do mieszczańskiej.
Po drugie – to nie jest żadna odpowiedź. Katolik się na forum dogada z ortodoksem. Chrześcijanin z ateuszem. A genpat z lemingiem muszą toczyć wojnę.
Cytuj:
Chodzi o to, że w Polsce nie było rewolucji masońskiej, która by podziały stanowe zatarła, tak jak to się stało na Zachodzie.
To może być prawda akurat. Choć z drugiej strony lepiej się w tej kwestii mamy, niż np. Japońce.


Wt wrz 18, 2018 11:18
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Chodzi o to, że w Polsce nie było rewolucji masońskiej, która by podziały stanowe zatarła, tak jak to się stało na Zachodzie.
Gorzej nawet. Na Zachodzie chłopi z mieszczaństwem tworzyli trzeci stan, bez przywilejów, to prawda, ale w Polszcze byli w tym czasie zaledwie bydłem roboczym, bez choćby swobód osobistych. Kiedy wcześniej przez zachodnią Europę przetoczyła się czarna śmierć, powstał niedobór rąk do pracy, więc ważni, cenni byli nawet ludzie z najniższych warstw, otworzyły się drogi awansu społecznego - i historia społeczna potoczyła się tam inaczej. Chłopstwo Francji, Anglii czy Szwecji -- to byli wolni ludzie, nawet jeśli ubodzy. Tereny Polski uniknęły zarazy, ale z drugiej strony skutkiem było niczym niepohamowane pogarszanie się sytuacji chłopów, sprowadzonych koniec końców do stanu niemal niewolników.


Wt wrz 18, 2018 11:48
Post Re: Unia Europejska
Toteż, obrazowo mówiąc, w Polsce chłopski wkład do kultury kończy się na Janosiku (będącym zresztą pożyczką od Słowaków), podczas gdy w Anglii od Robin Hooda się zaczyna. I dlatego tez nic nie wiadomo, oficjalnie przynajmniej, o religii pogańskiej Polaków i można nabijać się z turbosłowian, podczas gdy wicca to jest coś, czego się wstydzić nie trzeba.

zefciu napisał(a):
Po pierwsze – zupełnie nie tak. PiS odwołuje się do tradycji szlacheckiej. Lemingi zaś do mieszczańskiej.

PiS się odwołuje do tradycji szkolnej, wyniesionej ze szkół, która owszem, jest czysto szlachecka; lemingi zaś kontestują PiS czym popadnie, a nie jest synonimem kompletnego obciachu. Logiczne, że zostają im wątki mieszczańskie, co dodatkowo nakręca genpatów, skoro burzuj na ziemiach polskich doszedł do znaczenia dzięki władzy zaborczej.

zefciu napisał(a):
Po drugie – to nie jest żadna odpowiedź. Katolik się na forum dogada z ortodoksem. Chrześcijanin z ateuszem. A genpat z lemingiem muszą toczyć wojnę.

Bo leming przeżywa szlachecką pogardę dla genpaty. A genpata przezywa chłopską krzywdę z winy leminga. Nawet jeśli genpata jest -ski, a leming - nowobogacki. Gra, jaką toczą ze sobą, jest jedna i ta sama od pokoleń, karmiąca się wciąż tymi samymi emocjami i kompleksami.


Wt wrz 18, 2018 14:59
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
PiS się odwołuje do tradycji szkolnej, wyniesionej ze szkół
PRL-owskich, dodajmy.
Cytuj:
lemingi zaś kontestują PiS czym popadnie
Przede wszystkim lemingi kontestują PiS wartościami liberalnymi i nomokratycznymi.
Cytuj:
skoro burzuj na ziemiach polskich doszedł do znaczenia dzięki władzy zaborczej
Burżuj doszedł na ziemiach zaboru pruskiego do znaczenia dzięki względnej swobodzie i własnej pracy. Na innych ziemiach dochodził do znaczenia szlachciura, któremu władza zaborcza nadawała obce polskiej tradycji tytuły w rodzaju hrabiowskiego.
Cytuj:
Bo leming przeżywa szlachecką pogardę dla genpaty.
Tylko jakoś ciekawie to genpaci masowo na forach ignorują wypowiedzi lemingów. I to genpaci przeprowadzają różne akcje mające na celu zamknięcie lemingom mord. Lemingi zaś dzielnie z genpatami dyskutują, nawet jeśli temu towarzyszą emocje.

Nie czuję żadnej pogardy do Marka. Nie rozumiem jego zachowania i postawy, ale bardzo go szanuję jako osobę nieprzeciętnie inteligentną. Już o tym pisałem. Nigdy bym też nie wpadł na pomysł, aby przeprowadzić jakąś akcję mającą na celu usunięcie go z forum.


Wt wrz 18, 2018 15:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL