Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
A jezeli pracuje za granica, tam placi podatki z tej pracy, a transferuje pieniadze do Polski, bo tu zostala rodzina? A polski rzad ciagle ma nad nim wladze, bo jest polskim obywatelem?
To ma sie tez w wewnetrzne, polskie sprawy (ktore jego i jego rodzine ustawami tez dotykaja) nie mieszac, bo (chwilowo) w Polsce nie przebywa?

Tak sie zaczyna dzielenie obywateli, ktorzy podobno wedlug Konstytucji sa wszyscy sobie rowni.

Ale juz widze owoce ciezkiej propagandowej pracy PiSu: sa "prawdziwi, jedynie sluszni Polacy" i reszta.


Śr lip 11, 2018 5:15
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
A jezeli pracuje za granica, tam placi podatki z tej pracy, a transferuje pieniadze do Polski, bo tu zostala rodzina?
No i co z tego, że transferuje? Mimo wszystko potencjał do ich zarabiania wynika dla niego z prawa kraju obcego, a nie polskiego.
Cytuj:
A polski rzad ciagle ma nad nim wladze, bo jest polskim obywatelem?
Władzę poważnie ograniczoną? Bo osoba taka żyje przecież pod prawem obcego kraju. To jak postępuje, pracuje, co mu wolno, a czego nie – wszystko to zależy od prawa kraju, w którym żyje. W czym konkretnym i istotnym przejawia się ta „władza polskiego rządu” nad nim?
Cytuj:
Tak sie zaczyna dzielenie obywateli, ktorzy podobno wedlug Konstytucji sa wszyscy sobie rowni.
Slogan.
Cytuj:
Ale juz widze owoce ciezkiej propagandowej pracy PiSu: sa "prawdziwi, jedynie sluszni Polacy" i reszta.
Przeginasz. Równie dobrze można powiedzieć, że prawo głosowania dla Polonii to efekt nacjonalistycznej, rasistowskiej propagandy PiS-u.

Co nie zmienia faktu, że Kael powinnaś głosować. Poprę osobę, która Ci to prawo będzie chciała odebrać, ale póki Ci wolno – głosuj.


Śr lip 11, 2018 6:49
Post Re: Unia Europejska
Zefciu: w ojczyznie nie znalazl zatrudnienia, to pracuje w Anglii, oszczedza i wysyla zonie i dzieciom. Albo jako opiekunka starych ludzi na Zachodzie. Nie wolno? Wolno. Nie kazdy mial takie mozliwosci i sytuacje w kraju jaka miales ty.

Wladza polskiego rzadu przejawia sie w tym np, ze musisz miec polskie dokumenty, podlegasz najdurniejszym przepisom i jak polska wladza pojdzie na calosc i zerwie np umowy o podwojnym opodatkowaniu, to beda placic podatki dwa razy. Albo wprowadza karte graniczna, albo oddawanie paszportow dzien po przyjezdzie do kraju, albo, albo....Polacy zyjacy za granica tez bywaja w Polsce.
I czasem musza kontaktowac sie z jej urzednikami np w sprawie nowych paszportow co 10 lat.

Co do przedostatniego akapitu, to ty przegiales zefciu: prawo glosowania dla kazdego obywatela bez wzgledu na kolor skory, wyznanie i miejsce pobytu to zapis Konstytucji. I PiS jeszcze tego nie dal rady posegregowac i obstawic durnymi warunkami jak np, ze jedyne czynne i bierne prawo wyborcze ma samotny mieszkaniec Zoliborza, urodzony jako blizniak i posiadajacy kota.


Śr lip 11, 2018 7:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
A polski rzad ciagle ma nad nim wladze, bo jest polskim obywatelem?
W tym przypadku nie ma żadnej władzy o ile sam jej sie nie podda.
Kael napisał(a):
To ma sie tez w wewnetrzne, polskie sprawy (ktore jego i jego rodzine ustawami tez dotykaja) nie mieszac, bo (chwilowo) w Polsce nie przebywa?
Jak długo ta "chwila" trwa u ciebie?
Kael napisał(a):
Tak sie zaczyna dzielenie obywateli, ktorzy podobno wedlug Konstytucji sa wszyscy sobie rowni.
@zefciu ma rację - to slogan. Jesteśmy dzieleni ze wzgledu choćby na wiek na wiele sposobów: praca, kształcenie, dostęp do leczenia.
Kael napisał(a):
Ale juz widze owoce ciezkiej propagandowej pracy PiSu: sa "prawdziwi, jedynie sluszni Polacy" i reszta.
To jest brak argumentu, a nie argument. :)

Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że Kael powinnaś głosować. Poprę osobę, która Ci to prawo będzie chciała odebrać, ale póki Ci wolno – głosuj.
Jeżeli się obrazisz i nie zagłosujesz, to wiesz co o tym myślę: barku takiego takiego wyborcy nie będzie mi żal.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 7:08
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Zefciu: w ojczyznie nie znalazl zatrudnienia, to pracuje w Anglii, oszczedza i wysyla zonie i dzieciom. Albo jako opiekunka starych ludzi na Zachodzie. Nie wolno? Wolno. Nie kazdy mial takie mozliwosci i sytuacje w kraju jaka miales ty.
Ale czy ja mówię, że nie wolno? Albo czy mówię, że miał możliwości i sytuację? Atakujesz bez sensu jakieś chochoły.
Cytuj:
Wladza polskiego rzadu przejawia sie w tym np, ze musisz miec polskie dokumenty
Formalność.
Cytuj:
podlegasz najdurniejszym przepisom
Nie. Nie podlegasz. Bo najdurniejsze przepisy dotyczą tych, którzy żyją i zarabiają w Polsce.
Cytuj:
i jak polska wladza pojdzie na calosc i zerwie np umowy o podwojnym opodatkowaniu, to beda placic podatki dwa razy
Jak pójdzie i jak zerwie. Póki nie poszła i nie zerwała, to argumentu nie ma.
Cytuj:
Co do przedostatniego akapitu, to ty przegiales zefciu: prawo glosowania dla kazdego obywatela bez wzgledu na kolor skory, wyznanie i miejsce pobytu to zapis Konstytucji.
Konstytucję można jednak zmienić. Nie mówię o tym jak jest, tylko, jak moim zdaniem być powinno.
Cytuj:
I PiS jeszcze tego nie dal rady posegregowac i obstawic durnymi warunkami jak np, ze jedyne czynne i bierne prawo wyborcze ma samotny mieszkaniec Zoliborza, urodzony jako blizniak i posiadajacy kota.
I znowu chochoły. Przecież ani Kozioł, ani ja nie popieramy PiS-u. I ani Kozioł ani ja nie uważamy, że należy dawać „durne warunki”. Bo warunek „był w Polsce w ostatnich kilku latach” to nie jest durny warunek.


Śr lip 11, 2018 7:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Wladza polskiego rzadu przejawia sie w tym np, ze musisz miec polskie dokumenty, podlegasz najdurniejszym przepisom i jak polska wladza pojdzie na calosc i zerwie np umowy o podwojnym opodatkowaniu, to beda placic podatki dwa razy. Albo wprowadza karte graniczna, albo oddawanie paszportow dzien po przyjezdzie do kraju, albo, albo....Polacy zyjacy za granica tez bywaja w Polsce.
I czasem musza kontaktowac sie z jej urzednikami np w sprawie nowych paszportow co 10 lat.
Tak jak napisałem: ma tyle nad toba władzy na ile pozwolisz. Jeżeli mieszkacz czasowo gdziekolwiek na świecie, to w końcu wrócisz i możesz udokumentować mieszkanie w Polsce przez miesiąc (chyba tego typu kryteria sa we Francji). Bardzo wielu z Polską związana jest tylko ... (nieważnym) paszportem.
Kael napisał(a):
Co do przedostatniego akapitu, to ty przegiales zefciu: prawo glosowania dla kazdego obywatela bez wzgledu na kolor skory, wyznanie i miejsce pobytu to zapis Konstytucji. I PiS jeszcze tego nie dal rady posegregowac i obstawic durnymi warunkami jak np, ze jedyne czynne i bierne prawo wyborcze ma samotny mieszkaniec Zoliborza, urodzony jako blizniak i posiadajacy kota.
Wybacz ale to nie argument, to propaganda. Przypisywanie kazdemu, kto ma inne zdanie niz ty sympatii do pisu jest własnie dokładnie tym, co zaczął sam pis: dzieleniem.W tym miejscu idziesz równym krokiem, ramie w ramie z Macierewiczem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 7:20
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Koziol Jako polski obywatel zawsze jestes poddany polskiej wladzy. Wystarczy, ze kraj pobytu wprowadzi obostrzenia i np wydali wszystkich Polakow. Dokad pojada?

Ile to trwa u mnie nie ma nic do rzeczy w kwestii zapisu Konstytucji. Jezeli gdziekolwiek Konstytucja zezwala na nierowne traktowanie w sprawach, o ktorych piszesz, to przytocz mi te zapisy.
Ja znalazlam np taki kwiatek jak art 13, co w swietle legalnego istnienia i dzialania np ONR wydaje mi sie byc jawnym naruszeniem Konstytucji.

Nie wiem, dlaczego uwazacie, ze pisze o sobie?
Owszem, jestem jedna z milionow polskich obywateli przebywajacych czasowo za granica (a sa i tacy, ktirzy za granica juz sie urodzili i ciagle maja tylko polskie obywatelstwo, choc przeciez mogliby juz miec inne - na szczescie nikt ich nie moze zmusic do pozbycia sie go - dzieki Konstytucji).

Ja zwracam uwage na to, ze mamy ustawe zasadnicza - Konstytucje, na pewno nie idealna, ale stworzona raptem 20 lat temu na bazie naszych wladnych, niezaklamanych doswiadczen dziejowych, i proby zmiany jej zapisow ustawami przeglosowanymi glosami chwilowej wiekszosci parlamentarnej to wrecz skok, a nie tylko krok, w kierunku bezholowia i pogardy dla kazdego prawa, czyli najgorszej cechy Polakow, ktora doprowadzala zawsze do katastrof.

Nikt nam dzis praw nie narzuca, tworzymy je sami i jesli Suweren chcial, zeby bliscy i znajomi najuczciwszej partii mieli intrantne pozycje w spolkach panstwa (dopoki te nie splajtuja) na bazie prawa, to Suweren to ma. Takie prawo, jako jedno z pierwszych PiS przepchnal.
Ale jesli poczucie sprawiedliwosci Suwerena mowi, ze nasi to tylko: katolicy z dziada pradziada, o bialej skorze, znajacy tylko jezyk polski, mieszkajacy dookola Warszawy w promieniu 300 km, ktorzy nigdy nie byli dluzej za granica niz 2 tygodnie raz na rok, to Suweren musi zmienic ustawe zasadnicza, ktora wlasnie przed takimi emocjonalnymi dzialaniami "jedynie slusznych Polakow" broni innych obywateli Polski.

I o tym jest mowa w Art 1, ktory PiS lamie co dnia.

I zeby nie bylo, ze was o pisizm posadzam: PiS dzis jest dla mnie przykladem tego, co realnie mozna zniszczyc, kiedy sie traktuje Konstytucje jak papier do zawijania kanapek z lososiem.


Śr lip 11, 2018 7:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Koziol Jako polski obywatel zawsze jestes poddany polskiej wladzy. Wystarczy, ze kraj pobytu wprowadzi obostrzenia i np wydali wszystkich Polakow. Dokad pojada?
Postarasz sie o stałą rezydenturę, czy obywatelstwo (teraz w Anglii Polacy masowo staja się Anglikami). A może do innego kraju? A bo to pierwszy raz?

Kael napisał(a):
Ile to trwa u mnie nie ma nic do rzeczy w kwestii zapisu Konstytucji. Jezeli gdziekolwiek Konstytucja zezwala na nierowne traktowanie w sprawach, o ktorych piszesz, to przytocz mi te zapisy.
Wystarczy, ze zapisu nie ma.

Kael napisał(a):
Nie wiem, dlaczego uwazacie, ze pisze o sobie?
Owszem, jestem jedna z milionow polskich obywateli przebywajacych czasowo za granica (a sa i tacy, ktirzy za granica juz sie urodzili i ciagle maja tylko polskie obywatelstwo, choc przeciez mogliby juz miec inne - na szczescie nikt ich nie moze zmusic do pozbycia sie go - dzieki Konstytucji).
Dobrze, ze zwróciłaś na to uwagę: są tacy, co ledwo po polsku mówią, w Polsce byli kilka razy w życiu babcie odwiedzić i dziś mają prawo do głosowania, do decydowania o losach Polski. Absurd.

Kael napisał(a):
Ja zwracam uwage na t .....
Przestań z tą polityką. Każde prawo mozna zmienić. Konstytucję też.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 7:57
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Koziol Jako polski obywatel zawsze jestes poddany polskiej wladzy. Wystarczy, ze kraj pobytu wprowadzi obostrzenia i np wydali wszystkich Polakow. Dokad pojada?
No i znowu – hipotetyczna sytuacja, a nie coś, co realnie się dzieje z Tobą, lub innymi przedstawicielami Polonii.
Cytuj:
Ile to trwa u mnie nie ma nic do rzeczy w kwestii zapisu Konstytucji. Jezeli gdziekolwiek Konstytucja zezwala na nierowne traktowanie w sprawach, o ktorych piszesz, to przytocz mi te zapisy.
Ja znalazlam np taki kwiatek jak art 13, co w swietle legalnego istnienia i dzialania np ONR wydaje mi sie byc jawnym naruszeniem Konstytucji.

Nie wiem, dlaczego uwazacie, ze pisze o sobie?
Owszem, jestem jedna z milionow polskich obywateli przebywajacych czasowo za granica (a sa i tacy, ktirzy za granica juz sie urodzili i ciagle maja tylko polskie obywatelstwo, choc przeciez mogliby juz miec inne - na szczescie nikt ich nie moze zmusic do pozbycia sie go - dzieki Konstytucji).

Ja zwracam uwage na to, ze mamy ustawe zasadnicza - Konstytucje, na pewno nie idealna, ale stworzona raptem 20 lat temu na bazie naszych wladnych, niezaklamanych doswiadczen dziejowych, i proby zmiany jej zapisow ustawami przeglosowanymi glosami chwilowej wiekszosci parlamentarnej to wrecz skok, a nie tylko krok, w kierunku bezholowia i pogardy dla kazdego prawa, czyli najgorszej cechy Polakow, ktora doprowadzala zawsze do katastrof.

Nikt nam dzis praw nie narzuca, tworzymy je sami i jesli Suweren chcial, zeby bliscy i znajomi najuczciwszej partii mieli intrantne pozycje w spolkach panstwa (dopoki te nie splajtuja) na bazie prawa, to Suweren to ma. Takie prawo, jako jedno z pierwszych PiS przepchnal.
Ale jesli poczucie sprawiedliwosci Suwerena mowi, ze nasi to tylko: katolicy z dziada pradziada, o bialej skorze, znajacy tylko jezyk polski, mieszkajacy dookola Warszawy w promieniu 300 km, ktorzy nigdy nie byli dluzej za granica niz 2 tygodnie raz na rok, to Suweren musi zmienic ustawe zasadnicza, ktora wlasnie przed takimi emocjonalnymi dzialaniami "jedynie slusznych Polakow" broni innych obywateli Polski.

I o tym jest mowa w Art 1, ktory PiS lamie co dnia.

I zeby nie bylo, ze was o pisizm posadzam: PiS dzis jest dla mnie przykladem tego, co realnie mozna zniszczyc, kiedy sie traktuje Konstytucje jak papier do zawijania kanapek z lososiem.
I znowu jakieś chochoły. Lubisz to, prawda?


Śr lip 11, 2018 7:58
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
A jezeli pracuje za granica, tam placi podatki z tej pracy, a transferuje pieniadze do Polski, bo tu zostala rodzina? A polski rzad ciagle ma nad nim wladze, bo jest polskim obywatelem?
To ma sie tez w wewnetrzne, polskie sprawy (ktore jego i jego rodzine ustawami tez dotykaja) nie mieszac, bo (chwilowo) w Polsce nie przebywa?

Tak sie zaczyna dzielenie obywateli, ktorzy podobno wedlug Konstytucji sa wszyscy sobie rowni.

Ale juz widze owoce ciezkiej propagandowej pracy PiSu: sa "prawdziwi, jedynie sluszni Polacy" i reszta.

Owszem, jeśli mieszka , pracuje, transferuje pieniądze do Polski, przebywa w Polsce kilka razy w roku pełna zgoda.
Ale jeśli mieszka, pracuje, od 50-60 lat za granicą wraz z rodzina, z krewnymi w Polsce ma jedynie kontakty listowe, dzieci i wnuki wychowane jako obywatele USA czy Kanady, nikt nie ma zamiaru powracać do Polski, to z jakiej niby racji mają prawo urządzać nam kraj......tylko z racji sentymentu?


Śr lip 11, 2018 8:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
@Kael powiedz mi dlaczego nie oburza ciebie tak, ze nie możesz glosować w wyborach do PE? A może naginasz prawo i możesz? A co z wyborami samorządowymi? Uczestniczysz?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 8:04
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Dlaczego nikogo z was nie interesuje Konstytucja?
Chcecie, to ja zmiencie tak, zeby polscy obywatele byli roznie traktowani w zaleznosci od dowolnych warunkow. Na razie zapisy Konstytucji sa jasne.

Demokracja nie jest ustrojem doskonalym. Zawsze cos sie komus nie spodoba. Te kilkaset tysiecy glosujacych w jednym okregu wyborczym gdzie uprawnionych jest kilka razy wiecej...co moze tak dramatycznie w Polsce zmienic? Jezeli kazdy obywatel skorzysta z niezbywalnego prawa wyborczego, Polska bedzie taka, jal chce te (jeszcze) 30 milionow uprawnionych w kraju.

http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm/0/0/19

Polecam opracowanie

https://www.google.com/url?q=http://www ... BAm7JLlc43


Śr lip 11, 2018 15:15
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Dlaczego nikogo z was nie interesuje Konstytucja?
I znowu chochoł. To że ktoś uważa, że jakiś zapis w Konstytucji jest błędem nie oznacza, że „nie interesuje go Konstytucja”.
Cytuj:
Chcecie, to ja zmiencie tak, zeby polscy obywatele byli roznie traktowani w zaleznosci od dowolnych warunkow.
Po pierwsze – nie żeby polscy obywatele byli traktowani różnie, tylko żeby osoby, które nie są polskimi obywatelami de facto przestawali być niemi de iure. Po drugie – jak będzie taka możliwość, to ją poprę. Póki co wyrażam moją opinię, że tak być powinno (ale z drugiej strony, każdy, kto ma prawo głosować powinien głosować).

A do jakiegoś argumentu, który rzeczywiście Kozioł lub ja napisaliśmy się odniesiesz, czy tylko będziesz wymyślać swoje własne?


Śr lip 11, 2018 15:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Unia Europejska
No, w sumie... bez Polonii w Warszawie wygrałoby PO, a że Polonia głosowała głównie na PiS, jej głosy dopisano do stolicy i wynik się zmienił :).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 11, 2018 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Dlaczego nikogo z was nie interesuje Konstytucja?
Chcecie, to ja zmiencie tak, zeby polscy obywatele byli roznie traktowani w zaleznosci od dowolnych warunkow. Na razie zapisy Konstytucji sa jasne.
Jasne jest tylko w tym zakresie, w ktorym jest to opisane. Przeróżne prawa moga i sa ograniczane ustawami i to zgodnie z konstytucja (polecam lekture konstytucji).
Kael napisał(a):
Demokracja nie jest ustrojem doskonalym. Zawsze cos sie komus nie spodoba.
I dlatego co jakiś czas zmieniane jest prawo. chyba nie sugerujesz, ze wskazane przeze mnie kryterium jest niedemokratyczne? Czyżby Francja, tak dumna ze swych rewolucyjnych i demokratycznych haseł była ... totalitarna ? :o Przeciez nie chcę innego rozwiązania, niz we Francji.
Kael napisał(a):
Te kilkaset tysiecy glosujacych w jednym okregu wyborczym gdzie uprawnionych jest kilka razy wiecej...co moze tak dramatycznie w Polsce zmienic?
Może. Nawet jeden poseł przy obecnej ordynacji moze przewazyc, czy dana partia nie mając poparcia wiekszości społeczeństwa będzia miała wiekszość w sejmie (to sie wręcz dzieje teraz).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 11, 2018 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL