Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
A, dzięki. Rzeczywiście, nie dość precyzyjnie to ująłem. Dorn miał na myśli dokładnie to, co napisałaś.


So wrz 22, 2018 8:20

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Unia Europejska
Niestety, słabo się to przekłada na sytuację wewnętrzną : słupki rosną władzy, nie opozycji.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn wrz 24, 2018 6:32
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
zepp napisał(a):
Niestety, słabo się to przekłada na sytuację wewnętrzną : słupki rosną władzy, nie opozycji.

Zwłaszcza w tych "sondażach" robionych na zamówienie propisowskich mediów i CBOS o ile mnie pamieć nie myli, to CBOS jest rządową instytucją, A Duda.......CBOS tuż przed prezydenckimi wyborami wskazywał poparcie dla B. Komorowskiego w granicach 70%.
Otwartym pytaniem pozostaje - dlaczego PiS w swoim mateczniku na podkarpaciu (Jasło, Przemyśl) w kilku okręgach do wyborów samorządowych miał tak horrendalne problemy z zebraniem 150 podpisów na kandydata.


Pn wrz 24, 2018 7:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Unia Europejska
Wszelkiego rodzaju sondaże powodują, że przeciętny Kowalski myśli, że nie ma sensu głosować na kogokolwiek innego niż ten, na którego ów sondaż wskazuje, bo w przeciwnym wypadku jego głos będzie stracony. Tak mysli większość społeczeństwa i, albo głosują wg sondażu, albo nie głosuja wcale.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 24, 2018 7:09
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
PiS-owi rośnie, a media Sakiewicza, któremu PiS w przeważającej części zawdzięcza zwycięstwo, szorują po dnie - TVP Republika nadaje program przez 5 godzin dziennie, a GPC ze 150 tys sprzedanych egzemplarzy po ogłoszeniu zamachu pod Smoleńskiem, zjechała do sprzedaży 15 tys.
Dziennikarze od 3 miesięcy nie otrzymują pensji, część z nich już odeszło z redakcji.
A tak 3 lata temu fetowali ruinę GW.....zapomnieli o mądrości starych porzekadeł Nie smiej się z dziadku z cudzego upadku.....


Pn wrz 24, 2018 7:17
Post Re: Unia Europejska
Alus napisał(a):
PiS-owi rośnie, a media Sakiewicza, któremu PiS w przeważającej części zawdzięcza zwycięstwo, szorują po dnie - TVP Republika nadaje program przez 5 godzin dziennie, a GPC ze 150 tys sprzedanych egzemplarzy po ogłoszeniu zamachu pod Smoleńskiem, zjechała do sprzedaży 15 tys.
Dziennikarze od 3 miesięcy nie otrzymują pensji, część z nich już odeszło z redakcji.
A tak 3 lata temu fetowali ruinę GW.....zapomnieli o mądrości starych porzekadeł Nie smiej się z dziadku z cudzego upadku.....
No cóż – kołdra ma ograniczoną powierzchnię i wiadomo, że nie każdy dostanie jej kawałek. Ci dziennikarze, którzy sobie zasłużyli zostali upchnięci po mediach publicznych. Natomiast te „niezależne” nie są PiS-owi potrzebne. Bo niby do czego, jak ma na własność TVP?


Pn wrz 24, 2018 7:24

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Unia Europejska
Małgosiaa napisał(a):
Wszelkiego rodzaju sondaże powodują, że przeciętny Kowalski myśli, że nie ma sensu głosować na kogokolwiek innego niż ten, na którego ów sondaż wskazuje, bo w przeciwnym wypadku jego głos będzie stracony. Tak mysli większość społeczeństwa i, albo głosują wg sondażu, albo nie głosuja wcale.

To chyba nie takie oczywiste, decydują nastroje pośród suwerena, a odchylenie prawicowe się utrzymuje, nie tylko u nas. I nie ma to związku z propagandą w mediach, bo przypomnę że pierwszy PiS przegrał, mając media w ręku, PO też zresztą...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn wrz 24, 2018 7:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Unia Europejska
Małgosiaa napisał(a):
Wszelkiego rodzaju sondaże powodują, że przeciętny Kowalski myśli, że nie ma sensu głosować na kogokolwiek innego niż ten, na którego ów sondaż wskazuje, bo w przeciwnym wypadku jego głos będzie stracony. Tak mysli większość społeczeństwa i, albo głosują wg sondażu, albo nie głosuja wcale.

Święta racja. Tzw badania opinii publicznej już dawno przestały być badaniami a stały się metodą kreowania opinii. Nigdy nie głosuję patrząc na sondaże. Z tego co pamiętam to chyba nigdy nie "udało" mi się oddać głosu na zwycięzcę(wyłączając np. drugą turę wyborów prezydenckich, gdzie często głosuje się na mniejsze zło), ale jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Dla mnie straconym głosem jest głos oddany na osobę nie reprezentującą moich poglądów.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn wrz 24, 2018 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Unia Europejska
Tak w ramach ciekawostki: niektórzy śmiali się z przewidywań, że po wprowadzeniu RODO czyli GDPR, część portali spoza UE będzie wolała zwyczajnie zablokować dostęp użytkownikom z UE, niż dostosowywać się do unijnych przepisów. Cóż, ja tylko dziś trzy razy trafiłem na komunikaty o treści

Cytuj:
451: Unavailable due to legal reasons
We recognize you are attempting to access this website from a country belonging to the European Economic Area (EEA) including the EU which enforces the General Data Protection Regulation (GDPR) and therefore access cannot be granted at this time.


Co oznacza mniej więcej tyle (mam nadzieję, że moderacja wybaczy parafrazę), że widzimy, że klikasz z UE, dlatego z przyczyn prawnych musimy odmówić ci dostępu do naszej strony.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 24, 2018 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
Tak po cichu napomkne ze ogladalem dzisiaj "Kropke nad i" i porownanie pierwszego wypowiadajacego sie - przewodniczacego nowej KRS sedziego Mazura, z pozniej wypowiadajacycm sie prof. Matczakiem zwalilo mnie z fotela. Tak wykretnych tlumaczen, slabej argumentacji i czystych bzdur w wykonaniu sedziego Mazura dawno juz nie zdazylo mi sie slyszec.
Prof Matczak wprost odwrotnie - w punkt, plynnie i ze swietna argumentacja pokazujaca w ktorych punktach nowa ustawa o SN jest sprzeczna z traktatami unijnymi.
Jakims cudem tym razem prowadzaca wyraznie starala sie nie przerywac odpowiedajacym co jest nowa jakoscia pokazana w jej programie. Widac jednak bylo ze trzymanie sie na wodzy sprawia jej wyrazna trudnosci:).

Jednak tak jak powyzej napisano mam glebokie przekonanie ze sprawa obrony niezaleznosci polskiego sadownictwa przez KE i ew Trybunal spowoduje nie tylko wzrost slupkow poparcia dla PiS, ale rowniez wzrost rzeczywistego poparcia dla tej partii przez ludzi odbierajacych to jako ingerencje w wewnetrzne sprawy panstwa.
Trzeba wziasc pod uwage ze nie tylko wyborcy PiS, ale rowniez "szeroki ogol" nie ma pojecia o co chodzi w tym sporze, a cala sprawa jest mu doskonale obojetna.


Pn wrz 24, 2018 22:01
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
Tak po cichu napomkne ze ogladalem dzisiaj "Kropke nad i" i porownanie pierwszego wypowiadajacego sie - przewodniczacego nowej KRS sedziego Mazura, z pozniej wypowiadajacycm sie prof. Matczakiem zwalilo mnie z fotela. Tak wykretnych tlumaczen, slabej argumentacji i czystych bzdur w wykonaniu sedziego Mazura dawno juz nie zdazylo mi sie slyszec.
Prof Matczak wprost odwrotnie - w punkt, plynnie i ze swietna argumentacja pokazujaca w ktorych punktach nowa ustawa o SN jest sprzeczna z traktatami unijnymi.
Jakims cudem tym razem prowadzaca wyraznie starala sie nie przerywac odpowiedajacym co jest nowa jakoscia pokazana w jej programie. Widac jednak bylo ze trzymanie sie na wodzy sprawia jej wyrazna trudnosci:).

Jednak tak jak powyzej napisano mam glebokie przekonanie ze sprawa obrony niezaleznosci polskiego sadownictwa przez KE i ew Trybunal spowoduje nie tylko wzrost slupkow poparcia dla PiS, ale rowniez wzrost rzeczywistego poparcia dla tej partii przez ludzi odbierajacych to jako ingerencje w wewnetrzne sprawy panstwa.
Trzeba wziasc pod uwage ze nie tylko wyborcy PiS, ale rowniez "szeroki ogol" nie ma pojecia o co chodzi w tym sporze, a cala sprawa jest mu doskonale obojetna.

"Szeroki ogół" przez 14 lat zdążył się przyzwyczaić, że UE ingeruje w wewnętrzne sprawy krajów, jedni rozumieją iż wynika to z podpisanych traktatów, inni pojmują na zasadzie wejdziesz między wrony kraczesz jako one.
Prawdziwym problemem może być obcięcie dotacji, zmniejszenie ilości budowanych czy remontowanych dróg, lub obiektów. A już problemem nie do przeskoczenia byłoby zmniejszenie dotacji rolnikom, zwłaszcza, że PiS non stop zarzucał poprzednikom niedbałość o polskich rolników, którzy otrzymują niższe kwoty niż rolnicy z krajów Europy zachodniej.
Prawdę o rzeczywistym poparciu już ukazują wybory samorządowe - w wielu rejonach trudności z zebraniem podpisów poparcia, a w całym kraju brak chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Będą zapewne zmuszani pracownicy administracji lokalnej.
Może się mylę, ale sądzę, że w wyborach samorządowych 75% uzyskają komitety lokalne, nie partyjne.


Wt wrz 25, 2018 7:23

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
Jednak tak jak powyzej napisano mam glebokie przekonanie ze sprawa obrony niezaleznosci polskiego sadownictwa przez KE i ew Trybunal spowoduje nie tylko wzrost slupkow poparcia dla PiS, ale rowniez wzrost rzeczywistego poparcia dla tej partii przez ludzi odbierajacych to jako ingerencje w wewnetrzne sprawy panstwa.

Wątpię, ten spór toczy się nie od dzisiaj i ci, którzy popierają upartyjnienie polskiego sądownictwa, już od dawna popierają PiS. Gdy w stanie wojennym Reagan nałożył sankcje na PRL i z braku paszy padały polskie kurczaki, to poparcie dla PZPR też nie wzrosło :twisted:


Wt wrz 25, 2018 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Unia Europejska
"Chcemy, by sędziowie, których objęła nowa ustawa o SN, nadal sprawowali funkcje, nawet jeśli przeszli na emeryturę – poinformowała rzeczniczka KE Mina Andreeva."

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3092 ... ow-SN.html


Wt wrz 25, 2018 11:42
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Tymczasem doklikałem się do Bezprawnika. Zgroza, bo artykuł wisi od jakichś dwóch tygodni i tam jest wszystko, co trzeba - podczas gdy ja się udzielam bez głębszej znajomości rzeczy jak zupełny idiota.

Cytuj:
Mówiąc szczerze nie uważam, żeby artykuł 13 był aż tak palącym problemem. Mają rację zwolennicy ACTA 2, że artykuł 13 nie wprowadza cenzury. Natomiast ich wyobraźnia kończy się tam, gdzie kończy się projekt dyrektywy. Otóż jeśli w internecie będzie się pojawiała w przyszłości jakakolwiek forma cenzury (w szerszym rozumieniu, nie tylko „politycznej”) to z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie argumentowana właśnie przepisami wprowadzającymi pomysły artykułu 13. Więc tak, lobbyści i zwolennicy mają rację, że artykuł 13 to nie cenzura, mniej więcej w takim samym sensie, że benzyna rozlana na podłodze to jeszcze nie pożar.

Cytuj:
Bo tutaj też mamy kolejny slogan wygłaszany przez dziennikarzy – „nie będzie żadnego podatku od linków!!!”. Oczywiście, że nie będzie, ale tylko na takiej zasadzie, jak nie ma „podatku od samochodów”, a tymczasem VAT przy zakupie, obowiązkowe OC czy tonę podatków w paliwie trzeba płacić. Dyrektywa artykuł 11 de facto do rangi podatków od linków sprowadza, bo tradycyjne media będą się między sobą przerzucały wzajemnie kwotą typu 500 złotych, z prowizją za zarządzanie oddaną ZPAV, ZAiKS-owi czy innemu OZZ i dalej będą sobie wzajemnie korzystały (lub nie) ze swojej „twórczości”.

Cytuj:
To jest moja główna obawa – bo dla Axel Springer ewentualne wycięcie z Google to spadek przychodów. Ale zarazem tracą wtedy całą masę mniejszych konkurentów, którzy dzięki Google mogli ich podgryzać, docierać do nowych czytelników i niemal jak równy z równym rywalizować na trudnym rynku medialnym – nawet jeśli nie w wojnie, to przynajmniej w poszczególnych bitwach. Czasem nawet mam gdzieś z tyłu głowy, że o to w tym wszystkim chodzi. Murdochyzacja mediów pozwalająca na ich efektywne prowadzenie tylko wielkim imperiom medialnym. Czyli trochę taki internet, jaką mamy telewizję.

Cooo pooowie zefciu,
Cooo pooowie zefciu?
Co zefciu ma w głowie, co zefciu odpowie nam dziś?


:P


Wt wrz 25, 2018 23:25

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
Ale zarazem tracą wtedy całą masę mniejszych konkurentów, którzy dzięki Google mogli ich podgryzać, docierać do nowych czytelników i niemal jak równy z równym rywalizować na trudnym rynku medialnym (...)

W teorii ładnie to wygląda, przynajmniej z punktu widzenia liberała - duża konkurencja powoduje dostarczanie lepszego produktu w niższej cenie. Ale życie znowu nie chce podporządkować się liberalnym teoriom - mamy zalew marnej jakości sensacjologii, która wyparła z rynku w miarę rzetelne dziennikarstwo.


Śr wrz 26, 2018 8:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL