Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
Warto byście zastanowić jak wyglądałaby UE w założeniach Schumana a jaka jest obecnie według neomarksistow.


N lis 10, 2019 10:07
Post Re: Unia Europejska
A moglbys to pytanie zadac po polsku? Bo nie rozumiem o co pytasz?

Nawet ci sie nie chcialo podac linku do deklaracji Schumana. Tylko jakies oderwane mysli wrzucasz.

https://europa.eu/european-union/about- ... aration_pl

A tu sa portrety pionierow Unii

https://europa.eu/european-union/about- ... ioneers_pl


N lis 10, 2019 14:36
Post Re: Unia Europejska
Generalnie według założycieli UE miała być unia ojczyzn a nie superpaństwem na wzór ZSRR. Z jedna lewicowa ideologia itp. Już wolałbym żeby poszli w kierunku państwa typu USA. Chociaż ma tez różne błędy ale państwa federacyjne maja większe uprawnienia niż to do czego dążą neomarksisci z UE.
W tych wolnych dniach pisze głównie z telefonu dlatego nie będzie za dużo linków. A za błędy przepraszam bo czasami nie zauważę autokorekty zmieniającej słowo przez co zdanie teści sens.


N lis 10, 2019 16:18
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
według neomarksistow.
Przypominam, że ostatnio, jak poprosiłem Cię o uzasadnienie tezy, że UE jest „neomarksistowska”, to zacząłeś się złościć i mnie obrażać. Natomiast tezy nie uzasadniłeś. Mógłbyś zatem chociaż jej nie powtarzać.

Jockey napisał(a):
superpaństwem na wzór ZSRR. Z jedna lewicowa ideologia itp. Już wolałbym żeby poszli w kierunku państwa typu USA.
A tę tezę jakoś udowodnisz?


N lis 10, 2019 17:15
Post Re: Unia Europejska
Po raz ostatni do zefcia
Nic się nie zmieniło. Na twoje posty nie reaguje. Przyjmij to jako aksjomat. Mam nadzieje ze słowo nie jest ci obce.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 34587.html


N lis 10, 2019 17:52
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
Na twoje posty nie reaguje.
No przecież właśnie zareagowałeś.
Cytuj:
Przyjmij to jako aksjomat. Mam nadzieje ze słowo nie jest ci obce.
Słowo nie jest mi obce, ale ja powtarzam, że jeśli będę uważał, że jakaś Twoja wypowiedź zasługuje na komentarz, to będę komentował. Jeśli Ty nienawidzisz mnie tak głęboko, że nie potrafisz ze mną dyskutować, to jest to Twój problem. I to Twoja wiarygodność na takim dziecinnym nieodzywaniu się ucierpi.


N lis 10, 2019 18:00
Post Re: Unia Europejska
Cytuj:
Jockey
moje prosby tez ignoruje. Moze sobie blog zalozysz, jesli dyskutowac nie chcesz?

Czy Marks jest winien zbrodniom komunistow? To Pan Jezus jest winien zbrodniom chrzescijan.


N lis 10, 2019 18:58

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
Wciąż o UE przypomnę zdanie Żelaznej Damy
Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów.
UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.

Ciężko się z nią nie zgadzać patrząc na to jak UE wyglada dzisiaj.


Ale wowczas wygladala inaczej i dalej M.Thather miala jej za zle ze istnieje.
Przeciez wlasnie Brexit dokladnie pokazuje jak glebokie powiazania gospodarcze i finansowe zaistnialy miedzy panstwami Unii i jak ciezko ten uklad zmienic zeby za wiele nie stracic
Nawet dla takiego panstwa jak W Brytania, z jej silnymi powiazaniami atlantyckimi i z bylymi panstwami Commonwealth, gdzie obrot towarowo finansowy z Unia jest tylko czescia gospodarki.
Wyjscia z Unii nie chca ani Szkocja ani Pln Irlandia wiec moze sie okazac ze po Brexitcie W.Brytania przestanie nia byc.


N lis 10, 2019 22:45
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Myślę, że można to kontynuować w tym wątku. Jeśli jest inaczej to niech moderator wydzieli do nowego wątku np. pod tytułem Polexit.

Właśnie następuje formalny Brexit.
https://www.money.pl/gospodarka/farage- ... 9729a.html
31.01.2020 ma być ostatnim dniem GB w strukturach UE.
Jeden z liderów brexitu uważa:
Cytuj:
- Myślę, że w sposób, w jaki Polacy są upominani, są wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak Timmermans, to dla nich trochę za dużo niż są w stanie znieść, mając na uwadze ich trudną i skomplikowaną historię. Dokładnie 30 lat w Polsce rządzili komuniści. Teraz mamy system rządowy z Brukseli, który dla wielu Polaków wygląda niemal identycznie, jak system, od którego udało im się uwolnić. Chodzi to o proces w jaki i przez kogo podejmowane są decyzje - powiedział Farage.

Zdaniem Farage'a, brexit to dopiero początek wielkich zmian w Europie.

Jak widać nie tylko polskim eurosceptykom nie podoba się sposób traktowani nas w UE, nie tylko Cejrowski i inne oszołomy ale również na zachodzie Europy a dokładnie na wyspach widzą to tak samo. Coś musi być na rzeczy.
Jest niestety system nierównego traktowania. Pytanie dlaczego do dzisiaj nie ma debaty o praworządności we Francji. Tam ewidentnie naruszone są zasady demokracji. Bo jesli w Polsce są naruszone to tym bardziej we Francji. U nas policja nie pałuje demonstrantów a to co dzieje się we Francji to widać.

Ale nie o tym. Chodzi o to, że Brytyjczycy uważają, że my jesteśmy w gronie tych którzy będą kolejni do wyjścia razem z Danią i Włochami. Co do Danii to nie wiem ale Włosi to bardzo prawdopodobne.
Bardzo mnie ciekawi o jakich zmianach myśli Farage? Czytałem kiedyś opracowanie pewnego socjologa, że według niego UE musi się rozpaść na kilka mniejszych. Z tego co pamiętam to Francja, Niemcy, Austria i kraje Beneluksu to jeden rejon, kolejny to Skandynawia, kolejny to Włoch, Hiszpania Portugalia i Grecja oraz kraje basenu morza Adriatyckiego oraz Państwa grupy Wyszehradzkiej. Koncepcja ciekawa. Szkoda, że nie mogę tego odnaleźć na sieci. Może coś pokręciłem. Według tego socjologa koncepcja superpaństwa ma upaść a w to miejsce powstaną mniejsze związane raczej ze współpracą gospodarczą.

Nie wiem czy to tak pójdzie ale UE rozpaść się musi patrząc na to co się wewnątrz dzieje. Ale czas pokaże.


Śr sty 29, 2020 14:58
Post Re: Unia Europejska
Znalazłem coś takiego
https://dziennikpolski24.pl/panstwo-eur ... 1-14032641
Dość ciekawe koncepcje.


Śr sty 29, 2020 16:13

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Unia Europejska
Dowiedz się najpierw kim jest Farage, i czy warto pochylać się nad jego koncepcjami...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz sty 30, 2020 7:59
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Cokolwiek by nie mówił to doprowadził do wyjścia GB z UE. Wiem ze przez euroentuzjastów jest traktowany jak u nas Korwin ale skuteczność ma jednak większa.
Zreszta nie tylko on o tym mówi.


Cz sty 30, 2020 13:17
Post Re: Unia Europejska
No więc teraz pozostaje poczekać. Zobaczymy, czy kurs prorosyjski się Wielkiej Brytanii opłaci, czy się nie opłaci. Do tego czasu w zasadzie nie ma co komentować.


Cz sty 30, 2020 13:30

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
To trzeba ten temat zawiesic na rok co najmniej bo przez ten rok nic w stosunkach miedzy W. Brytania a EU sie nie zmieni jesli chodzi o stosunki gospodarcze. W ciagu tego roku W.Brytania bedzie starala sie zawrzec z Unia umowy gospodarcze dotyczace roznych rynkow ( np produkcji i sprzedazy samochodow ), tak by dalej miec czesc dostepu do rynku unijnego i jesli sie to uda to dalej z czesciowo bedzie polaczona z rynkiem unijnym, albo jego segmentami. Czeka nas nastepny rok targow o wplaty do EU z tym zwiazane i wyjasnienie ktore towary zostana oblozine clami a ktore nie.
To wyraznie pokazuje ze gdyby Polska chciala zrobic Polexit to straci dostep do rynku unijnego calkowicie, bo nie sadze zeby chciala placic za dostep do niego. To samo z przeplywem ludzi i uslug, koniec uslug na rynku unijnym i koniec strefy Shengen dla Polski.
Jednak mysle ze suweren takich rzeczy "do glowy nie bierze", jezeli na Wyspach do tej chwili jest 400 tys Polakow, ktorzy nie zalatwili sobie jeszcze prawa pobytu.:)


Cz sty 30, 2020 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Unia Europejska
Na złożenie wniosku o residency mają pół roku. Za to Rumuni złożyli... 130% wniosków: tak byli niedoszacowani ilościowo.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pt sty 31, 2020 8:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL