Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona
 Manipulacje w mediach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Manipulacje w mediach
Od czasu przejęcia kontroli nad mediami przez koalicję:PO,PSL i SLD, pojawia się tam coraz więcej manipulacji.
Oczywiście na celowniku jest PiS, a wszczególności Jarosław Kaczyński.Ostatnio dość zręcznie zmanipulowano wypowiedź Jaroasława Kaczyńskiego na Kongresie Prawicy kobiet.Komentuje się już tą zmanipulowaną wypowiedzią robiąc z JK raroga, chyba juz po raz tysięczny.
Tutaj notka na ten temat:
http://bernardo.salon24.pl/322963,wiado ... czynskiego


Pn lip 11, 2011 8:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
To nie manipulacja, ale i tak znamienne - jestem w miarę stałym widzem TVP Info i zauważyłem jego coraz większe infantylnienie, odkąd przejęło je PO. Zaczęły się pojawiać jakieś durne materiały o "wakacjach" (na początku lipca - albo słaby refleks, albo po prostu przeprowadzenie zmian musi trochę potrwać..), o piosence "Lato", ba, nawet głosowanie na ulubiony przebój lata (w telewizji informacyjnej?), jakiś serialek reklamowy "Pogodni" itp. Może jestem przewrażliwiony, ale coś mi to wygląda na zbieżne z linią programową PO: nie przejmujcie się jakimś tam długiem, Jacek ma genialny plan i wszystko załatwi, lepiej zastanówcie się nad tym przebojem na lato.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Nowy właściciel Rzepy udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym stwierdził wprost, iż Rzeczpospolita "powinna dostarczać treści, a nie być dziennikiem politycznym" i "powinna być poważnym, wiarygodnym dziennikiem, nastawionym na tematykę biznesową i prawną" (nie wyjaśnił jednak, czym w takim razie będzie się różnić od Dziennika Gazety Prawnej, klinicznego przykładu gazety wydrążonej z idei). Czyli dokładnie to, o czym mówili Ziemkiewicz i inni prawicowi publicyści. Na razie Hajdarowicz twierdzi, że przynajmniej Uważam Rze pozwoli zachować tożsamość - choć i w tym wypadku widać niepokojące zmiany, coraz mniej polityki i trudnych tematów, coraz więcej banału w stylu "w Polsce jest pięknie, przedstawiamy najfajniejsze cele wakacyjnych wypadów" - to temat numeru (!) najnowszego wydania.. jak w TVP Info.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
To nie manipulacja, ale i tak znamienne - jestem w miarę stałym widzem TVP Info i zauważyłem jego coraz większe infantylnienie, odkąd przejęło je PO. Zaczęły się pojawiać jakieś durne materiały o "wakacjach" (na początku lipca - albo słaby refleks, albo po prostu przeprowadzenie zmian musi trochę potrwać..), o piosence "Lato", ba, nawet głosowanie na ulubiony przebój lata (w telewizji informacyjnej?), jakiś serialek reklamowy "Pogodni" itp. Może jestem przewrażliwiony, ale coś mi to wygląda na zbieżne z linią programową PO: nie przejmujcie się jakimś tam długiem, Jacek ma genialny plan i wszystko załatwi, lepiej zastanówcie się nad tym przebojem na lato.

Jeśli z wypowiedzi JK wzięto pierwszą część jednego zdania i drugą częśc z drugiego zdania, to jest to ewidentna manipulacja, co udowadnia autor notki.


Pn lip 11, 2011 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Ależ ja wcale nie zaprzeczam, zresztą jest tam więcej takich kwiatków, np. na początku materiału redaktor mówi, że "obaj panowie [Kaczyński i Ziobro] zapewnili o współpracy. To zapewnienie to element kampanii wyborczej". Każdy wie, że nazwanie czegoś "elementem kampanii wyborczej" ma wydźwięk pejoratywny i tak też zostanie odebrane przez widzów - ale jest wypowiedziane tak, jakby było zwykłą, neutralną informacją, podaną przez prowadzącego wiadomości, a nie jakiegoś komentatora. Niezłe.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 12:31
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Wybory....a więc zapowiedź zaostrzenia kar dla gwałcicieli...a gdy Lepper rechotał pytając czy można zgwałcić prostytutkę nikt z PiS nie walczył o godność kobiet.
A TVP publiczna robi się coraz bardziej nijaka -za czasów PiS widomo było "kto tam rzadzi" - teraz marne programy rozrywkowe, powtórki starych filmów, publicystyki jak na lekarstwo.


Pn lip 11, 2011 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
za czasów PiS widomo było "kto tam rzadzi" - teraz marne programy rozrywkowe, powtórki starych filmów, publicystyki jak na lekarstwo.


I właśnie przez to równie dobrze i dzisiaj wiadomo, kto tam rządzi. To jest właśnie cała Platforma - jesteś młody, wal w mohery i "genetycznych patriotów", wierz w postęp, raduj się z Prezydencji i głosuj na ulubiony przebój lata, a miej dość "gadania o Smoleńsku", zaś głupich pytań nie zadawaj, jeśli nie chcesz mieć problemów z policją (co najmniej).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Nowy właściciel Rzepy udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym stwierdził wprost, iż Rzeczpospolita "powinna dostarczać treści, a nie być dziennikiem politycznym" i "powinna być poważnym, wiarygodnym dziennikiem, nastawionym na tematykę biznesową i prawną" (nie wyjaśnił jednak, czym w takim razie będzie się różnić od Dziennika Gazety Prawnej, klinicznego przykładu gazety wydrążonej z idei).

Czytelnika trzeba prowadzić za rączkę, inaczej nie bedzie poprawnie interpretował faktów. Poza tym gazeta, w której polityce nie obrywają soczystymi jest mdła i nudnawa, rodzi uczucie zagubienia i pustki.

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Pn lip 11, 2011 13:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Zoll napisał(a):
Czytelnika trzeba prowadzić za rączkę, inaczej nie bedzie poprawnie interpretował faktów. Poza tym gazeta, w której polityce nie obrywają soczystymi jest mdła i nudnawa, rodzi uczucie zagubienia i pustki.


Nie bardzo rozumiem, z czym dyskutujesz. Czy to jest twoje zdanie? Nawiasem mówiąc, na polskim rynku prasowym w prowadzeniu czytelników za rączkę królują dwa dzienniki - Gazeta Wyborcza i Nasz Dziennik, pozostałe są wyraźnie mniej mentorskie. Niestety, nie są one w równowadze: Wyborcza jest znacznie silniejsza. Można mieć wprawdzie nadzieję, że całkowite wyzucie Rzepy z ideowości wzmocni pozycję NDz, ale raczej marne są na to szanse.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Pn lip 11, 2011 14:01 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 11, 2011 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Alus napisał(a):
Wybory....a więc zapowiedź zaostrzenia kar dla gwałcicieli...a gdy Lepper rechotał pytając czy można zgwałcić prostytutkę nikt z PiS nie walczył o godność kobiet.
A TVP publiczna robi się coraz bardziej nijaka -za czasów PiS widomo było "kto tam rzadzi" - teraz marne programy rozrywkowe, powtórki starych filmów, publicystyki jak na lekarstwo.

Odbiło Ci Alus? to PiS miałby walczyć o godność prostytutek?, daruj sobie. Jeśli przy tym zdaniu byłaby śmiejąca buźka/co często lubisz wlejać/, to zgoda.
"publicystyki jak na lekarstwo" z tym się zgadzam, znacznie mniej niz manipulacji.


Pn lip 11, 2011 13:59
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
I właśnie przez to równie dobrze i dzisiaj wiadomo, kto tam rządzi. To jest właśnie cała Platforma - jesteś młody, wal w mohery i "genetycznych patriotów",

W kwestii moherów PO jest bezrobotna, sami sobie zapracowują.
O. Rydzyk gromi tych co to "zatłukli żywcem abp Wielgusa", wyznawcy biją brawa i krzyczą "hańba! hańba!....a sprawę o agenturalność abp zainicjował GazPol, red. Hejke, śp. Kurtyka, poprowadził śp. L. Kaczyński (komunikat w archikatedrze o cofnięciu nominacji nagrodził oklaskami), premier J. Kaczyński i hierarchowie polskiego Kościoła.

Cytuj:
a miej dość "gadania o Smoleńsku".

Dość gadania o Smoleńsku wyraża 70-80% społeczeństwa.... dużo więcej niż ogląda TVP publiczną.
Cytuj:
Odbiło Ci Alus? to PiS miałby walczyć o godność prostytutek?, daruj sobie.

Zapomniałam :( ....Jezus nakazał takie kamienować.....


Pn lip 11, 2011 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Aluś napisał(a):
W kwestii moherów PO jest bezrobotna, sami sobie zapracowują.


Oj, nie jest - trzeba jednak trochę wysiłku, by np. z głupiej wypowiedzi o. Rydzyka na zorganizowanej przez PiS niszowej konferencji w Parlamencie Europejskim o geotermii zrobić kilkudniową aferę na całą Polskę, zwieńczoną wysyłaniem not dyplomatycznych do Watykanu (!).

Cytuj:
Dość gadania o Smoleńsku wyraża 70-80% społeczeństwa.... dużo więcej niż ogląda TVP publiczną.


Nie trzeba aż oglądać telewizji, by dostosowywać się do "atmosfery" panującej w społeczeństwie (wystarczą do tego ci, którzy oglądają TVP, albo korzystają z innych prorządowo-antyPiSowskich mediów), a w której kreowaniu Partia osiągnęła poziom mistrzowski.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 19:08
Posty: 271
Post Re: Manipulacje w mediach
http://www.youtube.com/watch?v=tx6BfMTA ... r_embedded

Taa antyPisowskie media jak one mogą...

_________________
"Jeżeli państwo macie odrobinę zdrowego rozsądku, to przede wszystkim głosujcie na wszystkich, (…) tylko nie na tych łajdaków.(…) Jeżeli zagłosujecie na te trzy partie [PiS, PO, SLD], to jest tak samo jak za komuny – głosowaliście na PZPR."


Pn lip 11, 2011 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Już od ładnych paru lat dziennikarze wiedzą, że trzeba na pielgrzymki fanów RM jeździć, pod wyraźnym szyldem TVN-u czy Polsatu, bo jest duża szansa, że się zostanie zaatakowanym i będzie fajowy news.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 11, 2011 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
patryq021 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=tx6BfMTAxls&feature=player_embedded

Taa antyPisowskie media jak one mogą...

A kto kogo okłada w tym filmiku? Raczej redaktorka Polsatu pielgrzyma, ale pewna tego nie jestem.W każdym razie w pierwszej wersji podanej przez Polsat news, reporterka ledwo uszła z życiem.
Pewna tylko jestem, że to fotomontaż, to widać wyraźnie.


Pn lip 11, 2011 16:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL