Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Mafia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Mafia
ErgoProxy napisał(a):
Osobiście sądzę, że wątpię, bo normalnemu człowiekowi piach przywodzi na myśl mikroprocesor i inną elektronikę (to się z piasku głównie robi, byle był czysty).


Swoja drogą - dopiero dziś się dowiedziałem, że naprawdę istnieje coś takiego jak czarny rynek piachu i związana z tym zorganizowana przestępczość, obejmująca m.in. korumpowanie władz odpowiedzialnych za zasoby piachu i zabójstwa tych, którzy wetknęli nos nie w tę jego kupę, co trzeba.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sie 17, 2018 14:37
Zobacz profil
Post Re: Mafia
Bardzo być może; ja z kolei wyczytałem jakiś czas temu, że piach się kończy i to nie w Polsce, czy innym pojedynczym kraju, ale generalnie na planecie Ziemia. Zaczyna po prostu brakować piasku o odpowiednich parametrach czystości, wielkości ziaren itede.


Pt sie 17, 2018 14:48
Post Re: Mafia
ErgoProxy napisał(a):
że może ich zabić


Podaj jeden powód(nie będący emocjonalnym) aby żyć


N sie 19, 2018 20:14

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mafia
Życie to dar dany od Boga

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 19, 2018 20:21
Zobacz profil
Post Re: Mafia
Tak, powiedz to dzieciom w Afryce. Życie to okropna tragikomedia, przekleństwo, a śmierć przynosi ulgę. Nie wiem po co istnieje instynkt przetrwania


N sie 19, 2018 20:51
Post Re: Mafia
Brehehe. Po to między innymi człowiek dostał rozum od Duchów, żeby wiedział, kiedy go odwiesić na kołek i zdać się na emocje czyste.

Owszem, niektórzy ludzie mają kłopot z tym odwieszaniem i potem im wychodzą różne popaprane nihilizmy; bo skoro już doszedł taki do nihilizmu własnym rozumem, to się go odtąd będzie trzymał jak pijany płotu. Z chrześcijaństwem to wiele wspólnego nie ma - czy chrześcijaństwo głosiło kiedykolwiek, że logiczność jest cnotą? - natomiast ma wiele wspólnego z ideałami masonerii tudzież oświecenia, a także z pojęciem odczarowania świata, które z tych ideałów wynikło.

Ogólnie, żyć trzeba umieć; życie to jest sztuka. Jak ktoś tego nie łapie, albo praktykować nie potrafi, no to faktycznie - nikt go siłą przy życiu nie trzyma.


N sie 19, 2018 21:06
Post Re: Mafia
Quinque napisał(a):
dzieciom w Afryce
Co to w ogóle jest za dziwny wór „dzieci w Afryce”. Afryka to olbrzymi kontynent, zróżnicowany kulturowo, gospodarczo i etnicznie. Żyje tam mnóstwo dzieci, a nie jakieś jednolite, cierpiąca na kwashiorkor stado, które Ty sobie malujesz w wyobraźni, jak mówisz „dzieci w Afryce”.
Cytuj:
Życie to okropna tragikomedia, przekleństwo
Powiedział człowiek, który sam przyznaje, że nie robi nic by swoje życie zmienić.


Pn sie 20, 2018 6:20
Post Re: Mafia
zefciu napisał(a):
które Ty sobie malujesz w wyobraźni, jak mówisz „dzieci w Afryce”


Rozumiem

Cytuj:
Powiedział człowiek, który sam przyznaje, że nie robi nic by swoje życie zmienić


Przecież nie chodzi o dobra materialne. Czemu gwiazdy rocka popelniają samobójstwa mimo że posadają wszystko? W tamtym roku głośno było o gości z LP który się zabił. Egzystencja jest cierpieniem

Btw, na poprzedniej stronie odpowiedziałem na wcześniejsze posty


So wrz 01, 2018 17:08

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Mafia
Quinque napisał(a):
Tak, powiedz to dzieciom w Afryce. Życie to okropna tragikomedia, przekleństwo, a śmierć przynosi ulgę. Nie wiem po co istnieje instynkt przetrwania


To strasznie depresyjne. W takim razie życie jest okrutne, a Bóg jako stwórca jest zły.

_________________
MODERATOR


N wrz 02, 2018 20:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL