Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Źródła energii elektrycznej - wydzielony. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Źródła energii elektrycznej - wydzielony.
Gdyby ktoś chciał naprawdę dbać o zanieczyszczenie powietrza, dążyłby do rozwoju energetyki opartej na syntezie jądrowej (prace zostały faktycznie wstrzymane 30 lat temu). Oczywiście nie byłoby to na rękę państwom posiadającym złoża gazu ziemnego i ropy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sty 06, 2019 0:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Źródła energii elektrycznej - wydzielony.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Gdyby ktoś chciał naprawdę dbać o zanieczyszczenie powietrza, dążyłby do rozwoju energetyki opartej na syntezie jądrowej (prace zostały faktycznie wstrzymane 30 lat temu). Oczywiście nie byłoby to na rękę państwom posiadającym złoża gazu ziemnego i ropy.



Jedna elektrownia jądrowa kosztuje około 50 miliardów, a Polsce potrzeba 5 może 10 elektrowni? skąd na to brać kase?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 06, 2019 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Źródła energii elektrycznej - wydzielony.
W syntezie jadrowej nie chodzi o elektrownie a prace sa nadal powoli prowadzone.
W 2013 udlao sie uzyskac dodatnia energie elektryczna w warunkach laboratoryjnym, obecnie buduje sie wydajniejsze i wieksze urzadzenie dla przeprowadzenia tej syntezy.


N sty 06, 2019 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Źródła energii elektrycznej - wydzielony.
subadam napisał(a):
W syntezie jadrowej nie chodzi o elektrownie a prace sa nadal powoli prowadzone.
W 2013 udlao sie uzyskac dodatnia energie elektryczna w warunkach laboratoryjnym, obecnie buduje sie wydajniejsze i wieksze urzadzenie dla przeprowadzenia tej syntezy.



Żle zrozumiałem o co Piotroskiemu chodzi, wydawało mi się że mówi o zwykłych elektrowniach atomowych, natomiast jeśli chodzi o te badania to puki co nie wiadomo czy to będzie miało dodatni bilans energetyczny, może się tak zdarzyć, że więcej włoży się energii, niż się z niej wyjmie, więc to nie będzie w żadnej mierze opłacalne, a to że w 2013 roku wyszło na plus, to chyba nie wiele zmienia? bo jeśli by była 100% pewność że to będzie działać, i będzie to produkować energie, to na co kolejne badania? od razu trzeba by było budować fuzyjną elektrownie, na co tracić czas na kolejne badania, które potrwają do lat 40, i jeśli wtedy zostanie podjęta decyzja żeby taką fuzyjną elektrownie budować, to zajmie kolejne 20 może 30 lat, więc już będą lata 70, kiedy pierwsza taka elektrownia zacznie funkcjonować, i dopiero wtedy bedzie można coś takiego w Polsce postawić, a to zajmie kolejne 30 lat, więc dociągniemy do 2100 :mrgreen:

I jest pytanie, z czego do tych czasów, będziemy czerpać energie? bo chyba węgla na 80 lat nie starczy, a samo OZE to trochę za mało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 06, 2019 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Źródła energii elektrycznej - wydzielony.
Fuzja to niewątpliwie przyszłość, dałaby nieograniczone źródło energii, ale sam proces technologiczny jest niewyobrażalnie trudny : trzeba kontrolować w warunkach ziemskich proces, który odbywa się w gwiazdach. Zobaczymy po 2025 co wyjdzie z ITER-a, w każdym bądź razie, trzymajmy kciuki. Nawet gdyby był sukces, do miana technologii energetycznej jeszcze będzie daleko.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn sty 07, 2019 7:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL