Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Co przekłada się na forsowanie niemieckich racji i antypolskich wystąpień.


Wt lis 21, 2017 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Logika nie do odparcia. W ten sposob Polakami sa setki tysiecy Ukraincow, Wietnamczykow, Chinczykow i innych nacji pracujacych w Polsce..


Jeżeli osiedlili się na stałe i jeszcze nauczyli się polskiego... A jeżeli zdobyli obywatelstwo, to owszem, są w 100% Polakami.

Wietnamczycy w Polsce posyłają swoje dzieci do polskich szkół, gdzie owe dzieci błyskawicznie stają się prymusami nie tylko z przedmiotów ścisłych, ale także z ..historii i ...polskiego. Dla pilastra bez żadnej wątpliwości są one po prostu Polakami.


Cytuj:
W kazdym razie ja, mimo mieszkania w Niemczech, Niemka sie nie czuje.


Czucie i wiara nie ma tu znaczenia. Liczą się fakty. :roll:

Cytuj:
Czy nawet pilaster nie potrafi wyjsc poza myslenie nacjami?


Przecież pilaster własnie nie myśli nacjami. Tylko kategoriami terytorialno - prawnymi, jak niżej napisał bert.

bert04

Cytuj:
Taki Donald Tusk: jest teraz Belgiem?


Nie, bo nie Belgia mu płaci pensję. To tak jak z ambasadorami. Mieszkają, co prawda, za granicą, ale finansowo związani są z krajem, który ich wysłał i po zakończeniu swojej misji do niego wracają.

Oczywiście zmiana narodowości po przeprowadzce do innego kraju, jak widać na przykładzie Kael, nie jest natychmiastowa i zachodzi stopniowo (ostatnia zmienia się samoświadomość). Ale zachodzi nieubłagalnie. Można to prześledzić np w bardzo dobrze znanej biografii Marii Skłodowskiej Curie, która na początku swojego pobytu we Francji była ciągle jeszcze emocjonalnie związana z Polską (nawet polon polonem nazwała), ale w miarę upływu czasu coraz bardziej stawała się Francuzką i coraz bardziej angażowała się emocjonalnie nad Sekwaną. Jej córki już nawet polskiego nie znały.

Cytuj:
A byś nawet nie śmiał cytować tego marksistowskiego dogmatu, ty niby-ach-tak-liberalny dogmatyku


W tym akurat marksiści mieli rację i dopóki się tego poglądu trzymali, byli też morderczo skuteczni w podburzaniu przeróżnych warstw "wykluczonych społecznie".

A przegrali, kiedy postanowili działać "przez kulturę", chociaż zgodnie z ich własnymi dogmatami nie da się wpłynąć na "bazę" poprzez zmiany w "nadbudowie" :roll:

Cytuj:
Zgodnie z chrześcijańską tradycją to świadomość określa byt


Piszemy o tym, co jest, czy o tym co powinno być?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lis 21, 2017 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Dodam jeszcze link do postów z wątku "Kazanie Ks. Jacka Międlara", jako że pod postami akruka podpisuję się obiema rękami :-D


Cz lis 08, 2018 9:05
Zobacz profil
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
andej napisał(a):
Ale rozumiem doskonale, że antypolscy genpaci (słowa tego używa jeden z forumowiczów w stosunku do tych, których tępi) rzucą mi się do gardła. Wiem, że lobby antypolskie mus zawsze udowadniać, że wszystko w Polsce jest złe i zasługuje na potępienie. W czambuł.


Popierasz neofaszystów? Przecież ONR trzyma sztamę z Forza Nuova i zresztą wcale się nie kryje ze swoim wizerunkiem, a ten jest jednoznaczny - neofaszyści, neofaszyzm. Marsz w takim wykonaniu to neofaszystowska parada.

Cytuj:
nazistowską Antifę


Antifa to przecież grupa antyfaszystowska. Fakt że leci po skrajności w drugą stronę.

zefciu
Cytuj:
Nie ma żadnego „genu słowiańskiego”.


Jest, haplogrupa R1a1


Cz lis 08, 2018 17:50
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Nie ma czegoś takiego, jak gen słowiański, czy jakiegokolwiek innego narodu. (Pomijając już nawet to, że południowi Słowianie są genetycznie Illirami, a Węgrzy Słowianami Panońskimi.) O fenotypie decyduje współpraca wszystkich genów w genotypie, a nie gen jeden wybrany, najwychuchańszy. Równie dobrze mogłabyś pytać, która ze śrubek, ale tak konkretnie, odróżnia samochód od koparki.


Cz lis 08, 2018 18:38
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Naród - i bard prawicy Paweł Piekarczyk w trójce, w rozmowie z red Reszczyńskim wyraża sie o śp Bartoszewskim - to bydle - bez żadnej reakcji ze strony prowadzącego......a obaj panowie to "patrioci" spod znaku Bóg, honor, Ojczyzna.
Nasuwają się w takich przypadkach słowa Piłsudskiego naród wspaniały, tylko ludzie k***y.


Pt lis 09, 2018 8:29

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
equuleuss napisał(a):
Jest, haplogrupa R1a1


Kirgizi to Słowianie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 09, 2018 8:34
Zobacz profil
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Słowianie to Yeti? Bajdewaj, spotkałem się z wywodem, że skoro kości najstarszego europejskiego kromaniończyka zawierają pakiet genów funkcjonujący u Słowian, to szach-mat neonaziści, wszyscy jesteście podludźmi.

W ogóle, oficjalne stanowisko słowiańskie na dzień dzisiejszy jest takie, że Słowiańszczyzna to wspólnota nie genetyczna, a językowa. Czyli że Węgrów i Rumunów w zasadzie można przygarnąć, o ile wybiją sobie z głów parę chybionych pomysłów typu Magyaroszaguducul. Bułgarzy jakoś wielkich problemów z tym nie mieli. :P


Pt lis 09, 2018 9:08
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
equuleuss napisał(a):
Jest, haplogrupa R1a1
Która ani nie występuje u wszystkich Słowian, ani też nie jest dla Słowian wyłączna. Więc nie jest żadnym wyznacznikiem słowiańskości (już pomijam fakt, że nie występuje w ogóle u kobiet).


Pt lis 09, 2018 9:43
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
zefciu napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Jest, haplogrupa R1a1
Która ani nie występuje u wszystkich Słowian, ani też nie jest dla Słowian wyłączna. Więc nie jest żadnym wyznacznikiem słowiańskości (już pomijam fakt, że nie występuje w ogóle u kobiet).


Nie występuje u kobiet ponieważ jest obecna tylko w chromosomie Y. R1a1 to haplogrupa która jest najczęściej spotykana wśród Słowian, w Europie największy procent to Serbołużyczanie i Polacy. Ale spotyka się tę haplogrupę także w Indiach i tam jest jej procentowo nawet więcej niż w Polsce.

Na jakiej podstawie można stwierdzić że jestem Słowianinem? Co mnie cechuje lub co ma mnie cechować że jestem Słowianinem? Wygląd? Otóż nie. Antropologicznie mój wygląd można określić jako gdzieś w typie śródziemnomorskim, chociaż wzrost wysoki. Zabawna aplikacja na FB określała mnie na podstawie moich fotek jako native american. Można zerknąć ma mój avatar tutaj, to ja. Co ma mnie cechować słowiańsko? Język? Ponoć słowiańskie języki mają coś wspólnego z Irańskim. A przecież Irańczycy nie są Słowianami.


Pt lis 09, 2018 16:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
O jejus...

Cytuj:
Ponoć słowiańskie języki mają coś wspólnego z Irańskim.


Bo należą do "indoeuropejskiej rodziny językowej", tak jak języki romańskie, germańskie, bałtyckie i helleńskie, a nawet albański. :D

To nic nie znaczy.


Pt lis 09, 2018 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Naród to wspólnota mowy, pamięci i terytorium.

Całe nasze "słowiaństwo" zawiera się tylko w mowie i to przecież nie w stu procentach, bo nie sposób zignorować wpływy łacińskie i niemieckie, a nawet madziarskie, żydowskie i tureckie na język polski.

Jeśli chodzi o pamięć, to niespecjalnie wiele dobrego nas łączy z innymi narodami słowiańskimi.

A o terytorium nasi przodkowie częstokroć bili się ze Słowianami właśnie (bagatela, 1000 lat, od X wieku do XX)... :D


Pt lis 09, 2018 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Być narodem - to mieć Polskę w sercu. Kochając Polskę dnia Jedenastego Listopada wszelkie przeszkody przełamałam, by być tam w tym dniu, trzy dni marzłam bez obiadu biegając po Warszawie, bo warte jest to poświęcenia. Otrzymałam piękny dar na 100lecie odzyskania niepodległości, że mogłam zwiedzić Stolicę. Byłam zachwycona spacerując i odpoczywając w Łazienkach Królewskich i Ogrodzie Saskim, jestem wrażliwa artystycznie, bo podziwiłam każdy kamień, pomnik, wszystkie ciekawostki po drodze, jeśli napotkałam na jakieś muzeum, delektowałam się muzyką Chopina, wspominałam wielkich ludzi, Ojców Niepodległości, oglądałam wystawy im poświęcone np. Piłsudskiego, przystawałam przy pomnikach np. Prusa , Wyszyńskiego i wielu innych, oglądałam miejsca pamięci narodowej. Dlatego też to mnie kwalifikowało do uczestniczenia w Marszu Niepodległości.
Tak, szłam w Marszu Niepodległości i to tym prawdziwym. Otoczona przez biało-czerwone flagi wchodząc między swemi czułam się bezpiecznie, wspaniale, pięknie. Takie są prawdziwe oblicza Marszu Niepodległości.
Dosyć mam tego, by źli, nieprzyjaźni i wrodzy ludzie powielali kłamstwa na ten temat.


N gru 09, 2018 10:49
Zobacz profil
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
akacja napisał(a):
Dosyć mam tego, by źli, nieprzyjaźni i wrodzy ludzie powielali kłamstwa na ten temat.
akacjo droga. Nikt nie neguje Twojego przeżywania tego marszu. Ale incydenty rasistowskie, czy prorosyjskie to też jest prawda. I prawdą jest, że nie tylko biało-czerwone flagi są tam niesione. Oczywiście można wszystko zwalić na prowokacje, albo powiedzieć, że to margines. Jednak organizatorzy Marszu powinni to kontrolować.


N gru 09, 2018 11:45
Post Re: Naród - co to znaczy dla Ciebie? - wydzielony
Przyszedłem na ten świat, aby spełnić sąd, aby ci co, są ślepi, przejrzeli, a ci, którzy widzą, aby się stali ślepymi [J 9, 39].

Ideologia - uważana przez ideologów za akt żarliwej religijności.
Prawdziwie pojętą religijność stanowi o czymś dokładnie przeciwnym - nakłania człowieka do poszukiwania prawdy i samowiedzy, uczy pokory i wyznania własnej "ślepoty".
W imię religii, w imię moralności, w imię narodowości, ludzie torturują się nawzajem, zabijając się nawzajem. Znaleziono piękne nazwiska dla bardzo patologicznych, szalonych rzeczy. Szaleństwa nazywane są "narodowościami". Insanity są nazywane "moralnościami". Piękne etykiety na bardzo brzydkich rzeczach.


N gru 09, 2018 12:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL